12 maja 2021, 09:44
Chcę świnkę morską - którą wybrać?

Chcę świnkę morską - którą wybrać?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W tym artykule miałam wam trochę opowiedzieć o rasach świnek i ich hodowcach. Zaczynamy! Hodowcy dzielą się na rawdziwych i pseudohodowców.

Prawdziwy hodowca dobierze każdej śwince dobry dom. Pseudohodowca kupi świnkę w sklepie zoologicznym postawi klatkę, posprząta raz na jakiś czas i nakarmi karma z żabki. Świnki się rozmnażają oddaje małe w wieku dwóch tygodni, a jak młode zachoruje w swoim nowym domku i umrze to co go to obchodzi? Dla niego przecież ważna jest tylko kasa. Najlepiej znaleźć hodowle w Caviec Club of Poland http://www.ccpklub.pl/ . Odradzam też kupowanie w sklepie zoologicznym. Byliście tam kiedyś? Pukaliście w szybkę? Napewno Każdy choć raz w życiu to robił. Ja też. Myślałam, że to nic takiego. Zmieniło sie to dopiero jak trochę poczytalam. Wyobrażcie sobie taką sytuacje. Mieszkacie w ogroooomnym sklepie w maciupkim terrarium. Co pięć minut podchodzi jakiś olbrzym i w nie puka. Niewiadomo co może wam zrobić. W dodatku nie możecie wogóle wyjśc na dwór. Straszne, nie? Jest wiele różnych świnek morskich. Oto niektóre rasy:

Świnka gładkowłosa

Jest dość duża. Ma  miękkie, krótkie futerko ( 16-18mm ).  Jest prawie że bezproblemowa. Sama się myje i potrafi o siebie zzadbać. Oczywiście musicie ją nakarmić, naoić i wygłaskać.

Dla najbardziej zajętych osób.

Coronet

 

Ma długie, proste włosy. Na jej głowznajduje się piękna rozetka. Nazywana jest ona także koroną. Mogę powiedzieć tylko jedno. To królowa wszystich świnek.


Curly

Ma krótkie, kręcone włosy. Piękne prawda? Tak bardzo chcecie ją pogłaskać... Już wyobrażacie sobie to mieciutkie futerko w które wedzie wasza dłoń... Nic z tego! Ta kawia ma szorstkie i szczeciniaste włoski!

 

US Teddy

Ta nazwa znaczy po prostu amerykańskie misie. I to prawda. One są jak misiaczki. Ich znakiem charakterystycznym są oklapnięte uszka. takie jak mają Jacek i Placek.

Rozetka

Powiecie sobie: " Alez roztargana ta świnka". To nie będzie prawda Jej włosy układaja się w piękne rozety. To jedna z moich ulubionych ras.

Skinny

Na początku uznałam tę świnkę za odrażającą. Dlaczego? Bo wyglądała dla mnie jak kosmita. Ae teraz widzę, żd jest piękna i miła. 

ŚWINKA MORSKA SKINNY - WYZWANIE PEŁNE MIŁOŚCI!

zdjęcie ze strony https://ddob.com/blogbook/id/97565/swinka-morska-skinny-wyzwanie-pelne-milosci

 

To nie wszystkie świnki morskie. Ale mam nadzieję, że wam się spodobały i będziecie wracac do kolejnych części.

Dodaj swój komentarz

truskaweczka11000
12 maja 2021 o 12:32
Curly króluje

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Na tropie ignorowanych zwierząt w Azji Środkowej
15 stycznia 2022, 17:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jest to roboczy artykuł poświęcony wyprawom naukowym oraz potrzebom badawczym na rzecz ssaczej fauny środkowoazjatyckiej.
Pierwsze dni psa w nowym domu
15 grudnia 2021, 08:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Pierwszy dzień psa w nowym domu to ogromne emocje. Z jednej strony wyczekiwany psiak w końcu z nami zamieszka, ale z drugiej zawsze są obawy. Jak pies sobie poradzi? Czy jesteśmy gotowi? Mam nadzieję, że ten wpis pomoże. Jestem pewien, że każdy sobie poradzi, ale poczytanie tego typu artykułów może pomóc zmniejszyć stres :)
Psy aktywne - wyrywacze smyczy
25 czerwca 2021, 20:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dzisiaj opowiem wam o psach, które nie zawahają się przed żadną aktywnością. To urodzeni sportowcy. Nie wy będziecie je wyprowadząć, ale one was. Dodatkowo, chciałam wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, zapomniałam o gończym polskim. A po drugie nie mogłam jakoś przyporządkować akity do żadnej z tych grup. Napiszę, więc o niej osobny artykuł. To tyle. Nie przedłużając: Zaczynajmy!
Podróż i pierwsze dni  świnki w nowym domku.
18 czerwca 2021, 08:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Miałam wam dzisiaj opowiedzieć o pierwszych dniu świnki w nowym domku. To bardzo ważne. Nie można zbytnio wystraszyc świnek. Pamiętacie pewnie, że wszystkie gryzonie (oprócz chomików) potrzebują towarzysza. No, więc będziecie mieć na głowie 2 (lub więcej) świnki morskie. Cóż, to trochę zobowiązuje prawda? Ale ja wam pomogę! Do dzieła!
Psy dla osób starszych - urocze kanapowce
17 czerwca 2021, 09:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o tych rasach psów, które przydieliłam do kategorii "Dla osób starszych". I teraz muszę wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, to, że jesteś osoba starszą nie znaczy, że nie możesz posiadać Mastifa. Tak samo, jeśli nie jesteś osobą starszą, a chcesz mieć mopsika, to wcale nie znaczy, że jesteś gorszy. Po drugie, kanapowce nie są gorsze. Są po prostu bardziej przytulaśne, słodsze i troszkę bardziej leniwe.
Borsuki - informacje podstawowe
15 czerwca 2021, 14:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Kawka...i nauka nasza...
4 czerwca 2021, 15:24
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Kawka...i nauka nasza....   Nieznośny ptasi jazgot , warkot skrzydeł i coraz agresywniejsze loty w naszą stronę. Pierwszy raz poczułem się jak intruz , obcy, zły , niechciany i nie proszony…. Stałem i patrzyłem jak matuszka natura ratuje i chce być zrozumiana. Tuman cz
BIESZCZADZKIE DRAPIEŻNIKI
29 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Mało kto wie że w latach  50-siątych ubiegłego wieku wilki opanowały Bieszczady i zaczęły zagrażać populacji jelenia podkarpackiego, saren , dzików i innej zwierzyny płowej.
Jakie są podstawowe korzyści z zakupu legowiska dla czworonoga?
26 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Posłanie dla psa jest niezbędnym elementem każdej wyprawki dla zwierzęcia. W dalszym ciągu jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne w życiu zwierzęcia jest legowisko. Właściwe dobrane posłanie znacznie wpływa na kondycję oraz aklimatyzację zwierzęcia w nowym domu.