Jak wygląda śmierć?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 08/07/2020

Śmierć to jedno ze zjawisk, których najbardziej się boimy. Wydaje się nam czymś przerażającym, nad czym nie mamy kontroli. W dodatku jest to proces nieodwracalny. Wielu z nas doświadczyło w swoim życiu śmierci bliskiej osoby. Jest to wydarzenie niezwykle trudne i bolesne. Zwykle nie jesteśmy przygotowani na to, co następuje. W dodatku nie wiemy jak tak naprawdę wygląda śmierć. Co dzieje się wówczas z ludzkim organizmem? Jak rozpoznać „umieranie”?

Dlaczego ciągle jestem zmęczony? Choroby a brak sił
kategoria: Medycyna   dodane: 25/06/2020

Czujesz się non stop zmęczony i nie masz na nic siły. Zwykłe, codzienne czynności sprawiają ci trudność. Ponadto szybko się męczysz, a twój organizm odmawia współpracy. Inni mają cię za lenia lub uważają, że przesadzasz. Tymczasem, obok zwykłego wyczerpania organizmu związanego z przepracowaniem, chroniczne zmęczenie może mieć swoją przyczynę w chorobie. Dowiedz się, czy nie cierpisz na jedną z nich.

Ubezpieczenie murów - co dokładnie jest chronione w domu i mieszkaniu?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 17/06/2020

Ubezpieczenie murów uwzględnione jest w podstawowej polisie mieszkaniowej. Nie jest to jednak jedyna część, z której składa się nieruchomość. Każdą z nich można ubezpieczyć osobno. Warto sprawdzić, co zapewnia ubezpieczenie tylko murów i czy jest to korzystne rozwiązanie.

Blog WordPress - dlaczego to dobry wybór?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 28/05/2020

WordPress to zdecydowanie najlepszy system CMS już od wielu lat. Korzystają z niego nie tylko osoby, które tworzą blogi, ale również te, które chcą mieć swój sklep czy stronę firmową. Jego istotną cechą jest prosty w obsłudze interfejs, ale nie tylko. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto postawić swoją stronę internetową na WordPress.

Inteligencja dziecka – jak ją rozwijać?
kategoria: Parenting   dodane: 20/05/2020

Inteligencja to cecha, z którą się rodzimy i mamy ją w genach? Po części jest to prawda, jednak w dużej mierze umiejętność tą możemy również kształtować. Prace należy zacząć na wczesnym etapie życia dziecka, kiedy jego rozwój jest szczególnie intensywny. Do 6 roku życia chłonie ono bowiem najwięcej. Jak sprawić, aby w przyszłości twoja pociecha nie miała problemów z nauką? Jak kształtować jej umiejętności abstrakcyjnego myślenia oraz logicznego rozwiązywania problemów? Oto 4 aspekty, o które warto zadbać.

Jak działa na nas taniec? Zdrowotne korzyści
kategoria: Zdrowie   dodane: 15/05/2020

Tańczyć uwielbia prawie każdy. Inni, z powodu niewystarczających umiejętności, oświadczają, że taniec nie sprawia im przyjemności. Większość z nas lubi jednak poruszać ciałem w rytm muzyki. Robimy to publicznie lub w domowym zaciszu, gdzie nie krępuje nas wzrok innych. Zbawienny wpływ tańca na zdrowie opisywali już starożytni. Co wówczas dzieje się w naszym organizmie? Czy tańcem da się wyleczyć chorobę?

Dlaczego z wiekiem nasza pamięć słabnie?
kategoria: Zdrowie   dodane: 11/05/2020

Wraz z przybywającymi latami człowiek zaczyna coraz gorzej funkcjonować. Osłabieniu ulega sprawność ruchowa, refleks, a także pamięć. Wiele ludzi starszych narzeka na swoje zapominalstwo, przez co traktujemy je jako naturalny objaw następujący z wiekiem. Często mówi się również potocznie, że ktoś ma „sklerozę” czy doświadcza „demencji”. Jak tak naprawdę wygląda starzenie się pamięci? Na czym polega i czy jest nieuniknione?

Czy warto wynająć ekipę sprzątającą do własnego domu?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 04/05/2020

Wynajęcie ekipy sprzątającej większości kojarzy się z ogromnymi kosztami i fanaberią. Panuje przekonanie, że z jej usług mogą korzystać jedynie duże firmy oraz osoby, o dużej zasobności portfela. Tymczasem w wielu przypadkach pomoc profesjonalnej ekipy sprzątającej jest dobrym rozwiązaniem, również dla indywidualnych klientów. Oddając swoje cztery kąty w ręce profesjonalistów, zaoszczędzisz czas, energię, a często nawet pieniądze. Czy warto zdecydować się na usługi firmy sprzątającej?

Jaka jest kobieta XXI wieku? Czego pragniemy i jak wyglądamy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/04/2020

Jak wygląda, czego pragnie i jaka jest kobieta XXI wieku? Kanony piękna, jak i myślenie o pięknie na przestrzeni lat kształtowało się niezwykle różnie. Wraz z tymi procesami zmieniały się również kobiety. Dziś ewoluujący świat narzucił standardy, którym płeć piękna musiała sprostać. Coraz szybsze tempo życia wymusiło na płci pięknej wypracowanie pożądanych cech, które ułatwiają przetrwanie. Jaka jest zatem kobieta XXI wieku?