9 maja 2021, 10:04
Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie

Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zobaczyłam życie "od środka", z serca. Dziś już wiem, że nie znajdujemy Miłości, ale odkrywamy Miłość, która leży ukryta w labiryncie naszych myśli. Jutro mogę znów zostać oszukana przez mój umysł żyjący w iluzji, ale iluzja słabnie. Traci swoją moc. Rzeczywistość staje się solidna i silna, zawsze obecna we mnie. Jestem rzeczywistością.
  
   Ale nie zawsze tak żyłam. Zanim Zobaczyłam Prawdę, mój świat wyglądał całkiem inaczej. Pamiętam okresy, kiedy życie nie dawało radości, nie dawało nadziei. Świat był szary, bez życia; sposób w jaki czułam, taka, jaka byłam.
   Wiele lat grzebania w psychologii, mistycyzmie, naukach wschodu i zachodu, teoriach kwantowych, yodze, medytacji... Znalazłam kilka odpowiedzi. Wielcy myśliciele mieli wielkie idee, ale słowa były tylko słowami. Zamieniłam kilka przekonań na nowsze, ale nadal czegoś mi brakowało. Moja relacja z sobą samą nadal była przepełniona konfliktem, strachem i niepewnością. Wciąż czułam się skłócona i oddzielona.
   Wiele lat szukałam, uciekałam przed tym, co zawsze zabierałam ze sobą. Nieświadomie i niewinnie. Zmieniałam miejsca, partnerów, przyjaciól, styl życia, ubierania, perspektywy...Był progres. Zmieniało się wszystko, ale ja się nie zmieniałam!
   Kilka lat temu na drodze mych duchowych poszukiwań, pojawiły się TRZY PRYNCYPIA. Wtedy postawiły mnie na nogi po ogromnym kryzysie. Nie rozumiałam wiele, ale coś mówiło mi, że tam leży LINK, którego szukam.
   Mądrość, którą zyskałam, zaczęła manifestować się w moim życiu. Nadal miałam problemy, ale szybko znikały w świetle nowego zrozumienia. Powoli przestawałam grzebać się w przeszłości i tworzyć nieistniejącą przyszłość. Teraźniejszość coraz częściej gościła w moim doświadczaniu. Usłyszałam Prawdę. Zobaczyłam Rzeczywistość.
Poszukiwania były zakończone! ❤❤❤
   Czuję radość z poddania się. Wdzięczności za to, co jest i dokądkolwiek miałoby mnie to zaprowadzić. Mam ufność. Nauczyłam się płynąć z życiem w górę i w dół, tam i z powrotem, ale zawsze w ruchu, wzrastaniu, doświadczaniu. Widzę, jak poziomy mojej świadomości nieustannie wznoszą się i opadają. Nauczyłam się, że w każdym momencie mogę dokonać wyboru bycia szczęśliwą lub nieszczęśliwą. Dzięki mądrości, jaką przynosi każde nowe doświadczenie, uczę się wybierać SZCZĘŚCIE. laughing

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.
Myśli
11 maja 2021, 10:37
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Samo zobaczenie działania ludzkiego systemu doświadczania sprawia, że możliwe staje się pozostawanie w równowadze bez względu na okoliczności. Podświadomie mamy mniej tendencji do uciekania przed jakimkolwiek doświadczeniem.
Nieznośna lekkość bytu
30 kwietnia 2021, 10:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czasem uciekamy w młodość i tam próbujemy odnaleźć coś co dawno minęło. Ranimy się ,przeciskając się poprzez coraz węższe parkany czasu który  nam ucieka i nie sposób go zatrzymać.