Co o kasach i drukarkach fiskalnych wiedzieć trzeba?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 07/09/2023

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się na temat tego, czy kasa fiskalna ich obowiązuje, powinni zajrzeć do §4 Rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Tam można znaleźć wyczerpujące informacje.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw – rozwiązanie problemów finansowych firmy
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 24/05/2023

Gdy Twoja firma traci płynność finansową i przy spłacie zobowiązań występują opóźnienia, może pojawić się obawa o bankructwo przedsiębiorstwa. Zanim jednak podejmiesz decyzję o ogłoszeniu upadłości, warto rozważyć możliwość restrukturyzacji firmy. Kiedy warto rozważyć takie działania oraz na czym one polegają? Zobacz, co warto wiedzieć o restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Jakimi sprawami zajmuje się rzeczoznawca samochodowy?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/04/2023

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie wyceny, ekspertyz i oceny stanu technicznego pojazdów. Jest on zwykle osobą z wykształceniem technicznym, np. inżynierem mechanicznym lub elektrykiem, który specjalizuje się w dziedzinie samochodowej.

Faktura korygująca – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/04/2023

Faktura korygująca to dokument finansowy, który służy do korekty wcześniej wystawionej faktury. Jest to niezbędne, gdy wystąpiły błędy w fakturze, np. w cenie, ilości towaru, lub gdy trzeba dokonać zmiany w danych sprzedawcy lub nabywcy. Faktura korygująca powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje jak zwykła faktura, w tym numer, datę wystawienia, dane sprzedawcy i nabywcy, opis korekty oraz wartość korekty. Faktura korygująca musi być wystawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

Polski Ład - jak rozliczyć PIT przez internet w łatwy i szybki sposób?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 14/02/2023

Polski Ład i szereg ustaw zmieniających PIT rozliczenie jest wyzwaniem dla osób chcących bezproblemowo przejść przez rozliczenie PIT 2022. Coraz więcej osób korzysta z e PIT zamiast tradycyjnej formy wysyłki rozliczenia. W poniższym artykule wskazujemy jak przejść przez podatki 2022. 

Prowadzisz firmę? Bądź zawsze na topie w Internecie i sieciach społecznościowych.
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 09/02/2023

Rzadko zdajemy sobie sprawę z zaniedbań, które w ostatecznym rozrachunku mogą zaszkodzić naszej e-reputacji i naszym obrotom. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Jak zarabiać na kryptowalutach?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 11/01/2023

W ostatnich latach kryptowaluty stały się coraz bardziej popularne jako narzędzie inwestycyjne. Głównie ze względu na ich potencjał do generowania potencjalnie bardzo wysokich zysków. Ale jak dokładnie można zarabiać pieniądze na kryptowalutach? Przyjrzyjmy się najlepszym metodom.

Szkolenia dla pracowników: jak robić to mądrze?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 16/12/2022

Podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia dla pracowników to inwestycja nie tylko w ludzi, ale przede wszystkim w organizację. Warto dowiedzieć się jakie są dostępne szkolenia dla pracowników, jak można uzyskać dofinansowanie na szkolenia pracownicze oraz jak szkolić pracowników.

Pożyczka na raty
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 07/10/2022

Ratalne pożyczki cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ są wygodne i proste do spłaty. Jest to dobra alternatywa dla mniejszych chwilówek, a także kredytów oferowanych przez instytucje bankowe. Pożyczka na raty oferowana jest przez setki firm pożyczkowych, co świadczy o tym, że jest to bardzo pożądana usługa. Trudno się temu dziwić, mając na uwadze to, że problemy finansowe mogą dotknąć niemal każdego. Sprawdźmy, jakimi zaletami mogą poszczycić się takie pożyczki i jak znaleźć najlepszą z nich.