Foteliki samochodowe – jak wybrać model dla swojego dziecka?
kategoria: Parenting   dodane: 08/02/2023

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka. Pozwala na bezpieczny transport malucha zarówno w wieku niemowlęcym, jak i wtedy, kiedy dziecko ma już kilka lat. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania modelu?

Co wybrać na pamiątkę z wakacji?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Wybierając się na wakacje, szczególnie za granicę, chcemy przywieźć jakąś ciekawą pamiątkę. W niektórych miejscach są one bardzo drogie, oczywiście w zależności, co wybierzemy. Jest jednak kilka takich rzeczy, które mają niską cenę, ale zawsze będą przypominać o przeżytej przygodzie.

Kinkiety do sypialni – Dowiedz się jak zastąpić stojące lampki nocne!
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Kinkiety do sypialni jako lampki nocne ścienne to rozwiązanie wygodne, a także bardzo praktyczne. Kinkiet nad łóżkiem zajmuje mniej miejsca w pomieszczeniu niż stojąca gdziekolwiek lampka nocna. Dobrze dobrane kinkiety regulowane typu spoty albo kinkiety przenośne doskonale sprawdzą się do czytania i innych aktywności. Dowiedz się więcej, dlaczego warto wybrać kinkiety do sypialni zamiast stojącej lampki nocnej!

Wena nie istnieje. Czyli o mitycznym natchnieniu artystów
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Natchnieni artyści, muzycy pogrążeni w szale emocji i malarze kierowani siłą mistycznych muz to mit. Takie obrazy przedstawiają nam liczne teksty literackie czy popkultura. Często poruszany jest tam temat weny, która niczym tajemnicza siła, napełnia artystę. W konsekwencji tworzy on dzieło, pisze wiersz czy maluje obraz. Natomiast bez jej udziału, nie jest w stanie nic zrobić. Osoby pracujące kreatywnie często narzekają na brak weny. Tymczasem, okazuje się, że brak natchnienia stanowi jedynie wymówkę. Dlaczego wena nie istnieje?

Jaki krem do świeżego tatuażu? — Poznaj szczegóły i zadbaj o nową dziarę!
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Pielęgnacja świeżego tatuażu jest bardzo ważna dla procesu gojenia, a zatem również dla zachowania dziarki w świetnej formie na przyszłość. Jak wiadomo tatuaż to decyzja na lata lub nawet na całe życie, dlatego warto zadbać po sesji o jego stan przez najbliższe 2 tygodnie, by wyglądał świetnie jak najdłużej. Dowiedz się, czy lepiej wybrać krem, czy masło do smarowania świeżego tatuażu i jak się z nim obchodzić po sesji! — Zapraszamy!

Czy psy potrafią wyczuwać dobrych i złych ludzi? Różne zachowanie pupila
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacja, w której twój pies naszczekał na jednego znajomego, innego zaś powitał merdając ogonem? Zastanawiałeś się wtedy pewnie, dlaczego tak się dzieje. Czy zwierzak zachowuje się tak w zależności od nastroju, a może widzi w tym człowieku coś, czego ty nie dostrzegasz? Czy to prawda, że psy lubią ludzi dobrych, na złych natomiast reagują agresją? Okazuje się, że nie są to jedynie plotki.

Pościel bawełniana a pościel satynowa — którą wybrać?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/02/2023

Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy się po trudach całego dnia powinna być urządzona w dogodny sposób. Komfort snu i to, czy budzimy się wyspani ma na nas wpływ każdego dnia. Tekstylia sypialniane, a wśród nich pościel jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wygodę i jakość snu. Zbyt gorąco lub zbyt zimno to zawsze problemy, które przeszkadzają nam w zasypianiu. Dowiedz się, która pościel będzie najlepsza dla Ciebie!

Zabawa na świeżym powietrzu – dlaczego jest ważna i jak zachęcić do niej dziecko?
kategoria: Parenting   dodane: 31/01/2023

Czasy, w których dzieci spędzały większość czasu na podwórku bawiąc się z kolegami i koleżankami, już minęły. Obecnie coraz częściej zmuszone są do spędzania czasu przed ekranami komputerów czy telewizorów. Jednak coraz więcej rodziców i nauczycieli dostrzega jak ważne dla rozwoju dziecka jest przebywanie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zachęcić swoje pociechy do przebywania na dworze oraz dlaczego warto to robić.

Zespół suchego oka u psa – na czym polega?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 26/01/2023

Zespół suchego oka nie jest schorzeniem dotykającym tylko ludzi. Dotyka on także zwierzęta, w tym psy. To wyjątkowo uciążliwy problem okulistyczny, znacząco obniżający komfort życia czworonoga. Na czym dokładnie polega ta choroba? Jakie są podłoża zespołu suchego oka i jak z nim walczyć?