20 listopada 2023, 15:34
AI - hit czy kit?

AI - hit czy kit?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Postanowiłam oderwać się myślami i uczuciami od prozy życia i zainteresować się obrazami AI. Zauważyłam, że stały się ostatnio dość popularne. Nie wiedziałam z początku, z czym to się je, ale dziś nareszcie się doinformowałam. Wpisałam hasło w Google i pochyliłam się nad monitorem, by przeczytać artykuł na ten temat...

Z początku uważałam, że jest to coś bardzo fajnego i kreatywnego. Ba! Byłam tym wręcz zafascynowana i totalnie pochłonięta. Niestety, do czasu... Do momentu, kiedy okazało się, że ludzie mogą mieć po siedem palców u ręki, kilka głów czy kończyny sterczące pod dziwacznymi kątami. ;)

 

Stwierdziłam, że to całe AI jest kompletnie bezsensowne i może służyć tylko do zabawy. Żadna sztuczna inteligencja nie zastąpi poczciwych fotografii. AI jest zupełnie przerysowanie i nie rozumiem, dlaczego cieszy się takim powodzeniem... Niby wygląda to pięknie na pierwszy rzut oka, ale po przyjrzeniu się można znaleźć naprawdę wiele defektów. Chyba że chce się komuś poprawiać usterki w Photoshopie; ja się na to nie piszę.

 

Co za szczęście, że nie wykupiłam profesjonalnego konta. Zdecydowanie wolę kadry wykonane moim smartfonem. Żadne AI ich nie zastąpi. Kiedyś nie istniały takie bajery; było tak pięknie... Podobnie rzecz ma się serwisów blogowych - niby istnieją, ale ich koniec jest raczej rychły i przesądzony (choć usilnie staram się w to nie wierzyć!!!). No cóż... Wszystko pędzi do przodu, postępuje i się rozwija... Nic na to nie poradzimy. Szczególnie my, którzy pamiętamy erę blogów i DigArta.

 

Okej, bytuję obecnie na Facebooku, ale tęsknota za blogami pozostanie we mnie jeszcze długo. Chcąc czy nie chcąc, muszę zmieniać moje przyzwyczajenia... Ech! Nigdy nie zapomnę poczciwych odtwarzaczy MP3. Teraz muzykę słucha się ze smartfona. Nie podoba mi się to, lecz cóż począć?...

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Znaczenie wodnych systemów gaśniczych w ochronie przeciwpożarowej
19 czerwca 2024, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Wodne systemy gaśnicze pełnią kluczową rolę w ochronie przeciwpożarowej, służąc do gaszenia pożarów oraz zapobiegania ich rozprzestrzenianiu się. Dzięki nim możliwe jest ratowanie życia ludzkiego i minimalizowanie szkód materialnych. W praktyce stosuje się różne rodzaje wodnych systemów gaśniczych, z których każdy ma swoje specyficzne zalety i wady.
Kino domowe dla osób z problemami technicznymi
26 lutego 2022, 21:05
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie wszyscy jesteśmy ekspertami w wielu dostępnych technologiach tworzenia kina domowego. Może to stać się bardzo złożonym zadaniem, zwłaszcza jeśli musisz pracować z ograniczonym budżetem. Oczywiście dla bogatych i sławnych mamy projektantów kina domowego gotowych do podjęcia wysiłku, ale załóżmy, że pieniądze są mniejsze i sami chcemy się trochę nauczyć.
Wyłączenie reklam na wszystkich stronach.
27 lipca 2021, 09:10
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Znany serwis hostingowy PRV.PL udostępnił użyteczną funkcjonalność, która może być przydatna dla użytkowników, którzy posiadają więcej niż jedną stronę/usługę.
O czym każdy powinien wiedzieć jeżeli chodzi o e-papierosy?
24 lipca 2021, 15:38
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dla zaawansowanych użytkowników e-papierosów wiele kwestii wydaje się łatwych, niemniej w osobach początkujących zazwyczaj wbudzają wiele pytań. W większości przypadków dotyczą one wypełnienia dzięki któremu e-papieros generuje dym. W sklepach dostępne są różne typy - między innymi liquidy i premixy, przez co czasami trudno jest wybrać odpowiedni produkt.
Historia o uszkodzeniu laptopa
20 kwietnia 2021, 21:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Hej, chciałabym dzisiaj opowiedzieć o tym, jak "cudownie" rozwaliłam matrycę w laptopie.