Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Cynamon - pyszna przyprawa, ale czy na pewno zdrowa? Twoje zdrowie i sylwetka

Pyszne pierniki, tradycyjna szarlotka, cynamonki swój smak zawdzięczają i aromat zawdzięczają takiej przyprawie jak znany każdemu CYNAMON. Naukowcy po wiekach użytkowania podejrzewają jeden z gatunków cynamonowca na zły wpływ na organizm i zdrowie. Temat ten pojawił się po ogłoszeniu wyników badań amerykańskich i saudyjskich naukowców, które wykazały dużą zawartość kumaryny w jednym z gatunków przyprawy (szkodliwe działanie jednego ze związków chemicznych zawartych w cynamonie chińskim). Istnieje prawdopodobieństwo, że przy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znowu świat się zawalił... Bye rak

Gdy myślałam, że już wsystko idzie w dobrą stronę, zaczełam wierzyć, że wszystko wróci do normalności; znowu się zawiodłam. Okazuje się, że potrzebuję radioterapii. Nie wiem jeszcze czy się podejmę kolejnej części leczenia i czy będzie coś dalej. Podczas robienia maski zdenerwowalam się strasznie po raz kolejny czuję, że jest coś ukrywane przede mną. Wykrzyczałam lekarce to co mi leży na sercu. Ona stwierdziła, że nie potrzebnie się buntuje, ale to nie jest bunt! To lęk nikt mnie nie rozumie jak się boję. Czego? Wszystkiego: kolejnych badań, etapów leczenia, reakcji ludzi, bólu, powikłań, tego, że nie wróce już do normalności.     Wiem za to, że mam wspaniałych przyjaciół na których zawsze mogę liczyć. Są przy mnie, wspierają mnie, a przede wszystkim akceptują. W czasie mojej choroby pokazali mi wielokrotnie jak im na mnie zależy, każde spotkanie daje mi tyle radości. 

Zobacz cały wpis na blogu »
4 cykle Bye rak

Jestem już po 4 cyklach chemii. Każdy znosiłam inaczej i nie chodzi mi tylko o skutki uboczne, ale też o psychikę. Pamiętam jakby dziś, ostatatni tydzień sierpnia. Osoby w moim wieku urządzają imprezy z okazji końca wakacji, a ja? Patrzę jak kropelka po kropalce leci "trucizna" do mojej żyły.  Siedzę w niepewności i czekam jak się coś będzie "działo". Po tygodniu miałam straszne bóle żołądka do takiego stopnia, że się wiłam z bólu. Po drugiej Doxorubicynie zaczęło się najgorsze.  Zaczeły wypadać mi włosy, całymi garściami. Nie mogłam nad tym zapanować w żaden sposób. Po dwóch dniach zdecydowałam się znacznie skrócić włosy. Przeżylam to strasznie. Patrzyłam w lustro i już wtedy nie płakałam tylko wyłam. Nie każdy mnie rozumiał. Niektórzy mówią, że przesadzam, ale włosy były dla mnie ważne. W ciągu nie całego tygodnia stałam się całkiem łysa. Myślałam, że stanie się to dużo wolniej.  Drugi cykl minął trochę lepiej pod w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od czego to się wzięło ? o czym myślę jadąc na rowerze

  Moje początki     (pierwsze zdjęcie z moich tras. Niestety oczko wodne zarosło a wierzba przycięta)   Każda opowieść ma jakiś początek. Najlepiej gdy zaczyna się od jakiegoś trzęsienia ziemi aby później było już tylko z górki.  A jak było ze mną i moją rowerową pasją?   Dziś nawet trudno mi powiedzieć dokładnie kiedy kupiłem sobie rower. Czy to był 2000 rok czy może 2002, tego już nie pamiętam. Za to pamiętam okoliczności zakupu. Zbliżałem się do 40tki a waga zaczynała niebezpie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna? No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna?   „Zapytasz ją, gdzie jest sens wśród szarych dni szarego przemijania. Ona, Alicja, to wie. Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama. Jej oczy bramą na tamten świat, co się jak kameleon zmienia. Serce niezwykłe… Odczuwać tak… Jak struna drży, gdy grają jej marzenia. (…) Opisujesz jej swój dziwny strach, który nie daje myślom odlecieć. Ona, uśmiechnięta, odpowie tak: – Po drugiej stronie lustra jest lepiej” Closterkeller – „Alicja” [z płyty „Cyan”, 1996 r.] Schizoid Personality Disorder (SPD) [F60.1 w klasyfikacji ICD-10] Schizoidalne zaburzenie osobowo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

 Znajdź czas na odpoczynek! Uświadom sobie, jak ważny jest dla nas sen! :)   Prawidłowo doba powinna składać się z 8 godzin pracy, 8 godzin snu i 8 godzin na wypoczynek oraz pozostałe czynności. Zachwianie tej równowagi może być przyczyną ogromnego stresu, a w konsekwencji przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Naukowcy potwierdzają, że przepracowanie zwiększa ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, w związku z tym codziennie trzeba dbać o higienę pracy, regularny wypoczynek i odpowiednią ilość, a także jakość snu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

Ten wpis będzie skierowany do osób powyżej 18 roku życia. Jak już się domyślacie - ten krótki wpis będzie na temat używek. Używki mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Liczne badania udowodniły, że osoby, które sięgają po papierosy,  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wyprawka - czyli zmartwienie każdej matki Przyszła Mama Mai

Nadszedł ten czas, kiedy zaczynasz zastanawiać się co będzie potrzebować Twoje dziecko. Jestem w pierwszej ciąży, nigdy nie miałam styczności z dziećmi. Na ich temat w pierwszym trymestrze wiedziałam tyle, że rodzą sie w 9 miesiącu, potrzebują miejsca do spania, jedzą i używają pampersów. I co teraz ma zrobić przyszła mama? Pierwsze co, pyta swojej. Mama jako, że urodziła mnie 25 lat temu uważa, że czasy się zmieniły, rzeczy już nie są takie jak kiedyś, teraz jest ich o wiele wiele więcej. Więc wchodzi się na internet i przegląda fora, grupy społecznościowe, filmiki na YouTube i szczerze jest głupia. Jedni polecają to, tamci tamto, jeszcze inni mają wyprawkę za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

Hejka! Serdecznie witam cię na moim blogu! Znajdziesz tu porady dotyczące zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia to nie tylko dbanie o nasze ciało i organizm, to coś znacznie więcej. Przejście na zdrowy tryb życie to zmiana nie tylko zewnętrzna, lecz także wewnętrzna. Pojęcie zdrowego stylu życia zagościło na świecie w 1947 roku, kiedy to Światowa Organizacja Zdrowia podała definicję zdrowia człowieka jako równowagę pomiędzy sferą: fizyczną, umysłową i społeczną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dbac o zdrowie, aby dlugo żyć?? blog psychologiczno-religijno-filozoficzny

- wysypiać się(7 badz 8 godzin) - dbać o codzienny ruch(taniec, sport, spacer, rower) - unikać stresu - zdrowo się odzywiać - dużo się uśmiechać 

Zobacz cały wpis na blogu »
dla zdrowia zaPISki

Muszę..., muszę, bo inaczej się uduszę... wyleję to co we mnie na zewnątrz, może będę zdowsza...  Do jutra!

Zobacz cały wpis na blogu »
Co myślę, jak uważam Pronto! I have a BPD

Czy uważam, że życie ze mną jest łatwe? Hmm Stanowczo nie. Myślę, iż trzeba mieć na to naprawdę dużo odwagi i cierpliwości.   Ale myślę też, że za ten trud potrafię się w 200% odwdzięczyć. Umiem to docenić, wiem na co mogę sobie pozwolić. Poza tym obcowanie ze mną na pewno nie jest nudne 😅 No bo wyobraźcie sobie takiego diabełka: border + zaborczość + ciężki charakter po staruszkach Ale za każdą słabością czy wadą, kryją się zalety, które tworzą moją osobowość. A ja staram się jak najbardziej je rozwijać i prawidłowo ukierunkowywać. Imupsywność i nadmierna spontaniczność - kreatywność  Nadwrażliwość - empatia  I dużo więcej. Wszystko ma swoje złe i dobre strony 😊

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze objawy i diagnoza Stwardnieniowe Życie

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018 roku. Pierwszym objawem były białe błyski w prawym oku, oraz prąd wzdłuż kręgosłupa. W październiu, kiedy schodziłam z gór moja prawa noga zaczęła opadać. Stopa opadająca pojawiała się tylko po dłuższym chodzeniu, bardzo mi to przeszkadzało w normalnym funcjonowaniu. W badaniu emg jedynie miałam aksonalne porażenie nerwu strzałkowego, w obszarze włókna nerwowego zaopatrującego m. prostownik krótki palców. Od ortopedy dostałam skierowanie na rehabilitację i zabiegi fizykalne, po tym jak wykonał u mnie usg stawu skokowego prawego. Opis usg - zwyrodnienie stawu skokowego górnego prawego, mierny obrzęk mięśni strzałkowych. Miejsce na rehabilitację, 2021 rok. NIESTETY. Jestem studentką fizjoterapii, na 4 roku. Z tą wiedzą, którą mam pewnego dnia pomyślałam " Kurde co jeśli mam stwardnienie rozsiane". Mój chód od 2018 do maja pogorszył się, czułam jakbym była pijana, nogi mi się plątały.  Czułam się okropnie, jedyne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowo, kolorowo i stylowo !! Zdrowo, kolorowo i stylowo !!

Jak wytrwać w zdrowej diecie !?                Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, zacznijmy od tych kilku kroków: Zmień nastawienie- nie myśl o diecie tak jak o katordze, dobra dieta to pyszne posiłki,rownież słodkości (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kawa - zdrowie i przyjemność Kurtuazja

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »