Jak wygląda śmierć?
kategoria: Zdrowie   dodane: 23/03/2020

Śmierć to jedno ze zjawisk, których najbardziej się boimy. Wydaje się nam czymś przerażającym, nad czym nie mamy kontroli. W dodatku jest to proces nieodwracalny. Wielu z nas doświadczyło w swoim życiu śmierci bliskiej osoby. Jest to wydarzenie niezwykle trudne i bolesne. Zwykle nie jesteśmy przygotowani na to, co następuje. W dodatku nie wiemy jak tak naprawdę wygląda śmierć. Co dzieje się wówczas z ludzkim organizmem? Jak rozpoznać „umieranie”?

Jak przestać marnować jedzenie? 5 nawyków, które warto w sobie wyrobić
kategoria: Zdrowie   dodane: 02/03/2020

Polska jest na 3 miejscu w Europie pod względem ilości marnowanej żywności. Przed nami znajdują się jedynie Brytyjczycy i Włosi. Problem nadwyżki jedzenia dotyczy w większości krajów rozwiniętych, których mieszkańcy mają go pod dostatkiem. Jest to bardzo duże zagrożenie dla naszej planety. Przynosi jej wiele szkód, będąc również procederem niemoralnym. Co zrobić, aby przestać marnować żywność? Oto 5 zasad, które każdy może wdrożyć do własnego życia.

5 produktów, które nie są tak zdrowe, jak myślisz
kategoria: Zdrowie   dodane: 17/01/2020

Za „zdrowe jedzenie” zwykle uznajemy te produkty, które zawierają witaminy, warzywa, owoce lub posiadają małą ilość tłuszczu, czyli wszystkie jogurty i serki w wersji „light”. Podział ten nie jest jednak aż tak prosty. Okazuje się, że produkty, o których byliśmy przekonani, że służą naszemu zdrowiu i figurze, mogą działać na ogólną niekorzyść organizmu. Poznaj 5 przykładów „zdrowego jedzenia”, o którym miałeś mylne przekonanie.