TOP 3 prezentów na baby shower
kategoria: Parenting   dodane: 25/03/2024

Baby shower zyskuje w Polsce coraz większą popularność. To przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy na kilka tygodni przed przyjściem maleństwa na świat. Zwyczaj ten przywędrował do nas ze Stanów, gdzie jest znany już od XVIII wieku. Bez czego nie może odbyć się baby shower? Oczywiście, bez prezentów! Poznaj najlepsze propozycje na trafiony upominek.

Motoryka mała u dzieci: znaczenie i rozwój
kategoria: Parenting   dodane: 07/02/2024

Motoryka mała, często nazywana precyzyjną koordynacją ruchową, odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci. Jest to zdolność do wykonywania drobnych, złożonych ruchów, które wymagają zaangażowania mniejszych grup mięśniowych, zwłaszcza tych w dłoniach i palcach. Rozwój motoryki małej jest istotny dla wielu codziennych czynności, takich jak pisanie, rysowanie, używanie sztućców czy manipulowanie małymi przedmiotami.

Jak ukształtować w dziecku poczucie własnego „ja” i pewności siebie?
kategoria: Parenting   dodane: 19/01/2024

Podjęcie decyzji o rodzicielstwie niesie za sobą obowiązek ogromnej odpowiedzialności. Posiadanie dziecka to radość, doświadczanie pięknych chwili podczas obserwowania procesu jego dorastania, ale także konieczność podjęcia konkretnych działań, w odpowiednich momentach życia malucha. Wychowanie to, bezdyskusyjnie, szereg wyzwań. Bezczynność czy popełnienie błędu w pierwszych latach życia dziecka, może doprowadzić do sytuacji, kiedy młody człowiek, wchodzący w dorosłość, zmaga się z zerowym poczuciem własnej wartości i pewności siebie. W wielu przypadkach, kiedy tak się dzieje, diagnoza psychologów czy terapeutów jest jedna – zaniedbanie ze strony rodziców.

Dlaczego warto wysyłać dziecko na sportowe kolonie i obozy?
kategoria: Parenting   dodane: 28/11/2023

Sportowe, aktywne kolonie dla dzieci to doskonała okazja, by młodzi ludzie mogli rozwijać swoje umiejętności fizyczne, uczyć się pracy zespołowej i zdobywać nowe doświadczenia.

RADOSNE ŚWIĘTOWANIE NADCHODZĄCEGO ŻYCIA: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O BABY SHOWER
kategoria: Parenting   dodane: 21/11/2023

Baby shower to nie tylko przyjęcie, to wyjątkowy moment w życiu przyszłej mamy, pełen ciepła, wsparcia i radości. W naszym artykule odkryjemy magię tych wydarzeń, od ich kolorowych dekoracji po pełne emocji chwile jak gender reveal. Dowiedz się, jak zorganizować niezapomniane przyjęcie baby shower, które będzie nie tylko okazją do świętowania, ale także nieocenionym źródłem wsparcia dla przyszłej mamy.

Jaki prezent wybrać dla 3-latka?
kategoria: Parenting   dodane: 18/10/2023

Kupno prezentu dla trzyletniego dziecka może okazać się sporym wyzwaniem. Najważniejsze, aby podarunek sprawiał maluchowi radość, a korzystanie z niego było proste, stymulujące i bezpieczne. Jak znaleźć coś odpowiedniego? Przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji, które sprawdzą się na różne okazje – zarówno na urodziny, jak i święta lub Dzień Dziecka.

Jak spędzić czas z dzieckiem w domu? Pomysły na zabawy plastyczne
kategoria: Parenting   dodane: 23/02/2023

Gdy pogoda nie sprzyja dalekim spacerom warto zorganizować dziecku ciekawe zadania plastyczne w domu. Nie tylko rozwijają one pomysłowość malucha, ale również doskonalą umiejętności takie jak odpowiednie trzymanie narzędzia, które dziecko wykorzysta w dalszej nauce, zwłaszcza nauce pisania. Przygotuj więc dzieciom fartuszki, wyściel stół folią i zacznijcie przygodę w swoim atelier!

Zoo najlepszą atrakcją dla najmłodszych
kategoria: Parenting   dodane: 14/02/2023

Idąc do zoo, można zobaczyć zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów świata. W Polsce mamy około 25 takich miejsc, które jednocześnie bawią i uczą. Które dziecko zatem nie chciałoby skorzystać z takiej atrakcji?

Zabawki dla dzieci – jakie wybrać na prezent dla najmłodszych?
kategoria: Parenting   dodane: 08/02/2023

Zabawki dla dzieci mają różne funkcje. Niektóre są stworzone do czystej zabawy, a inne służą po to, aby również edukować. Jak wybrać ciekawą zabawkę dla malucha?