życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Uczę się pisać bloga Z życia emerytki

"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć." Paulo Coelho - Alchemik       Na początek coś o sobie: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis Blog o życiu

Cześć kochani  Przychodzę dzisiaj z pierwszym wpisem na moim blogu. Jestem Asia mam 15 lat. Ogólnie założyłam tego bloga bo sama dużo przeżyłam już w tak młodym wieku. Miałam dużo problemów ale z nimi sobie poradziłam. Każdy jest silny i może przezwyciężyć wszystko. Jeśli będziecie śledzić bloga dowiecie się o co chodzi w moich problemach.Mam nadzięję że zostaniecie ze mną na dłużej. Pozdrawiam Asia

Zobacz cały wpis na blogu »
Cele na życie Chcę zmiany

Co do zmiany: 1. Żarcie - chcę schudnąć z 116 do 76 kg - 40 kg, mam nadzieję w rok od dziś 2. Praca - ogarnięcie się z pracą w domu, wyćwiczenie w sobie systemu pracy kiedy nikt mnie nie pilnuje i nie gonią terminy. I kiedy gonią w sumie też. 3. Emocje - czasowe wybuchy złości teraz już trochę pod kontrolą, ale nadmiar stresu i negatywnych informacji sprawiają, że chodzę jak zombie. 4. Czas z dziećmi - musi być produktywniejszy. Moi ynowie mają wyrosnąć na szczęśliwych, mądrych ludzi. 5. Fajki - miło byłoby je rzucić, żeby przy wadze 76 kg nie okazało się że mam raka :) Starczy tego

Zobacz cały wpis na blogu »
Witajcie! Mój mały piękny świat! - życie, rodzina, pomysły na zagospodarowanie czasu wolnego.

Moją pasją są języki obce, kocham język angielski i wbrew własnym pierwotnym uczuciom zgłębiam język niemiecki, który jak się okazało nawet lubię. Czas wolny spędzam, na czytaniu dobrej książki, rozwijaniu zdolności manualnych, ale również słuchaniu muzyki - szczegolnie z płyt winylowych. Szczrególnie teraz jesienią mam na to więcej czasu niż za zwyczaj. 

Zobacz cały wpis na blogu »
O sobie... Wiersze i opowiadania

-„Która to godzina….? ”Ta godzina mija. -  Masz taki ładny uśmiech. - Nic nie mija. Dlaczego wciąż śpiewasz? - Nie wiem „Jestem może bledsza, trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.” Lubię patrzeć jak zasypiasz. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szturm na kościoły i inne przypadki Róg barana

Im zasada bardziej podstawowa - tym bardziej ukryta. Co też więc mamy na widoku? Protesty, przemarsze, szturmy na kościoł, obrony kościołów, ogniste wypowiedzi, za i przeciw, trwogę, krzyki i płonące pochodnie. Nawet błyskawica się znalazła. Z tym, że to nie to, to nie to, trzeba szukać dalej, patrzeć inaczej. Co jest naprawdę na widoku, na prawdziwym widoku? Człowiek i emocja - dwójka kumpli, starych, sprawdzonych. Niemal narzeczeni. Co naprawdę widać? Grę świateł widać i tak zwany taniec cieni (przepraszam za te określnie, ale nie mogłem się powstrzymać). Ludzie chcą decydować. Tej chęci swojej będą bronić jak źrenicy. Chcą mieć wpływ.  Być może chodzi tu o wpływ na cokolwiek, a być może żyje tutaj jakiś gradualizm, na przykład, że lepiej mieć wpływ na rzeczy ważne, a na nieważne - też nieźle, ale trochę gorzej. A być może po prostu chodzi o wpływ. No i to, kurde blaszka, nie jest chyba takie złe. Skoro chcemy mieć wpływ, to znaczy, że ch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 12, 13-21 bierziczytaj

Życie nie jest związane z dobrami materialnymi.  Bądź ubogim. Gromadź skarby w niebie.  Wstrzemięźliwie podchodź do dóbr tego świata. ...    Jezus jest czystym darem.  Żyj dla innych.  Dziel się tym, co masz  i co otrzymujesz od innych. ...    Trzeba szukać, jak swą majętnością  materialną, duchową, intelektualną,  wspomagać innych, jak im móc usłużyć.  To daje człowiekowi dalszy rozwój w miłości,  a nie stagnację czy nawet regres. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozterki życia Poezja, krótkie opowiadania, przemyślenia

Śmierć! Tak ciężko się o niej myśli a jeszcze trodniej mówi. Ból po stracie bliskiej osoby jest nie do zniesienia, rozrywa od środka. Potem rodzi się strach, jak żyć z tą pustką po stracie gdy jest ona tak głęboka a dotyk myśli choćby muśnięcie sprawia niesamowitą przykrość. Czasem brak tej potrzebnej bliskości doprowadza człowieka na skraj wytrzymałości a śmierć zaczyna niebezpiecznie zaglądać w oczy. To boli, tnie na kawałki duszę, piecze nie do wytrzymania i zdarza się, że boleć nigdy nie przestaje. Rana jączy się nieustannie, a pokonywanie trudności dnia codziennego staje się niemożliwym wyzwaniem.Śmierć może wywołać różne negatywne emocje szczególnie wtedy gdy była ona zbyt blisko nas. Analizując chwila po chwili uświadamiamy sobie co się wydarzyło i jak krucha to materia organizm ludzki. Wtedy myśli o śmierci też potrafią być bolesne, a słowa związane z bliskim śmierci wydarzeniem więzną w gardle. Czasem można  nawet fizycznie odczuwać ból w przełyk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapomniane róże Ciesz się życiem teraz

Przepiękne róże w zapomnianym ogrodzie wciąż wydają doskonały zapach a po rozchyleniu chwastów, oczom ukazuje się nieco mniej okazałe niż zwykle, piękno jej kwiatu. Delikatny, różany kolor, regularne, mięsiste płatki tworzą kwiat, a zaraz pod nim widnieje gotowy do otwarcia niewielkich rozmiarów pąk. Całość niesamowita i urzekająca. Zaniedbane i zapomniane róże nie tracą na swej atrakcyjności, pomimo faktu, że nikt ich nie ogląda. Nie przestają być różami. Nie przestają pachnieć i być atrakcyjne dla innych grup obserwatorów. Pszczoły i inne owady dostrzegają ich piękno i pożytek wśród gęstwiny chwastów i wysokich, przysłaniających je innych roślin. Jeśli jesteś prawdziwym Bożym dzieckiem przestajesz być atrakcyjny dla tego świata z wielu powodów. Przede wszystkim nie postępujesz jak pozostali, nie myślisz jak reszta i nie mówisz jak ludzie wokół. Możesz być atrakcyjny fizycznie, błyskotliwy, sprytny ale jeśl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Równość Ciesz się życiem teraz

Chciałoby się napisać, że życie jest bez zakrętów, coraz prostsze i łatwiejsze. Niestety, nic podobnego. Teraz, w erze walki o równość o szeroko pojętej definicji, okazuje się, że w zaściankach ludzkich umysłów wciąż pokutują stare schematy. Musisz być tylko taki i taki. Jeśli taki nie jesteś, nie ma dla ciebie miejsca. Miejsca w pracy, szkole, środowisku itd. Telewizja wrzeszczy o równości. Gazety te drukowane i twirtualne skupiają się na równości mniejszości. Tymczasem wystarczy być nietuzinkowym. Wystarczy nosić kapelusz. Wystarczy mówić w innym języku i mieć inny wyraz twarzy. Znam taki przypadek kobiety, która w młodości wyjechała z rodzimej prowincji do zachodniego kraju. Zaczepiła się w pracy u koleżanki co to miała restaurację. Nie znała języka ale koleżanka mówiła nie martw się, będziesz kelnerką. Weźmiesz z kuchni i zaniesiesz na stolik, potem posprzątasz po klientach. Tak się zaczęło. Pewnego dnia klient wola właścicielkę i pyta co (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przykazania Ciesz się życiem teraz

  Jan. 14:15,21,23-25 15. Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. 21. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie. 23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. 24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. 25. To wam powiedziałem z wami przebywając.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas mija Ciesz się życiem teraz

Czas tak szybko ucieka. Minęło już kilka dni, od kiedy zrobiłam ostatni wpis. Nawet się nie spostrzegłam, że to są dni, a nie godziny. Piękna, słoneczna pogoda, dojrzewające jabłka i spadające gruszki z rozbryzgujacym wszędzie sokiem stały się moja ostatnią namiętnością. Trudno sobie odmówić soczystych, świeżych owoców prosto z drzewa zwłaszcza, że są dostępne od ręki. Zapomniałam wspomnieć o śliwkach. Te niewielkie, filetowe owoce pełne smakowitego wdzięku wisząc nisko na drzewach zachęcają do jedzenia. Oczywiście nie mogę się oprzeć. Musisz wziąć torbę, mówi dziadek, kiedy opowiadam mu o wspaniałościach sadu. Nie, mam plecak, oponuję. Już następnego dnia, po powrocie ze spaceru pada pytanie: ooo, masz plecak, masz gruszki? I tym razem muszę zaoponować. Nie, dziś tylko kwiatki dla babci, mówię. Słyszę zawód dziadka i zachwyt babci. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Nasze życie tak szybko upływa. Dzień pogania następny. Tak wiele sobie obi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Schematy Ciesz się życiem teraz

Schematy narzucone przez innych, każą nam postrzegać świat w określony sposób. Aby rozmawiać z Bogiem musisz mieć koralikowy różaniec i sądzisz, że Bóg potrzebuje twojego klepania zdrowasiek, aby cie usłyszeć. Jeśli jesteś rodzicem możesz się sam określić, co czujesz, kiedy twoje dziecko w kółko powtarza ta samą kwestię. Jeśli jest to Twoje dziecko, to pół biedy. Tracisz cierpliwość, kiedy dziecko sąsiada, partnera, kogokolwiek innego postępuje w ten sposób. A Bóg musi wysłuchać pustych, czasem wierszowanych kwestii bo Ty naiwnie sądzisz, że On czerpie z tego przyjemność. Podążając za tym rozważaniem, chcę powiedzieć, że jeśli chcesz zbliżyć się do prawdziwego Boga, musisz porzucić te schematy. Bóg jest Stwórcą wszechświata. Jest pomysłodawcą twojego i mojego istnienia. Zdecydował dać nam wolną wolę i to my możemy zdecydować czy chcemy iść za Nim. Posłał Jezusa, swego jednorodzonego Syna na śmierć abysmy nie musieli umrzeć wiecznie. Jed (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obietnice Ciesz się życiem teraz

Kiedy dochodzisz do punktu, że nie wiesz co dalej, w swoim życiu, kiedy problemy cię przerastają, kiedy wszystko idzie w innym kierunku niż chcesz, zastanów się nad swoją relacją z Bogiem. Często spotykam się ze rozumieniem że, Bóg jest odległy i nieobecny, skoro nie możemy dotknąć jego płaszcza czy marynarki. Jak lekarz, który w swoim kitlu odszedł szpitalnym korytarzem. On przecież jest daleko. Właściwie nikt nie wie gdzie On jest. To jest tak, jakby się zapodział. W związku z tym, nie szukamy Go, nie zwracamy się do Niego, bo po co, skoro nikt Go nie widział. W naszym mniemaniu jeśli nawet tu był, to z pewnością nie ostatnio i nie wie, co się tu dzieje. Zwłaszcza u nas. To standardowe myślenie o Bogu. Wtedy łatwiej jest sięgnąć do wyobraźni, do obrazka lub figurki, która przecież przedstawia czyjeś wyobrażenie kogoś, w kogo wątpimy. Nie zawaham się nawet powiedzieć, że wcale nie wierzymy. Rozpoczynamy więc wędrówkę poszukiwania rozwiązania naszych probl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zrzucenie kajdanów Ciesz się życiem teraz

Mijają dni, tygodnie i lata. Kiedy zaczynasz ową życiową wędrówkę naiwnie sądzisz, że będzie bardzo długa a ty jesteś na tyle wyjątkowy, że przewrócisz świat. Kiedy patrzę na młode pokolenie użytkowników nowych technologii, widzę jak wielkie mają oczekiwania i jak bardzo starają się wykorzystać wszystko, co jest dostępne do realizacji swoich celów. Społeczności dzielą się na wiele grup. Są tu ci, którzy pracują i są ci, którzy wyszarpują innym ich dorobek i są ci, którzy łapią resztki wyszarpanego i chyba Ci są najbardziej uciążliwi. Ci ostatni, niczym wygłodniałe psy, chcą posiadać. Docelowo mieć więcej niż inni, nie zważając na konieczność ciężkiej pracy. Zresztą, nigdy do niczego nie dochodzą. To typowe trutnie, zdychające po wykonanym zadaniu. Zbyt wielu takich widziałam z bliska, którzy kończyli na pobliskim drzewie bądź w alkoholowym amoku. Pokolenie oczekujących, roszczeniowych i szukających okazji. Pokolenie pozbawione jakichkolwiek wartości i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »