28 kwietnia 2021, 13:02
Najpopularniejsze modele Audi

Najpopularniejsze modele Audi

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.

Najczęściej kupowanym modelem okazał się Audi Q5, o którym kilka słów znajduje się poniżej.

 

Audi Q5

Model ten dostępny jest na rynku już od 2007 roku. Jego sukces polega m.in. na łączeniu w sobie cech auta terenowego i luksusowego. Jest to reprezentant klasy SUV z napędem na cztery koła, mimo to trudno jednak nastawiać się na wyprawy typu off-road. Wiele rozwiązań technologicznych przejęto z trzeciej generacji modelu A4. Samochód jest bardzo ceniony ze względu na wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Najczęściej występuje w 5-drzwiowym nadwoziu. Auto idealne dla wszystkich ceniących sobie klasyczną elegancję i odczuwalny komfort podczas jazdy. Duże osiągi i bogate wyposażenie to jedynie nieliczne zalety modelu Q5.

Audi A3

Samochód ten zalicza się do grupy aut kompaktowych. Świetnie sprawdza się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w nieco dłuższej trasie. Auto dostępne jest na rynku od 2003 roku, a jego popularność rośnie w dużej mierze ze względu na coraz bardziej przystępną cenę. Główne cechy wyróżniające model to napęd na cztery koła typu Quattro, a także bardzo wysoka jakość wykończenia elementów wnętrza. Najpopularniejsze rodzaje to trzy- albo pięciodrzwiowy hatchback lub kabriolet, a od 2007 roku istnieje możliwość zakupu modelu z materiałowym, elektrycznie rozkładanym dachem.

Audi A4

Opisywane jest jako auto szybkie i komfortowe, w zależności od rodzaju może nadawać się dla miłośników podróży, pozwalając na spakowanie się w dłuższą trasę. Model A4 jest wiernym odzwierciedleniem głównego hasła reklamowego, które brzmi „Przewaga dzięki technice”. Dobrze rozłożona masa samochodu sprawia, że prowadzi się go niezwykle komfortowo. System inteligentnego oświetlania pozwala dopasować jego intensywność do panujących na drodze warunków, a wszystko po to, by w tym samym czasie zapewnić kierowcom odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, i nie oślepiać przy tym kierowców jadących z naprzeciwka.

Audi A6

Ogromna przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a także dogodne rozmieszczenie niezbędnych elementów wyposażenia, to najczęściej chwalone przez użytkowników atuty. Ponadprzeciętna funkcjonalność auta sprawia, że nawet długa trasa nie jest tak wyczerpująca, jak wygląda to w przypadku innych aut. Audi A6 to model idealny zarówno dla kierowców z dłuższym stażem, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem.

Audi A5

Audi A5 zaliczany jest do typowo sportowych aut, a dzięki sztywno zestrojonemu zawieszeniu prowadzi się ono niezwykle komfortowo. Wykorzystanie aluminium do produkcji nadwozia w dużej mierze przyczyniło się do zmniejszenia masy modelu. Dzięki dużej ilości uchwytów i schowków auto uznawane jest przez wielu za bardzo praktyczne. Zastosowano w tym modelu dosyć nietypowe rozwiązania, podnoszące komfort jazdy, takie jak umieszczenie mechanizmu różnicowego przed sprzęgłem. Przekładnia kierownicza wylądowała przed przednią osią.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika?
6 grudnia 2022, 02:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu.
Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów
25 lipca 2022, 19:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.
Odświeżenie przednich reflektorów
13 września 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.
Fiat 125
23 maja 2021, 13:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.
Dlaczego warto podróżować kamperem?
18 maja 2021, 11:41
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.