życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

język samotności Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

jest we mnie krew która nie zna świeżych łez jest we mnie cisza za którą mogę kupić najpiękniejsze gwiazdy   chciałabym nauczyć się języka samotności ale ból nie pozwala zasnąć moim zmysłom rozgoryczona nocą bez świtu przerażona językiem pozbawionym słów kocham się z twoją martwą wyobraźnią   rozkwitam w cieniolubnych dłoniach rozpływam niczym płynny karmel na języku zamiast pustki gorzeje we mnie ofiara za grzechy zamiast ciała spowija krwawy cień   odchodzę choć obojętność podwaja obcość twojego sumienia jest we mnie ufność że zadbasz o moje wspomnienia zaopiekujesz się pożyczoną melancholią śladami na nierównym trotuarze czarno-białego serca

Zobacz cały wpis na blogu »
przypieczętowany krzykiem Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

zwątpiłam w czuły bezczas przestałam ufać proroctwu obłąkanego   jest w nas krew tak gęsta tak czarna że noc z pokorą odwraca twarz dzień nie może się doczekać śmierci   jest obojętność i odległość karmimy nimi nowo narodzone gwiazdy poimy serca jak zwykle oddane samotności cierpieniu bez znaku zapytania   mój wszechświat pamiątka z dalekiej podróży wydostał się z oków namiętności schował za sypiącym się murem między życiem a piekłem   odwracasz kartkę i stawiasz pierwszą kropkę

Zobacz cały wpis na blogu »
komuś w potrzebie Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

zbliż czcigodne myśli przypudruj stygnącą winę udaj się tam gdzie do raju brakuje dwóch smutnych pociągnięć nosem   nie udawaj uległość zbyt wiele znaczy zadedykuj dzieciństwo komuś w potrzebie   odkąd zapamiętałam słowa świeżo napisanej modlitwy świat zamienił się w pomyłkę bez zbędnych przysiąg cieniolubnej świecy   pozostaw na zakończenie historię utkaną z niewidzialnych spojrzeń   zanurzam się w twoim ciele bez wyrzutów pozbywam zmysłów teraz nikt nie przyjdzie by narysować świeży świat może powrócą myśli dzięki jakim będę się bała nieba   skomponuj mi ciszę aby wiodła przez rokroczne czułości przez chwilę zbędnego westchnięcia

Zobacz cały wpis na blogu »
na górnej półce Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

przychodzisz nad wyraz niespodziewanie zanim napływ urodzaju zalęgnie się w kąciku pojawiasz na złość wieczorom które nie mają szans aby zwyciężyć ten świt   karkołomne deliria jakich nikomu już nie brakuje usiłujemy odnaleźć pośród skarg i męczeństwa   nie wiem dlaczego podróż wiele mnie kosztowała skąd w oczach wzięło się tyle porannej rosy   zatraciłam się w kroplach deszczu w złowróżbnej potędze refleksji   wyrzuty sumienia sumiennie ułożone na górnej półce są zgubą radości wszędobylskich majaków

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień 1 Life Blog

Cześć, mam na imie Tatiana. Interesuję się muzyka k-pop, robię świeczki i uwielbiam zwierzęta. Dzisiaj założyłam bloga. Będę w nim opowiadać między innymi o moich przeżyciach i pasjach.

Zobacz cały wpis na blogu »
Codzienność Moje okruchy zycia

Jak można nosić  żałobę po śmierci męża,  który okazal się tego nie wart. W internecie są  tylko porady dla kochajacych wdów. Co robią wdowy, które po śmierci partnera stwierdzają,  że nie był  wart ich miłości,  że kochały bardziej niż egoistyczni mężczyźni. Boimy się do tego przyznać, bo tradycja wymaga od nas zachowania pozorów  i boimy się opinii otoczenia I ulegamy presji środowiska.  Ja z mojej strony zakończyłam psychicznie moje nieudane małżeństwo,  oddzieliłam się psychicznie od przeszłości. Chcę patrzeć w przyszłość izapomniec przeszłość. Wyrzucę nie tylko pamiątki psychiczne , ale tak że materialne i mam odwagę  mówić na żałobę  po kimś trzeba zasłużyć. Czasami łatwiej jest żałować odejścia ukochanego zwierzaka niż własnego męża.  Ja mam odwagę  odrzucić przeszłość i zacząć na nowo.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Cząstki kryształu. Moje okruchy zycia

Codzienność,  która nie jest już dawną codziennością.  Po stracie partnera życie staje się już  inne.Doskwiera samotność,  puste weekendy I słońce i wiosna już  nie cieszą  jak dawniej. Przyroda budzi się do życia  i jest to okres odkrywania nowych miłości. U mnie inaczej to jest okres pożegnania..  Zastanawiam się czy uda mi się pokonać samotność i na nowo odkryć uroki życia. Dzisiaj wydaje mi się to nie możliwe ale nie tracę nadziei, że i mnie uda się pokonać trudności i odkryć piękno codzienności. Być może wszystko potrzebuje czasu. Być może po czarnym okresie znowu uśmiechnie się do mnie życie  i zaświeci moje słońce. Prawdopodobnie beż nadziei nasza egzystencja nie miałaby sensu.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Cząstki kryształu. Moje okruchy zycia

Życie jest jak kryształ, który tak szybko może się rozsypać. Cały czas gonimy za blaskiem a zapominamy,  że  jego światłość jest obok nas.  Moje życie było kryształem,  który się nagle rozsypał bez możliwości jego sklejenia. Dopiero wtedy doceniłam jego piękno,  kiedy już było za późno.  Wszystko zaczęło się pewnego grudniowego poranka wraz z diagnozą  nowotworu mózgu u mojego  męża,  Cały nasz świat runął i straciliśmy szczęście, którego nie docenialiśmy  Nasze życie było  normalne, ale mieliśmy wszystko a przede wszystkim siebie. To wszystko zabrał nam los. Być może byliśmy zbyt zarozumiali, zbyt egoistyczne i nie docenialiśmy tego co mamy. Ale po diagnozie wszystko było już inaczej, mój mąż  już nie był tym energicznym człowiekiem ktorego znałam ale człowiekiem wymagającym pomocy. Pomimo wszystko miłość pozostaje,bez względu na to jak partner się zmienia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obsesja istnienia Za dużo myślę

Witaj.  Jeśli tu jesteś znaczy, że również jesteś niepoprawnym myślicielem jak ja. :)  Dziękuję, że tu jesteś bo brakuje mi wsparcia.  Tytuł ów postu oznacza trud mojego istnienia. Tak, bywa że się nad sobą użalam, choć bardziej czuję że moja osobowość nie pasuje w ogóle do współczesnego świata.  Często mam wrażenie, że powinnam żyć gdzie indziej i inaczej. Mam dom, męża, dzieci. Ktoś rzekłby -no wszystko już masz to o co chodzi?  No i tu zaczyna się milion pytań w mojej głowie, większość jest bez odpowiedzi.  Kocham życie a jednocześnie czasem nienawidzę. W jednym dniu jestem szczęśliwa a w nastepnym j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NIE PRZEMINĘ DROGA KU ŚWIATŁU ŻYCIA

Zobacz cały wpis na blogu »
Co z tą Polską różności

Cześć, jestem nowa. Jestem też nową mamą. W domu  nudzi mi się niemiłosiernie, kiedy potworek już śpi. Dlatego kiedy mam czas wolny, mam czas, żeby przeglądać internety. To też czas przemyśleń.  Mam 31 lat, 3 miesięczną córkę, wspaniałego Faceta. Powinnam być zadowolona. Ale coś nie daje mi spokoju. A mianowicie, to co dzieje się w naszej pięknej, ale umęczonej ojczyznie.  Zostałam wychowana w wierze, z wartościami rodzinnymi. Albo tak mi się wydawało. Rozwód rodziców. Problemy w szkole, problemy z pierwsza miłością. Typowe zmartwienia nastoletnie. I to w porównaniu z tym, czego się teraz obawiam, to był pryszcz. Już nie wierzę. Znaczy, w Boga wierzę, natomiast w jego wysłanników nie. Dlatego odwróciłam się od kościoła i hipokryzji tam panującej. Już nie pragnę rodziny 2 plus 2. Kiedyś to było moje marzenie. Teraz wiem, że to głupota. I nie, nie uważam, że głupota ogólnie, tylko w moim przypadku. Patrzę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym są okoliczności które definiują nasze życie? Moje przemyślenia życiowe

Co definiuje nasze życie? By odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się nad tym czym tak naprawdę jest życie.Dla większości jest to czas dany nam tu na ziemi, czas w którym możemy osiągnąć wiele, bądź trwać w stagnacji nie robiąc nic.Wielu ludzi na łożu śmierci żałuje że nie wykorzystało go lepiej, że chcieli by wszystko zmienić,zacząć od nowa.Mało kto zdaje sobię sprawę że to my sami definiujemy to jak będzie ono wyglądać. To my a dokładniej nasz sposób myślenia odpowiada za wygląd naszego filmu zwanego życiem.

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie-codziennik niedzielny Zapiski na pudełku od laptopa

Nie-codziennik przeszywa moją głowę w pewne niedzielne przedpołudnie, kiedy przegryzam kanapkę wypełnioną mrocznymi obowiązkami. Niby muszę, niby nie, zatopiona w pogoni myśli kseruje rzeczywistość z czarną plamą pośrodku. Wstaje jedną nogą i prawą reką mocno chcąc i wykonuje machinalne ruchy w kierunku upadającego życia. Euforia odbija się od ścian, rozbryzgując infantylne resztki o moją bluzkę. Gdzieś posrodku niczego, wdrapuje się leniwie i siadam krzyżując nogi na zielonym, atłasowym dywanie. Marzę o chciwości, wypatrując schizofrenię życia bo za ścianą ktoś mocno oddaje swoje pożądanie. W oddali cisza, tak mocno czująca, niczym zapach unoszący się w kiblu, kiedy bezdomny opróżnia swoje nadzieje. Głowa delikatnie osuwa się po ścianach, wyczekując ponętnych melodii. Trochę tańczę, chwytając za rekę rozkosz i uwielbienie. Za oknami ciemność przysłonięta brudną zasłoną. Czuje się niedzielnie, czuje się niecodziennie, czuje się odświętnie.   Jest Niedziela.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powi-tanie Zapiski na pudełku od laptopa

Powi-tanie Na pewne pytania nie ma odpowiedzi i nigdy ich nie znajdziemy. Chowają się gdzieś na rogu ulicy, gdzie stara dziwka rozkłada nogi, a w powietrzu wyraźnie czuć zapach biedy i beznadzieji. Gdzieś w zakamarkach ułudy, tam gdzie emocje rozbryzgują się o własne niedopowiedzenia, ukryte jest życie, które tylko w połowie spełnia nasze oczekiwania. Okrutny los wymyka nam się jak bezpańskie psy, które zlizują resztki rozkładającego się jedzenia i zostawia po sobie chwile, niczym rzygi śmierdzące tanim alkoholem. W tym wszystkim po brudnych ścianach spływają momenty, które przenikają nasze dusze, i zostawiają smugi oczekujących w kolejce marzeń, które nigdy się nie spełnią. A gdyby tak...móc i chcieć. A gdyby tak namalować wesołą kredką, rzeczy miłe dla zezowatego oka? Wyczyścić brudne ściany, odkurzyć wspomnienia, zabarwić rzeczywistość drogim alkoholem? Gdyby tak chociaż raz poczuć się czująco i chociaż raz być w niebycie tak miłym, że wykręca w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surowy klimat "surowych" ludzi ejberwbieszczadach

Na zdjęciu: poranek w Cisnej. Zimne powietrze idzie ku górze; źródło: archiwum autora;    Był początek września. A temperatura w nocy spadła poniżej zera stopni Celsjusza. Ale nie tylko klimat w Bieszczadach był "surowy"...    Miejscowa ludność również na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie "nieprzychylnych". Na twarzach rzadko gościły uśmiechy, a jeśli już to przynajmniej szczere. Jakże odmienni są tamtejsi ludzie od mieszkańców innych regionów Polski, np. Wielkopolski. U nas wszyscy "zadowoleni", pokazują uśmiechnięte twarze - zwłaszcza na portalach społecznościowych (był to jeden z powodów likwidacji przeze mnie FB...). "Szczęście" normalnie aż się wylewa, do porzygu. Ja sam rzadko się uśmiecham, bo moje życie nie dało mi zbyt wielu powodów do r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »