13 września 2021, 14:01
Odświeżenie przednich reflektorów

Odświeżenie przednich reflektorów

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.

Witam na pierwszym wpisie z mojej pracy.

Moze komuś się ten blog przyda.

Tak wiec zająłem się swoimi reflektorami ponieważ nie wyglądały za pięknie w grę wchodziło kupno nowych albo regeneracja starych, wybrałem tansza opcje i zabrałem się do roboty.

W pierwszej kolejności musiałem wyciągnąć reflektory zeby wogole móc zaczac z nimi robic, nie było to trudne (W Preludzie trzeba ściągnąć przedni zderzak).

Następnie musiałem jakoś oddzielić klosze od plastiku.

Wiec odczepiłem metalowe klamerki ale klosze są jeszcze przyklejone na kleju (moze to klej gumowy nwm przypomina mase bitumiczna). Zeby klej puscil użyłem opalarki podgrzałem i delikatnie próbowałem oddzielić klosze bylo ciezko ale się udało. 

Następnie odkręciłem ramki z środka bo to na nich się skupiłem.

Ważna informacja nie dotykajcie odbłyśników zeby ich nie uszkodzić bo one odpowiadają za odbicie swiatla na drogę uszkodzenie odbłyśnika skutkować będzie wymiana lampy.

Po odkręcaniu ramek przygotowałem je pod malowanie dokładnie je umyłem , zmatowiłem i odtłuściłem.

Przyszedł czas na malowanie, moja honda jest czarna wiec zdecydowałem ze ramki pomaluje na czarno, napewno nadadzą lepszy charakter samochodu. Ramki pomalowałem trzema warstwami (jak używacie farby to nie malujcie odrazu do przykrycia całej powierzchni lepiej jak zrobicie to w trzech bądź dwóch warstwach nie zrobicie zaciekow) mokro na mokro miedzy kazda warstwa czekałem około 5 min.

Gdy ramki wyschły przykrecilem je spowrotem do reflektorów, klosze umysłem od środka i zamontowałem je spowrotem używając opalarki podgrzałem klej az się zrobił miekki i połączyłem z reflektorem nastepnie założyłem klamerki i jeszcze raz podgrzałem. Zeby mieć pewność że klej wszędzie uszczelnił lampe.

Na koniec zamontowałem reflektory w samochodzie.

Auto zrobiło to na mnie duze wrażenie po zmianie koloru ramek. Zobaczcie sami.

Na żywo robi większe wrażenie, napewno zajmę się jeszcze wypolerowanie reflektorów i zmiana lamp postojowych zeby odmlodzic autko.

To tyle w tym blogu dziekuje za doczytanie do końca. Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika?
6 grudnia 2022, 02:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu.
Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów
25 lipca 2022, 19:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.
Fiat 125
23 maja 2021, 13:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.
Dlaczego warto podróżować kamperem?
18 maja 2021, 11:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.
Najpopularniejsze modele Audi
28 kwietnia 2021, 13:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.