TOP 3 prezentów na baby shower

kategoria: Parenting   dodane: 25/03/2024
Baby shower zyskuje w Polsce coraz większą popularność. To przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy na kilka tygodni przed przyjściem maleństwa na świat. Zwyczaj ten przywędrował do nas ze Stanów, gdzie jest znany już od XVIII wieku. Bez czego nie może odbyć się baby shower? Oczywiście, bez prezentów! Poznaj najlepsze propozycje na trafiony upominek.

Baby shower w kobiecym gronie

Historia tej imprezy zaczęła się kształtować już w średniowieczu, kiedy kobiety spotykały się w domu przyszłej mamy, by dawać jej wskazówki dotyczące wychowania potomka, który wkrótce miał zaszczycić świat swoją obecnością. Nasuwa się zatem prosty wniosek, że baby shower to przyjęcie organizowane przez kobiety. Zazwyczaj są to przyjaciółki i najbliższa rodzina ciężarnej – mama oraz siostra, które wspólnymi siłami organizują wyjątkowe przyjęcie. Bardzo często ma ono formę niespodzianki, a przygotowania odbywają się bez wiedzy przyszłej mamy.

Motyw przewodni: macierzyństwo

Baby shower to przyjęcie wydawane na cześć ciężarnej oraz jej dziecka. Samo słowo shower ma tu dwa znaczenia – po angielsku oznacza prysznic, co na chwilę przed narodzinami oznacza, że przyszła mama otrzymuje deszcz wsparcia, troski i miłości od najbliższych jej kobiet.

Drugie znaczenie nawiązuje do deszczu prezentów, którymi obsypuje się tego dnia ciężarną. Upominki dedykowane są zarówno przyszłej mamie, jak i nienarodzonemu dziecku. Co podarować z okazji baby shower? Poznaj nasze TOP 3 prezenty!

Profesjonalna sesja ciążowa

Mnóstwo kobiet w błogosławionym stanie chce utrwalić piękne chwile tuż przed narodzinami dziecka. Teraz, póki ciężarna nie jest jeszcze zaabsorbowana opieką nad maluszkiem, jest na to idealny moment. Profesjonalna sesja ciążowa będzie piękną pamiątką zarówno dla mamy, jak i dziecka. Można dopełnić ten pomysłowy prezent, komponując z gotowych kadrów fotoalbum lub fotoksiążkę.

Przygotowanie prezentu z kolekcją pięknych zdjęć zajmie Ci dosłownie kilka chwil. Wszystko z łatwością ogarniesz na stronie colorland.pl, gdzie oprócz szerokiego asortymentu fotoproduktów znajdziesz także edytor online, w którym zaprojektujesz wzruszający prezent.

Akcesoria do pamiątkowych zdjęć

Maluch w pierwszym roku swojego życia szybko rośnie i zdobywa nowe umiejętności. Każda mama chce utrwalić wszystkie te chwile na fotografiach. Dlatego wśród najlepszych pomysłów na prezent znalazły się akcesoria do zdjęć. Świetną propozycją jest specjalna mata, na której można ułożyć maleństwo i oznaczyć tydzień lub miesiąc jego życia.

W podobnym stylu warto zakupić zestaw kart do zdjęć lub drewniane tabliczki z takimi napisami jak: „To mój pierwszy tydzień” czy „Dziś kończę rok”. Zdjęcia z gustownymi akcesoriami będą znakomitą rodzinną pamiątką, która pozwoli zachować najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

Kocyk-otulacz dla maleństwa

Kocyk z mięciutkiej tkaniny to praktyczny prezent na baby shower. Lekki, przewiewny, a jednocześnie otulający delikatną skórę dziecka niczym mgiełka – tego właśnie potrzebuje każde maleństwo.

Warto wybrać dobrej jakości produkt, który wykonano z atestowanej tkaniny. Idealnym wyborem będzie kocyk z włóczki bambusowej, wydziergany ręcznie na szydełku lub drutach. To prezent, który rośnie wraz z dzieckiem – nawet kilkulatek wciąż będzie się nim okrywał podczas oglądania ulubionych bajek.

Baby shower kiedyś i dziś

Przyjęcie dla przyszłej mamy i jej dziecka stopniowo nabiera kształtów. Obecnie bardzo częstym elementem spotkania w kobiecym gronie jest tzw. gender reveal, czyli ujawnienie płci dziecka, która do tej pory znana była wyłącznie jego rodzicom. Mama może ukryć tę wiadomość w torcie, z którego wnętrza wydobędą się na przykład cukrowe perełki w kolorze różowym lub niebieskim.

Kiedyś hasło shower traktowano bardziej dosłownie. Prezenty chowano do specjalnego parasola, który po otwarciu przez ciężarną obsypywał ją upominkami. Przyznaj, że współczesna forma przyjęcia jest bardziej przyjazna przyszłej mamie i zgromadzonym gościom. Obecnie w trendach dominuje także zwyczaj malowania brzucha ciężarnej, wiele emocji wzbudza również konkurs w przewijaniu lalek na czas z zamkniętymi oczami.