Jak zaoszczędzić czas na gotowaniu?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 09/03/2020

Spożywanie wartościowych posiłków w ciągu dnia jest dla naszego zdrowia bardzo ważne. Jednak codzienne przygotowywanie dań wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i energii. Zabiegane, intensywne życie często uniemożliwia pojęcie tego wyzwania samodzielnie. Wówczas uciekamy się do kupowania szybkich, gotowych posiłków w sklepach, bądź jemy w niezdrowych fast foodach. Niejednokrotnie odbija się to na naszym zdrowiu oraz wadze. Jak zatem zadbać o prawidłowe odżywianie, a jednocześnie zaoszczędzić czas na gotowaniu? Oto 5 pomysłów.

Dlaczego bite kobiety nie odchodzą? Osobowość zależna i strach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 23/02/2020

Osoby doświadczające przemocy domowej zwykle o tym nie mówią. Kobiety, bo to ich jest zdecydowana większość, boją się przyznać do danej sytuacji. Chronią życie swoje oraz swoich dzieci, które nierzadko jest zagrożone. Inne zaś nie dostrzegają problemu. Uważają, że przemoc domowa ich nie dotyczy i usprawiedliwiają swojego partnera. Dlaczego kobiety maltretowane fizycznie i psychicznie nie odchodzą od swoich mężów? Dlaczego boją się utraty swojego oprawcy?

Czy człowiek rodzi się z „czystą kartą”?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 09/02/2020

Istnieje pogląd, że nowo narodzony człowiek jest niczym czysta, gotowa do zapisania kartka papieru. To, jaki będzie w przyszłości, może być tym samym dowolnie modyfikowane. Ukształtują go wychowanie oraz zdobyte doświadczenia. Również przeżyte traumy pozostawią głębokie piętno, które zostanie z nim do końca życia. Jednak czy na pewno człowiek to początkowo jedynie wydmuszka, którą należy określić? Czy jego charakter nie został ukształtowany już w łonie matki? Czy przychodzi na świat jako kompletnie pusta „carte blanche”?

Rywalizacja nie jest naturalna. Dlaczego idziemy do celu po trupach?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 02/02/2020

Od kiedy pamiętamy, zawsze z kimś rywalizujemy. Porównujemy się do innych i chcemy być od nich lepsi. Dodatkowo rywalizacja jest w nas podsycana i przedstawiana jako zjawisko pozytywne, przybliżające nas do sukcesu. Zastanówmy się jednak nad jej istotą. Skąd bierze się w nas rywalizacja? Czy jest to uczucie dla nas normalne i naturalne? Co popycha nas do rywalizacji i jak wpływa ona na ludzkie zdrowie? Czy płeć ma wpływ na potrzebę konkurencji?

Jak powstają stereotypy i czemu nie możemy się ich pozbyć?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 25/01/2020

Stereotypy pomagają nam „nazywać” rzeczywistość. Często są jednak krzywdzące dla osób nimi określanych. Mówi się, że blondynki są głupie, Polacy dużo piją, a kobiety są gorszymi kierowcami od mężczyzn. Jednak czy jest to prawda? Na jakiej podstawie tworzymy stereotypy i jak przebiega ten proces? I najważniejsze: czy bez stereotypów da się żyć?

Co powinieneś robić codzienne, a tego nie robisz
kategoria: Ciekawostki   dodane: 21/01/2020

Aby nasze ciało oraz umysł funkcjonowały prawidłowo, trzeba o nie dbać. Niektóre czynności oraz rytuały są niezwykłe ważne oraz niezbędne dla zachowania równowagi organizmu. Tym bardziej absurdalnym wydaje się fakt, jak wiele osób o nich zapomina. W przypadku chronicznego ich braku nasza psychika jak i ogólna kondycja ciała podupada. O czym tak często zapominamy? Poznaj 4 czynności, które powinieneś robić codziennie, a o nich zapominasz.

5 roślin o niezwykłych właściwościach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/01/2020

Nasza ziemia bogata jest w niezliczone ilości gatunków roślin. Flora w ekosystemach zachwyca swoją różnorodnością i oryginalnością. Każda z roślin pełni w naturze określoną funkcję, dzięki której inne organizmy są w stanie żyć. Przyroda obdarzyła nas wieloma dobrodziejstwami, z których liczne działają na korzyść człowieka. Pomagają nam w zdrowotnych dolegliwościach, a także relaksują i upiększają. Poznaj 5 roślin, które w niezwykły sposób służą człowiekowi.

Poczucie humoru. Czym jest i jak się kształtuje?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 02/01/2020

Poczucie humoru posiada prawie każdy z nas. Dzięki umiejętności radowania się rzeczywistością jest ona pełniejsza. Kochamy się śmiać oraz żartować. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny i wyjątkowy sposób w jaki odbiera świat. Dzięki temu różnimy się również poczuciem humoru. Jednak, czy zastanawiałeś się kiedyś, czym on właściwie jest? Jak doszło do tego, że w taki a nie inny sposób ukształtował się on u ciebie?