Nowoczesne instrumenty muzyczne — przegląd, opis, historia powstania
kategoria: Ciekawostki   dodane: 15/09/2021

Świat instrumentów muzycznych w żadnym wypadku nie ogranicza się tylko do syntezatorów "Casio", skrzypiec i gitar. W ogromnej historii muzyki ludzie próbowali wymyślić coś nowego. Często otrzymywali naprawdę unikalne narzędzia.

Odkurzacze bezworkowe - wygodne i praktyczne
kategoria: Medycyna   dodane: 02/08/2021

Odkurzacze stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Niektóre modele pozwalają na pranie dywanów czy skuteczne usuwania sierści zwierząt z dywanu z użyciem turboszczotki. Wiele osób docenia także taką opcję, jaką jest funkcja czyszczenia parą.

Historia gier komputerowych
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 13/07/2021

Niezależnie od tego czy bawimy się sami czy z kolegą z Japonii wszyscy lubimy grać w gry komputerowe. Obroty całej branży gier wideo jeszcze 15 lat temu nie przekraczały 50 miliardów dolarów, a dzisiaj wynoszą 130 miliardów dolarów w skali roku i cały czas rosną. Ale jak powstały gry komputerowe i dlaczego? Kto napisał pierwszą grę komputerową?

IP Box – ulga podatkowa dla innowacyjnych
kategoria: Technologia   dodane: 25/06/2021

Wszyscy, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową mają szansę nie tylko na liczne dotacje, ale także na ulgi podatkowe przeznaczone specjalnie dla innowacyjnych przedsiębiorców, w tym także programistów. Jedną z nich jest IP Box.

Co zrobić, jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 15/06/2021

Szybkie pożyczki stały się ostatnio bardzo popularne. Więcej osób woli mini-pożyczkę niż pożyczkę z banku. Pożyczki online są łatwo dostępne i szybko wykonalne. Dzięki mini pożyczce możesz sobie pozwolić na to, czego potrzebujesz. Może to być wakacyjna podróż lub naprawa samochodu, komputera itp. Powodem wysokiego popytu na mini pożyczki jest ich wiele zalet. Elastyczne terminy wykonania i szybka spłata to ich największa zaleta. Mini-pożyczka jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy pilnie potrzebują pieniędzy. Dzięki szybkiej dostępności pożyczki online, pieniądze mogą być na twoim koncie bankowym szybciej niż myślisz.

Do czego wykorzystać mąkę kokosową?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 01/06/2021

Mąka to produkt obecny w każdej kuchni i wykorzystywany do tworzenia wielu smacznych, zdrowych i pożywnych rzeczy. Jest jednak wiele różnych rodzajów tego produktu, a każdy z nich ma swoje właściwości. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej. Czy wiesz, do czego służy mąka kokosowa i jak ją wykorzystać?

Kredyt konsolidacyjny, gotówkowy, a może celowy? 3 popularne rodzaje kredytów
kategoria: Ciekawostki   dodane: 11/05/2021

Polski rynek kredytowy obfituje w różnorodne oferty kredytów, dlatego potencjalny kredytobiorca musi poważnie zastanowić się, jaka propozycja banku będzie dla niego najlepsza. Zwykle najłatwiej uzyskać kredyt gotówkowy, jednak nie oznacza to, że zawsze będzie on najlepszy.

Wakacje na Santorini
kategoria: Ciekawostki   dodane: 16/04/2021

Nie bez powodu Santorini bywa określane jako wizytówka Grecji. Cudowne widoki zachodzącego słońca, piękne pejzaże i klimatyczne wąskie uliczki sprawiają, że ta niewielka wyspa co roku przyciąga wielu turystów. Chcąc uniknąć tłumów i cieszyć się atrakcjami Santorini, warto wybrać luksusowe wczasy oferowane przez najlepsze biuro podróży. Da to gwarancję, że spędzony na wyspie czas pozostanie w pamięci na długo.

Jaki hosting wybrać, tani czy drogi? Który jest lepszy?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/04/2021

Czy powinieneś oszczędzać pieniądze, jeśli chodzi o hosting? Możesz pomyśleć w ten sposób, że w końcu istnieją niezwykle tanie (i darmowe!) witryny hostingowe, więc po co wydawać duże ilości pieniędzy na coś co można mieć za darmo. To może zadziałać, jeśli chcesz mieć blog lub stronę internetową ze zdjęciami z twoich ostatnich podróży do krajów tropikalnych, ale jeśli chodzi o biznes, może to nie być najlepsze rozwiązanie. Jeśli prowadzisz działalność e-commerce lub nawet korzystasz z witryny wyłącznie w celach marketingowych swojego stacjonarnego biznesu to warto wydać trochę pieniędzy na dobry hosting. Dlaczego? Ponieważ w obu tych przypadkach nawet sekunda wolniejszego ładowania strony www to utrata klienta.