Dlaczego ciągle jestem zmęczony? Choroby a brak sił
kategoria: Medycyna   dodane: 25/06/2020

Czujesz się non stop zmęczony i nie masz na nic siły. Zwykłe, codzienne czynności sprawiają ci trudność. Ponadto szybko się męczysz, a twój organizm odmawia współpracy. Inni mają cię za lenia lub uważają, że przesadzasz. Tymczasem, obok zwykłego wyczerpania organizmu związanego z przepracowaniem, chroniczne zmęczenie może mieć swoją przyczynę w chorobie. Dowiedz się, czy nie cierpisz na jedną z nich.

Czy da się nie czuć nic? Depresja i osobowoś psychopatyczna
kategoria: Medycyna   dodane: 27/04/2020

Każdy z nas miał w swoim życiu okres, kiedy to emocje go przytłaczały. Często wówczas mamy ochotę odetchnąć i pozbyć się jakichkolwiek uczuć, a w konsekwencji nie cierpieć. Istnieją ludzie, którzy twierdzą, iż ich wnętrze wypełnia emocjonalna pustka. Nie czują nic. Nie potrafią się cieszyć, smucić, bać. Egzystują pozbawieni emocji, które tak naprawdę określają nas mianem człowieka. Czy brak zdolności do odczuwania jakichkolwiek uczuć jest możliwy? Czy istnieją ludzie, którzy nigdy nie doznali radości, smutku czy empatii?

Mężczyźni mają gorzej? Choroby płci męskiej
kategoria: Medycyna   dodane: 13/04/2020

Od zawsze trwają dyskusje, kto ma wżyciu gorzej. Zarówno płeć piękna, jak i panowie zwykle wskazują siebie jako tych bardziej poszkodowanych. Do konsensusu nie dojdziemy pewnie nigdy. Prawdą jest jednak, że na niektóre choroby i zaburzenia to mężczyźni zapadają częściej niż kobiety. Inne zaś są charakterystyczne tylko dla nich. W których sferach zdrowotnych panowie mają gorzej?

Które ze sklepowych słodyczy są najzdrowsze?
kategoria: Medycyna   dodane: 16/03/2020

Aby cieszyć prawidłowym zdrowiem, staramy się jeść zdrowe, zbilansowane posiłki. Duża ilość warzyw, owoców, mięso, kasze oraz aktywność fizyczna to przepis na zdrowie i witalność organizmu. Staramy się trzymać tych zasad, jednak każdego nachodzi czasem ochota na małe słodkości. Tylko najwytrwalsi bezwzględnie porzucają cukry proste i nie sięgają po sklepowego batonika. Jednak co jeżeli jesteś w tej grupie osób, która nie zawsze potrafi odmówić sobie przyjemności? Albo wręcz przeciwnie, niezły z ciebie łasuch? W takiej sytuacji warto zastanowić się, które ze słodyczy będą najmniej inwazyjne i być może nawet wpłyną pozytywnie na twój organizm. Poznaj najzdrowsze spośród słodyczy.

Jesteś chorobliwie zazdrosny? A może do tego lubisz sobie wypić? Zobacz, czy masz tę chorobę
kategoria: Medycyna   dodane: 13/01/2020

Zazdrość pojawia się w każdym związku. Jest bardziej lub mniej nasilona, jednak występuje zawsze. Kłopoty jednak rodzą się wtedy, kiedy zaczyna ona zatruwać życie partnerów. Nieustanne poszukiwanie dowodów zdrady, śledzenie i napastowanie drugiej połówki, to tylko niektóre z symptomów chorobliwej zazdrości. W momencie kiedy przechodzi ona w paranoję, może być oznaką choroby. Najczęściej zapadają na nią osoby uzależnione od alkoholu albo te z zaburzeniami psychicznymi.