życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Łk 5, 1-11 bierziczytaj

Życie bez głębi, z pustymi sieciami, rodzi zmęczenie, frustrację i pustkę.  Bez Boga nawet zarwane na pracę noce stają się jałowe.  Jeśli uchwycisz się Jego Słowa, znajdziesz głębię i życie.  Stałe bycie ze Słowem chroni przed samym sobą,  pracoholizmem, poleganiem wyłącznie na sobie,  zamęczaniem siebie, niezdrowym trybem życia. ...    Wyciągaj wnioski z każdego doświadczenia życiowego.  Dostrzegaj owoce Bożego działania pośród twojej słabości. ...    Moment, kiedy Szymon Piotr pada na kolana, jest momentem prawdy.  Jesteś człowiekiem grzesznym.  W bliskości Jezusa ta prawda nie pogrąża.  Staje się momentem zwrotnym.  Jezus nie odrzuca człowieka grzesznego,  ale podnosi go i posyła do świata  z orędziem Bożego miłosierdzia. ...  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis ZwyklyBlog

Więc dzisiaj jak się okazuje mój wiązek dobiegł końca, a wraz z nim moje perspektywy studiów w mieście oddalonym o kilka województw od mojego. Oryginalnym planem było wspólne zamieszkanie i w zasadzie to był też największy powód dlaczego chciałem podjąć studia w tak specyficznym miejscu. Teraz myślę, że zostanę u siebie i poszukam pracy, albo w moim zawodzie, albo po prostu w sklepie. Kiedyś moim marzeniem była praca w sklepie i chciałem iść do szkoły policealnej na sprzedawcę. Marzyłem, że kiedyś będę prowadził swój własny sklep co było bardzo miłą wizją przyszłości w której mógłbym bezpiecznie sobie istnieć wykonując powtarzalną pracę. Jakoś od zawsze tak miałem, że cieszyło mnie samo istnienie, a powtarzalne czynności takie jak zmywaniw naczyń, czy koszenie trawnika - były chwilami w których mogłem odpłynąć myślami i spędzić czas z samym sobą. Moi rodzice bardzo wierzyli w moje możliwości i zapisali mnie do technikum programistycznego, kt&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samo życie Samo życie

Życie, nasz czas, wszystko co nas dotyczy. Nie zawsze jest kolorowo i przyjemnie. Czasami jest tak, że nie chce się być tu i teraz, wszystko jest nie tak jak powinno, jak sobie wyobrażałeś, nie powiem wymarzyłeś bo nigdy tak nie będzie jak w marzeniach, ale chociaż tak żeby było znośnie, by chociarz troche przypominało to co być powinno.  A powinna być "zdrowa" rodzina. Bo to jest najważniejsze i od tego wszystko się zaczyna.  Moje wyobrażenie zdrowej rodziny jest takie: wyrozumiały, spokojny, cierpliwy, wspierający i kochający mąż, który potrafi rozmawiać. Gotowy na posiadanie dzieci, dla których będzie najwspanialszym tatą i autorytetem do naśladowania. Żona - ciepła, spokojna, cierpliwa i potrafiąca poradzić sobie w każdej sytuacji, z każdymi emocjami, która będzie wspaniałą matką takiej ilości dzieci jaką bedzie wraz z mężem chciała, dzieci będą ją uwielbiały, będzie umiała stawiać granice i dobrze w raz z mężem te dzieci wychować, wraz z mężem będ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień 2 Moje nudnawe życie

Hej wszystkim! Tooo znowu ja! Mam nadzieję, że te kilka pierwszych dni wakacji mijają wam jak najlepiej! A jeśli nie, głowa do góry! Napewno wszystko się poprawi, na to przecież jeszcze 2 miesiące. Ostatnio zastanawiałam sie, co by się stalo, gdybym nigdy nie poznała tak cudownych ludzi. Mam na myśli moich znajomych, zarówno tych z internetu, jak i tych w realu. Dzięki nim czuje, że żyje. Jestem naprawdę wdzięczna wszystkim którzy mnie wspierają w dosyć trudnych chwilach. Dzięki wam czuje, ze żyje! Wywołujecie na mojej twarzy uśmiech, a łzy poskramiacie jak zawodowcy XDD. Sorki, że taki krótki wpis, ale jestem seeerio zmęczona, a jutro rano mam szczepienie!! Pamiętajcie kobietki o szczepeniu na HPV, to naprawdę groźny wirus powodujący nowotwór. Badajcie się i niech zdrówko wam dopisuje!!!   Maychan

Zobacz cały wpis na blogu »
Emocje przed liceum Moje nudnawe życie

Hej wszystkim! To znowu ja, piszę bo nie mogę spać. Zaraz idę do nowej szkoły! Trochę się tym stresuje, bo oczywiście różne rzeczy się o liceum słyszy. Mam nadzieję, że będzie zajebiscie. Niestety, nie chce zostawić moich starych znajomych we wspomnie ach. Nie mogę uwierzyć w to, że od teraz muszę zapomnieć o korytarzach, ludziach i nauczycielach. To takie przygnębiające..( ⚈̥̥̥̥̥́⌢⚈̥̥̥̥̥̀) Anywayy, już są wakacje co oznacza więcej czasu dla mnie!!! Mam nadzieję że spędzicie je w zajebistej atmosferze, a wasze najskrytsze plany się spełnią!!   Maychan

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaczynamy jak żyć

Po co żyję, dla kogo, czy moje życie ma sens i cel, co będzie po śmierci i czy coś wogóle będzie?  Jak wpływam na innych ludzi i jak ludzie wpływają na mnie? Tyle pytań, lecz kto da odpowiedź. Piszę dla siebie, aby się mobilizować piszę w formie publicznej, choć wątpię aby ktoś to czytał.  Może wyrobię w sobie regularność, której tak mi brak?

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieznane fakty z życia Jessiki. opowiadania kryminalne

   Udali się do tego taryfiarza, ale on był zdezorientowany tym, co usłyszał. Nie dopuszczał do siebie myśli, że mógł mieć romans z tak młodą kobietą. Młodzi detektywi widzieli, że ten człowiek był już stary i schorowany. Powiedział im wszystko ze szczegółami. Dominik nie chciał tego słuchać i zasugerował Annie, żeby wyszli z tego mieszkania.    Czekając na jakiekolwiek informacje, które Jarosław miał zebrać dla nich szukali czegoś, co mogłoby posłużyć za punkt odniesienia. Anna przeglądając profil swojego znajomego z osiedla trafiła na zdjęcie jego z dziewczyną, której nie znała. W tle zauważyła Jessikę. Ona siedziała na murku opierając się na kulach ortopedycznych. Ktoś zamieścił komentarz pod zdjęciem odnosząc się do aktualnego stanu zdrowia dziewczyny. Wyglądał on następująco: „Szkoda, że nikt jej nie połamał na dobre tak, żeby nie wystartowała w żadnych zawodach sportowych ”    Anna czytając to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nic mnie dobrego w życiu już nie czeka Rozwój osobisty

Na pewno nie raz słyszeliście od innych słowa “nic mnie dobrego w życiu już nie czeka” albo nawet sami o sobie myśleliście w ten sposób. Taki pesymizm może przydarzyć się każdemu, kto od dłuższego czasu tkwi w położeniu, które mu nie odpowiada. Mówią tak mężatki w średnim wieku zmęczone małżeństwem, które od dawna się nie układa ale też i osoby młode, które nie mają pracy, mieszkania i nie mogą ruszyć z miejsca. Poczucie życia przeciekającego przez palce mają też osoby samotne i starsze. Pamiętajcie jednak, że nigdy nie można się załamywać, zawsze jest dobry czas na to by coś zmienić w swoim życiu. Niełatwo jest osiągnąć szczęście jednak dopóki człowiek jest w miarę zdrowy może wiele. O zmianach w życiu nie myśl wtedy gdy jesteś zrezygnowany i zmęczony. Pomyśl o tym gdy będziesz miał lepszy dzień, najlepiej z rana, kiedy mamy więcej energii. Jest taka teoria, która mówi, że aby osiągnąć szczęście potrzeb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smażone naleśniki Blog o kobietach i psychologi

Zazwyczaj pierwsze są do kitu, ale dalej idzie jak z płatka. Tak jak wszystko co pierwsze, nieznane i pod znakiem zapytania, może okazać się chłamem. A tu, wiadomo, mąka, mleko, woda, jaja. Tylko w jakiej proporcji? Czego jest za dużo, czego jest za mało. Kwestia wprawy i doświadczenia. Potem tylko dobra patelnia, dobre oko autora i można smażyć. Co niektórzy przewracają je w powietrzu, ale to dla wtajemniczonych. Nadzienie wedle gustu, na słodko, z dżemem, z jabłkami, na ostro, z mięsem, z farszem do krokietów. Ale te cudownie potencjalnie naleśniki są tylko pretekstem do szerszego spojrzenia na świat. Niekoniecznie to, co jest dobrze dobrane, w odpowiednich proporcjach, a nawet wspaniale usmażone, może być smaczne i do zjedzenia. To tak jak dbasz o kogoś całymi latami, dobierasz, przebierasz, starasz się, by z całego tego dbania wyszło coś fajnego. Potem jeszcze smażysz tego kogoś w ferworze chwały. Próbuje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niesprawiedliwe życie opowiadania kryminalne

      Alibi wymyślone przez Eryka było dość wiarygodne, ale Anna zamierzała drążyć temat tego dnia, kiedy dokonano pobicia.- Życie jest bardzo niesprawiedliwe... - powiedziała Anna do Eryka. - ...,nie uważasz ?- Co masz na myśli ?- Popatrz myślałeś, że Jessika straci życie, a jednak żyje i dochodzi do siebie w szpitalu, Natomiast ty możesz trafić do aresztu, a nawet do więzienia na kilka lat.      Rozmowa Anny z Erykiem trwała ponad godzinę. On szedł w zaparte, że nie ma nic wspólnego z tym zdarzeniem. Anna nie zamierzała przyjąć tego do wiadomości, ponieważ miała niezbite dowody, z którymi nie można było dyskutować.        Do pomieszczenia wszedł Dominik trzymający czarny notatnik. Anna chciała dowiedzieć się, co było tam zapisane, a chłopak pokręcił głową i westchnąwszy dał go jej do ręki. - Sama zobacz.- No właśnie mam taki zamiar. - powiedziała przekonującym to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego nie mam chłopaka i czemu jestem bez pary? Blog o kobietach i psychologi

Skoro moje psiapsiółki w pary są połączone i w te pary wszystkie samotnice są wpatrzone. A życie bez połówki jest jak but bez drugiej sznurówki. Jak można gdzieś wyjść, skoro po małej mieścinie samej szwendać się nie wypada. A moja mieścina to odległa kraina w której rządzą mity i stare kobity. Te które w samotną dziewczynę plotami strzelają i historie za 5 groszy wciąż wymyślają. Stan bycia wolnym, w wieku 28 lat jest wręcz stanem agonnym. Bo najwyższa pora bym znalazła do siebie swojego amatora. Szkoda że nie jestem z Warszawy z tej wielkiej potężnej "wawy". Tam bym się singlem nazywała i robić bym mogła co tylko bym chciała. Miała bym koleżanki które by mnie lubiły i wspólnie na imprezy do klubów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wciąż do przodu Życie.

Oni Cię gonią, wiesz że dopadną,Jak już dopadną - Poderżną gardło,NIGDY to wszystko nie było za łatwo,Co będzie dalej - Jest jebaną zagadką,Zanim coś zrobisz - Pomyśl, czy warto,Bo całe jebane życie - Jest układankąJak jebane puzzle, układasz element, za elementem,To co się wydarzy - Jest ewenementem,I nie przewidzisz - Co dalej będzie,Wciąż biegniesz i biegniesz - Jestes już za zakrętem,Liczysz na prostą, chociaż nie wiesz, czy trafisz,WCIĄŻ liczysz na dobro, kurestwem się dławisz,Całe to gówno, jest wciąż pogmatwane,I łatwo jest mówić - Miej wyjebane,Emocje to wszystko, co ściąga Cię na dno,Wciąż robić głupoty - Choć wiesz, że nie warto,To wszystko jest, niczym jebane bagno,Wciąż walczysz i walczysz - Nie daj tu wygrać diabłom. Bo to emocje, ściągają Cię na dno, Myśl o tym dwa razy, w głębi wiesz że nie warto, Nie daj się zwariować, brnij ciągle do przodu, Co byś n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nadejście Boga Milioner z przypadku

Nowy rok , nowe problemy.....ale.to też czas  , kiedy jesteśmy wystawiani na próbę.....próbę udowadniania sobie że  jesteśmy mocni w wierze , że  czekamy na przyjscie Pana....i ze będziemy  wiedzieli o jego prawdziwości.....Nie damy się  zmanipulować i pokonać  ciemnością,  czy wyznawcom zła.....a jest ich coraz więcej.... Kiedy to nastąpi nasze marzenia się  zrealizują.....przecież obcowanie z Bogiem na codzień  to wspanialy sposób na życie,  godne życie....niczym nie ryzykujemy.....a spełnienie obietnicy jest wielkie....

Zobacz cały wpis na blogu »
Funkcjonowanie w trudnych czasach... SEKRET WIARY

Teorie spiskowe wielokrotnie się potwierdzają,  ale nie wszystko co jest w sieci jest prawdą  , dużo w tym jest manipulacji i siania wśród ludzi niepewności.... Każdy piszący ma jakiś cel....musimy pamiętać,  że internet nam pomaga ale nie jest wykładnią prawdy....do końca wiele rzeczy jeszcze nie jest uregulowanych prawnie.... Człowiek potrafi się przyzwyczaić do funkcjonowania w każdych warunkach ( Polacy szczególnie.. )  Zbyt bogate i beztroskie życie,  robi z nas życiowe kaleki....tak dosłownie...zapominamy o przygotowywaniu się na trudniejsze czasy......na czarna godzinę....Są  osoby twierdzące,  że  jeśli odkładasz pieniądze na czarną godzinę to Ona nadejdzie.....lepiej żeby nie było takich chwil , a jeśli już,  to napewno będziesz dobrze przygotowany.....Nie chcę  tu siać żadnej paniki , ale dobrze jest nie dać się zaskoczyć.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Funkcjonowanie w trudnych czasach... Milioner z przypadku

Teorie spiskowe wielokrotnie się potwierdzają,  ale nie wszystko co jest w sieci jest prawdą  , dużo w tym jest manipulacji i siania wśród ludzi niepewności.... Każdy piszący ma jakiś cel....musimy pamiętać,  że internet nam pomaga ale nie jest wykładnią prawdy....do końca wiele rzeczy jeszcze nie jest uregulowanych prawnie.... Człowiek potrafi się przyzwyczaić do funkcjonowania w każdych warunkach ( Polacy szczególnie.. )  Zbyt bogate i beztroskie życie,  robi z nas życiowe kaleki....tak dosłownie...zapominamy o przygotowywaniu się na trudniejsze czasy......na czarna godzinę....Są  osoby twierdzące,  że  jeśli odkładasz pieniądze na czarną godzinę to Ona nadejdzie.....lepiej żeby nie było takich chwil , a jeśli już,  to napewno będziesz dobrze przygotowany.....Nie chcę  tu siać żadnej paniki , ale dobrze jest nie dać się zaskoczyć.....

Zobacz cały wpis na blogu »