Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Trzy Pryncypia - zaproszenie do Szczęścia ❤️❤️❤️ happy me

  Co by było, gdybyś skierował się do Wewnątrz, w kierunku swego Źródła, w którym zawarte są wszystkie odpowiedzi? Gdyby ktoś pomógł ci zobaczyć „mechanizm” powstawania każdego ludzkiego doświadczenia? „System” stojący za psychologicznym i duchowym funkcjonowaniem. Trzy Pryncypia, będące tworzącym i tworem zarówno, są kluczem do twego wnętrza, do twej wrodzonej Mądrości, prowadzącej Cię przez życie. Mógłbyś wtedy korzystać z niej w każdych okolicznościach, gdyż Ona jest zawsze częścią ciebie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda jest tylko jedna happy me

Prawda jest tylko jedna. To energia w wiecznym ruchu. Energia jest życiem. Materia jest jego hologramem, iluzją, fatamorganą. Materia kopiuje Prawdę, a nasz umysł jest tego odbiciem. Gdy w tym wiecznym tańcu energii umysł nie nadąża za jej płynnością, wpada w panikę. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest tym, czym myślimy, że jest. Nie jest też tym, co nazywamy swą przeszłością czy przyszłością.   Dążymy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteśmy happy me

Jesteśmy energią wibrującą we Wszechświecie. Więcej nic. Dzięki darowi myślenia, możemy "stworzyć" wszystko, na co pozwoli nasza kreatywność.   Co możemy z tym zrobić? Nic nie muszisz robić, prócz "poruszania" się w tej nieskończonej kreacji. Nie ma celów, które musisz osiągać, miejsc, do których trzeba dotrzeć, nikim nie musisz się stawać. Wszystko jest takie, jakie ma być.   W doświadczeniu życia istnieje Prawda, zawierająca 3 Pryncypia - nasze niezmienne źródło.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trauma happy me

Czym jest trauma? Według Wikipedii: "to trwała zmiana w psychice, spowodowana gwałtownym i przykrym przeżyciem."   Kilka lat temu spotkało mnie bardzo przykre doświadczenie, podobne do tych w latach wcześniejszych. Po tym ostatnim "siadłam" zupełnie, nie wstawałam z kanapy przez kilka dni, mając trudności z pójściem do toalety czy umyciem zębów. Moje myśli błądziły wokół bolesnego tematu, a ja nie widziałam możliwości na przerwanie tego błędnego koła. Nic nie widziałam. Zaczęłam szukać pomocy psychologicznej, zostałam przetestowana na wszystkie strony. Szukano dla mnie odpowiedniej terapii i ... nie znajdowano! I wiecie, co wtedy myślałam: "Nawet do żadnej terapii się nie nadaję." Dramat.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Często zadawane pytania dot. 3P happy me

ODPOWIEDZI NA CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE 3P (Źródło: 3PGC)   Kiedy po raz pierwszy ludzie zapoznają się z Trzema Zasadami, często pytają: „Jak je zastosować?”   Ponieważ jesteśmy społeczeństwem działaczy, ludzie często nie mogą zobaczyć podstawy. Ponownie wskazujemy ludziom kierunek zrozumienia. Chcemy, aby ludzie zdali sobie sprawę, że zrozumienie zapewnia oczywistą, prostą odpo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy Pryncypia a terapie kognitywne happy me

  "Po pierwsze, terapia poznawcza jest zainteresowana systemami przekonań, które stoją za problemem klienta. Chodzi o to, aby zidentyfikować dysfunkcyjne lub zniekształcone przekonania i zakwestionować je. Podejście oparte na Trzech Zasadach nie jest zainteresowane kwestionowaniem systemów przekonań. Podejście oparte na pryncypiach pozwala zobaczyć, w jaki sposób tworzone są te systemy przekonań. Zrozumienie tego zjawiska jest celem i samo w sobie zapewnia człowiekowi dobre samopoczucie psychiczne. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Symptom ofiary - subtelna sztuczka EGO happy me

Wydawać by się mogło, że nikt nie lubi być ofiarą. Na pewno nie świadomie, a jednak często słyszymy w rozmowie: "Mam ciężkie życie", "Przechodzę ciężki okres", albo "Wszystko się ułoży, bo jestem silna i zawsze daję radę sama." Przyglądam się temu i zastanawiam się, co właściwie robimy. Patrząc wstecz widzę mistrzynię tej gry w "subtelną ofiarę". Te wszystkie stwierdzenia: "To dobry związek, ale wszystko muszę robić sama.", "Nie mam czasu gotować, ale ktoś to musi robić.", "To świetny dom, ale wymaga dużo nakładów i wszystko oczywiście na mojej głowie." I wyjaśnienia: "To była najlepsza decyzja.", "Przecież kto, jak nie ja." Z pozoru niewinne stwierdzenia. I logiczne komentarze rozmówców: "To z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niepokój happy me

Znasz to uczucie pośpiechu, gdy wszystko powinno być zrobione na wczoraj? Wrażenie niepokoju nachodzące w takich momentach jak zasypianie, zestresowanie, chęć pozbycia się czegoś lub odwrotnie, zdobycia. Jeśli widzisz takie rzeczy jako przyczynę swego niepokoju - internet czeka pełen porad, co możesz zrobić, by już nigdy więcej nie odczuwać niepokoju. Sprawdziłam; możesz: zaakceptować, odpuścić, medytować, wybaczyć, podjąć decyzję, wyznaczyć granice, zorganizować czas... To niektóre z sugestii mających przynieść ci upragniony spokój. Wszystkie zapewnią ci czasową pogodę ducha. Lecz po 1: wymaga to dużo pracy, a po 2: pomaga tylko częściowo. Ale można prościej!!! Życie jest proste. Drogą na skróty w kierunku spokoju. W różnych dziedzinach swojego życia możesz odczuwać niepokój. Np jako przedsiębiorca, gdyż praca nigd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trauma zapisana w ciele happy me

Odpowiadam na pytanie, w którym zawarte było stwierdzenie: "Moja trauma nie siedzi w moich myślach, jest zapisana w ciele" Według mnie ciekawa koncepcja, ale przyjrzyjmy się jej bliżej. Przez lata, mniej lub bardziej świadomie, powtarzasz myśli, które wyrażają się w ciele poprzez zmysły, adekwatne do myśli. Pewne części ciała reagują podobnie za każdym razem, co powoduje powtarzające się podobne odczucia. Przez długi czas. Czasem latami. Nasz mózg wybiera utarte ścieżki, bo tak jest "skonstruowany", zatem wpadamy w błędne koło myśl-emocja-zachowanie. Dostajemy etykietke traumy, bo emocje nie należą do miłych i domin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy Pryncypia happy me

Odkryłam 3P 3 lata temu, w ogromnym kryzysie egzystencjalnym. Zdaję sobie sprawę z tego, że dziś trudno jest ci uwieżyć, że to prawo działa także na ciebie, ponieważ w niektórych obszarach twojego życia lub w pewnych sytuacjach, naprawdę wygląda na to, że świat zewnętrzny ma na ciebie wpływ. I dlatego potrzebny jest pewnien shift, potrzeba niejako wymazać wyuczone schematy, by otwarcie i świeżo móc spojrzeć na ten stary paradygmat, jako jeden wielki mind fuck. Dzielę się z wami tą genialną prawdą, bo to zmieniło moje życie. Na dzień dzisiejszy nie znajduję żadnych materiałów na temat 3P w języku polskim, a wiem, że dzięki świadomości działania systemu ludzkiego postrzegania, życie wielu z was ulegnie popr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeżywamy myśli happy me

Bez względu na to, jakie samopoczucie masz w tej chwili, bądź świadom, że to świadomość ożywia każdą przeżytą chwilę. Gdy tylko twoje myśli obiorą inny tor - twoje doświadczenie również się zmieni. Teraz zamknij na chwilę oczy i pomyśl o swoim ulubionym przysmaku. Pozostań chwilę z tą myślą i postaraj się zarejestrować to, co odczujesz wszystkimi zmysłami... ................................................................................................................................................... Widzisz, czuj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dialog z depresją happy me

  Posłuchajcie rozmowy z kobietą, która nie widziała już dla siebie przyszłości i desperacko szukała pomocy. Efekt naszej konwersacji zaskoczył nas obie. Nie to, że Zobaczyła, ale to, w jakim tempie zmieniło się jej doświadczenie, dzięki wglądowi w Trzy Pryncypia.   Pozwolę sobie przytoczyć w przybliżeniu tok naszego dialogu.   XY: Od dziecka czułam się niepotrzebna. Ojciec odszedł, gdy byłam dzieckiem, a matka nienawidziła mnie od zawsze i terroryzowała psychicznie i fizycznie. W dorosłym życiu nie spotkało mnie nic dobrego, a moje własne dziecko też mnie już nienawidzi, bo zachowuję się niemal tak, jak moja matka. Kocham swoją córkę, ale nie umiem działać inaczej. Teraz moja matka jest starą schorowaną kobietą, a ja muszę się nią opiekować, mimo że nie mam na to ochoty, a ona nadal torturuje mnie psychicznie. Jestem w depresji od wielu lat i to wszystko przez matkę.   Ja: Czy dobrze rozumiem, że mówisz, że tw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Liczenie owiec i baranów przed snem to przeszłość ! Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Według amerykańskich badań 30% dorosłych ma objawy bezsenności, a u 15% bezsenność jest chroniczna. Na przejściowe trudności z zasypianiem skarży się aż 68% badanych. Jeśli również należysz do pokaźnego grona osób bezsennie kręcących się w łóżku z boku na bok i szukasz porad jak ułatwić sobie zasypianie, bądź ostrożny! Niektóre popularne sposoby na szybkie zaśnięcie są mitem, tak naprawdę mogą wręcz utrudnić zapadanie w sen.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie zatrzymuj żadnych myśli happy me

Coś magicznego jest w Zobaczeniu, że TO WSZYSTKO, to tylko niekończący się strumień myśli. Nic więcej. A czym jest myśl? To TY nadajesz jej znaczenie!   Myśli budzą emocje. A my, doświadczając ich fizycznie, jesteśmy przestraszeni, smutni, źli, weseli - w zależności od emocji. Ale nie mamy nic przeciwko emocjom, które zwiemy pozytywnymi. Chcemy je zatrzymać na zawsze. Nie ma takiej możliwości! Ale są jeszcze te, które zwiemy negatywnymi - tych nie chcemy w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świat jest piękny! happy me

"Jak inny staje się świat, gdy zaczynamy go Widzieć! Nigdy bym nie uwierzyła, że taki świat istnieje, nawet teraz, gdy jestem nim otoczona. Wiem, że zawsze tu był, ale ja nie mogłam go zobaczyć. Świat stał się taki ekscytujący i tajemniczy. Chciałoby się pójść do ludzi i powiedzieć: Patrzcie! Ale wiesz, że oni go nawet nie zobaczą. Przynajmniej, dopóki nie będą gotowi." Linda Quiring   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »