25 lipca 2022, 19:04
Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów

Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.

Uważa się, iż źródła światła jak LED H8 mają czas eksploatacji wydłużony aż o 25 razy aniżeli klasyczne żarówki. Jasna, intensywna wiązka wzorowo oświetla drogę a także to, co ma miejsce tuż przy aucie, a dodatkowo dobrze się prezentuje. Nie ma także niebezpieczeństwa, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego zostaną zaślepieni. Ze względu na to że światło ledowe jest podobne do światła dziennego, jego zauważenia nie męczy oczu. Na dodatek można źródła światła te dobierać do wnętrza samochodu, dzięki czemu będzie w nim panować miła atmosfera. Ze źródeł światła można korzystać natychmiastowo po załączeniu, gdyż nie będą potrzebowały jeszcze jakiegoś czasu na rozgrzanie. W efekcie znacząco zwiększa się bezpieczeństwo na trasie. Wybierając modele od sprawdzonych producentów, szybko zyska się pewność tego, że kupiło się to, co cechuje najwyższa wartość użytkowa. Nie jest czymś dziwnym, iż znacznie częściej kierowcy decydują się na oświetlenie z diodami ledowymi. Badania wykazały bowiem, że dwa halogeny zużyją 110 W energii, a H8 LED wyłącznie 10 W. 

 

Żarówki z diodami ledowymi od znanych producentów 

 

Żarówki z diodami ledowymi od cenionych producentów idealnie zastępują klasyczne opcje oświetleniowe. Nowoczesne żarówki poprawią widoczność nawet w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. W dodatku nie zmieniają kolorów elementów z tego co blisko, utrzymując wiernie ich wszystkie szczegóły. Opłaca się wobec tego dokładnie za każdym razem zaznajomić się z charakterystyką poszczególnych żarówek, żeby dobrać takie, które będą dopasowane nie tylko do auta, lecz również do tego, jakie codziennie lubi się okoliczności jeżdżenia. Jeśli przykładowo ktoś podróżuje w nocy albo bardzo często, to takie żarówki spełniają jego wymagania pod kątem eksploatacyjnym. Model H8 gwarantuje między innymi doskonałą widoczność wówczas, gdy jest mgła. W dziedzinie moto technika LED jest znacznie popularniejsza. Przy spełnianiu stosownych warunków jest także zgodna z prawem. Z tego powodu kierowcy zdecydowani są na nią bez zastanawiania się. 

Dodaj swój komentarz

greatevents
03 maja 2023 o 19:25
Witam. Napiszę ARTYKUŁ gościnny na moim INNYM blogu o temacie przedstawianym tutaj z linkiem do Waszego bloga. W zamian prosiłbym o to samo. Czy można prosić o informacje zwrotną? Pozdrawiam serdecznie.

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika?
6 grudnia 2022, 02:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu.
Odświeżenie przednich reflektorów
13 września 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.
Fiat 125
23 maja 2021, 13:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.
Dlaczego warto podróżować kamperem?
18 maja 2021, 11:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.
Najpopularniejsze modele Audi
28 kwietnia 2021, 13:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.