18 czerwca 2021, 08:33
Podróż i pierwsze dni  świnki w nowym domku.

Podróż i pierwsze dni świnki w nowym domku.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Miałam wam dzisiaj opowiedzieć o pierwszych dniu świnki w nowym domku. To bardzo ważne. Nie można zbytnio wystraszyc świnek. Pamiętacie pewnie, że wszystkie gryzonie (oprócz chomików) potrzebują towarzysza. No, więc będziecie mieć na głowie 2 (lub więcej) świnki morskie. Cóż, to trochę zobowiązuje prawda? Ale ja wam pomogę! Do dzieła!

 

Podróż

Warto się zaopatrzyć w  butelkę odlanej ( 2,3 godziny) wody z kranu i miseczkę. Warto jednak zaznaczyć, że mozna nalewać ją śwince tylko podczas postojów. Później trzeba ja stamtąd zabrać. Następny punkt to transport świnki. Nie, pod żadnym pozorem nie można użyć do tego klatki. Im mniej świnka widzi tym lepiej. Przecież ona tego nie rozumie. Trzeba wziąć ze sobą transporterek  lub karton. Powiecie: "To nieludzkie trzymać świnkę w kartonie". Ale przeciez ona jest tam tylko na chwilę, a poza tym gdyby siedziała w klatce to mogłaby nawet dostać zawału serca. Acha, cenna rada: nie podkładajcie rodowodów pod miejce gdzie są świnki. Wyjdą całe posikane.

Pierwszy dzień

Dzień po podróży. Świnki są na maksa zestresowane. Wkładamy je do klatki zaopatrzonej w sianko karmę i wodę. Przez cały dzień chodzimy wokół nich na palcach.😉

Drugi dzień

Na starcie sprawdź czy ubyło choć trochę wody ( odlanej!) i troszkę jedzenia. Jeśli tak to zerwij trochę mniszka lekarskiego, króry różni się od mlecza tym że jego listki wychodzą z ziemi, a nie z łodyżki. Świnki go uwielbiają, a on rośnie prawie wszędzie.Dajcie im go do klatki. Jeszcze nie z ręki, ale tak żeby wyczuły wasz zapach. Jesli nic nie ubyło to się nie martwcie. Wiem to z własnego doświadczenia. Nic nie wypiły i nic nie zjadły. To po prostu stres. Przygotowaliśmy im wtedy sałatkę z ogórka liści porzeczek i samych porzeczek. Krokiem przełomowym były liscie porzeczki. Nadgryzły pół listka. Apropo listków. Nigdy, przenigdy nie dawajcie im kupnej sałaty. Ona jest pryskana pomrą od razu.

To koniec na dziś. Ale mam nadzieję, że wam się podobało. Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

akari
21 czerwca 2021 o 20:57
@Dorcia: Odwiedziłam. Świetny. Chętnie skorzystam z tych przepisów. Przy okazji dzięki za uznanie. Mam nadzieję, że kiedyś będziesz miała swoje kocane prosiaczki. A może już masz? Napisz koniecznie! Miło mi, że coraz więcej osób zauważa mój blog. Zajrzyj też na inuznaczypies.blogi.pl i zwierzakirozrabiaki.blogi.pl Pozdrawiam Akari :)
Dorcia
21 czerwca 2021 o 13:23
Fajny blog Zapraszam do mnie www.skb.totalh.net/przepisnasmaki

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Kobieta pracująca......
17 maja 2024, 15:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jak już nie raz pisałam, w moim życiu zbliża się kolejny przełom..... Nie wiem kiedy? Nie wiem jak? Od września Antoni będzie w szkole, a Marianna w przedszkolu... wracam powoli do życia w trybie "nie tylko matka".
Na tropie ignorowanych zwierząt w Azji Środkowej
15 stycznia 2022, 17:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jest to roboczy artykuł poświęcony wyprawom naukowym oraz potrzebom badawczym na rzecz ssaczej fauny środkowoazjatyckiej.
Pierwsze dni psa w nowym domu
15 grudnia 2021, 08:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy dzień psa w nowym domu to ogromne emocje. Z jednej strony wyczekiwany psiak w końcu z nami zamieszka, ale z drugiej zawsze są obawy. Jak pies sobie poradzi? Czy jesteśmy gotowi? Mam nadzieję, że ten wpis pomoże. Jestem pewien, że każdy sobie poradzi, ale poczytanie tego typu artykułów może pomóc zmniejszyć stres :)
Psy aktywne - wyrywacze smyczy
25 czerwca 2021, 20:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dzisiaj opowiem wam o psach, które nie zawahają się przed żadną aktywnością. To urodzeni sportowcy. Nie wy będziecie je wyprowadząć, ale one was. Dodatkowo, chciałam wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, zapomniałam o gończym polskim. A po drugie nie mogłam jakoś przyporządkować akity do żadnej z tych grup. Napiszę, więc o niej osobny artykuł. To tyle. Nie przedłużając: Zaczynajmy!
Psy dla osób starszych - urocze kanapowce
17 czerwca 2021, 09:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o tych rasach psów, które przydieliłam do kategorii "Dla osób starszych". I teraz muszę wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, to, że jesteś osoba starszą nie znaczy, że nie możesz posiadać Mastifa. Tak samo, jeśli nie jesteś osobą starszą, a chcesz mieć mopsika, to wcale nie znaczy, że jesteś gorszy. Po drugie, kanapowce nie są gorsze. Są po prostu bardziej przytulaśne, słodsze i troszkę bardziej leniwe.
Borsuki - informacje podstawowe
15 czerwca 2021, 14:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Kawka...i nauka nasza...
4 czerwca 2021, 15:24
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Kawka...i nauka nasza....   Nieznośny ptasi jazgot , warkot skrzydeł i coraz agresywniejsze loty w naszą stronę. Pierwszy raz poczułem się jak intruz , obcy, zły , niechciany i nie proszony…. Stałem i patrzyłem jak matuszka natura ratuje i chce być zrozumiana. Tuman cz
BIESZCZADZKIE DRAPIEŻNIKI
29 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Mało kto wie że w latach  50-siątych ubiegłego wieku wilki opanowały Bieszczady i zaczęły zagrażać populacji jelenia podkarpackiego, saren , dzików i innej zwierzyny płowej.
Jakie są podstawowe korzyści z zakupu legowiska dla czworonoga?
26 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Posłanie dla psa jest niezbędnym elementem każdej wyprawki dla zwierzęcia. W dalszym ciągu jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne w życiu zwierzęcia jest legowisko. Właściwe dobrane posłanie znacznie wpływa na kondycję oraz aklimatyzację zwierzęcia w nowym domu.