Odkurzacze bezworkowe - wygodne i praktyczne

kategoria: Medycyna   dodane: 02/08/2021
Odkurzacze stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Niektóre modele pozwalają na pranie dywanów czy skuteczne usuwania sierści zwierząt z dywanu z użyciem turboszczotki. Wiele osób docenia także taką opcję, jaką jest funkcja czyszczenia parą.

1. Czym są odkurzacze bezworkowe?

2. U kogo sprawdzi się odkurzacz ręczny i robot sprzątający?

3. Jaki odkurzacz wybrać do podłóg twardych?

4. Na jakie funkcję odkurzacza zwrócić uwagę?

5. Wybierz odkurzacz z głową! Pamiętaj, że rura teleskopowa to podstawa!

 

Czym są odkurzacze bezworkowe?

 

Odkurzacze workowe są coraz powszechniej zastępowane modelami bezworkowymi. Co je wyróżnia? Pierwsza różnica wynika niejako już samoistnie zgodnie z sugestywną nazwą. Takie odkurzacze nazywane są także cyklonowymi. Nie są wyposażone w papierowy czy materiałowy worek, znany nam dobrze od lat. Zamiast niego sprzęt posiada specjalny pojemnik, który jest przeznaczony właśnie na zabrudzenia. W efekcie pozwala to na perspektywiczne oszczędności - nie ma bowiem przymusu kupowania tradycyjnych worków i wymieniania ich. W kilka sekund można bowiem samodzielnie opróżnić taki pojemnik i sprzęt od razu nadaje się do dalszej pracy. Taki bezworkowy model to przykład sprzętu, który zasysa powietrze, a wraz z nim - wszelkie zanieczyszczenia. W dalszej kolejności dzięki działaniu siły odśrodkowej, która jest wytwarzana na podstawie ruchu wirowego - śmieci oraz kurz są transportowane do specjalnego pojemnika. Dzięki temu powietrze, które wydobywa się z odkurzacza jest czyste.

 

 

U kogo sprawdzi się odkurzacz ręczny i robot sprzątający?

 

Robot ręczny to gratka dla osób, które lubią w szybki i łatwy sposób zapewnić sobie porządek. Można go z powodzeniem wykorzystać nie tylko do szybkiego usunięcia okruszków, ale i do uprzątnięcia samochodu.

Robot sprzątający to z kolei niejako dalszy krok na drodze do utrzymania domu w pełnej czystości. Takie roboty można z powodzeniem zaprogramować w indywidualny sposób, dostosowując jego trasę przemieszczania się do wszelkich trudności, jakie mógłby spotkać na swojej drodze. O czym dokładnie mowa? Nowoczesne roboty sprzątające dostępne na https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html możesz niejako nauczyć, w jaki sposób mają się przemieszczać po domu i omijać przeszkody. Mogą do nich należeć meble, stół, krzesła czy posłanie zwierzaka. Dzięki temu sprzęt będzie dokładnie sprzątał tę powierzchnię, jaką mu uprzednio wskażesz. To jednak nie koniec zalet - robot sprzątający może zająć się utrzymaniem domu w czystości w trakcie gdy będziesz np. w pracy! W efekcie oszczędzasz czas i energię, a po Twoim powrocie zastajesz czystą przestrzeń. Taka wizja brzmi świetnie, prawda?

 

Jaki odkurzacz wybrać do podłóg twardych?

 

Podczas poszukiwań odkurzacza warto dopasować go do powierzchni, jaką posiadasz. Jeżeli Twój dom jest wyposażony w panele czy płytki - dobór nieodpowiedniego urządzenia może przyczynić się do skrócenia żywotności podłogi. Jaki zatem sprzęt wybrać? 

Najlepiej taki, który jest lekki, posiada regulacje mocy oraz miękkie szczotki. Doskonale sprawdzą się tu zatem takie modele które są właśnie - bezworkowe, a także bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Na uwagę zasługują także roboty sprzątające, które zadbają odpowiednio o utrzymanie podłóg w czystości, nie prowadząc tym samym w żadnym stopniu do jej uszkodzenia.

 

Na jakie funkcję odkurzacza zwrócić uwagę?

 

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie oraz funkcje, takie jak szczotki dysza długa, zasięg pracy m, ssawka szczelinowa krótka, większa szczotka szczelinowa, dysza szczotkowa, regulacja mocy ssania, szczotka wielofunkcyjne oraz szczotka płaska. To jednak nie koniec dodatkowego wyposażenia - odkurzacz może mieć bowiem także takie akcesoria jak szczotka okrągła, która sprawdzi się do czyszczenia mebli, ssawka podłogowa czy szczotka wielofunkcyjna. Podstawą jest w większości przypadków szczotka uniwersalna. Dla niektórych osób przydatna może być także szczotka tapicerska - jeżeli nie ma takowej w zestawie, z powodzeniem można zdecydować się na jej zakup odrębnie. W przypadku osób, które posiadają dywany przydatna może okazać się także funkcja prania oraz ssawka dywanowa czy szczotka samochodowa. Najistotniejsza jednak jest moc silnika - to ona decyduje o skuteczności, z jaką odkurzacz będzie zbierał zanieczyszczenia z powierzchni.

 

Wybierz odkurzacz z głową! Pamiętaj, że rura teleskopowa to podstawa!

 

Jak widać odkurzacze mają wiele zaawansowanych funkcji - dysza punktowa, nakładka wielofunkcyjna czy szczotka pet oraz możliwość prania tapicerki to zaledwie początek zalet takich sprzętów. Dobry odkurzacz to taki, który agreguje w sobie wszystkie niezbędne Ci funkcje. Warto zwrócić przy tym uwagę, aby na samym początku zadać przed samym sobą pytanie, jakie z nich będą Ci faktycznie przydatne. Jeśli np. nie masz zwierząt czy dywanów - wówczas inwestowanie w odkurzacz piorący, wyposażony także w turboszczotkę może być dla Ciebie nie do końca trafnym wyborem. Warto sprawdzić wtedy możliwości, jakie oferuje np. odkurzacz zelmer wyposażony w szczotki do delikatnych powierzchni easy brush.