Jaki prezent wybrać dla 3-latka?

kategoria: Parenting   dodane: 18/10/2023
Kupno prezentu dla trzyletniego dziecka może okazać się sporym wyzwaniem. Najważniejsze, aby podarunek sprawiał maluchowi radość, a korzystanie z niego było proste, stymulujące i bezpieczne. Jak znaleźć coś odpowiedniego? Przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji, które sprawdzą się na różne okazje – zarówno na urodziny, jak i święta lub Dzień Dziecka.

Książeczka wspomagająca rozwój

Podarunki dla trzyletnich dzieci mogą mieć przeróżną formę. Sporo osób stawia na książeczki sensoryczne lub dźwiękowe, które wspomagają rozwój i angażują wszystkie zmysły. Zazwyczaj przedstawiają nieskomplikowane, ale zajmujące malca historie. Nie brakuje w nich kolorowych obrazków, które rozbudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Dzięki książeczkom dostosowanym do wieku malec będzie poszerzał również swój zasób słownictwa. Zazwyczaj publikacje dedykowane najmłodszym są zaprojektowane w taki sposób, aby pociecha mogła odkrywać nowe kolory oraz nauczyć się nazw zjawisk, przedmiotów czy zwierząt. Jeszcze lepiej, jeśli książeczka została wyposażona w naklejki lub inne dodatkowe elementy, które sprawią, że podarunek zajmie dziecko na wiele godzin.

Bambusowe naczynia o zabawnych kształtach 

Małe dzieci raczej nie powinny korzystać ze szklanych naczyń i akcesoriów, które mogłyby stanowić dla nich potencjalne zagrożenie. Ciekawym i niezwykle funkcjonalnym prezentem dla trzylatków mogą więc okazać się produkty bambusowe. Są nie tylko wytrzymałe, ale również bezpieczne dla malca. Dziecko na pewno się nimi nie skaleczy. Warto pokusić się o zakup całego zestawu naczyń o jakichś zabawnych kształtach, które zachęcą do konsumowania posiłków nawet największego niejadka. W sklepach nie brakuje talerzyków przypominających misie czy urocze kotki. Dostępne są w wielu kolorach, także tych pastelowych, które są szczególnie lubiane przez najmłodszych. 

A może wyjątkowy zestaw LEGO® Duplo®?

Jeśli poszukujesz pomysłowego podarunku dla trzylatka, śmiało możesz kupić malcowi LEGO® Duplo®. Zestaw tych wyjątkowych klocków przeznaczonych dla najmłodszych nie tylko dostarczy rozrywki, ale również pobudzi ich kreatywność. Pociecha będzie rozwijała także zdolność myślenia przestrzennego. Klocki mogą być przeznaczone do samodzielnej zabawy, jak również do współpracy z innymi dziećmi. Dzięki temu trzylatek może zdobywać pierwszych przyjaciół i stopniowo budować kompetencje społeczne. Kolekcja zestawów LEGO® Duplo® jest naprawdę szeroka, dlatego wybór najodpowiedniejszego z nich nie powinien być szczególnie trudny. Nie brakuje zarówno propozycji idealnych dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Naprawdę uniwersalne zestawy dedykowane są natomiast zarówno trzylatkowi, jak i trzylatce. Po złożeniu wyjątkowe klocki mogą stanowić ozdobę dziecięcego pokoju bądź sypialni.