Dlaczego lubimy się bać? Fenomen horrorów
kategoria: Filmy   dodane: 09/01/2020

W straszne historie obfitują już starożytne dzieła literatury. Mitologia, Biblia, a następnie gotyckie opowiadania grozy dostarczały ludziom emocji, które z pozoru jawią się jako negatywne. Dlaczego zatem współczesne kina zalewane są nowymi filmami z kategorii dreszczowców? Dlaczego tak wiele osób z przyjemnością i ekscytacją ściska w ręku bilet zakupiony na najnowszy krwawy horror? Jak działa ten paradoks? Dlaczego kochamy się bać?

5 roślin o niezwykłych właściwościach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/01/2020

Nasza ziemia bogata jest w niezliczone ilości gatunków roślin. Flora w ekosystemach zachwyca swoją różnorodnością i oryginalnością. Każda z roślin pełni w naturze określoną funkcję, dzięki której inne organizmy są w stanie żyć. Przyroda obdarzyła nas wieloma dobrodziejstwami, z których liczne działają na korzyść człowieka. Pomagają nam w zdrowotnych dolegliwościach, a także relaksują i upiększają. Poznaj 5 roślin, które w niezwykły sposób służą człowiekowi.

Poczucie humoru. Czym jest i jak się kształtuje?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 02/01/2020

Poczucie humoru posiada prawie każdy z nas. Dzięki umiejętności radowania się rzeczywistością jest ona pełniejsza. Kochamy się śmiać oraz żartować. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny i wyjątkowy sposób w jaki odbiera świat. Dzięki temu różnimy się również poczuciem humoru. Jednak, czy zastanawiałeś się kiedyś, czym on właściwie jest? Jak doszło do tego, że w taki a nie inny sposób ukształtował się on u ciebie?