Cera mieszana. Jak sobie z nią radzić?
kategoria: Zdrowie   dodane: 13/02/2023

Jak awokado i tosty, przesuszone policzki i świecąca się od nadmiaru sebum strefa T, to typowe połączenie przy cerze mieszanej. Zdaniem dermatologów ten problem dotyczy sporej ilości z nas. Wiele osób nie wie jednak jak pielęgnować skórę twarzy, która zalicza się do typu cery mieszanej. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, nasz krótki poradnik z pewnością Ci pomoże.

Naturalne produkty do pielęgnacji włosów – dlaczego warto się na nie zdecydować
kategoria: Zdrowie   dodane: 10/02/2023

Właściwa pielęgnacja to podstawa utrzymania zdrowych, pięknie wyglądających włosów. Obecnie dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się naturalne kosmetyki. Produkty te wyróżniają się składem bogatym w odżywcze ekstrakty roślinne i nie tylko. Dlaczego warto zdecydować się na naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Jak siłownia wpływa na organizm człowieka?
kategoria: Zdrowie   dodane: 04/10/2022

Zawsze się mówi, że warto dbać o formę ciała i o swoje zdrowie. Jest to idealny argument na to, by wybrać się na siłownię lub rozpocząć pierwsze ćwiczenia jeszcze w domu. Siłownia zapewnia opiekę w postaci wykwalifikowanych trenerów oraz solidny wycisk, dzięki któremu kondycja zdecydowania ulegnie poprawie.

Odkryj moc kiszonych buraków
kategoria: Zdrowie   dodane: 19/01/2022

O tym, że kiszonki mogą skutecznie wspierać nas w walce o zdrowie, wiadomo od dawna. Fermentacja sprawia, że popularne warzywa zwiększają swą wartość odżywczą, a ich wpływ na nasze zdrowie staje się jeszcze większy. Wśród kiszonek, które pojawiają się na naszych talerzach najczęściej, prym wiodą ogórki i kapusta. Do grona zdrowych smakołyków dołączyły jednak i buraki kiszone, które – jak się okazuje – mają wyjątkową moc.

10 naturalnych produktów na odchudzanie
kategoria: Zdrowie   dodane: 21/07/2020

W odchudzaniu, oprócz aktywności fizycznej, bardzo pomocna jest odpowiednia dieta. Zdrowe odżywiania to klucz do osiągnięcia wymarzonej sylwetki oraz dobrej kondycji organizmu. Ponadto jeżeli cel, który chcesz osiągnąć, wiąże się z z redukcją nadmiernych kilogramów, niektóre z produktów mogą okazać się szczególnie pomocne. Poznaj 10 artykułów spożywczych, które przyspieszą twoje odchudzanie.

Jak działa na nas taniec? Zdrowotne korzyści
kategoria: Zdrowie   dodane: 15/05/2020

Tańczyć uwielbia prawie każdy. Inni, z powodu niewystarczających umiejętności, oświadczają, że taniec nie sprawia im przyjemności. Większość z nas lubi jednak poruszać ciałem w rytm muzyki. Robimy to publicznie lub w domowym zaciszu, gdzie nie krępuje nas wzrok innych. Zbawienny wpływ tańca na zdrowie opisywali już starożytni. Co wówczas dzieje się w naszym organizmie? Czy tańcem da się wyleczyć chorobę?

Dlaczego z wiekiem nasza pamięć słabnie?
kategoria: Zdrowie   dodane: 11/05/2020

Wraz z przybywającymi latami człowiek zaczyna coraz gorzej funkcjonować. Osłabieniu ulega sprawność ruchowa, refleks, a także pamięć. Wiele ludzi starszych narzeka na swoje zapominalstwo, przez co traktujemy je jako naturalny objaw następujący z wiekiem. Często mówi się również potocznie, że ktoś ma „sklerozę” czy doświadcza „demencji”. Jak tak naprawdę wygląda starzenie się pamięci? Na czym polega i czy jest nieuniknione?

Jak wygląda śmierć?
kategoria: Zdrowie   dodane: 23/03/2020

Śmierć to jedno ze zjawisk, których najbardziej się boimy. Wydaje się nam czymś przerażającym, nad czym nie mamy kontroli. W dodatku jest to proces nieodwracalny. Wielu z nas doświadczyło w swoim życiu śmierci bliskiej osoby. Jest to wydarzenie niezwykle trudne i bolesne. Zwykle nie jesteśmy przygotowani na to, co następuje. W dodatku nie wiemy jak tak naprawdę wygląda śmierć. Co dzieje się wówczas z ludzkim organizmem? Jak rozpoznać „umieranie”?

Jak przestać marnować jedzenie? 5 nawyków, które warto w sobie wyrobić
kategoria: Zdrowie   dodane: 02/03/2020

Polska jest na 3 miejscu w Europie pod względem ilości marnowanej żywności. Przed nami znajdują się jedynie Brytyjczycy i Włosi. Problem nadwyżki jedzenia dotyczy w większości krajów rozwiniętych, których mieszkańcy mają go pod dostatkiem. Jest to bardzo duże zagrożenie dla naszej planety. Przynosi jej wiele szkód, będąc również procederem niemoralnym. Co zrobić, aby przestać marnować żywność? Oto 5 zasad, które każdy może wdrożyć do własnego życia.