13 września 2021, 14:46
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...

Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.

Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz to dostajesz…

 

Ludzie uważają, że można ingerować, a każda ingerencje kończy się za zwyczaj niekorzystnie dla którejś ze stron. Tak samo jest w naszym życiu na każdej płaszczycie. Co dajesz – to dostajesz z powrotem. Czasem trzeba poczekać nawet kilka lat. Co czynimy dzisiaj jutro lub za jakiś czas na pewno do Nas wróci. Kiedy dajemy miłość – wróci do Nas miłość.  Kiedy komuś pomagamy – ktoś inny Nam pomoże. Kiedy dajemy radość , uśmiech czy dobre słowo – to do Nas powróci, natomiast, kiedy dajemy zazdrość – wróci do Nas zazdrość. Kiedy dajemy nienawiść – wróci do Nas nienawiść. Kiedy nie spłacimy długu – wróci do Nas zadłużenie. Kiedy zdradzimy – Nas zdradzą. Wszystko zatacza koło, a przykładów można wypisać ogromną ilość. Zadawanie sobie pytania dlaczego ja tak mam ?? Dlaczego mnie to się przydarza ?? Dlaczego mnie życie tak boleśnie doświadcza ?? Warto w tym miejscu zrobić sobie analizę swojej przeszłości i poszukać, co jestem komuś winien/a ?? Jakie wtedy miałem/a myśli, uczucia ?? Czy byłem/am pomocną osobą ??

Jeśli teraz zmagamy się z brakiem miłości, to może oznaczać, że w przeszłości skrzywdziłeś, odepchnąłeś lub bawiłeś się uczuciami innych osób.

Jeśli masz poczucie zdrady, czy w przeszłości kogoś nie zdradziłeś/aś ?? Zdrada w związku, w przyjaźni w każdym jej słowa znaczeni.

Jeśli masz poczucie braku w finansach, czy wszystkie rachunki, zobowiązania, kredyty, potyczki masz spłacone ?? Czy wszystkie przedmioty pożyczone, a należące do innych ludzi masz pooddawane ?? Jeśli tak, tzn., że w przyszłości, ktoś coś związanego z finansami Tobie pomożesz, a teraz odpracowujesz to.

Na niektóre pozornie negatywne zdarzenia w Naszym życiu pracujemy wcześniej, aby później odebrać zapracowaną nagrodę.

Wszystko zostaje zachowane w pełnej równowadze.

Niech Nam się wiedzie, Niech Nam się darzy, Niech Nas wspierają Bogowie starzy...

 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

O hejterach
1 października 2022, 14:37
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Zadecydowałam. Od dziś nie zaprzątam sobie głowy bzdurnymi problemami. Od dziś mam w nosie komentarze od moich serdecznych wrogów, od dziś nie reaguję na docinki i próby sprowokowania mnie.
Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.
14 września 2022, 17:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przekręt nie jest sprawą jednego człowieka. Oszuści miłosni działają w grupie i mają hierarchię oraz strukturę organizacyjną, która obejmuje głównego bossa, kierowników i pracowników / pracownice. Internet jest ich głównym źródłem "łowienia" swoich ofiar. Kontaktują się z Tobą online przez osobę, która wydaje się być Tobą zainteresowana.
Różnica między inteligencją, a mądrością
18 sierpnia 2022, 21:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Między tymi pojęciami są diametralne różnice , które chciałabym wam teraz przedstawić. Inteligencja nie jest tym samym pojęciem co mądrość. 
Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.