życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Życie to nie bajka Z życia tajemniczej dziewczyny

         Czasami w życiu nie układa nam się jakbyśmy chcieli. Wydaje nam, się że mamy nad wszystkim kontrole.  Od dziecka ze wszystkim radziłam sobie sama, musiałam się nauczyć samodzilnosci w wieku 5 lat. Pochodzę z patoogicznej rodziny, ale czy to oznacza iż ja nią jestem? Nie, moje życie nie określa mnie przez życie mojej rodziny. Sama swoimi dziłaniami określiłam to kim jestem. Mogłam stoczyć się jak moi rodzice, ale od dziecka wiedziłam że nie chce być jak oni. Nie można sobie pozwalać by ludzie określali nas na podstawie naszych rodziców, bo sami wybieramy to kim jesteśmy. Naszczęście miałam wspaniałeo anioła stróża, kt&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Coś o mnie! Cześć, jestem Ania!

Cześć wam! Mam na imię Ania, a to mój pierwszy wpis. Chciałabym opowiedzieć wam coś o sobie i o przyszłości tego bloga więc... Zaczynajmy!   1. Czym się interesuję? Interesuje się głównie terrarystyką, czyli zwierzętami egzotycznymi - ptasznikami, gadami, owadami itp, jednak lubię też muzykę, bez której nie mogłabym żyć. Słucham głównie wybranych, japońskich i angielskich piosenek, a moją ulubioną piosenkarką jest Melanie Martinez, której to piosenek bardzo dużo słucham. Jak można się było domyślić, to tak - oglądam anime, a moje ulubione to The Promised Neverland oraz Toilet Bound Hanako-Kun. Ale nie jestem tak prostą i stereotypową dziewczyną, jak mogło by się wydawać! Jestem zainteresowana psych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Biblijne obietnice Ciesz się życiem teraz

Święta i po świętach. Nowy rok miał nadejść i jest. Dzień za dniem. Globalne problemy niosą za sobą chęć zarządzania jednym przedsiębiorstwem w którym niczym w fantastycznej literaturze, rządzą istoty z nadprzyrodzoną mocą a reszta leży plackiem ze strachem unosząc płuca w cichym oddechu. Że też akurat teraz wymyślili realizację swoich planów. Że też akurat teraz zechcieli zepsuć do reszty, to co jeszcze było. Ale może to i dobrze, bo właściwie nie było nic pięknego a jeśli, to tylko chwile. Biblia mówi, że piękne dopiero będzie i w tej sytuacji nie zostaje nic innego, jak trzymać się obietnic zawartych właśnie w Biblii.

Zobacz cały wpis na blogu »
Uzależniona od swoich słabości Uzależniona od swoich słabości

Uzależniona od swoich słabości Dzień 1 2 stycznia 2020 Nowy rok, nowa ja! Jak co roku pełno celów, postanowień i zapewnień że tym razem będzie lepiej! A będzie? Moje słabości! Ten temat nigdy mi się nie znudzi. Uważam że jestem beznadziejna do granic możliwości, najbardziej leniwa z najleniwszych, i ogólnie to jestem mistrzem w realizacji wszystkiego czego sobie nie postanowiłam, jestem po prostu mało wytrwała we wszystkim co robię. Rok temu postanowilam po raz kolejny, że w końcu schudne. Startując z wagi 75kg, na początku szło nieźle. Ćwiczenia, dieta, motywacja innych do ruchu, muszę przyznać że byłam w tym dobra i nawet nie pamiętam kiedy się wszystko posypało... . Teraz kolejny rok zaczynam od nowa z wagą 82kg. Nie mogę nawet na tą cyfrę patrzeć. I nie chodzi o to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaki był ten rok? Uczę się żyć...

Jaki był ten rok? Dziwny... Czas, jakiego jeszcze nikt nigdy nie przeżywał... To były trudne dni. Zaczęło się w marcu i trwa do dzisiaj. I chyba tak jeszcze długo będzie... Koronawirus sieje śmiertelne żniwo, trzeba się zabezpieczać, izolować...  Siedzenie w domu mnie nie przeraża... Właściwie wiele się nie zmieniło od normalnych czasów, przynajmniej dla mnie.  Szkoła od marca do czerwca - online. Teraz od października - znowu zdalnie. To jest dziwne. W sumie to był głupi rok, bo od lutego nie spotykamy się sam na sam... Brakuje mi tych spotkań:( A z drugiej strony - ciut się od tego odzwyczaiłam. Dobrze jest, jak jest. Jedno co sobie myślę, to to, że mama nie żyje jest chyba błogosławieństwem w tych okolicznościach. Nie dało by się jej wytłumaczyć, że nie będziemy przyjeżdżać... Jak się czuję? dziwnie! Ale oby nie było gorzej! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozpocząć Nowy Rok... Milioner z przypadku

Lista celów.....i jej podsumowanie....skreślenie juz zrealizowanych i dopisanie nowych....często odbywa się pod koniec każdego roku....Ja przynajmniej tak robię.....plany są ważne , również jest ważna świadomość już zrealizowanych....wykreślenie ich z listy....rozpoczęcie nowego roku z energią do realizacji nastepnych celów..... Nie planujesz to nie masz.....ta dewiza...powinna nam przyświecac cały przyszły 2021 rok.....planuj i realizuj to czego chcesz....!!!!!  

Zobacz cały wpis na blogu »
Najwyższa wartość Ciesz się życiem teraz

Korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy... mówi Biblia i jak tu jej nie wierzyć, skoro wszystko wokół potwierdza tę regułę.    Dla pieniędzy gość wspina się na czwarte piętro po balkonach albo zeskakuje z dachu na upatrzone miejsce. Przykleja twarz do szyby z nadzieją, że o trzeciej nad ranem ona nie zdoła go zobaczyć po czym schodzi na dół i relacjonuje, co widział. Za to dostaje swoją dolę.   Dla pieniędzy gość włamuje się do telefonu i oddaje zainteresowanym zapisy rozmów, smsów, stron internetowych i wszystkiego innego, co można znaleźć i za to dostaje swoją dolę.    Za pieniądze ludzie jadą, ustawiają się w kolejki i czekają, że zainteresowany wejdzie i stanie na końcu. Wtedy każdy wypowie swoją kwestię. Wiadomość zostanie przekazana.   Za grube pieniadze realizuje się plany partii politycznych, wystarczy sprzedać swoje poglądy lub wartości, o ile się je w ogól (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mój przyjaciel królik Mój przyjaciel królik

Podstawowym składnikiem diety każdego futrzaka jest siano. Przykładowe zioła, które możemy podawać codziennie to: babka lancetowata, babka szerokolistna, tymotka łąkowa, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mgły Ciesz się życiem teraz

 I znów dość długo tu nie zaglądałam. Minął miesiąc, dzień stał się krótki a noc zbyt długa. Jesienno zimowe deszcze i mgliste poranki powtarzają się niczym zaplanowane kalendarzowe daty. W oknie, zamiast znajomego widoku, wciąż widzę rozlane mleko, szczelnie wypełniające dolinę. Kolorowe liście opadły bezpowrotnie, aby za kilka miesięcy znów odżyć i zacząć od nowa. Spacerując, słyszę trucht i rżenie zmęczonych koni. Z grubą, gęstą zimową sierścią nie przypominają tych, które jeszcze niedawno lśniły w radosnym słońcu. Codziennie słyszę smutny, czasem rozpaczliwy głos, który mówi: ale wszystko już było. I w milczeniu rozważam to w swojej głowie. I wiem, że nie było, dopiero będzie, bo wiara jest pewnością...   Obj. 21:1-6 1. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. 2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trochę o mnie i dlaczego założyłam bloga. Życie

Hejka, jak wiecie mam na imię Gabrysia i mam 17 lat. Uczę się w technikum ekonomicznym na profilu " technik reklamy".  Jestem typem samouka, dlatego moje zainteresowania rozwijam sama. Moje zainteresowania to muzyka, fotografia, grafika komputerowa, taniec, paznokcie, make-up oraz najpiękniejsze zwierzęta na świecie konie. Nie każde zainteresowanie mogę rozwinąć np. konie niestety nie mam możliwości uczyć się jazdy konnej ponieważ moi rodzice uwarzają że to strata czasu i pieniędzy. Muzycznie rozwijam się sama grając na gitarze i ukulele, nie chodzę do szkoły muzycznej wiele ciekawych instruktarzy znalazłam na YouTube. Z fotografią tak samo jak z muzyką jak zrobić dobrej jakości zdjęcie, jak uchwycić daną chwilę, moment  również nauczyłam się sama przy pomocy yt. W przypadku grafiki komputerowej jest łatwiej ponieważ stało się to codziennością w szkole. Profil na którym się uczę wymaga w podstawie nauczania nauk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podążanie za własną wizją.... Milioner z przypadku

Masz własną listę celów....to taka Twoja wizja , tego co chcesz w życiu robić....tego co chcesz w życiu osiągnąć....pisząc taką listę musisz sobie uświadomić , że pewne punkty z listy bedzie bardzo ciężko zrealizować.....Masz ważniejsze i mniej ważne cele....ale wszystkie one .....ważne tak naprawdę są , aby zrealizować kolejny etap....to jakby podróż pociągiem....i zaliczasz kolejne stacje....jesli wszystko idzie zgodnie z planem....opóźniasz się - wówczas  kiedy napotykasz na przeszkody , pokonujesz je i jedziesz dalej....

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 20, 27-40 bierziczytaj

Życie w niebie będzie kontynuacją życia ziemskiego. ...   Jezus prowadzi cię ku pełni życia w Bogu nie tylko w wieczności, ale już teraz. ...   Bóg jest Bogiem żywych. Wszyscy dla Niego żyją. Pomimo śmierci dla ludzi i Boga wciąż żyją. Dla ludzi przez wstawiennictwo przed Bogiem. Dla Boga wciąż żyjesz. Nieś przed Bogiem konsekwencje za swe czyny. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpis numer 1. Teraźniejszośc i trochę przeszłości Życie człowieka normalnego

Hej,  Nie wiem, czy ktokolwiek to przeczyta, ale może bardziej dla siebie chce napisać coś (tego bloga), który będzie kiedyś przypominać mi lub moim bliskim ( którzy za mojego życia o nim się nie dowiedzą) o tym ile czasu można brnąć do sukcesu, którego się nie osiągneło i raczej nie osiągnie. Ile pecha i głupich sytuacji może się wydarzyć. Jak dużo dobrych chwil zdarza się nam w życiu prywatnym, a czasem ich po prostu nie doceniamy. To tak w kwestii sloganów... Chciałem stworzyć coś na miarę "Daleko od szosy"- historii o normalnym gościu, który drobnymi krokami idzie w górę na społecznej drabinie. Nie spodziewałem się jednak, że moje życie stanie się taką historią i to bez jak przewiduje happy endu.... Ale do rzeczy...   Jest wieczór, jesień, wrednie na zewnątrz wrednie w portfelu, wrednie ze zdrowiem. Wydaję mi się, że moje życie dobiega końca. Nie mam perspektyw moje długi przerastają moje wyobrażenia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uczę się pisać bloga Z życia emerytki

"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć." Paulo Coelho - Alchemik       Na początek coś o sobie: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis Blog o życiu

Cześć kochani  Przychodzę dzisiaj z pierwszym wpisem na moim blogu. Jestem Asia mam 15 lat. Ogólnie założyłam tego bloga bo sama dużo przeżyłam już w tak młodym wieku. Miałam dużo problemów ale z nimi sobie poradziłam. Każdy jest silny i może przezwyciężyć wszystko. Jeśli będziecie śledzić bloga dowiecie się o co chodzi w moich problemach.Mam nadzięję że zostaniecie ze mną na dłużej. Pozdrawiam Asia

Zobacz cały wpis na blogu »