18 maja 2021, 11:41
Dlaczego warto podróżować kamperem?

Dlaczego warto podróżować kamperem?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.

 

Dlaczego warto podróżować kamperem?

 

Od pewnego czasu taka idea spędzania wolnego czasu stała się bliska także i nam, skłaniając nas do stworzenia własnego kampervana. Dlaczego warto wybrać tą formę turystyki?

 

 

Wolność w układaniu planu podróży

 

Każdy, kto miał możliwość spędzenia wczasów wykupionych w biurze podróży, zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń z tym związanych. Konieczność dostosowywania się do godzin wylotów, ograniczony zakres dostępnych lokalizacji czy spędzanie wolnego czasu w mocno obleganych hotelach potrafią zepsuć nam cały wyjazd. Właśnie z takich powodów coraz więcej osób decyduje się na wakacje w kamperze. Podróżując własnym pojazdem nie jesteśmy związani z narzuconym nam z góry miejscem. Nie musimy dostosowywać się do doby hotelowej i zorganizowanych transferów, a optymalne rejon pobytu wybieramy sami. Nie bez znaczenia jest także możliwość dowolnego dopasowania długości wczasów do naszych potrzeb. Musimy skrócić swój urlop? Wystarczy zapakować się do auta i wrócić do domu. A może miejscówka tak nam się spodobała, że chcemy spędzić tutaj więcej czasu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostać w niej na dłużej!

 

Moc atrakcji każdego dnia

 

Leżenie przy hotelowym basenie nie jest dla Was? Rozumiemy to całkowicie! My także w trakcie naszych podróży nie umiemy spędzać czasu jedynie na terenie hotelu. Niezależnie, czy nasz urlop odbywamy w Polsce, czy też za granicą, każdego dnia udajemy się w inne miejsce, podziwiając krajobraz i korzystając z lokalnych atrakcji. Dzięki temu po wyjeździe przywozimy ze sobą masę wspomnień, jakiej nie zapewniłby nam pobyt jedynie w hotelowych murach. Aby łatwiej skorzystać z możliwości nieograniczonego podróżowania, warto zdecydować się na wczasy w kamperze. W każdym państwie nie brakuje świetnych lokalizacji godnych odwiedzenia, które umożliwią nam zarówno błogie lenistwo, jak i aktywny wypoczynek. Którą z tych opcji wybierzemy – zależy tylko od nas.

 

Codzienny kontakt z naturą

 

Ludzie są coraz bardziej zmęczeni wszechobecnym hałasem, betonem i stale obecnymi wokół nowoczesnymi technologami. Wielu z nas marzy o powrocie na łono natury, który pozwoli nam skutecznie zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Aby zrealizować takie marzenia, wystarczy nam odpowiednio przygotowany kamper. Podróżując takim samochodem możemy każdego dnia zatrzymywać się w innym zakątku, z dala od ludzi i cywilizacji. Do wyboru mamy szeroką ofertę pól kempingowych, na których będziemy mogli skorzystać przynajmniej z podstawowej infrastruktury, otaczając się gronem osób o podobnych zainteresowaniach. Możemy także na kilka dni zaszyć się gdzieś w dziczy, czerpiąc ukojenie ze śpiewu ptaków, szumu drzew i przyjemnej ciszy, jakiej nie doświadczymy w mieście, a nierzadko również na wsi. Takich możliwości nie da nam żaden hotel i biuro podróży. Dlaczego by więc samodzielnie nie wdrożyć ich w życie?

 

Integracja z bliskimi

 

Codzienne obowiązki – praca, szkoła i dom – sprawiają, że nierzadko nie mamy czasu na zwykłą rozmowę z najbliższymi. W konsekwencji cierpią na tym nasze stosunki międzyludzkie i więzi rodzinne, a my coraz bardziej oddalamy się od siebie. Przełamać ten szkodliwy schemat pomogą nam podróże kamperem! Wiele godzin spędzonych w trasie i stosunkowo mała przestrzeń we wnętrzu pojazdu pozwolą nam ponownie zbliżyć się do siebie i skutecznie oderwać się od szarej codzienności. I choć niekiedy możemy obawiać się, czy wytrzymamy z innymi taką wspólną podróż, zazwyczaj będzie czekać nas pozytywne zaskoczenie. Vanlife pozwoli nam bowiem na nowo odbudować więź z partnerem, dziećmi czy przyjaciółmi, otwierając nasze oczy i umysły na uroki takiego nieco niekonwencjonalnego podróżowania.

 

Wszystko, co niezbędne w zasięgu ręki

 

Planowanie podróży samolotem i konieczność dostosowania się do limitów wagi bagażu potrafią popsuć cały wyjazd. Jest to szczególnie uciążliwe w sytuacji, gdy lubimy aktywnie spędzać czas. Pływanie, jazda na rowerze czy na nartach wymaga bowiem zabrania ze sobą całkiem sporej ilości sprzętu, który niekoniecznie możemy przetransportować w samolocie. Rozwiązaniem takiego problemu jest podróżowanie kamperem. Jego pojemna przestrzeń bagażowa, a także możliwość zastosowania dodatkowych zewnętrznych boksów i bagażników sprawiają, że bez trudu zabierzemy ze sobą ulubiony rower, sprzęt sportowy i inne akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia. W licznych schowkach pomieścimy także kosmetyki, ubrania, dziecięce zabawki czy niezbędną żywność, dzięki którym każdy urlop będzie w pełni udany.

 

Dlaczego warto podróżować kamperem? Po lekturze powyższego tekstu na pewno przekonaliście się, jak liczne zalety łączy w sobie vanlife. Niezależnie, czy posiadacie własny pojazd kempingowy, czy korzystacie z wypożyczonego auta, takie wspólne podróżowanie pozwoli Wam solidnie zrelaksować się, ponownie złapać kontakt z najbliższymi oraz obcować z naturą każdego dnia, czerpiąc siły z jej piękna obecnego w każdym zakątku świata.

 

 

 

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika?
6 grudnia 2022, 02:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu.
Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów
25 lipca 2022, 19:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.
Odświeżenie przednich reflektorów
13 września 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.
Fiat 125
23 maja 2021, 13:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.
Najpopularniejsze modele Audi
28 kwietnia 2021, 13:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.