życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Poranne kłębowisko myśli... S.E.N. - Samotna Egzystencja Nikogo

Zepsute auto Zepsute życie.  Siedząc w pociągu patrzę w ciemny świat za oknem.  Mrok jak w moim życiu.  Tylko że to ja jestem swoim przewodnikiem na tym łez padole. Wokół ludzie a ja jestem sam. Można powiedzieć że sam z wyboru. Całe życie wpaja się nam aby uczyć się na własnych błędach.  Kiedy to robisz to ładujesz się jeszcze większe gówno... Teraz ponownie jestem sam.  A może zawsze byłem sam? Jak każdy naogladałem się i naczytałem o szczęściu w byciu z kimś. I co? I ponownie pustka ... choć niby nie jestem sam... Pragnę się schować w ramionach. Ot tak poprostu wtulić w ciepłe ciało i płakać.  Ot wyłącznie z siebie  duszę....

Zobacz cały wpis na blogu »
Barwy Mojego Życia Barwy Mojego Życia

To opowiadanie chciałam zacząć od krótkiego przedstawienia się, mam na imię Julita. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i poruszam się na wózku inwalidzkim. Jestem mieszkanką powiatu legionowskiego i zamieszkuje w Jabłonnie. Chciałabym, aby osoby czytające moje opowiadanie mogły choć przez chwilę zrozumieć, jak wygląda życie oraz jak odbierają świat osoby z niepełnosprawnością. Wyobraźcie sobie wielką kryształową kulę, w której jesteście zamknięci. Czujecie i odbieracie świat jak ja, lecz ta wielka kula ogranicza Was byście mogli z niej wyjść, bo nie możecie chodzić, każde słowa wypowiadane sprawiają Wam tak wielki wysiłek, że z ledwością wypowiadacie choćby jedno słowo. Świat na zewnątrz, mimo, że jest dostępny ogranicza Was i nie możecie w pełni korzystać z jego dobrodziejstw. To ja właśnie jestem uwięziona w tej kuli ograniczeń odbierając całe otoczenie tak jak każdy z Was. Czasami czuję się jak więzień we własnym ciele, bo tyle (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 CIEKAWOSTEK O SYTUACJI KOBIET W ŚREDNIOWIECZU Marcell.TV - Moje filmy

Zastanawiałeś się lub zastanawiałaś jak wyglądało w średniowieczu życie kobiet? Ja tak więc postanowiłem trochę na ten temat poczytać. Z tego co się dowiedziałem przygotowałęm filmik który zamieszczam poniżej.   Zapraszam na seans :)  

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakręt życia Moje myśli, przemyślenia, terapia

Gdzieś tam za zakrętem szarych myśli Rozległ się dźwięk tłuczonego szkła Przeciął mgłę skłębionych rozmów Pomiędzy sercem a rozsądkiem Czy to spadła łza?   Nikt nie odpowiedział tylko głucha cisza Wiatr przegonił zawieszone słowa Całe miasto oddech wstrzymało  Serce z rozsądkiem milczeć zaczęło Dlaczego tak smutno się zrobiło?   I nagle niebo płakać zaczęło Chmury złowrogi odcień przybrały Pioruny uderzają w Twe słabe ciało  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 5, 1-11 bierziczytaj

Życie bez głębi, z pustymi sieciami, rodzi zmęczenie, frustrację i pustkę.  Bez Boga nawet zarwane na pracę noce stają się jałowe.  Jeśli uchwycisz się Jego Słowa, znajdziesz głębię i życie.  Stałe bycie ze Słowem chroni przed samym sobą,  pracoholizmem, poleganiem wyłącznie na sobie,  zamęczaniem siebie, niezdrowym trybem życia. ...    Wyciągaj wnioski z każdego doświadczenia życiowego.  Dostrzegaj owoce Bożego działania pośród twojej słabości. ...    Moment, kiedy Szymon Piotr pada na kolana, jest momentem prawdy.  Jesteś człowiekiem grzesznym.  W bliskości Jezusa ta prawda nie pogrąża.  Staje się momentem zwrotnym.  Jezus nie odrzuca człowieka grzesznego,  ale podnosi go i posyła do świata  z orędziem Bożego miłosierdzia. ...  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis ZwyklyBlog

Więc dzisiaj jak się okazuje mój wiązek dobiegł końca, a wraz z nim moje perspektywy studiów w mieście oddalonym o kilka województw od mojego. Oryginalnym planem było wspólne zamieszkanie i w zasadzie to był też największy powód dlaczego chciałem podjąć studia w tak specyficznym miejscu. Teraz myślę, że zostanę u siebie i poszukam pracy, albo w moim zawodzie, albo po prostu w sklepie. Kiedyś moim marzeniem była praca w sklepie i chciałem iść do szkoły policealnej na sprzedawcę. Marzyłem, że kiedyś będę prowadził swój własny sklep co było bardzo miłą wizją przyszłości w której mógłbym bezpiecznie sobie istnieć wykonując powtarzalną pracę. Jakoś od zawsze tak miałem, że cieszyło mnie samo istnienie, a powtarzalne czynności takie jak zmywaniw naczyń, czy koszenie trawnika - były chwilami w których mogłem odpłynąć myślami i spędzić czas z samym sobą. Moi rodzice bardzo wierzyli w moje możliwości i zapisali mnie do technikum programistycznego, kt&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samo życie Samo życie

Życie, nasz czas, wszystko co nas dotyczy. Nie zawsze jest kolorowo i przyjemnie. Czasami jest tak, że nie chce się być tu i teraz, wszystko jest nie tak jak powinno, jak sobie wyobrażałeś, nie powiem wymarzyłeś bo nigdy tak nie będzie jak w marzeniach, ale chociaż tak żeby było znośnie, by chociarz troche przypominało to co być powinno.  A powinna być "zdrowa" rodzina. Bo to jest najważniejsze i od tego wszystko się zaczyna.  Moje wyobrażenie zdrowej rodziny jest takie: wyrozumiały, spokojny, cierpliwy, wspierający i kochający mąż, który potrafi rozmawiać. Gotowy na posiadanie dzieci, dla których będzie najwspanialszym tatą i autorytetem do naśladowania. Żona - ciepła, spokojna, cierpliwa i potrafiąca poradzić sobie w każdej sytuacji, z każdymi emocjami, która będzie wspaniałą matką takiej ilości dzieci jaką bedzie wraz z mężem chciała, dzieci będą ją uwielbiały, będzie umiała stawiać granice i dobrze w raz z mężem te dzieci wychować, wraz z mężem będ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień 2 Moje nudnawe życie

Hej wszystkim! Tooo znowu ja! Mam nadzieję, że te kilka pierwszych dni wakacji mijają wam jak najlepiej! A jeśli nie, głowa do góry! Napewno wszystko się poprawi, na to przecież jeszcze 2 miesiące. Ostatnio zastanawiałam sie, co by się stalo, gdybym nigdy nie poznała tak cudownych ludzi. Mam na myśli moich znajomych, zarówno tych z internetu, jak i tych w realu. Dzięki nim czuje, że żyje. Jestem naprawdę wdzięczna wszystkim którzy mnie wspierają w dosyć trudnych chwilach. Dzięki wam czuje, ze żyje! Wywołujecie na mojej twarzy uśmiech, a łzy poskramiacie jak zawodowcy XDD. Sorki, że taki krótki wpis, ale jestem seeerio zmęczona, a jutro rano mam szczepienie!! Pamiętajcie kobietki o szczepeniu na HPV, to naprawdę groźny wirus powodujący nowotwór. Badajcie się i niech zdrówko wam dopisuje!!!   Maychan

Zobacz cały wpis na blogu »
Emocje przed liceum Moje nudnawe życie

Hej wszystkim! To znowu ja, piszę bo nie mogę spać. Zaraz idę do nowej szkoły! Trochę się tym stresuje, bo oczywiście różne rzeczy się o liceum słyszy. Mam nadzieję, że będzie zajebiscie. Niestety, nie chce zostawić moich starych znajomych we wspomnie ach. Nie mogę uwierzyć w to, że od teraz muszę zapomnieć o korytarzach, ludziach i nauczycielach. To takie przygnębiające..( ⚈̥̥̥̥̥́⌢⚈̥̥̥̥̥̀) Anywayy, już są wakacje co oznacza więcej czasu dla mnie!!! Mam nadzieję że spędzicie je w zajebistej atmosferze, a wasze najskrytsze plany się spełnią!!   Maychan

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaczynamy jak żyć

Po co żyję, dla kogo, czy moje życie ma sens i cel, co będzie po śmierci i czy coś wogóle będzie?  Jak wpływam na innych ludzi i jak ludzie wpływają na mnie? Tyle pytań, lecz kto da odpowiedź. Piszę dla siebie, aby się mobilizować piszę w formie publicznej, choć wątpię aby ktoś to czytał.  Może wyrobię w sobie regularność, której tak mi brak?

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieznane fakty z życia Jessiki. opowiadania kryminalne

   Udali się do tego taryfiarza, ale on był zdezorientowany tym, co usłyszał. Nie dopuszczał do siebie myśli, że mógł mieć romans z tak młodą kobietą. Młodzi detektywi widzieli, że ten człowiek był już stary i schorowany. Powiedział im wszystko ze szczegółami. Dominik nie chciał tego słuchać i zasugerował Annie, żeby wyszli z tego mieszkania.    Czekając na jakiekolwiek informacje, które Jarosław miał zebrać dla nich szukali czegoś, co mogłoby posłużyć za punkt odniesienia. Anna przeglądając profil swojego znajomego z osiedla trafiła na zdjęcie jego z dziewczyną, której nie znała. W tle zauważyła Jessikę. Ona siedziała na murku opierając się na kulach ortopedycznych. Ktoś zamieścił komentarz pod zdjęciem odnosząc się do aktualnego stanu zdrowia dziewczyny. Wyglądał on następująco: „Szkoda, że nikt jej nie połamał na dobre tak, żeby nie wystartowała w żadnych zawodach sportowych ”    Anna czytając to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nic mnie dobrego w życiu już nie czeka Rozwój osobisty

Na pewno nie raz słyszeliście od innych słowa “nic mnie dobrego w życiu już nie czeka” albo nawet sami o sobie myśleliście w ten sposób. Taki pesymizm może przydarzyć się każdemu, kto od dłuższego czasu tkwi w położeniu, które mu nie odpowiada. Mówią tak mężatki w średnim wieku zmęczone małżeństwem, które od dawna się nie układa ale też i osoby młode, które nie mają pracy, mieszkania i nie mogą ruszyć z miejsca. Poczucie życia przeciekającego przez palce mają też osoby samotne i starsze. Pamiętajcie jednak, że nigdy nie można się załamywać, zawsze jest dobry czas na to by coś zmienić w swoim życiu. Niełatwo jest osiągnąć szczęście jednak dopóki człowiek jest w miarę zdrowy może wiele. O zmianach w życiu nie myśl wtedy gdy jesteś zrezygnowany i zmęczony. Pomyśl o tym gdy będziesz miał lepszy dzień, najlepiej z rana, kiedy mamy więcej energii. Jest taka teoria, która mówi, że aby osiągnąć szczęście potrzeb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smażone naleśniki Blog o kobietach i psychologi

Zazwyczaj pierwsze są do kitu, ale dalej idzie jak z płatka. Tak jak wszystko co pierwsze, nieznane i pod znakiem zapytania, może okazać się chłamem. A tu, wiadomo, mąka, mleko, woda, jaja. Tylko w jakiej proporcji? Czego jest za dużo, czego jest za mało. Kwestia wprawy i doświadczenia. Potem tylko dobra patelnia, dobre oko autora i można smażyć. Co niektórzy przewracają je w powietrzu, ale to dla wtajemniczonych. Nadzienie wedle gustu, na słodko, z dżemem, z jabłkami, na ostro, z mięsem, z farszem do krokietów. Ale te cudownie potencjalnie naleśniki są tylko pretekstem do szerszego spojrzenia na świat. Niekoniecznie to, co jest dobrze dobrane, w odpowiednich proporcjach, a nawet wspaniale usmażone, może być smaczne i do zjedzenia. To tak jak dbasz o kogoś całymi latami, dobierasz, przebierasz, starasz się, by z całego tego dbania wyszło coś fajnego. Potem jeszcze smażysz tego kogoś w ferworze chwały. Próbuje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niesprawiedliwe życie opowiadania kryminalne

      Alibi wymyślone przez Eryka było dość wiarygodne, ale Anna zamierzała drążyć temat tego dnia, kiedy dokonano pobicia.- Życie jest bardzo niesprawiedliwe... - powiedziała Anna do Eryka. - ...,nie uważasz ?- Co masz na myśli ?- Popatrz myślałeś, że Jessika straci życie, a jednak żyje i dochodzi do siebie w szpitalu, Natomiast ty możesz trafić do aresztu, a nawet do więzienia na kilka lat.      Rozmowa Anny z Erykiem trwała ponad godzinę. On szedł w zaparte, że nie ma nic wspólnego z tym zdarzeniem. Anna nie zamierzała przyjąć tego do wiadomości, ponieważ miała niezbite dowody, z którymi nie można było dyskutować.        Do pomieszczenia wszedł Dominik trzymający czarny notatnik. Anna chciała dowiedzieć się, co było tam zapisane, a chłopak pokręcił głową i westchnąwszy dał go jej do ręki. - Sama zobacz.- No właśnie mam taki zamiar. - powiedziała przekonującym to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego nie mam chłopaka i czemu jestem bez pary? Blog o kobietach i psychologi

Skoro moje psiapsiółki w pary są połączone i w te pary wszystkie samotnice są wpatrzone. A życie bez połówki jest jak but bez drugiej sznurówki. Jak można gdzieś wyjść, skoro po małej mieścinie samej szwendać się nie wypada. A moja mieścina to odległa kraina w której rządzą mity i stare kobity. Te które w samotną dziewczynę plotami strzelają i historie za 5 groszy wciąż wymyślają. Stan bycia wolnym, w wieku 28 lat jest wręcz stanem agonnym. Bo najwyższa pora bym znalazła do siebie swojego amatora. Szkoda że nie jestem z Warszawy z tej wielkiej potężnej "wawy". Tam bym się singlem nazywała i robić bym mogła co tylko bym chciała. Miała bym koleżanki które by mnie lubiły i wspólnie na imprezy do klubów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »