Endometrioza – bolączka współczesnych kobiet
kategoria: Medycyna   dodane: 25/01/2024

Wszechobecny stres w codziennym funkcjonowaniu, pośpiech, nieregularność posiłków czy brak czasu na wizyty u lekarza powodują, że w pewnym momencie nasz organizm zaczyna się buntować i zdrowie dostaje mocno „w kość”. W przypadku kobiet, do całej gamy niewątpliwych zagrożeń, dodać należy problemy hormonalne i menstruacyjne. Diagnozowane są coraz to nowe schorzenia, które powodują zaburzenia płodności czy wahania cyklu miesiączkowego, co niekiedy całkowicie uniemożliwia zajście w ciążę. Obecnie, chorobą, która coraz częściej dotyka kobiety jest endometrioza. Naukowcy poszerzają prace badawcze nad jej podłożem genetycznym, ponieważ okazało się, że ma ona związek z innymi rodzajami przewlekłego bólu. Unia Europejska przekazała na nie szereg środków.

Jak zmniejszyć widoczność cellulitu dzięki fizjoterapii?
kategoria: Medycyna   dodane: 25/05/2023

Cellulit to problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku, płci czy stylu życia. Jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i związanych z nią toksyn oraz wody, co skutkuje charakterystycznym wyglądem skóry w postaci pomarańczowej skórki. Choć cellulit nie jest chorobą, to jednak wiele osób odczuwa z jego powodu dyskomfort i zniechęcenie do eksponowania swojego ciała. Na szczęście istnieją różne metody, które pozwalają na zmniejszenie widoczności cellulitu, a jedną z nich jest fizjoterapia.

Zaufaj chirurgowi szczękowemu – daj się zoperować
kategoria: Medycyna   dodane: 22/07/2022

Chirurgia szczękowo-twarzowa jest specjalizacją, która z początku nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Charakteryzuje się operacyjnym leczeniem zębów, w skład czego wchodzi, np. ich usuwanie.

Jakich witamin najbardziej potrzebuje twoje serce?
kategoria: Medycyna   dodane: 08/10/2021

Serce to narząd, który można nazwać silnikiem całego organizmu, gdyż dostarcza on krwi, w której znajdują się substancje odżywcze, hormony i inne wartościowe materiały, bez których ciało ludzkie nie przeżyje. Jednak nie zawsze wszystkie witaminy i składniki mineralne, które są potrzebne do prawidłowej pracy serca, są produkowane w organizmie – czasem trzeba je dostarczyć z pokarmem, bądź w postaci suplementów. Które z nich najbardziej wpływają na pracę układu krwionośnego?

Odkurzacze bezworkowe - wygodne i praktyczne
kategoria: Medycyna   dodane: 02/08/2021

Odkurzacze stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Niektóre modele pozwalają na pranie dywanów czy skuteczne usuwania sierści zwierząt z dywanu z użyciem turboszczotki. Wiele osób docenia także taką opcję, jaką jest funkcja czyszczenia parą.

Dlaczego ciągle jestem zmęczony? Choroby a brak sił
kategoria: Medycyna   dodane: 25/06/2020

Czujesz się non stop zmęczony i nie masz na nic siły. Zwykłe, codzienne czynności sprawiają ci trudność. Ponadto szybko się męczysz, a twój organizm odmawia współpracy. Inni mają cię za lenia lub uważają, że przesadzasz. Tymczasem, obok zwykłego wyczerpania organizmu związanego z przepracowaniem, chroniczne zmęczenie może mieć swoją przyczynę w chorobie. Dowiedz się, czy nie cierpisz na jedną z nich.

Czy da się nie czuć nic? Depresja i osobowoś psychopatyczna
kategoria: Medycyna   dodane: 27/04/2020

Każdy z nas miał w swoim życiu okres, kiedy to emocje go przytłaczały. Często wówczas mamy ochotę odetchnąć i pozbyć się jakichkolwiek uczuć, a w konsekwencji nie cierpieć. Istnieją ludzie, którzy twierdzą, iż ich wnętrze wypełnia emocjonalna pustka. Nie czują nic. Nie potrafią się cieszyć, smucić, bać. Egzystują pozbawieni emocji, które tak naprawdę określają nas mianem człowieka. Czy brak zdolności do odczuwania jakichkolwiek uczuć jest możliwy? Czy istnieją ludzie, którzy nigdy nie doznali radości, smutku czy empatii?

Mężczyźni mają gorzej? Choroby płci męskiej
kategoria: Medycyna   dodane: 13/04/2020

Od zawsze trwają dyskusje, kto ma wżyciu gorzej. Zarówno płeć piękna, jak i panowie zwykle wskazują siebie jako tych bardziej poszkodowanych. Do konsensusu nie dojdziemy pewnie nigdy. Prawdą jest jednak, że na niektóre choroby i zaburzenia to mężczyźni zapadają częściej niż kobiety. Inne zaś są charakterystyczne tylko dla nich. W których sferach zdrowotnych panowie mają gorzej?

Które ze sklepowych słodyczy są najzdrowsze?
kategoria: Medycyna   dodane: 16/03/2020

Aby cieszyć prawidłowym zdrowiem, staramy się jeść zdrowe, zbilansowane posiłki. Duża ilość warzyw, owoców, mięso, kasze oraz aktywność fizyczna to przepis na zdrowie i witalność organizmu. Staramy się trzymać tych zasad, jednak każdego nachodzi czasem ochota na małe słodkości. Tylko najwytrwalsi bezwzględnie porzucają cukry proste i nie sięgają po sklepowego batonika. Jednak co jeżeli jesteś w tej grupie osób, która nie zawsze potrafi odmówić sobie przyjemności? Albo wręcz przeciwnie, niezły z ciebie łasuch? W takiej sytuacji warto zastanowić się, które ze słodyczy będą najmniej inwazyjne i być może nawet wpłyną pozytywnie na twój organizm. Poznaj najzdrowsze spośród słodyczy.