18 maja 2021, 11:41
Dlaczego warto podróżować kamperem?

Dlaczego warto podróżować kamperem?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Caravaning to w ostatnich czasach niezwykle modny sposób podróżowania. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków świata, żyjąc na co dzień w przyczepie kempingowej, kamperze lub kampervanie.

 

Dlaczego warto podróżować kamperem?

 

Od pewnego czasu taka idea spędzania wolnego czasu stała się bliska także i nam, skłaniając nas do stworzenia własnego kampervana. Dlaczego warto wybrać tą formę turystyki?

 

 

Wolność w układaniu planu podróży

 

Każdy, kto miał możliwość spędzenia wczasów wykupionych w biurze podróży, zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń z tym związanych. Konieczność dostosowywania się do godzin wylotów, ograniczony zakres dostępnych lokalizacji czy spędzanie wolnego czasu w mocno obleganych hotelach potrafią zepsuć nam cały wyjazd. Właśnie z takich powodów coraz więcej osób decyduje się na wakacje w kamperze. Podróżując własnym pojazdem nie jesteśmy związani z narzuconym nam z góry miejscem. Nie musimy dostosowywać się do doby hotelowej i zorganizowanych transferów, a optymalne rejon pobytu wybieramy sami. Nie bez znaczenia jest także możliwość dowolnego dopasowania długości wczasów do naszych potrzeb. Musimy skrócić swój urlop? Wystarczy zapakować się do auta i wrócić do domu. A może miejscówka tak nam się spodobała, że chcemy spędzić tutaj więcej czasu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostać w niej na dłużej!

 

Moc atrakcji każdego dnia

 

Leżenie przy hotelowym basenie nie jest dla Was? Rozumiemy to całkowicie! My także w trakcie naszych podróży nie umiemy spędzać czasu jedynie na terenie hotelu. Niezależnie, czy nasz urlop odbywamy w Polsce, czy też za granicą, każdego dnia udajemy się w inne miejsce, podziwiając krajobraz i korzystając z lokalnych atrakcji. Dzięki temu po wyjeździe przywozimy ze sobą masę wspomnień, jakiej nie zapewniłby nam pobyt jedynie w hotelowych murach. Aby łatwiej skorzystać z możliwości nieograniczonego podróżowania, warto zdecydować się na wczasy w kamperze. W każdym państwie nie brakuje świetnych lokalizacji godnych odwiedzenia, które umożliwią nam zarówno błogie lenistwo, jak i aktywny wypoczynek. Którą z tych opcji wybierzemy – zależy tylko od nas.

 

Codzienny kontakt z naturą

 

Ludzie są coraz bardziej zmęczeni wszechobecnym hałasem, betonem i stale obecnymi wokół nowoczesnymi technologami. Wielu z nas marzy o powrocie na łono natury, który pozwoli nam skutecznie zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Aby zrealizować takie marzenia, wystarczy nam odpowiednio przygotowany kamper. Podróżując takim samochodem możemy każdego dnia zatrzymywać się w innym zakątku, z dala od ludzi i cywilizacji. Do wyboru mamy szeroką ofertę pól kempingowych, na których będziemy mogli skorzystać przynajmniej z podstawowej infrastruktury, otaczając się gronem osób o podobnych zainteresowaniach. Możemy także na kilka dni zaszyć się gdzieś w dziczy, czerpiąc ukojenie ze śpiewu ptaków, szumu drzew i przyjemnej ciszy, jakiej nie doświadczymy w mieście, a nierzadko również na wsi. Takich możliwości nie da nam żaden hotel i biuro podróży. Dlaczego by więc samodzielnie nie wdrożyć ich w życie?

 

Integracja z bliskimi

 

Codzienne obowiązki – praca, szkoła i dom – sprawiają, że nierzadko nie mamy czasu na zwykłą rozmowę z najbliższymi. W konsekwencji cierpią na tym nasze stosunki międzyludzkie i więzi rodzinne, a my coraz bardziej oddalamy się od siebie. Przełamać ten szkodliwy schemat pomogą nam podróże kamperem! Wiele godzin spędzonych w trasie i stosunkowo mała przestrzeń we wnętrzu pojazdu pozwolą nam ponownie zbliżyć się do siebie i skutecznie oderwać się od szarej codzienności. I choć niekiedy możemy obawiać się, czy wytrzymamy z innymi taką wspólną podróż, zazwyczaj będzie czekać nas pozytywne zaskoczenie. Vanlife pozwoli nam bowiem na nowo odbudować więź z partnerem, dziećmi czy przyjaciółmi, otwierając nasze oczy i umysły na uroki takiego nieco niekonwencjonalnego podróżowania.

 

Wszystko, co niezbędne w zasięgu ręki

 

Planowanie podróży samolotem i konieczność dostosowania się do limitów wagi bagażu potrafią popsuć cały wyjazd. Jest to szczególnie uciążliwe w sytuacji, gdy lubimy aktywnie spędzać czas. Pływanie, jazda na rowerze czy na nartach wymaga bowiem zabrania ze sobą całkiem sporej ilości sprzętu, który niekoniecznie możemy przetransportować w samolocie. Rozwiązaniem takiego problemu jest podróżowanie kamperem. Jego pojemna przestrzeń bagażowa, a także możliwość zastosowania dodatkowych zewnętrznych boksów i bagażników sprawiają, że bez trudu zabierzemy ze sobą ulubiony rower, sprzęt sportowy i inne akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia. W licznych schowkach pomieścimy także kosmetyki, ubrania, dziecięce zabawki czy niezbędną żywność, dzięki którym każdy urlop będzie w pełni udany.

 

Dlaczego warto podróżować kamperem? Po lekturze powyższego tekstu na pewno przekonaliście się, jak liczne zalety łączy w sobie vanlife. Niezależnie, czy posiadacie własny pojazd kempingowy, czy korzystacie z wypożyczonego auta, takie wspólne podróżowanie pozwoli Wam solidnie zrelaksować się, ponownie złapać kontakt z najbliższymi oraz obcować z naturą każdego dnia, czerpiąc siły z jej piękna obecnego w każdym zakątku świata.

 

 

 

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Żarówki samochodowe ledowe jako świetna alternatywa dla żarówek z żarnikiem wolframowym oraz dla ksenonów
25 lipca 2022, 19:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Żarówki samochodowe LED to świetna opcja zastępcza dla halogenów oraz dla ksenonów. Nie tylko są bardziej wydane i użyteczniejsze, ale też prezentują się modnie oraz innowacyjnie. Są one także nie tak dużym obciążeniem dla prądnicy prądu przemiennego.
Odświeżenie przednich reflektorów
13 września 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Krótki i prosty opis jak odświeżyć reflektory w niezbyt młodym samochodzie.
Fiat 125
23 maja 2021, 13:26
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Przełom lat 80/90 to był początek wszystkiego. Wtedy mój ojciec pierwszy raz usłyszał "Tato, jak dorosnę też będę jeździć dużym Fiatem". W tym czasie oczywiście tato się z tego śmiał, ale jak zostało powiedziane, tak też się później stało.
Czym pojechać do ślubu? Najpopularniejsze samochody ślubne
22 kwietnia 2021, 11:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Ślub zdarza się często jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, aby był niezapomniany. Poza wyborem sukni, sali na wesele czy fotografa, warto także pamiętać o samochodzie, którym pojedzie się na ceremonię. Jakie auta do ślubu są obecnie wybierane najczęściej?
Pierwsze samochody audi
28 kwietnia 2021, 12:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Pierwszy model marki Audi powstał w 1910 r. i jeszcze w tym samym roku zakłady w Zwickau zaczęły opuszczać kolejne dwa modele: Audi Typ A 10/22 KM Sport – Phaeton oraz Audi Typ B 10/28 KM.
Najpopularniejsze modele Audi
28 kwietnia 2021, 13:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys.