Pomysły na udekorowanie sali z okazji 50 urodzin

kategoria: Ciekawostki   dodane: 21/08/2023
Świętowanie 50 urodzin to niepowtarzalne wydarzenie, które wymaga wyjątkowej dekoracji imprezowej. Odpowiednia aranżacja pomieszczenia – czy to wynajętej sali, czy też mieszkania pozwoli stworzyć atmosferę idealną do wspólnego celebrowania urodzin. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które warto wykorzystać w trakcie dekorowania sali na przyjęcie urodzinowe.

Wybierz motyw kolorystyczny

Pięćdziesiąta rocznica urodzin nie kojarzy się już raczej z wielokolorowymi, krzykliwymi dekoracjami, ale nic nie stoi na przeszkodzie do tego, by wybrać dekoracje na 50 urodziny jednej tonacji kolorystycznej. Może cała sala udekorowana dodatkami w ulubionej barwie jubilata? Albo eleganckie mieszanie odcieni. Do popularnych motywów należą wyjątkowo ciekawe połączenia, na przykład złota z czernią, srebra z niebieskim czy też mlecznego różu również ze złotem.

Impreza z okazji 50 urodzin może być także udekorowana za pomocą dodatków imprezowych nawiązujących do konkretnego motywu – może kino lat dwudziestych, impreza hawajska lub dyskoteka? Tutaj ważne są przede wszystkim preferencje osoby mającej swoje święto!

Balony, girlandy i banery

Najbardziej widocznymi ozdobami z okazji 50 urodzin (https://mojeparty.pl/dekoracje-na-50-urodziny), stanowiącymi pewnego rodzaju podstawę całej aranżacji, mogą być balony. Najprostszym rozwiązaniem będą te typowe, okrągłe – są estetyczną dekoracją zarówno w formie samodzielnej, jak i zebrane w przestrzenne girlandy balonowe. Jeżeli chcesz zaskoczyć gości, wybierz balony foliowe, które dostępne są w wielu ciekawych kształtach (nawet takich, które nawiązują do 50 urodzin!).

Obok girland z balonów możesz zdecydować się także na gotowe girlandy wykonane z różnych materiałów. W zależności od charakteru pozostałych dekoracji, wybierz girlandy ze sztucznych kwiatów lub takie, które konstruowane są z papierowych elementów.

Banery czy też większe plakaty (afisze) okazjonalne to bardzo sympatyczny sposób na podkreślenie wagi całej uroczystości. Przyczepione do ściany lub też zamocowane do sztalugi (na przykład przy wejściu na imprezę) będą nie tylko ozdobą. W trakcie imprezy goście mogą wypisywać na nich swoje życzenia dla jubilata, dzięki czemu taki baner czy plakat stanie się miłą pamiątką!

Nakrycie stołu

Podczas tak ważnej uroczystości, jak przyjęcie z okazji 50 urodzin, z pewnością podawany będzie poczęstunek. Jeżeli jest to impreza o bardziej oficjalnym charakterze, warto zadbać o elegancką dekorację nakrycia stołu. W takim wypadku lepiej zrezygnować też z jednorazowych naczyń.

W zależności od tego, czy został przyjęty motyw tematyczny lub kolorystyczny, aranżacja stołu powinna do niego nawiązywać. Może też stanowić nieco odrębny element dekoracyjny. Na stół urodzinowy trafić zatem może elegancka zastawa, sztućce oraz szkło. Sam blat może zostać udekorowany za pomocą pasujących do siebie obrusów, ale też dodatków – materiałowe serwety, girlandy kwiatowe, świece lub inne dodatki sprawią z pewnością, że urodzinowy posiłek będzie przebiegać w niezwykłej atmosferze.