31 sierpnia 2021, 20:11
Wywiad z Kamilą Halicką TYLKO U NAS!

Wywiad z Kamilą Halicką TYLKO U NAS!

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Wywiad petarda nie istn...A jednak istnieje. Czekaliście na to. Prezentujemy pierwszy wywiad z Kamilą Halicką, polską reprezentantką w konkursie Young Singers Contest 2021!

Przypominamy, że konkurs obędzie się w formie online (to jest już pewne) dnia 21 listopada 2021 i na razie 16 państw znajduje się w stawce konkursu, chociaż ma się zmienić liczba krajów ze względu na problemy ze znalezieniem potencjalnych reprezentantów. Postanowiliśmy porozmawiać z osiemnastolatką na temat jej emocji związanych z konkursem, o tym, czy przygotuje autorską piosenkę czy cover, ale nie tylko. Poznacie pozostałe pasje i zainteresowania Kamili, ponieważ oto przed wami wyczekiwany wywiad. Zapraszamy do lektury.

Amelia Dankowska: Konkurs Young Singers Contest 2021 w listopadzie, co prawda, a ty oficjalnie jesteś reprezentantką naszego kraju! Jak się czujesz?

Kamila: Czuję się bardzo dobrze, dziękuję. Nie spodziewałam się tego. Każdy młody piosenkarz miał szansę tutaj wystąpić, a wybór padł na mnie. Naprawdę jeszcze raz dziękuję.

AD: Opowiedz mi, jak rozpoczęłaś swoją wokalną karierę. 

Kamila: To zaczęło się w 2016 roku, kiedy kończyłam szóstą klasę podstawówki, i wzięłam udział w festiwalu twórczości artystycznej. W I klasie gimnazjum dołączyłam do chóru szkolnego, a potem pojechałam na pierwszy taki poważny konkurs - Przegląd Twórczości Artystycznej Pod Dobrym Aniołem. Wróciłam co prawda bez dyplomu, ale świetnie się bawiłam na tym konkursie. W 2019 roku zostałam finalistką szkolnego konkursu kolęd. Zaśpiewałam Do szopy. Przed wielkim finałem zachorowałam..ale udało mi się zaśpiewać jedną z wylosowanych kolęd, i nie wiedziałam jakim cudem, ale zdobyłam nagrodę specjalną. Efekt wow. Nagrodą specjalną był kubek powiatu kłodzkiego, jakieś bransoletki z Sinsay'a, karteczka z popularnym KEEP CALM i chyba długopis. Miałam jeszcze przed zakończeniem gimnazjum zaśpiewać ponownie w Szalejowie Górnym, ale..konkurs odwołano. Ale dzięki wyjazdom na festiwale wokalne nauczyłam się, że sukces przychodzi zawsze. Że sukces nie jedno ma imię, że nie zawsze się wygra. Zachowam z każdym festiwalem, w którym brałam udział same wspomnienia.

AD: Jak wspominasz zajęcia na chórze szkolnym, gdzie śpiewałaś?

Kamila: Zajęcia chóru szkolnego wspominam bardzo dobrze. Wiele się tam nauczyłam. Dostałam cenne wskazówki, które bardzo mi pomogły przed wieloma konkursami wokalnymi.

AD: Twoje pasje oprócz śpiewania - co lubisz robić jeszcze w wolnym czasie?

Kamila: U mnie nie ma czasu na nudę. Lubię słuchać muzyki. Słucham jej codziennie, na komputerze, czy w radiu. Spotykam się z przyjaciółmi. Uwielbiam także chodzić do kina - jak tylko leci dobra produkcja, zabieram portfel i siup do kina. Oglądam też dobre seriale na Disney Channel, ogólnie sitcomy, oraz Nickelodeon gdzie również przerzucam się na sitcomy. Czasami też oglądam seriale na Comedy Central, lubię dobrze się pośmiać. Trenuję taekwondo, i mam zielony pas z niebieską belką. Miałam mieć w tym roku niebieską belkę, ale..wystąpiły pewne komplikacje i nie mogłam stawić się na egzaminie z taekwondo. W tym roku zaciskam pasa, i stawię się na egzamin. 

AD: Piosenka lub cover musi zostać przygotowana wraz z występem do końca października. Jak wyglądają twoje pierwsze migawki do konkursu?

Kamila: Ojej, zaraz sierpień się kończy, a ja już szukam piosenki. Jeżeli nie uda mi się stworzyć autorskiej piosenki, mogę wystąpić z coverem. Poszukam podkładu, poćwiczę i będzie cudownie.

AD: W Young Singers Contest spotkasz ciekawych uczestników z pozostałych krajów świata. Jednym z nich jest Vincenzo Cantiello z Włoch, jako pierwszy został wyłoniony przez naszą ekipę przed świętami wielkanocnymi. Słyszałaś wcześniej o jego dokonaniach? Chciałabyś z nim porozmawiać online?

Kamila: Słyszałam o nim, że wygrał Eurowizję Junior 2014, i czasem oglądam jego covery, które wrzuca na You Tube. Ten chłopak naprawdę ma talent. Chciałabym z nim porozmawiać online, lubię poznawać ludzi z różnych zakątków świata. 

AD: Czy w przyszłości zamierzasz realizować swoje marzenia związane ze śpiewem? Warto tego nie marnować.

Kamila: Mam wiele planów na przyszłość, jeśli chodzi o śpiewanie. Marzy mi się wyjazd na Eurowizję. Zrobiłabym taką piosenkę, że Europa by się wzięła za głosowanie. Jesteśmy genialni na Eurowizji Junior jako kraj, to fakt, ale może kiedyś poszczęści nam się na Eurowizji dla dorosłych? To moje marzenie. Zobaczymy, czy uda mi się. Ale jeśli się uda, przygotuję cudowny, niezapomniany występ. Pragnę też nagrywać solowe piosenki, i ruszać w trasy koncertowe. To byłoby cudowne..

AD: Na zakończenie wywiadu, kiedy mniej więcej dowiemy się czy zaprezentujesz w konkursie cover, czy autorską piosenkę?

Kamila: Skoro do końca października mam czas na ustalenie, czy wskakuję z coverem czy piosenką autorską, zapewniam że w tym tygodniu na pewno wszystko się ujawni. Nie mogę się doczekać. Jest tak tyle ciekawych piosenek do zaśpiewania jako covery, że czasem trudno mi wybrać. Trochę waham się między Starting Now od Brandy i Primadonna od Mariny Diamandis (Marina And The Diamonds). Ale w tym tygodniu na pewno ustalę. Polecam czekać.

AD: Nie mogę się doczekać. Dziękuję ci bardzo za udzielenie wywiadu, i życzę ci owocnej nauki w nowym roku szkolnym, zdania matury, oraz dobrego wyniku w konkursie Young Singers Contest 2021! Cała Polska cię wspiera mocno :)

Kamila: Bardzo dziękuję! 

 

z Kamilą rozmawiała Amelia Dankowska - dziennikarka

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

20 zasad Samuraja
20 listopada 2023, 13:07
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
20 ZASAD SAMURAJA - Zasady samurajów, znane również jako "Bushido", stanowią kodeks etyczny i moralny, który przewodniczył postępowaniu japońskich wojowników samurajskich. Bushido kształtowało się na przestrzeni wieków, a różne szkoły myślowe miały nieco różne interpretacje tych zasad.
Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera
4 sierpnia 2023, 09:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Autorki bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda nie trzeba przedstawiać. Wraz z wybitnym profiler dr Bogdanem Lach przedstawiają w książce pod tytułęm "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera" najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego.
Strażnicy Galaktyki 3 - Nasze oczekiwania
3 kwietnia 2023, 20:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Już niedługo na ekrany kin wejdzie trzecia część przygód niezwykłej grupy bohaterów znanego uniwersum Marvela. Strażnicy Galaktyki 3 to film, na który czekają miliony fanów na całym świecie. Co możemy się spodziewać po tej produkcji? Oto kilka naszych oczekiwań.
Recenzja książki Świrus - Jacek Ostrowski
3 maja 2022, 20:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Postanowienie Noworoczne 23/100  "Świrus" Jacek Ostrowski Wydawnictwo Skarpa Warszawska, Warszawa 2020
Kamila Halicka w barwach Polski!
11 sierpnia 2021, 10:29
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
To jest już koniec oczekiwania. Dotarliśmy do tej magicznej daty..To dzień 11 sierpnia 2021 roku. W końcu mamy już 2 reprezentantów wyłonionych przez ekipę Young Singers Contest, ale wciąż musimy uzebrać 14 pozostałych wokalnych śmiałków, którzy w listopadzie zawalczą o wygraną! 
Recenzja: Farming Simulator 15
5 lipca 2021, 11:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Witaj dziś przedstawiam starą już grę Farming Simulator 15.               Nie od dziś wiadomo, że rolnicze symulatory w kraju nad Wisłą cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Grają wszyscy - najmłodsi, gdy
Biurko dla gracza - jak znaleźć najlepsze?
26 czerwca 2021, 10:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W obecnych czasach sklepy oferują cały szereg asortymentu dopasowanego do potrzeb graczy. W ofercie wielu sklepów można znaleźć słuchawki, klawiatury czy myszki, a także akcesoria, które mają pomóc zachować poprawną postawę podczas długich godzin przed komputerem.
Odpoczynek po pracy. Zło z baśni.
6 czerwca 2021, 19:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W każdej bajce czy baśni przeważnie skupiamy się na pozytywnych, głównych bohaterach. A tym razem przyjrzyjmy się drugoplanowym, negatywnym bohaterom.
Wyniki Young Singers Contest 2021 uczestnicy odkryją..w SWOICH KRAJACH
3 czerwca 2021, 10:18
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ekipa Young Singers Contest coraz bardziej przyzwyczaja się, że nie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość przylotu do wybranego państwa-organizatora. Pandemia koronawirusa wciąż panuje, a przyszli kandydaci muszą orientować się, kto będzie miał możliwość wylotu do państwa organizatora.