życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co z tą Polską różności

Cześć, jestem nowa. Jestem też nową mamą. W domu  nudzi mi się niemiłosiernie, kiedy potworek już śpi. Dlatego kiedy mam czas wolny, mam czas, żeby przeglądać internety. To też czas przemyśleń.  Mam 31 lat, 3 miesięczną córkę, wspaniałego Faceta. Powinnam być zadowolona. Ale coś nie daje mi spokoju. A mianowicie, to co dzieje się w naszej pięknej, ale umęczonej ojczyznie.  Zostałam wychowana w wierze, z wartościami rodzinnymi. Albo tak mi się wydawało. Rozwód rodziców. Problemy w szkole, problemy z pierwsza miłością. Typowe zmartwienia nastoletnie. I to w porównaniu z tym, czego się teraz obawiam, to był pryszcz. Już nie wierzę. Znaczy, w Boga wierzę, natomiast w jego wysłanników nie. Dlatego odwróciłam się od kościoła i hipokryzji tam panującej. Już nie pragnę rodziny 2 plus 2. Kiedyś to było moje marzenie. Teraz wiem, że to głupota. I nie, nie uważam, że głupota ogólnie, tylko w moim przypadku. Patrzę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym są okoliczności które definiują nasze życie? Moje przemyślenia życiowe

Co definiuje nasze życie? By odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się nad tym czym tak naprawdę jest życie.Dla większości jest to czas dany nam tu na ziemi, czas w którym możemy osiągnąć wiele, bądź trwać w stagnacji nie robiąc nic.Wielu ludzi na łożu śmierci żałuje że nie wykorzystało go lepiej, że chcieli by wszystko zmienić,zacząć od nowa.Mało kto zdaje sobię sprawę że to my sami definiujemy to jak będzie ono wyglądać. To my a dokładniej nasz sposób myślenia odpowiada za wygląd naszego filmu zwanego życiem.

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie-codziennik niedzielny Zapiski na pudełku od laptopa

Nie-codziennik przeszywa moją głowę w pewne niedzielne przedpołudnie, kiedy przegryzam kanapkę wypełnioną mrocznymi obowiązkami. Niby muszę, niby nie, zatopiona w pogoni myśli kseruje rzeczywistość z czarną plamą pośrodku. Wstaje jedną nogą i prawą reką mocno chcąc i wykonuje machinalne ruchy w kierunku upadającego życia. Euforia odbija się od ścian, rozbryzgując infantylne resztki o moją bluzkę. Gdzieś posrodku niczego, wdrapuje się leniwie i siadam krzyżując nogi na zielonym, atłasowym dywanie. Marzę o chciwości, wypatrując schizofrenię życia bo za ścianą ktoś mocno oddaje swoje pożądanie. W oddali cisza, tak mocno czująca, niczym zapach unoszący się w kiblu, kiedy bezdomny opróżnia swoje nadzieje. Głowa delikatnie osuwa się po ścianach, wyczekując ponętnych melodii. Trochę tańczę, chwytając za rekę rozkosz i uwielbienie. Za oknami ciemność przysłonięta brudną zasłoną. Czuje się niedzielnie, czuje się niecodziennie, czuje się odświętnie.   Jest Niedziela.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powi-tanie Zapiski na pudełku od laptopa

Powi-tanie Na pewne pytania nie ma odpowiedzi i nigdy ich nie znajdziemy. Chowają się gdzieś na rogu ulicy, gdzie stara dziwka rozkłada nogi, a w powietrzu wyraźnie czuć zapach biedy i beznadzieji. Gdzieś w zakamarkach ułudy, tam gdzie emocje rozbryzgują się o własne niedopowiedzenia, ukryte jest życie, które tylko w połowie spełnia nasze oczekiwania. Okrutny los wymyka nam się jak bezpańskie psy, które zlizują resztki rozkładającego się jedzenia i zostawia po sobie chwile, niczym rzygi śmierdzące tanim alkoholem. W tym wszystkim po brudnych ścianach spływają momenty, które przenikają nasze dusze, i zostawiają smugi oczekujących w kolejce marzeń, które nigdy się nie spełnią. A gdyby tak...móc i chcieć. A gdyby tak namalować wesołą kredką, rzeczy miłe dla zezowatego oka? Wyczyścić brudne ściany, odkurzyć wspomnienia, zabarwić rzeczywistość drogim alkoholem? Gdyby tak chociaż raz poczuć się czująco i chociaż raz być w niebycie tak miłym, że wykręca w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surowy klimat "surowych" ludzi ejberwbieszczadach

Na zdjęciu: poranek w Cisnej. Zimne powietrze idzie ku górze; źródło: archiwum autora;    Był początek września. A temperatura w nocy spadła poniżej zera stopni Celsjusza. Ale nie tylko klimat w Bieszczadach był "surowy"...    Miejscowa ludność również na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie "nieprzychylnych". Na twarzach rzadko gościły uśmiechy, a jeśli już to przynajmniej szczere. Jakże odmienni są tamtejsi ludzie od mieszkańców innych regionów Polski, np. Wielkopolski. U nas wszyscy "zadowoleni", pokazują uśmiechnięte twarze - zwłaszcza na portalach społecznościowych (był to jeden z powodów likwidacji przeze mnie FB...). "Szczęście" normalnie aż się wylewa, do porzygu. Ja sam rzadko się uśmiecham, bo moje życie nie dało mi zbyt wielu powodów do r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaczynać od nowa... TRUDNY WYBÓR

Ludzie sukcesu potrafią ,,padać i ...się podnosić po porażce.."...Mają wpisane ryzyko w swoją działalność...wiedzą komu i co zawdzięczają.... Motywacja u nich jest tak bardzo wielka aby coś w życiu osiągnąć , że chwilowe porażki i niepowodzenia są traktowane bardzo poważnie , ale po wnikliwej analizie dodają im jeszcze większej motywacji do działania......co kończy się wielokrotnie sukcesem...  To wielka odwaga zaczynać od nowa...

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaczynać od nowa... Milioner z przypadku

Ludzie sukcesu potrafią ,,padać i ...się podnosić po porażce.."...Mają wpisane ryzyko w swoją działalność...wiedzą komu i co zawdzięczają.... Motywacja u nich jest tak bardzo wielka aby coś w życiu osiągnąć , że chwilowe porażki i niepowodzenia są traktowane bardzo poważnie , ale po wnikliwej analizie dodają im jeszcze większej motywacji do działania......co kończy się wielokrotnie sukcesem...  To wielka odwaga zaczynać od nowa...

Zobacz cały wpis na blogu »
Udało się nie tylko jemu Sfrustrowanaja

 Owszem, udało się byłemu idealnie mnie zniszczyć.  Łudzona obietnicą dobrej pracy, domu wyjechałam po rozwodzie w stronę rubieży z nadzieją na lepsze życie.   Lepsze życie? Tam dopiero dostałam szkołę życia. Mentalność ludzi inna, skierowana tylko na pieniądz.  Powiecie pewnie a co z pomocą znajomych? Słowa sobie a czyny sobie. Pamiętam,  że najbardziej bolało jak traciłam praktycznie wszystko, godność też. Nawet mój facet..ehh, ciężko się pisze o kimś z kim wiąże się nadzieje na nowe lepsze życie a wychodzi tak znajomo. Wychodzi dupa przez wielkie D. Oczywiście jesteśmy dalej razem ale jak to mówią raz stracone zaufanie trudno odbudować.  I to jest niestety prawda. Któż nie ma problemów osobistych, prawda? W sumie każdy je ma  większe, mniejsze, ale są. Bolą te, które dotyczą dzieci i CIEBIE bezpośrednio. Podobno od problemów nie da się uciec, trzeba stawić czoła. Tylko dlaczego to tak trudne i czasa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
siła życiowa biologia i ochrona przyrody

Siła życiowa to hipotetyczna moc, która napędza organizmy żywe, powodując powstawanie w nich związków organicznych. Pojęcie to wprowadził Jan Baptist van Helmont w 16 w. Siła ta, miałabyć jedynym czynnikiem zdolnym do inicjacji syntezy związków organicznych. Chociaż możemy sami w laboratorium tworzyć syntetyczne związki organiczne jak mocznik czy cukry to jednak w komórkach żywych zachodzą te procesy. Czy istnieje jakas siła, która to determinuje? Życ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szacunek dla przyrody biologia i ochrona przyrody

Ludzie zwykle szanują to z czego maja korzyści, często gdy czegoś nie potrafią zmierzyć to uznają, że tego nie ma np. odczuwania bólu przez rośliny. A gdzie szacunek do życia? Gdzie szacunek do przyrody? Przecież żal każdej żywej istoty, od tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych po ludzi i wielkie drapieżniki. Jest spór między naukowcami o odczuwanie bólu przez rośliny, ale przecież szacunek nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Ludzie potrafią szanować samochody, komputery, budynki, a istoty żywe traktują instrumentalnie. Drzewo, grzyb, ziele żyją, czują, komunikują się ze sobą np. sygnałami chemicznymi, zapachowymi, posiadają także kwantowy układ nerwowy, przetwarzają informacje, a ból jest informacją, że dzieje się coś złego (niek&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urodziny czy imieniny biologia i ochrona przyrody

W zależności od kraju, a nawet regionu te uroczystości są obchodzone naprzemiennie, razem albo wcale. W Polsce dominuje kult imienin, w Niemczech i USA kult urodzin. Podobnie jest z regionami np. na Śląsku obchodzone są urodziny w Małopolsce imieniny. Które święto nalezy obchodzić zależy od człowieka, co chce niech obchodzi. Osobiście uważam za ważniejsze urodziny. Nigdy nie rozumiałam idei imienin, przecież róża pod inną nazwą pachniałaby tak samo. Nigdy nie miało znaczenia dla mnie jakie mam imię. Nawet nie wiem kiedy są moje, pewnie nigdy, dlatego, że ich nie obchodzę. Ostatnio dowiedziałam się, że imieniny to tak naprawdę święto Świętego o danym imieniu. Tylko jakie ma znaczenie dla mnie, że inna Joanna została świętą? Jest wiele J (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JEŚLI TO WIDZISZ TO KONIEC INTERNETU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Świat_zwerfikowany

Siems ludziska jak to widzicie to znaczy że weszliście na KONIEC INTERNETU ! 

Zobacz cały wpis na blogu »
dzisiaj miał miejsce mały dramat Wszystko, o czym milczę

Bedąc dość mocno świadomą osobą, która właśnie przechodzi przez ogromny kryzys osobisty, bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę umysłu. Według moich internetowych poszukiwań, taka pułapka mianuje się nazwą "ciemna noc duszy". Po przeczytaniu wielu informacji na ten temat, po obejrzeniu mnóstwa nagrań na youtubie, mogę śmiało stwierdzić, że właśnie w owym duchowym bagnie siedzę. Nie akceptuję rzeczywistości, nie akceptuję tego, co poza tą rzeczywistością się jawi. Moje życie ogarnął piekielny bezsens. Zablokowałam się na ziemskie odczucia. Euforię i wszelkiej jakości uniesienia uzyskuję tylko i wyłącznie po odurzeniu narkotykami. Ogranicza mnie jedynie budżet. Każdy mój kontakt z używkami jest wynikiem spotkań z odpowiednimi osobami. Krótko mówiąc, nie stać mnie na ćpanie. Jednakże nie myśl sobie, że spotykam się ze znajomymi w tym jednym celu. Łaknę kontaktu z innymi ludźmi. A że przejawiam w tej chwili specyficzną wibrację, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zasada numer 1 Jak być szczęśliwym?

Hejka! Wróciłem. Skończyłem już lekcje i mam czas popisać.   Więc tak jak powiedziałem wcześniej, dam Wam kilka rad jak żyć szczęśliwie.    Kochani,  najważniejsze jest, aby żyć chwilą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie... (Początek) Życie... (Początek)

Cześc jak w poprzednim wspisie pisałam jestem black2000 ,mam 15 lat proszę nie hejtować,na tym blogu bedę opisywać swoje życie a wiec... Urodziłam się w Łodzi 20 kwietnia 2006 roku mam młodszego brata który ma na imie Franek ma 13 lat ,moja mama i tata są w trakcie rozwodu,ale ja się tym nie przejmuję . Bardzo lubie grać w piłkę nożną kiedyś nawet trenowałam lecz przestałam z powodu kontuzji i braku chęci.Lubię suchać lanka,bedoesa i tego typu piosenek wsumie to wymieni łam twurców ale mniejsza z tym,jeśli mjeliście by jakieś pytania do mnie prosze zadawać .  Chodzę do 8 klasy ,w tym roku już technikum budowlane . Jak wcześniej wspomniałam moi rodzice są w trakcie rozwodu cały czas się kłucą o wszystko bardzo chciałabym mieć jakies wsparcie więc no...   

Zobacz cały wpis na blogu »