Czy warto wynająć ekipę sprzątającą do własnego domu?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 04/05/2020

Wynajęcie ekipy sprzątającej większości kojarzy się z ogromnymi kosztami i fanaberią. Panuje przekonanie, że z jej usług mogą korzystać jedynie duże firmy oraz osoby, o dużej zasobności portfela. Tymczasem w wielu przypadkach pomoc profesjonalnej ekipy sprzątającej jest dobrym rozwiązaniem, również dla indywidualnych klientów. Oddając swoje cztery kąty w ręce profesjonalistów, zaoszczędzisz czas, energię, a często nawet pieniądze. Czy warto zdecydować się na usługi firmy sprzątającej?

Jaka jest kobieta XXI wieku? Czego pragniemy i jak wyglądamy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/04/2020

Jak wygląda, czego pragnie i jaka jest kobieta XXI wieku? Kanony piękna, jak i myślenie o pięknie na przestrzeni lat kształtowało się niezwykle różnie. Wraz z tymi procesami zmieniały się również kobiety. Dziś ewoluujący świat narzucił standardy, którym płeć piękna musiała sprostać. Coraz szybsze tempo życia wymusiło na płci pięknej wypracowanie pożądanych cech, które ułatwiają przetrwanie. Jaka jest zatem kobieta XXI wieku?

Czy da się nie czuć nic? Depresja i osobowoś psychopatyczna
kategoria: Medycyna   dodane: 27/04/2020

Każdy z nas miał w swoim życiu okres, kiedy to emocje go przytłaczały. Często wówczas mamy ochotę odetchnąć i pozbyć się jakichkolwiek uczuć, a w konsekwencji nie cierpieć. Istnieją ludzie, którzy twierdzą, iż ich wnętrze wypełnia emocjonalna pustka. Nie czują nic. Nie potrafią się cieszyć, smucić, bać. Egzystują pozbawieni emocji, które tak naprawdę określają nas mianem człowieka. Czy brak zdolności do odczuwania jakichkolwiek uczuć jest możliwy? Czy istnieją ludzie, którzy nigdy nie doznali radości, smutku czy empatii?

10 powodów dlaczego twój związek „nie działa”
kategoria: Ciekawostki   dodane: 20/04/2020

Wiele par boryka się z problemami związkowymi. Po raz kolejny masz wrażenie, że to nie ten? Nie masz pojęcia, dlaczego każdy twój związek nie wygląda tak jak powinien? W czym leży problem? Zastanawiasz się, czy kiedykolwiek znajdziesz odpowiedniego partnera/partnerkę. Powodów, dla których wasz związek jest nieudany może być wiele. Istnieje jednak 10 podstawowych błędów, które popełniają pary, nie zdając sobie sprawy, iż w ten sposób rujnują swoją relację. Dowiedz się, czy i ty masz problem z jednym z nich.

Ranking kredytów gotówkowych – kwiecień i maj 2020
kategoria: Ciekawostki   dodane: 15/04/2020

Kredyty gotówkowe pozwalają zrealizować wiele celów konsumpcyjnych i obecnie są dostępne bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć przez internet. Jaka oferta jest najkorzystniejsza? Przedstawiamy aktualny ranking kredytów gotówkowych – stan na kwiecień 2020.

Mężczyźni mają gorzej? Choroby płci męskiej
kategoria: Medycyna   dodane: 13/04/2020

Od zawsze trwają dyskusje, kto ma wżyciu gorzej. Zarówno płeć piękna, jak i panowie zwykle wskazują siebie jako tych bardziej poszkodowanych. Do konsensusu nie dojdziemy pewnie nigdy. Prawdą jest jednak, że na niektóre choroby i zaburzenia to mężczyźni zapadają częściej niż kobiety. Inne zaś są charakterystyczne tylko dla nich. W których sferach zdrowotnych panowie mają gorzej?

Dlaczego ludzie nie chcą mieć dzieci?
kategoria: Parenting   dodane: 06/04/2020

Z biologicznego punktu widzenia, człowiek stworzony jest do reprodukcji. Tak jak wszystkie zwierzęta, a także rośliny, potrafimy się rozmnażać, dzięki czemu na naszej planecie wciąż istnieje życie. Jest to zakodowany w nas instynkt, który wyzwala potrzebę posiadania przez nas potomstwa. Niektórzy jednak nie decydują się na zostanie rodzicem. Jakie są tego przyczyny? Dlaczego wraz z rozwojem kultury, coraz mniej z nas ma potrzebę posiadania potomstwa?

Moda na yerba mate. Co ją różni od kawy?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 30/03/2020

Napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, popularnie zwany yerba mate, zyskuje coraz liczniejszą rzeszę fanów. Ma podobne działanie do kawy. Zawiera kofeinę, a przez to pobudza oraz pomaga zachować koncentrację. Co zatem różni ją od popularnego, czarnego napoju? Czy jej popularność to jedynie przejaw mody? A może rzeczywiście stanowi zdrowszy zamiennik kawy?

Jak wygląda śmierć?
kategoria: Zdrowie   dodane: 23/03/2020

Śmierć to jedno ze zjawisk, których najbardziej się boimy. Wydaje się nam czymś przerażającym, nad czym nie mamy kontroli. W dodatku jest to proces nieodwracalny. Wielu z nas doświadczyło w swoim życiu śmierci bliskiej osoby. Jest to wydarzenie niezwykle trudne i bolesne. Zwykle nie jesteśmy przygotowani na to, co następuje. W dodatku nie wiemy jak tak naprawdę wygląda śmierć. Co dzieje się wówczas z ludzkim organizmem? Jak rozpoznać „umieranie”?