Zaproszenia dla obcokrajowców do Polski: wszystkie rodzaje zaproszeń
Zaproszenia dla obcokrajowców do Polski: wszystkie rodzaje zaproszeń
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 11/03/2024

Planujesz zaprosić przyjaciół, krewnych lub partnerów biznesowych do Polski? W tym artykule opowiemy o wszystkich rodzajach zaproszeń, ich realizacji i niezbędnych dokumentach.

Co to jest raport kasowy?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 29/02/2024

Odkryj, dlaczego raport kasowy jest kluczowym narzędziem w zarządzaniu finansami firmy, a gotowe wzory mogą znacząco ułatwić proces tworzenia tego dokumentu.

Spawacz w Polsce: perspektywy zatrudnienia i szkolenia
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 10/01/2024

Spawacz to poszukiwany zawód w Polsce. W kraju jest wiele wolnych miejsc pracy dla spawaczy, a wynagrodzenia w tej dziedzinie są również dość wysokie. Spawanie to zawód wymagający precyzyjności i koncentracji. Wymaga również praktyki i doświadczenia. Jednak z odpowiednim przeszkoleniem, determinacją i spokojem, spawanie może być czynnością, która nie jest trudna.

Co o kasach i drukarkach fiskalnych wiedzieć trzeba?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 07/09/2023

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się na temat tego, czy kasa fiskalna ich obowiązuje, powinni zajrzeć do §4 Rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Tam można znaleźć wyczerpujące informacje.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw – rozwiązanie problemów finansowych firmy
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 24/05/2023

Gdy Twoja firma traci płynność finansową i przy spłacie zobowiązań występują opóźnienia, może pojawić się obawa o bankructwo przedsiębiorstwa. Zanim jednak podejmiesz decyzję o ogłoszeniu upadłości, warto rozważyć możliwość restrukturyzacji firmy. Kiedy warto rozważyć takie działania oraz na czym one polegają? Zobacz, co warto wiedzieć o restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Jakimi sprawami zajmuje się rzeczoznawca samochodowy?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/04/2023

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie wyceny, ekspertyz i oceny stanu technicznego pojazdów. Jest on zwykle osobą z wykształceniem technicznym, np. inżynierem mechanicznym lub elektrykiem, który specjalizuje się w dziedzinie samochodowej.

Faktura korygująca – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/04/2023

Faktura korygująca to dokument finansowy, który służy do korekty wcześniej wystawionej faktury. Jest to niezbędne, gdy wystąpiły błędy w fakturze, np. w cenie, ilości towaru, lub gdy trzeba dokonać zmiany w danych sprzedawcy lub nabywcy. Faktura korygująca powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje jak zwykła faktura, w tym numer, datę wystawienia, dane sprzedawcy i nabywcy, opis korekty oraz wartość korekty. Faktura korygująca musi być wystawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

Polski Ład - jak rozliczyć PIT przez internet w łatwy i szybki sposób?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 14/02/2023

Polski Ład i szereg ustaw zmieniających PIT rozliczenie jest wyzwaniem dla osób chcących bezproblemowo przejść przez rozliczenie PIT 2022. Coraz więcej osób korzysta z e PIT zamiast tradycyjnej formy wysyłki rozliczenia. W poniższym artykule wskazujemy jak przejść przez podatki 2022. 

Prowadzisz firmę? Bądź zawsze na topie w Internecie i sieciach społecznościowych.
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 09/02/2023

Rzadko zdajemy sobie sprawę z zaniedbań, które w ostatecznym rozrachunku mogą zaszkodzić naszej e-reputacji i naszym obrotom. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.