życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zaciśnięte dlonie.... MAGIA PIENIEDZY

Skąd w ludziach tyle nienawiści....? Dlaczego marnujemy swój czas na niepotrzebne kłótnie i ciche rewanże.....dlaczego czyjeś niepowodzenia mogą cieszyć? Czy to właściwa droga?.....Czy człowiek 21 wieku, nie powinien być już bardziej tolerancyjny? Dlaczego młodsze pokolenie ma mniej wzorców do naśladowania? Gdzie się podziały wartości, ktorymi zawsze ludzkość się tak szczycila? Same pytania z trudnymi odpowiedziami -potrafimy bardzo szybko okazywać agresję zaciskać pięści , ale tak naprawdę w środku to jesteśmy słabi....

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaciśnięte dlonie.... ZA ŚCIANĄ

Skąd w ludziach tyle nienawiści....? Dlaczego marnujemy swój czas na niepotrzebne kłótnie i ciche rewanże.....dlaczego czyjeś niepowodzenia mogą cieszyć? Czy to właściwa droga?.....Czy człowiek 21 wieku, nie powinien być już bardziej tolerancyjny? Dlaczego młodsze pokolenie ma mniej wzorców do naśladowania? Gdzie się podziały wartości, ktorymi zawsze ludzkość się tak szczycila? Same pytania z trudnymi odpowiedziami -potrafimy bardzo szybko okazywać agresję zaciskać pięści , ale tak naprawdę w środku to jesteśmy słabi....

Zobacz cały wpis na blogu »
Okropna rzeczywistość Życie to nie bajka

Od małego uczeni jesteśmy podstawowych czynności życiowych jakim jest, poprawne chodzenie czy mówienie. A kto nauczy nas pokochać samego siebie? Rodziców często przerastają sprawy wychowawcze, jak by się niesłychanie bardzo starali, czasem mimo chęci im się to nie udaje. Może za tem rodzeństwo pomoże nam zakceptować siebie, gdy rodzice ciężko pracują i nie mają za dużo czasu.. Czy jak myśli nas przytłaczają to znaczy, że coś z nami jest nie tak? Odpowiedź jest prosta i oczywista, nie. Każda ta myśl ukierunkowuje nas w tym aby dobrze postępować i słuchać serca. Każdy ma taki moment w życiu w którym dorasta do pewnych sytuacji i musimy się przyzwyczaić radzić sobie sami, rodzice wiecznie żyć nie będą. Najważniejszą zasadą jest aby się nie poddawać, nawet jeśli ktoś będzie kopał pod nami doły. Teraźniejsi ludzie dążą po trupach do celu, nie zważając na to, że kogoś ranią. Kiedyś mieszkańcy za równo wsi i miast byli wyjątkowo gościnni i przyjacielscy. Ważne było dla nich nie tylko i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po co i dlaczego? Paprotowe Klechdy

“Dust in the wind, all they are is dust in the wind...”  Tak, wszyscy przeminiemy ale zanim to nastąpi, możemy jednak żyć a może bardziej przeżywać, przeżywać to co widzimy teraz, to co było kiedyś. __________________________ Historię lubiłam od zawsze, w dawnych czasach kiedy uczęszczałam do szkoły średniej (o profilu ekonomicznym! Mama mi kazała), moja Pani od matematyki mówiła do mnie - „dziecko, przebrnij przez ten przedmiot niech ktoś Ci pomoże, bo ty humanistka i społecznica”. To była bardzo dobra rada, na maturze zamiast matematyki zdawałam historie (wtedy m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki Lana Del Rey

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"LAS" Fikcja Literacka

Żyła sobie kiedyś mała dziewczynka.Mieszkała w środku bardzo ciemnego,gęstego lasu, i nigdy go nie opuszczała.Ciemny,gęsty las był bez wątpienia jej domem. Dawał dziewczynce schronienie,karmił ją, a leśne zwierzęta dotrzymywały jej towarzystwa.Dziewczynka co wieczór zasypiała u stóp wielkiego konaru dębu,który był dla niej jak,rodzony ojciec.Dnie zwykle spędzała na zabawach, ze swoją przyjaciółką sarną.Pewnego popołudnia dziewczynka zapytała zwierzątka-jak myślisz sarenko,gdzie kończy się las.Sarna długo myślała,po czym odrzekła-myślę,że on nie ma końca.-Gdzieś musi być granica,chcę ją odnaleźć i przekroczyć,odparła dziewczynka.Sarenka patrzyła na nią z zaciekawieniem,i spytała-dlaczego chcesz to zrobić,czy jest ci źle w lesie,że chcesz poszukiwać jego końca.-Chcę po prostu wiedzieć,odparła,i poszła pożegnać się z wielkim dębem.-Dlaczego odchodzisz, spytał rozczarowany dąb.-Chcę dojść na koniec,wrócę niedługo,i opowiem wam jak tam jest,przysięgam,odparła dziewczynka,i rus (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
J 16, 29-33 bierziczytaj

Życie klarownym świadectwem przynależności do Chrystusa. Odważnie przyznawaj się do Jezusa w każdej sytuacji. Mieć pokój w sercu to mieć Jezusa, mieć osobistą, nieustanną łączność i więź z Nim. ...   Jezus zwyciężył szatana i świat. Zwyciężaj w Jezusie każdą pokusę. ...   Przygotowany do działania odważnie przystępuj do spełniania powierzonego ci posługiwania. Bóg ci ufa. Ufaj sobie. Niech towarzyszy ci świadomość niedoskonałości. W Bogu szukaj siły do przezwyciężania przeciwności. Wierz Bogu. W Nim upatruj źródło wierności. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Ja i moje życie Kasia Gajda

Jastem wyjątkowa na swój własny sposób czy ci sie to podoba czy nie. Jestem tu. Oddycham pełną piersią i cieszę się, że to mogę robić. Widzę, czuję i smakuję czy to nie piękne, że to wszystko mam. Kocham swoje życie i doceniam każdy dzień - bo jest moj. Dany mi jako niezwykły dar, dziękuję za niego. Chcę więcej. I tylko w jednym odczuwam strach: że to wszystko może się skończyć nagle. Lecz chęć poznawania jest większa więc - żyje.

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnica otwartych drzwi Ciesz się życiem teraz

Jest rzeczą niepojętą, że po latach wracam myślami do wydarzeń, które wydają się zamknięte na zawsze. Tak jednak nie jest. Tamte wydarzenia wciąż są aktualne, wracają niczym bumerang co jakiś czas z większym lub mniejszym natężeniem. Jak pogoda, która powtarza co sezon swoje warunki tak wielu autorów działań powtarza swoich poprzedników, naiwnie sądząc, że są oryginalni. Tymczasem, jak mawia przysłowie kobieta po czterdziestce widziała już wszystko i zaskoczyć ją może naprawdę nie wiele.  Jednak po latach walki, zorientowałam się, że w tej dziwnej historii bynajmniej nie chodzi o mnie ale o zaistnienie poszczególnych jednostek samych przed sobą. To dla siebie wykonują różne akrobacje, marząc o zadziwieniu świata. Bo przecież, jak mawiał mój młody stary kierownik najbardziej interesująca jest władza, zaraz potem pieniądze a potem seks. Albo nie, mówił znowu, najpierw władza, potem seks a potem pieniądze. I tak do dziś nie może się zdecydow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmowa telefoniczna Ciesz się życiem teraz

Krótka rozmowa przez telefon i ktoś wie więcej. Bynajmniej nie mówię o rozmówcy. Mówię o słuchaczu, który niezaleznie od Twojej wiedzy i często wbrew woli uczestniczy w rozmowie. Właściwie nie Twojej a mojej, bo przecież to moje życie. Potem krótka chwila, czasem dłuższa i reakcja. Z reguly złośliwa, wredna, wręcz mściwa i nie wiem dlaczego. Potem ktoś się odzywa z dziwnego państwa, jakim określam internet i niemal z szatańskim śmiechem pyta: zdziwiona? To miło oszukać człowieka, to czysta przyjemność udawać kogoś innego. Czas mija, schemat zostaje. Dlaczego? Bo człowiek wciąż pozostaje ten sam. Nie ten sam ale wnętrze zostaje to samo. Czas mija, wciąż ich spotykam, wciąż mnie słuchają, wciąż obstawiają, kto, kiedy, z kim i nawet te, które uchodzą za święte wystają przede mną spełniając uczynek. No cóż, czekają kiedy polegnę. Tymczasem czas mija, nic się nie zmienia. I znowu spotykam te same zdziwione oczy. Nie  zapytaja:w czym sekret, gdzie taje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odpowiedź przy tablicy Ciesz się życiem teraz

Sądząc po reakcjach wokół i poczynaniach grupy, co to skłonna jest czytać tylko nagłówki artykułów, które zresztą chyba sami piszą, zbyt szybko wyciągają wnioski podsłuchując i podglądając. Czasy mamy niestety technologicznie rozbudowane do tego stopnia, że każdy bardziej rozgarnięty może stać się przysłowiowym hakerem, chcąc podsłuchiwać lub podglądać kogokolwiek. Zakup sprzętu nie kosztuje fortuny a może przynieść fortunę. Jak tak patrzę i wyciągam jakieś wnioski, widzę, że zmienia się tylko personaż, który to nie zna starych historii a przejmuje schedę po kolegach i marząc o owej fortunie i próbuje pociągać za sznurki niewidzialnych cugli. Po latach, kiedy w eterze pozostaje legenda o tym czy o tamtym, młode pokolenie nie zna smaku starych historii, które to mogą zmienić czyjeś życie na lepsze bądź zgubić je dokumentnie. Czują tylko smak miętych banknotów, które kojarzą im się z wolnością. A szkoda, bo historie czasem warte są znania w detal (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiewiórka Ciesz się życiem teraz

Dzień za dniem i mijają lata. Niektórzy zostają nastolatkami na zawsze, niektórzy nawet dziećmi, niektórzy starzy się już urodzili a niektórym czas się nie zatrzymuje. Gdyby tak chcieć siebie umieścić w jakiejś kategorii to chyba nie byłoby to takie proste. Dlaczego? Otóż dlatego, że etapy są różne i trzeba się umieć wpasować. Teraz jest taki czas, kiedy czas nieco zwolnił a my razem z nim. U wielu niepokój wewnętrzny się wzmógł a inni wciąż cieszą się spokojem. To może wydać się dziwne a może nawet nieskromne ale wewnętrzna radość i taki też spokój pozwalają mi na normalne życie. Patrzę wokół siebie i widzę jak pod przykrywką leniwie upływającego czasu energia kipi chcąc się uwolnić. Co Ty masz w głowie? - pada pytanie. Można to rozpatrywać obelzywie, ironicznie, ciekawsko lub beznamiętnie. Trzeba mieć dużo odwagi, żeby zadać takie pytanie bo zawsze je można skierować w stronę autora. Gdyby jednak chcieć odpowiedzieć na to pytanie, rzec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogród część kolejna Ciesz się życiem teraz

No i kiedy tak wymyśliłam sobie kawałek ogrodu, kupiłam rośliny i wszystko inne, posadziłam i cierpliwie czekam aż owe rośliny zdecydują się rozpocząć nowe życie tu, w moim wymyślonym miejscu. No i rzeczywiście, powoli zmienia się miejsce, które zaorałam. Hortensje wypuszczają liście, serduszka wypuszczają liście a zaraz po nich miniaturowe kwiatki, posadzone na nowo hiacynty nie przestają kwitnąć choć byłam pewna, że stracę je bo przecież wykopałam je w pełni kwitnienia. To miłe zaskoczenie, że się nie dały i są silne i kwitną, pachnąc jednocześnie. Teraz, kiedy myślę o dzieleniu się swoimi myślami tutaj, mam na uwadze swoją historię ale pewnie uszczknę coś z życia innych i dopiszę tu jako ciekawostkę przyrodniczą. Mam nadzieję, że nie będzie nudno. Może się powtórzę ze starych historii ale żadnych wymyślonych zdarzeń.     

Zobacz cały wpis na blogu »
A może tak od początku... Ciesz się życiem teraz

Moja historia jest nietuzinkowa. Czasem myślę, że to źle a czasem, jak dzisiaj, że to dobrze. Kiedyś uciekałam przed wieloma rzeczami i tematami, które mnie przerosły, dziś jednak myślę, że dorastam do zderzenia się z nimi i mam nadzieję, że nic już nie zmusi mnie do ucieczki. Życie jest krótkie i takie ciekawe. Przecież tyle się zdarza, zwłaszcza moje jest bogate w doświadczenia. Spróbuję jeszcze raz. Może znów będzie fajnie? A może jeszcze fajniej. Może tym razem jednak uda mi się ukraść te przysłowiowe konie a może jeszcze w dobrym towarzystwie? Kto wie... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Historie na czacie pisane Historie na czacie pisane

HISTORIE NA CZACIE PISANE Moja zabawna i tragiczna historia na czacie onet rozpoczęła sie w roku 2002 na pokoju czatowym "45_i_więcej".Wowczas myślałam,ze to jest przyjazny pokoik i przyjażnie nastawieni ludzie na drugich.W tym pokoiku poznalam takie nicki jak "Znajoma",Fajna45.Moby Dick,Tobiasz,Zamyslony,Julia,Bodzio i wiele innych nickow.Rozmawialo nam sie milo,bylo momentami nawet zabawnie,ludzie rzucali etymotki usta,slonikow,kwiatow i innych.Czekalo sie z utesknieniem na wieczor kiedy było można wejść na czat i choc na troche zapomnieć o życiu realnym,poprostu troche sie rozerwać.Po ponad pół roku zespól tego pokoiku rzucił "hasło" zlot.Zlot był po to aby sie bliżej poznać moze nawet za przyjażnić no i trochę sie wyluzować.Inicjatorem zlotu był nick 'Zamyślony",on wszystko zorganizował,poprowadzil i zapisywał chętnych,którzy chcieli wziąść udział.Chętnych nie brakowało.Zlot odbył sie w Katowicach w weekend sobota niedziela.Nie było na co czekać tylko w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »