1 października 2022, 14:37
O hejterach

O hejterach

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Zadecydowałam. Od dziś nie zaprzątam sobie głowy bzdurnymi problemami. Od dziś mam w nosie komentarze od moich serdecznych wrogów, od dziś nie reaguję na docinki i próby sprowokowania mnie.

 

Szkoda na to moich nerwów, doprawdy. Przecież doskonale wiem, że moi kochani hejterzy tylko czekają, aż dam znać, że przejmuję się ich wrednymi, czasami bestialskimi komentarzami. Oni tego właśnie się spodziewają - że dam się wyprowadzić z równowagi. Z zazdrości podcinają mi skrzydła i wierzą, że uda im się mnie skrzywdzić. Owszem, jeszcze całkiem niedawno brałam sobie do serca te próby sprowokowania. Potrafiłam naprawdę mocno przejąć się brutalnymi opiniami. Nierzadko rzutowało to na resztę mojego dnia. Mąż starał się mnie pocieszać, z różnym skutkiem...

 

A teraz? Tak jak wspomniałam wyżej, mam gdzieś to, co sądzą o mojej twórczości durnie, których zżerają i trawią życiowe niepowodzenia, których przepełnia frustracja i brak własnego życia (a szczególnie brak sukcesów zawodowych i prywatnych). Hejterzy zazwyczaj spędzają większość dnia na rozważaniu, jak tu dokopać niewinnym ludziom, którzy nie zrobili nikomu nic złego. Takie osoby zazwyczaj mają coś, czego zazdroszczą im frustraci. Hejterzy atakują także ludzi, którzy nie potrafią się obronić, którzy są słabsi i łagodniejsi. Tak, hejterzy mają mylne wrażenie wyższości, kiedy ich ofiara cierpi z powodu ran zadanych przez obosieczny język wrogów.

 

Cóż, ja definitywnie kończę z reagowaniem na ironiczne komentarze. Udowodnię, że nie dam się stłamsić, że nie dam się zmieszać z błotem, że pozostanę wierna sobie i swoim ideom. Nikt, NIKT nie sprawi, że się załamię i zacznę szukać innego miejsca w Internecie. O nie, nikt mnie nie wykurzy z tego bloga. Całe moje lawirowanie między blogami było spowodowane tym, że nie dawałam sobie rady z brutalnością ze strony moich wrogów.

 

Powracam. Silniejsza i pewniejsza siebie. Myślę, że potrzebowałam wczorajszego wieczoru, aby to wszystko zrozumieć. Nie dam się wypędzić z tego bloga, choćby ktoś się uparł, że będzie mnie szpiegował i szydził ze mnie na każdym kroku. Szkoda, że hejter - zamiast zająć się swoją jakże marną egzystencją - traci tyle cennego czasu na wyżywaniu się na innych. Chyba nigdy nie pojmę, dlaczego niektórzy czerpią radość z siania nienawiści, z szerzenia złości, niekiedy bólu i łez... Nie wiem, jak to działa, że czują się wtedy zaspokojeni i szczęśliwsi... To wstrętne, to ohydne... 

 

Tak więc, od dziś wredne komentarze spływają po mnie jak woda po kaczce. Możecie pisać je w nieskończoność, moi drodzy hejterzy. Piszcie, piszcie, piszcie, jeśli sprawia wam to radość i satysfakcję... Wiedzcie jedno: nie dam się wam, nie przepędzicie mnie stąd. Idźcie szukać ofiar gdzieś indziej. Tu ich nie znajdziecie. Będę sobą, nie zmienię się - tego możecie być pewni. O to w życiu chodzi, aby pozostać oddanym swoim racjom, swojej hierarchii wartości.

 

Doprawdy, istnieją poważniejsze problemy niż jakiś niewyżyty frustrat. Hejterzy to teraz dla mnie najmniejszy kłopot. Chyba upadłabym na głowę, gdybym brała sobie do serca te wszystkie komentarze. Wczorajszy wieczór solidnie mi to uzmysłowił. Chyba potrzebowałam tej nawałnicy, żeby zrozumieć, że podążam niewłaściwą drogą. Najwyższa pora, aby zająć się poważniejszymi problemami, a porzucić te, które są dziecinne i infantylne. W trudnych chwilach powinnam sobie przypominać, że zdrowie i miłość to najważniejsze sprawy w życiu człowieka.

 

A hejt... Zacytuję Piotra Roguckiego: "I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot? Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego". I niech tak będzie! Nic dodać, nic ująć!

Dodaj swój komentarz

iwa-przyrodniczka
04 2022 o 20:43
Takich dziadów najlepiej kasować i blokować. Jeśli atakują na platformie, gdzie jest możliwość blokowania od razu trzeba banować, nieprzychylne komentarze kasować, pięknego wieczorku i powodzenia, a wiersze ma Pani piękne, proszę dalej pisać.

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.
14 września 2022, 17:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przekręt nie jest sprawą jednego człowieka. Oszuści miłosni działają w grupie i mają hierarchię oraz strukturę organizacyjną, która obejmuje głównego bossa, kierowników i pracowników / pracownice. Internet jest ich głównym źródłem "łowienia" swoich ofiar. Kontaktują się z Tobą online przez osobę, która wydaje się być Tobą zainteresowana.
Różnica między inteligencją, a mądrością
18 sierpnia 2022, 21:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Między tymi pojęciami są diametralne różnice , które chciałabym wam teraz przedstawić. Inteligencja nie jest tym samym pojęciem co mądrość. 
Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.