23 maja 2021, 13:26
Fiat 125

Fiat 125

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.

Niskie Łąki we WrocławiuWrocław, Niskie Łąki

 

Za dzieciaka kiedy tylko była okazja i nasz Pomarańczuś (tak miał na imię nasz Fiat 125p) stał pod domem, praktycznie cały czas spędzało się w nim bawiąc w przeróżnego rodzaju wyprawy i wyścigi. A jak tato coś robił przy Pomarańczusiu to dopiero była frajda. Nie było także oczywiście możliwości aby opuściła mnie jakakolwiek wizyta w warsztacie.

Czas jednak szedł do przodu, a rozpacz była wielka gdy Pomarańczusia zastąpił Szaruś, czyli nic innego jak Borewicz wprost z FSO. To jednak nie było już to samo...

Człowiek dorastał, zaczynał interesować się innymi rzeczami, poszerzać horyzonty. W praktyce oznaczało to odkrycie innych wspaniałych pojazdów,  które przez większość poszły w zapomnienie. Lancia Stratos, Fiat 124 Sport Spider, Ford Capri, Mirafiori...

Później była matura, pierwsza praca i... "Tato kupuje Fiacika". Zdziwienie taty było dość niesamowite i wiele razy potem było powtarzane "Gdybym tylko wiedział... Tyle części poszło na złom a teraz by się przydało". Tak rozpoczęła się epoka "Ja i mój Kant". W międzyczasie pojawiły się jeszcze dwa, ale niestety... Jeden garaż, mało czasu, proza życia... Tym sposobem do dziś w rodzinnym domu uchował się tylko jeden.

Motoryzacja, automobil, samochody. Nieraz słyszymy pytanie o trzy słowa które najlepiej opisują naszą osobę, moją osobę najlepiej opisują właśnie te.

Pasja od dziecka, ale jeszcze kilka lat temu tylko pasja. Mam jednak to szczęście że pasję udało się przerodzić w pracę zawodową a tym samym postawić na pierwszym planie mojego życia. Gdyby kilka lat wcześniej ktoś mi powiedział że zrezygnuję z lubianej przez siebie pracy i kompletnie zmienię branżę oddając się całkowicie motoryzacji, to moją reakcją zapewne byłby wybuch śmiechem. Teraz mogę śmiało powiedzieć że to co wydaje nam się niewyobrażalne, czasem może stać się rzeczywistością szybciej niż nam się wydaje.

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika?
6 grudnia 2022, 02:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu.
Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów
25 lipca 2022, 19:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.
Odświeżenie przednich reflektorów
13 września 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.
Dlaczego warto podróżować kamperem?
18 maja 2021, 11:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.
Najpopularniejsze modele Audi
28 kwietnia 2021, 13:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.