Ile rachunków bankowych warto posiadać?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/01/2022

Według danych NBP 90% Polaków, którzy ukończyli 15 rok życia ma przynajmniej jedno konto bankowe. Prowadzenie rachunku jest tak powszechne, że wiele osób zastanawia się nad założeniem kolejnego. Taki stan rzeczy może wynikać z kilku przyczyn, jedni chcą mieć odrębne konto na oszczędności, drudzy natomiast mają rachunek walutowy, który jest przeznaczony do transakcji w obcej walucie. Dowiedz się, ile rachunków bankowych warto mieć.

Odkryj moc kiszonych buraków
kategoria: Zdrowie   dodane: 19/01/2022

O tym, że kiszonki mogą skutecznie wspierać nas w walce o zdrowie, wiadomo od dawna. Fermentacja sprawia, że popularne warzywa zwiększają swą wartość odżywczą, a ich wpływ na nasze zdrowie staje się jeszcze większy. Wśród kiszonek, które pojawiają się na naszych talerzach najczęściej, prym wiodą ogórki i kapusta. Do grona zdrowych smakołyków dołączyły jednak i buraki kiszone, które – jak się okazuje – mają wyjątkową moc.

Dlaczego system radiowy to lepsze zabezpieczenie pojazdu niż GPS?
kategoria: Technologia   dodane: 03/01/2022

Zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu auta? Chcesz zyskać pewność, że skradziony samochód wróci do Ciebie nawet w ciągu doby? Jeśli tak – przeczytaj ten tekst i dowiedz się, dlaczego radiowa ochrona pojazdu to o wiele lepsze rozwiązanie przeciwkradzieżowe niż monitoring GPS.

Co oznacza, że opakowania są biodegradowalne?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/12/2021

Rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego staje się coraz bardziej palącym problemem. Coraz więcej przedsiębiorstw przerzuca się na rozwiązania mające w jakimś stopniu ograniczyć skutki konsumpcjonizmu i zmniejszyć ilość odpadów, których nie sposób poddać recyklingowi lub takich, których rozkład trwałby dziesiątki, jeśli nie setki lat.

Pomysły na prezent dla niej - oryginalne prezenty, romantyczne i wyjątkowe
kategoria: Ciekawostki   dodane: 22/12/2021

Pomysłów na personalizowane prezenty i te uniwersalne, nie brakuje. A mimo to wielu osobom tak trudno jest podjąć decyzję i ostatecznie wybrać konkretny upominek. Dziś skupmy się na prezentach damskich, w wersji dla mamy, dziewczyny i babci, czyli coś bardziej oryginalnego, romantycznego i wyjątkowego. Prezent na święta, urodziny i inne okazje.

Dlaczego warto korzystać z forum internetowego? Wiele ludzi służy pomocą
kategoria: Technologia   dodane: 13/12/2021

Korzystanie z internetowego forum to szansa na zdobycie porady od osób z ogromnym doświadczeniem, do których w realnym życiu mógłbyś nie dotrzeć. Ta forma kontaktu jest użyteczna szczególnie w przypadku rozwijania wątków tematycznych. Przykładem mogą tu być np. fora związane z turystyką, gdzie bardziej doświadczeni podróżnicy udzielają rad początkującym zwiedzającym. W takim miejscu możesz bez problemu dowiedzieć się, co zobaczyć i jakie atrakcje warto odwiedzić w regionie, do którego się wybierasz. Masz też pewność, że są to obiektywne porady innych turystów, którzy są użytkownikami forum. Takie polecenia są wartościowe, bo ich autor wypowiada się na bazie własnych przeżyć oraz wiedzy, którą posiada.

Mopy parowe - nowoczesne mycie podłóg
kategoria: Ciekawostki   dodane: 02/12/2021

Czy wiesz, że mop parowy to urządzenie wielofunkcyjne, a w wielu domach wręcz niezbędne do tego, by utrzymać porządek? Przekonali się o tym właściciele chociażby takiego sprzętu, jak Ariete, czyli mopu parowego z wieloma wymiennymi końcówkami. Dlaczego warto pokusić się o kupno takiego sprzętu i do jakich prac porządkowych się on przydaje?

Botki damskie w modnych jesiennych stylizacjach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 01/12/2021

Trudno wyobrazić sobie bardziej pasujące na jesień buty niż botki damskie, które występują w przeróżnych wersjach. Są ciepłe i uniwersalne. Sprawdź, z czym je łączyć.

Dlaczego warto prowadzić swój własny planer?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 23/11/2021

Planerem może być zwykły, nieco grubszy zeszyt, albo gruby kalendarz z jedną kartką na każdy pojedynczy dzień w roku. Ważne, by znalazło się w nim miejsce do notowania i sporządzania notatek. Taki zeszyt nie jest wcale taki drogi. Wybierz ulubioną okładkę. Może być w kwiatki, z motywującym napisem albo z podobizną wysportowanej trenerki fitness. Zaopatrz się też w kolorowe flamastry, dzięki którym podkreślisz w takim planerze ważne dla ciebie sprawy i rzeczy. I.. do dzieła! Co możesz notować w takim zeszycie i dlaczego warto go kupić, dowiesz się, czytając dalej artykuł.