5 lipca 2021, 11:44
Recenzja: Farming Simulator 15

Recenzja: Farming Simulator 15

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Witaj dziś przedstawiam starą już grę Farming Simulator 15.               Nie od dziś wiadomo, że rolnicze symulatory w kraju nad Wisłą cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Grają wszyscy - najmłodsi, gdy

Witaj dziś przedstawiam starą już grę Farming Simulator 15.

 

 

 

 

 

 

 

Nie od dziś wiadomo, że rolnicze symulatory w kraju nad Wisłą cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Grają wszyscy - najmłodsi, gdy już odrobią lekcję, starsi, gdy położą spać dzieci i usadzą żonę przed telewizorem. Sława ta nie może być dziełem przypadku, a jednak - po kilku solidnych godzinach spędzonych z Farming Simulator 15 - nadal nie jestem do końca w stanie pojąć, co jest tak niezwykle ujmujące w wirtualnej orce i sianokosach.

 

Mimo to do gry podszedłem z wyresetowanym współczynnikiem tolerancji na symulatory, których wielkim fanem nie jestem. Jestem za to fanem gier, a te - jakie by nie były - zawsze mają w sobie coś fajnego.

 

 

Zawsze znajdzie

Gra oferuje zaledwie dwie mapy (więcej można pobrać), ale na żadnej z nich nie powinniśmy narzekać na nudę. Ba, miarą sukcesu w Farming Simulator 15 jest czas - trzeba poświęcić go naprawdę wiele, by uzyskać dobre wyniki. Budowanie rolniczej potęgi regionu jest żmudne i trwa wiele, wiele godzin. Oczywiście można znaleźć pewne drogi na skróty, ale - nie ukrywajmy - nie przynoszą one tyle satysfakcji, co zbudowanie od podstaw świetnie prosperującego gospodarstwa. Te zaś można ukierunkować na jedną z wielu dziedzin - od hodowli zwierząt po uprawę zbóż i roślin bądź... leśnictwo. Każda z tych gałęzi to kilkuetapowa wędrówka. Od przygotowania pola do zasiewu do zbiorów czeka nas sporo pracy. Podobnie rzecz ma się ze zwierzętami - ich utrzymanie jest opłacalne dopiero przy określonej liczebności. Potrzebne będą też odpowiednie maszyny oraz uprawy, które pozwolą np. na utrzymanie stada krówek.

 

Leśnictwo - nowość w serii, niby fajna, ale kładzie ją kiepska fizyka
Leśnictwo - nowość w serii, niby fajna, ale kładzie ją kiepska fizyka

Ogólnie rzecz biorąc - mechanika rozgrywki to całkiem udany kompromis pomiędzy hardkorową symulacją, a arcade'owym stylem gry - całość można wyregulować nieco poziomem trudności, który wpływa przede wszystkim na warstwę finansową rozgrywki. Na wyższym poziome trudności ceny upraw są niższe, zdolność kredytowa naszego rolnika niższa, a ceny materiałów eksploatacyjnych - wyższe. Koniec końców, wewnętrzna ekonomia gry sprawdza się raczej dobrze, surowo karząc nieprzemyślane wydatki i nagradzając sumienną, ciężką pracę. Warto pamiętać jednak o jednym - skupienie się na jednej z wielu dziedzin rolnictwa dostępnej w grze przynosi szybsze i większe profity.

 

W dwóch akapitach udało mi się zawrzeć streszczenie "rdzenia" rozgrywki w Farming Simulator 15 i jeśli ktoś grał w poprzednie odsłony, z pewnością dostrzeże fakt, że nowości tu niewiele. Największą jest chyba możliwość wycinki drzewa i sprzedaży drewna. Wiąże się to z dodaniem kilku nowych maszyn i dodatkową możliwością zarobku. Co ciekawe, próg wejścia w tej dziedzinie pracy nie jest wysoki i na niskim oraz średnim poziomie trudności przynosi szybko spore profity, co z pewnością zachęca do zajęcia się wycinką. Inną nowinką jest pojawienie się myjki - maszyny się brudzą i można je umyć, jednak umówmy się - to raczej tylko wisienka na torcie.

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

20 zasad Samuraja
20 listopada 2023, 13:07
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
20 ZASAD SAMURAJA - Zasady samurajów, znane również jako "Bushido", stanowią kodeks etyczny i moralny, który przewodniczył postępowaniu japońskich wojowników samurajskich. Bushido kształtowało się na przestrzeni wieków, a różne szkoły myślowe miały nieco różne interpretacje tych zasad.
Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera
4 sierpnia 2023, 09:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Autorki bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda nie trzeba przedstawiać. Wraz z wybitnym profiler dr Bogdanem Lach przedstawiają w książce pod tytułęm "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera" najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego.
Strażnicy Galaktyki 3 - Nasze oczekiwania
3 kwietnia 2023, 20:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Już niedługo na ekrany kin wejdzie trzecia część przygód niezwykłej grupy bohaterów znanego uniwersum Marvela. Strażnicy Galaktyki 3 to film, na który czekają miliony fanów na całym świecie. Co możemy się spodziewać po tej produkcji? Oto kilka naszych oczekiwań.
Recenzja książki Świrus - Jacek Ostrowski
3 maja 2022, 20:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Postanowienie Noworoczne 23/100  "Świrus" Jacek Ostrowski Wydawnictwo Skarpa Warszawska, Warszawa 2020
Wywiad z Kamilą Halicką TYLKO U NAS!
31 sierpnia 2021, 20:11
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Wywiad petarda nie istn...A jednak istnieje. Czekaliście na to. Prezentujemy pierwszy wywiad z Kamilą Halicką, polską reprezentantką w konkursie Young Singers Contest 2021!
Kamila Halicka w barwach Polski!
11 sierpnia 2021, 10:29
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
To jest już koniec oczekiwania. Dotarliśmy do tej magicznej daty..To dzień 11 sierpnia 2021 roku. W końcu mamy już 2 reprezentantów wyłonionych przez ekipę Young Singers Contest, ale wciąż musimy uzebrać 14 pozostałych wokalnych śmiałków, którzy w listopadzie zawalczą o wygraną! 
Biurko dla gracza - jak znaleźć najlepsze?
26 czerwca 2021, 10:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W obecnych czasach sklepy oferują cały szereg asortymentu dopasowanego do potrzeb graczy. W ofercie wielu sklepów można znaleźć słuchawki, klawiatury czy myszki, a także akcesoria, które mają pomóc zachować poprawną postawę podczas długich godzin przed komputerem.
Odpoczynek po pracy. Zło z baśni.
6 czerwca 2021, 19:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W każdej bajce czy baśni przeważnie skupiamy się na pozytywnych, głównych bohaterach. A tym razem przyjrzyjmy się drugoplanowym, negatywnym bohaterom.
Wyniki Young Singers Contest 2021 uczestnicy odkryją..w SWOICH KRAJACH
3 czerwca 2021, 10:18
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ekipa Young Singers Contest coraz bardziej przyzwyczaja się, że nie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość przylotu do wybranego państwa-organizatora. Pandemia koronawirusa wciąż panuje, a przyszli kandydaci muszą orientować się, kto będzie miał możliwość wylotu do państwa organizatora.