10 stycznia 2022, 20:32
Dlaczego związki upadają?

Dlaczego związki upadają?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.

Dlaczego związki się psują?

W związku obie strony muszą skupić się na własnych potrzebach, a nie tylko na potrzebach partnera.

Mężczyźni i kobiety mają różne potrzeby w związku. Wspólna rozmowa o tych potrzebach może pomóc nad nimi pracować.

Partnerka musi wiedzieć, że jej partner jest zaangażowany w związek i chce, aby to zadziałało.

Nie można zaprzeczyć, że istnieje różnica w interakcji mężczyzn i kobiet. Mężczyźni często wychodzą jako agresywni i męscy, podczas gdy kobiety mają być opiekunkami. To oczywiście prowadzi do wielu nieporozumień i zgrzytów. Może to prowadzić do tego, że jedna lub obie płcie poczują się niezrozumiane lub niesłyszane.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy być w stanie komunikować się bez obawy, że zostaniemy osądzeni za to, kim jesteśmy jako ludzie, a nie za płeć.

Relacje są podstawą istot ludzkich. Relacje czynią nas lepszymi ludźmi i dlatego powinniśmy dbać o to, jak je budujemy. Istoty ludzkie są stworzone do bycia w związkach, ale nie wszystkie związki układają się zgodnie z planem.

Aby budować udane relacje, musi istnieć fundament wzajemnego zaufania i szacunku. Zaufanie jest podstawą każdego związku i bez niego nie byłoby żadnego związku ani żadnego rodzaju interakcji. Bez szacunku, osoba sprawi, że druga osoba poczuje się bez znaczenia, a to doprowadzi ją do zaniedbania partnera i nie będzie dbać o swoje uczucia i myśli.

Świat jest pełen ludzi niezadowolonych ze swojego życia. Czekają, aż coś się wydarzy, albo szukają wymówki, by uciec od monotonii. Mamy tylko jedno życie, więc przeżyjmy je pełnią.

 

Wszyscy popełniamy błędy i nadal będziemy popełniać błędy. Błąd to coś, czego żałujemy i czego chcielibyśmy uniknąć lub nie powtarzać w przyszłości.

Jeśli chodzi o mnie, spotkałem się z pewnymi problemami w związku z tym, że są to najbardziej podstawowe błędy, które każdy bez wyjątku popełnia do dziś. Są to:

- Bycie zbyt sztywnym i niechętnym do zmiany zdania

- Bycie zbyt nieelastycznym

- Brak kreatywności i innowacyjności

- Zaniedbywanie znaczenia szczegółów

- Robienie przerw

- Porównywanie do byłych

- Robienie na złość i gierki

- Banie się przed mówieniem co się czuje

- Chorobliwa zazdrość i zmuszanie do czegoś

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

O hejterach
1 października 2022, 14:37
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Zadecydowałam. Od dziś nie zaprzątam sobie głowy bzdurnymi problemami. Od dziś mam w nosie komentarze od moich serdecznych wrogów, od dziś nie reaguję na docinki i próby sprowokowania mnie.
Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.
14 września 2022, 17:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przekręt nie jest sprawą jednego człowieka. Oszuści miłosni działają w grupie i mają hierarchię oraz strukturę organizacyjną, która obejmuje głównego bossa, kierowników i pracowników / pracownice. Internet jest ich głównym źródłem "łowienia" swoich ofiar. Kontaktują się z Tobą online przez osobę, która wydaje się być Tobą zainteresowana.
Różnica między inteligencją, a mądrością
18 sierpnia 2022, 21:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Między tymi pojęciami są diametralne różnice , które chciałabym wam teraz przedstawić. Inteligencja nie jest tym samym pojęciem co mądrość. 
Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.