17 czerwca 2021, 09:42
Psy dla osób starszych - urocze kanapowce

Psy dla osób starszych - urocze kanapowce

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o tych rasach psów, które przydieliłam do kategorii "Dla osób starszych". I teraz muszę wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, to, że jesteś osoba starszą nie znaczy, że nie możesz posiadać Mastifa. Tak samo, jeśli nie jesteś osobą starszą, a chcesz mieć mopsika, to wcale nie znaczy, że jesteś gorszy. Po drugie, kanapowce nie są gorsze. Są po prostu bardziej przytulaśne, słodsze i troszkę bardziej leniwe.

Hej!

Przepraszam za długą przerwę. 😴 Gotowi na opis tych ras? No to zaczynamy!!!!!

Mops

To naprawdę piękny pies. Ponieważ jest mały żyje długo, bo ok. 14 lat. Ma krótką, jedwabistą sierść. Powinien mieć wielkie, brązowe oczy. To bardzo czuły pies. Uwielbia przytulanie i głaskanie. Lubi także zabawę. W młodym wieku jest bardzo przebojowy i niegrzeczny, ale uspokaja się na starość. Jest bardzo przywiązany do ludzi. Nie zostawiajcie go na dłużej samego w domu. Nie zniesie tego! Nadaje się do życia w małym mieszkaniu. Nie potrzebuje żadnych ćwiczeń, ale trzeba go kontrolować, żeby nie przytył, bo potrafi jeść bez umiaru. Jego cena to najczęściej ok. 2000.

Buldog Angielski

To uroczy piesek. Żyje dość krótko, bo około 8 lat. Posiada wiele cech podobnych do mopsa. Lubi być przytulany i spać. Nie hałasuje (chociaz niektóre z nich chrapią). Potrzebuje więcej ruchu niż mops, zwłaszcza, że posiada duże skłonności do tycia. Jest to raczej typ samotnika. Nie przepada ani za psami, ani za kotami. Uważam, że to idealny piesek dla osoby starszej. Nie wymęczy jej, a jednocześnie zapewni jej trochę ruchu. Jedynym problemem jest jego cena. Minimalna wynosi ok. 4500.

Chow chow

Chow chow żyje około 10 lat. To futrzasty pies przypominający trochę z wyglądu miśka.  To niezbyt przytulaśne pieski. Niech was nie zmyli ich puchatość! Są baaaaaaaaardzo spokojne i nie rzepadają także za zabawą.  Dobrze znoszą samotność. Uciekać mogą wam tylko młodsze osobniki. Wszystko przez ich lenistwo. Jeśli nie zachęciłam was tym opisem to zadam wam teraz pytanie. Czy boicie się zostawać sami w domu nocą? Jeśli tak to chow chow jest dla was. Wbrew pozorom to swietny pies stóżujący! Kosztuje ok. 3000.

Shih tzu 

 

Ten arystokratyczny psiak żyje około 13 lat. Ma długą, jedwabistą w dotyku sierść. Są bardzo oddane. Wprost uwielbiają zabawę. Dzień bez niej jest dla nich nieudany. Ale nie zamęczają na śmierć właścicieli. Kiedy już się wyspacerują i wybawią są nad podziw spokojne. Raczej nie hałasuje i nie niszczy mebli. Nadaje się na pierwszego psa. Może żyć w domku z innymi zwierzętami. Ich cena to najczęściej 2,5 tysiąca.

Buldog francuski

Spotkalam kiedyś takiego psa, który nazywał sie Bandzior. Był cały czarny oprócz tak zwanego białego krawacika. Piękny pies. Zasługiwał na swoje imię tylko z wyglądu. No, może jeszcze dlatego że niszczyl meble i trochę szczekał. Te psy mają do tego skłonności. Ale poza tym nadaja się na psa stróżującego. Są łagodne i mile. Lubią zabawę, ale przede wszystkim jedzenie. Chyba pasowałoby im bycie psem stóżującym dla sklepu mięsnego. Potrzebują spacerów, bo przez swój nieograniczony apetyt mają tendencje do otyłości. Kosztują około 4000 złotych.

Pekińczyk

Chyba nikt nie oprze się tym słodkim oczętom prawda? Są takie miłe... Napewno jeśli zrobimy to co chce wskoczy nam na kolana. No cóż, pozory mylą. Te pieski są raczej oziębłe i pozbawione chęci do zabawy. Ale za to są bardzo spokojne i inteligentne. Nie sa zbyt posłuszne, ale świetnie znoszą samotność. Iealnie nadają się na psa stróżującego, bo dużo szczekają. Tylko raczej nie przestraszą złodzieja swoim wygladem... Cena tego psa to około 4500 złotych.

Chin Japoński

To wielki pieszczoszek i mistrz zabawy. Nie zakłóca wypoczynku jesli czegoś nie potrzebuje. Bardzo łatwo uczy się sztuczek. Halo? Halo? Szuka ktoś posłusznego psa? Ten chyba wygra casting. Jeśli za dużo nie pracujecie to on jest dla was. Nie cierpi samotności! Jego cena to około 5000 złotych. Żyje mniej więcej 12 lat.

Chavalier

To niebywale inteligentny pies. Dodatkowo posłuszny i skory do zabawy. Macie wnuki? Nic sie nie martwcie. On natychmiast je polubi! Nie bedzie uciekał ani niszczył! To wielki łakomczuszek. Najlepiej sami gotujcie dla niego przynajmniej jeden posiłek. Wiecie: ryż marchewka gotowana i mięsko. Nie przeszkadza mu perspektywa malutkiego mieszkania. Ważne żeby wychodził na spacery. Jego minimalna cena to ok. 2500 złotych.

I co? Spodobał wam się któryś z nich? A który najbardziej? Dajcie znać w komentarzu! I taka podowiedź. Jeśli chcecie żebym wybrała imę dla waszego pupila to podajcie cechy charakteru, a przynajmniej wygląd. Okej, to widzimy się następnym razem!!!

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Kobieta pracująca......
17 maja 2024, 15:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jak już nie raz pisałam, w moim życiu zbliża się kolejny przełom..... Nie wiem kiedy? Nie wiem jak? Od września Antoni będzie w szkole, a Marianna w przedszkolu... wracam powoli do życia w trybie "nie tylko matka".
Na tropie ignorowanych zwierząt w Azji Środkowej
15 stycznia 2022, 17:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jest to roboczy artykuł poświęcony wyprawom naukowym oraz potrzebom badawczym na rzecz ssaczej fauny środkowoazjatyckiej.
Pierwsze dni psa w nowym domu
15 grudnia 2021, 08:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy dzień psa w nowym domu to ogromne emocje. Z jednej strony wyczekiwany psiak w końcu z nami zamieszka, ale z drugiej zawsze są obawy. Jak pies sobie poradzi? Czy jesteśmy gotowi? Mam nadzieję, że ten wpis pomoże. Jestem pewien, że każdy sobie poradzi, ale poczytanie tego typu artykułów może pomóc zmniejszyć stres :)
Psy aktywne - wyrywacze smyczy
25 czerwca 2021, 20:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dzisiaj opowiem wam o psach, które nie zawahają się przed żadną aktywnością. To urodzeni sportowcy. Nie wy będziecie je wyprowadząć, ale one was. Dodatkowo, chciałam wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, zapomniałam o gończym polskim. A po drugie nie mogłam jakoś przyporządkować akity do żadnej z tych grup. Napiszę, więc o niej osobny artykuł. To tyle. Nie przedłużając: Zaczynajmy!
Podróż i pierwsze dni  świnki w nowym domku.
18 czerwca 2021, 08:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Miałam wam dzisiaj opowiedzieć o pierwszych dniu świnki w nowym domku. To bardzo ważne. Nie można zbytnio wystraszyc świnek. Pamiętacie pewnie, że wszystkie gryzonie (oprócz chomików) potrzebują towarzysza. No, więc będziecie mieć na głowie 2 (lub więcej) świnki morskie. Cóż, to trochę zobowiązuje prawda? Ale ja wam pomogę! Do dzieła!
Borsuki - informacje podstawowe
15 czerwca 2021, 14:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Kawka...i nauka nasza...
4 czerwca 2021, 15:24
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Kawka...i nauka nasza....   Nieznośny ptasi jazgot , warkot skrzydeł i coraz agresywniejsze loty w naszą stronę. Pierwszy raz poczułem się jak intruz , obcy, zły , niechciany i nie proszony…. Stałem i patrzyłem jak matuszka natura ratuje i chce być zrozumiana. Tuman cz
BIESZCZADZKIE DRAPIEŻNIKI
29 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Mało kto wie że w latach  50-siątych ubiegłego wieku wilki opanowały Bieszczady i zaczęły zagrażać populacji jelenia podkarpackiego, saren , dzików i innej zwierzyny płowej.
Jakie są podstawowe korzyści z zakupu legowiska dla czworonoga?
26 maja 2021, 11:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Posłanie dla psa jest niezbędnym elementem każdej wyprawki dla zwierzęcia. W dalszym ciągu jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne w życiu zwierzęcia jest legowisko. Właściwe dobrane posłanie znacznie wpływa na kondycję oraz aklimatyzację zwierzęcia w nowym domu.