Jak powstają stereotypy i czemu nie możemy się ich pozbyć?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 25/01/2020

Stereotypy pomagają nam „nazywać” rzeczywistość. Często są jednak krzywdzące dla osób nimi określanych. Mówi się, że blondynki są głupie, Polacy dużo piją, a kobiety są gorszymi kierowcami od mężczyzn. Jednak czy jest to prawda? Na jakiej podstawie tworzymy stereotypy i jak przebiega ten proces? I najważniejsze: czy bez stereotypów da się żyć?

Co powinieneś robić codzienne, a tego nie robisz
kategoria: Ciekawostki   dodane: 21/01/2020

Aby nasze ciało oraz umysł funkcjonowały prawidłowo, trzeba o nie dbać. Niektóre czynności oraz rytuały są niezwykłe ważne oraz niezbędne dla zachowania równowagi organizmu. Tym bardziej absurdalnym wydaje się fakt, jak wiele osób o nich zapomina. W przypadku chronicznego ich braku nasza psychika jak i ogólna kondycja ciała podupada. O czym tak często zapominamy? Poznaj 4 czynności, które powinieneś robić codziennie, a o nich zapominasz.

5 roślin o niezwykłych właściwościach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/01/2020

Nasza ziemia bogata jest w niezliczone ilości gatunków roślin. Flora w ekosystemach zachwyca swoją różnorodnością i oryginalnością. Każda z roślin pełni w naturze określoną funkcję, dzięki której inne organizmy są w stanie żyć. Przyroda obdarzyła nas wieloma dobrodziejstwami, z których liczne działają na korzyść człowieka. Pomagają nam w zdrowotnych dolegliwościach, a także relaksują i upiększają. Poznaj 5 roślin, które w niezwykły sposób służą człowiekowi.

Poczucie humoru. Czym jest i jak się kształtuje?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 02/01/2020

Poczucie humoru posiada prawie każdy z nas. Dzięki umiejętności radowania się rzeczywistością jest ona pełniejsza. Kochamy się śmiać oraz żartować. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny i wyjątkowy sposób w jaki odbiera świat. Dzięki temu różnimy się również poczuciem humoru. Jednak, czy zastanawiałeś się kiedyś, czym on właściwie jest? Jak doszło do tego, że w taki a nie inny sposób ukształtował się on u ciebie?