14 września 2022, 17:23
Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.

Milczenie nie usprawiedliwia przemilczeń.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Przekręt nie jest sprawą jednego człowieka. Oszuści miłosni działają w grupie i mają hierarchię oraz strukturę organizacyjną, która obejmuje głównego bossa, kierowników i pracowników / pracownice. Internet jest ich głównym źródłem "łowienia" swoich ofiar. Kontaktują się z Tobą online przez osobę, która wydaje się być Tobą zainteresowana.

Jak oszuści miłosni zastawiają pułapkę naswoją ofiarę?

Często oszuści zakładają fałszywe profile i twierdzą, że mieszkają za granicą. Przedstawiają się jako biznesmeni lub kobiety szukające potencjalnych bratnich dusz. Oszuści opowiadają własne wymyślone historie i udają, że są kochający i troskliwi. Poprzez rozmowy starają się zdobyć Twoje zaufanie i przeanalizować Twoje dane osobowe. Po uzyskaniu dobrych relacji z Tobą oszustka poprosi Cię o opłacenie rachunków za szpital, opłat wizowych i innych wydatków prawnych. W skrajnym przypadku możesz skontaktować się z fałszywym lekarzem i zostać poproszony o przesłanie ogromnej sumy pieniędzy na pokrycie szpitala, mówiąc, że twoja ukochana osoba potrzebuje operacji lub pomocy medycznej.Okrutni oszuści biorą na cel osoby bezradne, po przejściach emocjonalnych - takie jak rozwódki, wdowy, wdowcy. Oszuści wyraźnie wiedzą, że te osoby są niestabilne emocjonalnie i chcą czyjejśj uwagi. Stosują zasadę lustra, czuli twierdzą, że są tak jak ty samotni, są wdowami, wdowcami lub rozwodnikami, aby zdobyć twoją sympatię i zaufanie.Osoby samotne, rozwiedzione i wdowy są najbardziej narażone na oszustwa miłosne. Chcąc nawiązać nowy związek, te osoby ufają oszustom i przekazują im tysiące dolarów w imię miłości i troski. Liczba zgłaszanych historii o oszustwach miłosnych rośnie z dnia na dzień.

Spektrum socjotechnik wykorzystywanych przez miłosnych oszustów jest naprawdę ogromne. Ale  w tych technikach najczęściej powtarzają się poniższe praktyki, które powinny wzbudzić twoją czujność.

Gdy zaczniesz rozmawiać z oszustką, niemal natychmiast poprosi Cię o Twoje zdjęcie, adres i oświadczy Ci o łączącym ją z Tobą głębokim uczuciu a nawet o konieczności spotkania się. Liczy się czas, romance scammer złoży deklarację głebokich uczuć i chęci spotkania się w ciągu 24-48 godzin od rozpoczęcia z Tobą pierwszej rozmowy. To własnie ten p[ospiech powinien wzbudzić twoje podejrzenia, bo w normalnej sytuacji deklaracje o budującej się więzi i chęci spotkania z drugą osobą zazwyczaj wymagają znacznie więcej czasu.

Oszustka zaczyna gloryfikować twoje słowa, przekazywać tobie wiele komplementów i nazywać cię po Imieniu. Czasami, aby zdobyć Twoje zaufanie, wysyśle Ci nawet bukiety, kartki z życzeniami, cukierki, prezenty itp.

"Przypadkowo" oszustka miłosna będzie korzystać w tych samych godzinach z komunikatora internetowego co Ty, nawet w nietypowych strefach czasowych. Oszuści stwarzają okazję do zadawania wielu pytań, które często dotyczą Twojego  osobistego statusu materialnego i majątku.

Oszuści miłośni nie będą okazywać zainteresowania ujawnianiem twojego związku innym ludzion, czyli Twoim znajomym czy rodzinie, waszą relację chcą utrzymać w tajemnicy. Przede wszystkim zwrócenie się o pomoc finansową jest kluczem do oszustwa. Oszuści starają się więc trzymać osoby trzcie a przede wszystkim Twoich znajomych i rodzinę na dystans.

 

Uważaj na fałszywych detektywów, którzy po wykryciu przez ciebie faktu, że jesteś ofiarą oszustwa miłosnego będę próbowali wyłudzić od Ciebie kolejne pieniądze za pomoc w wykryciu oszustki. Istnieje wielu fałszywych detektywów, którzy obiecują klientom, że wyśledzą ich miłosnego oszusta i postawią go przed sądem. Oferują swoje usługi za ogromne sumy pieniędzy, ale w rzeczywistości jest to przedłużenie oszustwa miłosnego. Po oszukaniu niewinnych, mają ich listę kontaktów oraz dane osobowe i ponownie ich oszukują w imię śledztwa. Dlatego zaleca się, aby szukać pomocy wyłącznie w FBI. Jeśli decydujesz się na skorzystanie z usług prywatnych agencji detektywistycznych, sprawdź ich referencje.

Osobiście miałem taki przypadek. Po tym jak opowiedziałem mojemu koledze, że zostałem oszukany przez Ukrainkę on zaproponował mi pomoc jego przyjaciela, który miał firmę spedycyjną i bardzo często bywał na Ukrainie. Spotkałem się z tym człowiekiem i opowiedziałem moją historię. Za dwa dni ten człowiek zaprosił mnie na kolejne spotkanie gdzie usłyszałem, że za kwotę 15 tysięcy złotych jest w stanie namierzyć moją Ukrainkę, odebrać wyłudzone pieniądze i wymierzyć sprawiedliwość - w jego rozumieniu oznaczało to przemoc wobec tej kobiety. Oczywiście ja odrzuciłem jego propozycję. A po kilkunastu dniach okazało się że Ruslana - kobieta która mnie oszukała - tak naprawdę od dawna przebywa w Polsce w moim mieście. Pomoc tego człowieka za 15 tys. złotych była kolejną próbą oszustwa na ofierze romanc scams, a on sam jest powiązany z grupą oszustów która wyłudziła ode mnie pieniądze.

 

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

O hejterach
1 października 2022, 14:37
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zadecydowałam. Od dziś nie zaprzątam sobie głowy bzdurnymi problemami. Od dziś mam w nosie komentarze od moich serdecznych wrogów, od dziś nie reaguję na docinki i próby sprowokowania mnie.
Różnica między inteligencją, a mądrością
18 sierpnia 2022, 21:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Między tymi pojęciami są diametralne różnice , które chciałabym wam teraz przedstawić. Inteligencja nie jest tym samym pojęciem co mądrość. 
Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.