30 lipca 2021, 13:20
Magiczna tabletka.

Magiczna tabletka.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!

 

Pomimo, iż fenomen magicznej tabletki występuje zapewne od dawna na tym świecie, dopiero ostatnio zaczynam zauważać, jak bardzo zabawne i idiotyczne jest to, o czym za chwilę powiem. A moją uwagę przyciągnął ten temat, zwłaszcza ostatnio, kiedy w związku z sytuacją na świecie można to jeszcze lepiej zaobserwować.

Czym jest owa magiczna tabletka? Jest ona rozwiązaniem, które gwarantuje wszelką pomyślność, bez wkładu własnego. Magiczna tabletka może być dosłownie tabletką, ale może być również sposobem radzenia sobie z problemami. W sam raz dla śmierdzących leni! :D

Także jeśli jesteś śmierdzącym, obsranym leniem, czytaj dalej a dowiesz się bardzo ciekawych rzeczy. A jeśli nie jesteś, to tym bardziej czytaj bo gwarantuję że uśmiejesz się po same pachy.

Normalny człowiek, który ma chociaż minimalny poziom rozumu wie, że w życiu nic nie ma za darmo, a darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy. On wie, że jeśli chce być zdrowy, to dba o to zdrowie zanim zachoruje. Jeśli chce być szczupły, to rusza dupę z kanapy i coś robi, żeby być szczupłym, idealnie zanim doprowadzi się do stanu niepełnosprawności. Wie on również, że jeśli chcemy wychodować ziemniaki, to nie sadzimy pomidorów, a mięso kupuje się w sklepie mięsnym a nie u jubilera. 

Niestety zaskakujące jest to, jak wiele osób myśli zupełnie inaczej. Nie wiedzieć czemu, osoby takie czekają właśnie na naszą magiczną tabletkę, którą ktoś im da i to rozwiąże ich problemy, które w conajmniej 90 procentach są spowodowane ich głupim zachowaniem w przeszłości. Czyli 40 letni człowiek, który jedyne co robi w swoim życiu to modlitwa do bożka z telewizora, picie piwa i obżeranie się kebabem z sosem arabskim (bez sałatek!) myśli, że w razie jakiejkolwiek choroby, ktoś przyjdzie i da mu magiczną tabletkę, dzięki której będzie zdrowy. I potem taki osobnik chodzi po osiedlu, i opowiada jak to on dba o swoje zdrowie. Tym samym jest sytuacja, kiedy ktoś należy do gangu Georigio Ulani, jedyną jego aktywnością jest przesuwanie palcem po ekranie telefonu, ale on będzie zamawiał suplementy diety, żeby shudnąć. Bedzie pić ocet jabłkowy z cytryną, będzie obserwował wszystkie media społecznościowe o tematyce chudnięcia, ale nie pomyśli, że życie jest o wiele prostrze niż nam się zdaje, i wystarczy się ruszyć. 

Ludzie w dzisiejszych czasach są tak leniwi, tak bardzo nie chcą brać odpowiedzialności za siebie samych, że coraz więcej z nich sięga po takie magiczne tabletki, żeby mieć pozory robienia czegoś ze sobą. A potem płaczą jak coś się stanie, i pojawia się myśl, cytując klasyka ''jak do tego doszło - nie wiem''. No tak doszło, że skoro ja palę fajki jak smok Wawelski, to wiem, że mogę zachorować na raka i nie będę miała do nikogo pretensji. Tak doszło, że skoro lubię się obżerać na noc czekoladą i robię Netflix and chill, to nie oczekuję że będę miała energię,motywację, bikini fitness i zdrowie. 

Powiem tak, nieprawdopodobne, a jednak. Fenomenalne. Z jakiegoś powodu, jesteśmy tak skonstruowani, że dopiero jak stoimy nad grobem, to otwieramy oczy i wtedy nagle pojawia się motywacja do zmian. Często niestety jest już na to za późno. Ale na szczęście świat jest pełen magicznych tabletek i magików, którzy budują sobie kolejne posiadłości za pieniądze ludzi, którzy lubią napychać kieszenie innym w zamian za iluzję tego, że coś się zmieni, bez zmiany czegokolwiek. Bardzo wygodna i komfortowa wizja. I dlatego warto w to inwestować. 

Ostatnio prowadziłam rozmowę z osobą, która w wieku trzydziestu kilku lat już dorobiła się cukrzycy, nadciśnienia, wysokiego cholesterolu i innych problemów zdrowotnych. I ta osoba, powiedziała mi, że zdecydowała się zaszczepić. Kiedy ją zapytałam, skąd jej decyzja, powiedziała, że chce dbać o swoje zdrowie. Myślę sobie - no kurwa nie wierzę. Stand up comedy i Rafał Pacześ nie wymyśliłby lepszego żartu. Dla mnie osobiście jest to strasznie zabawne i głupie. A takich przykładów codziennie widuję conajmniej kilka, jak nie kilkanaście. 

Więc już powoli kończąc ten przyjemny wątek, polecam wszystkim wyrzucić wszystkie tabletki z iluzji i zacząć po prostu żyć i działać, a nie czekać na zbawienie. Oczywiście to tylko skromna propozycja, nie mówię nikomu jak ma żyć, chociaż czasem bardzo bym chciała to zrobić. Ale pilnuję się i swojego neurotyzmu, żeby nie zerwał się ze smyczy. A tymczasem, borem, lasem, żegnam i do następnego razu. 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

O hejterach
1 października 2022, 14:37
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Zadecydowałam. Od dziś nie zaprzątam sobie głowy bzdurnymi problemami. Od dziś mam w nosie komentarze od moich serdecznych wrogów, od dziś nie reaguję na docinki i próby sprowokowania mnie.
Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.
14 września 2022, 17:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przekręt nie jest sprawą jednego człowieka. Oszuści miłosni działają w grupie i mają hierarchię oraz strukturę organizacyjną, która obejmuje głównego bossa, kierowników i pracowników / pracownice. Internet jest ich głównym źródłem "łowienia" swoich ofiar. Kontaktują się z Tobą online przez osobę, która wydaje się być Tobą zainteresowana.
Różnica między inteligencją, a mądrością
18 sierpnia 2022, 21:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Między tymi pojęciami są diametralne różnice , które chciałabym wam teraz przedstawić. Inteligencja nie jest tym samym pojęciem co mądrość. 
Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.