Zoo najlepszą atrakcją dla najmłodszych

kategoria: Parenting   dodane: 14/02/2023
Idąc do zoo, można zobaczyć zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów świata. W Polsce mamy około 25 takich miejsc, które jednocześnie bawią i uczą. Które dziecko zatem nie chciałoby skorzystać z takiej atrakcji?

Zoo w Polsce różnią się między sobą przede wszystkim powierzchnią. Niektóre z nich są ogromne i zwiedzanie trwa nawet 4 godziny, na inne natomiast wystarczy przeznaczyć zaledwie 2 godziny. Wszystko zależy też od tempa poruszania się. Jeśli wybierają się do niego sami dorośli, może być ono znacznie szybsze niż w przypadku zabrania ze sobą najmłodszych. Dzieci uwielbiają zwierzęta, w szczególności te egzotyczne, a zoo jest właśnie takim miejscem. Pamiątką mogą być zdjęcia wykonane na tle zwierzaków.

Czy zwierzęta w zoo są dobrze zabezpieczone?

Wybierając się do zoo, można się obawiać, czy zwierzęta, które pochodzą jednak z tych egzotycznych krajów, są dobrze zabezpieczone i czy nie zaatakują turystów. Na myśl nasuwa się też pytanie, czy te zwierzęta są dobrze traktowane? Odpowiedź na tę pierwszą kwestię możemy zdobyć sami i przekonać się o tym na własnej skórze, a jeśli chodzi dobrą opiekę zwierząt z zoo, trzeba po prostu zaufać tym punktom.

Wchodząc do zoo, widać różne ogrodzenia, które pozwalają zachować dystans pomiędzy zwiedzającymi a zwierzętami. Pracownicy dokładają wszelkich starań, by odwzorować im ich naturalny klimat i w większości się to udaje. Mimo wszystko, z racji, że turystów zawsze jest dużo, zwierzęta mogą być nieco zestresowane i rozdrażnione, przez co nie będą chciały się pokazać lub będą agresywne wobec ludzi. Nie są jednak w stanie ich zaatakować, ponieważ są umieszczone w specjalnych boksach.

Nie ma się zatem czego obawiać. Miejsce to zachęca do przychodzenia z najmłodszymi, ponieważ poza główną atrakcją, jaką są zwierzęta, przygotowało również zabawę „w odkrywcę”, podczas której zbierać można pieczątki z różnymi wzorami i wymieniać je na nagrody.

Zwiedzaj zoo, podróżując specjalną lokomotywą

Na terenie niektórych zoo, znajduje się kilka przystanków przeznaczonych dla przejeżdżającej tam lokomotywy. Można do niej wsiąść w dowolnym momencie i oglądać zwierzęta z innej perspektywy. Pojazd porusza się wolno, jest w cenie biletu wstępu, więc dzięki temu można urozmaicić swoją wycieczkę. Poza tym jest świetną atrakcją dla najmłodszych, którzy jednak nie zawsze są w stanie zwiedzić całą powierzchnię zoo ciągle poruszając się na piechotę.

Każdy musi zobaczyć zoo chociaż raz w życiu

Powinno być ono jednym z punktów listy miejsc do odwiedzenia u każdego człowieka. Zdarza się oczywiście, że w zoo bywa się kilkukrotnie, np. gdy jest się dzieckiem, z jakąś wycieczką czy w przyszłości ze swoimi dziećmi, ale są również takie osoby, które nigdy w życiu w zoo nie były, więc muszą to jak najszybciej nadrobić. Małpy, różnego rodzaju ptaki, żyrafy, słonie czy wielbłądy – te zwierzęta są naprawdę warte zobaczenia i docenienia, że funkcjonują dosłownie „na pokaz”.

Zoo jest niezwykle edukującym miejscem. Sprzyja przede wszystkim dzieciom, ale starsi również mogą się tam jak najbardziej odnaleźć. Każdy chociaż raz w życiu powinien doświadczyć tej atrakcji, zobaczyć egzotyczne zwierzęta, poznać ich historię i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Takie wspomnienie będzie towarzyszyć każdemu zwiedzającemu przez lata.