Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna? No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna?   „Zapytasz ją, gdzie jest sens wśród szarych dni szarego przemijania. Ona, Alicja, to wie. Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama. Jej oczy bramą na tamten świat, co się jak kameleon zmienia. Serce niezwykłe… Odczuwać tak… Jak struna drży, gdy grają jej marzenia. (…) Opisujesz jej swój dziwny strach, który nie daje myślom odlecieć. Ona, uśmiechnięta, odpowie tak: – Po drugiej stronie lustra jest lepiej” Closterkeller – „Alicja” [z płyty „Cyan”, 1996 r.] Schizoid Personality Disorder (SPD) [F60.1 w klasyfikacji ICD-10] Schizoidalne zaburzenie osobowo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

 Znajdź czas na odpoczynek! Uświadom sobie, jak ważny jest dla nas sen! :)   Prawidłowo doba powinna składać się z 8 godzin pracy, 8 godzin snu i 8 godzin na wypoczynek oraz pozostałe czynności. Zachwianie tej równowagi może być przyczyną ogromnego stresu, a w konsekwencji przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Naukowcy potwierdzają, że przepracowanie zwiększa ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, w związku z tym codziennie trzeba dbać o higienę pracy, regularny wypoczynek i odpowiednią ilość, a także jakość snu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

Ten wpis będzie skierowany do osób powyżej 18 roku życia. Jak już się domyślacie - ten krótki wpis będzie na temat używek. Używki mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Liczne badania udowodniły, że osoby, które sięgają po papierosy,  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wyprawka - czyli zmartwienie każdej matki Przyszła Mama Mai

Nadszedł ten czas, kiedy zaczynasz zastanawiać się co będzie potrzebować Twoje dziecko. Jestem w pierwszej ciąży, nigdy nie miałam styczności z dziećmi. Na ich temat w pierwszym trymestrze wiedziałam tyle, że rodzą sie w 9 miesiącu, potrzebują miejsca do spania, jedzą i używają pampersów. I co teraz ma zrobić przyszła mama? Pierwsze co, pyta swojej. Mama jako, że urodziła mnie 25 lat temu uważa, że czasy się zmieniły, rzeczy już nie są takie jak kiedyś, teraz jest ich o wiele wiele więcej. Więc wchodzi się na internet i przegląda fora, grupy społecznościowe, filmiki na YouTube i szczerze jest głupia. Jedni polecają to, tamci tamto, jeszcze inni mają wyprawkę za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Blog o zdrowym trybie życia Blog o zdrowym trybie życia

Hejka! Serdecznie witam cię na moim blogu! Znajdziesz tu porady dotyczące zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia to nie tylko dbanie o nasze ciało i organizm, to coś znacznie więcej. Przejście na zdrowy tryb życie to zmiana nie tylko zewnętrzna, lecz także wewnętrzna. Pojęcie zdrowego stylu życia zagościło na świecie w 1947 roku, kiedy to Światowa Organizacja Zdrowia podała definicję zdrowia człowieka jako równowagę pomiędzy sferą: fizyczną, umysłową i społeczną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dbac o zdrowie, aby dlugo żyć?? blog psychologiczno-religijno-filozoficzny

- wysypiać się(7 badz 8 godzin) - dbać o codzienny ruch(taniec, sport, spacer, rower) - unikać stresu - zdrowo się odzywiać - dużo się uśmiechać 

Zobacz cały wpis na blogu »
dla zdrowia zaPISki

Muszę..., muszę, bo inaczej się uduszę... wyleję to co we mnie na zewnątrz, może będę zdowsza...  Do jutra!

Zobacz cały wpis na blogu »
Co myślę, jak uważam Pronto! I have a BPD

Czy uważam, że życie ze mną jest łatwe? Hmm Stanowczo nie. Myślę, iż trzeba mieć na to naprawdę dużo odwagi i cierpliwości.   Ale myślę też, że za ten trud potrafię się w 200% odwdzięczyć. Umiem to docenić, wiem na co mogę sobie pozwolić. Poza tym obcowanie ze mną na pewno nie jest nudne 😅 No bo wyobraźcie sobie takiego diabełka: border + zaborczość + ciężki charakter po staruszkach Ale za każdą słabością czy wadą, kryją się zalety, które tworzą moją osobowość. A ja staram się jak najbardziej je rozwijać i prawidłowo ukierunkowywać. Imupsywność i nadmierna spontaniczność - kreatywność  Nadwrażliwość - empatia  I dużo więcej. Wszystko ma swoje złe i dobre strony 😊

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze objawy i diagnoza Stwardnieniowe Życie

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018 roku. Pierwszym objawem były białe błyski w prawym oku, oraz prąd wzdłuż kręgosłupa. W październiu, kiedy schodziłam z gór moja prawa noga zaczęła opadać. Stopa opadająca pojawiała się tylko po dłuższym chodzeniu, bardzo mi to przeszkadzało w normalnym funcjonowaniu. W badaniu emg jedynie miałam aksonalne porażenie nerwu strzałkowego, w obszarze włókna nerwowego zaopatrującego m. prostownik krótki palców. Od ortopedy dostałam skierowanie na rehabilitację i zabiegi fizykalne, po tym jak wykonał u mnie usg stawu skokowego prawego. Opis usg - zwyrodnienie stawu skokowego górnego prawego, mierny obrzęk mięśni strzałkowych. Miejsce na rehabilitację, 2021 rok. NIESTETY. Jestem studentką fizjoterapii, na 4 roku. Z tą wiedzą, którą mam pewnego dnia pomyślałam " Kurde co jeśli mam stwardnienie rozsiane". Mój chód od 2018 do maja pogorszył się, czułam jakbym była pijana, nogi mi się plątały.  Czułam się okropnie, jedyne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowo, kolorowo i stylowo !! Zdrowo, kolorowo i stylowo !!

Jak wytrwać w zdrowej diecie !?                Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, zacznijmy od tych kilku kroków: Zmień nastawienie- nie myśl o diecie tak jak o katordze, dobra dieta to pyszne posiłki,rownież słodkości (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kawa - zdrowie i przyjemność Kurtuazja

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Coś o zdrowiu Bezsenność farbowanej blondynki

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Treningi dla dzieci i młodzieży. Cardio Kids Cardio Young

„Cardio Kids Cardio Young- treningi dla dzieci i młodzieży” , to projekt dedykowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 1-17 lat.  Celem projektu jest zadbanie o prawidłowe nawyki ruchowe dzieci i młodzieży, zadbanie o ich formę od najmłodszych lat, walkę z nadwagą i otyłością, promowanie zdrowego stylu życia. To pokazanie , że ćwiczyć może każdy, że wszystkiego można się nauczyć, że można robić coś dla siebie , razem z rówieśnikami, że nie trzeba konkurować , czy liczyć na dobrą ocenę.  Projekt podzielony jest na kategorie wiekowe i przypisane im zajęcia:  • treningi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uzdrowienie w Jezusie Chrystusie Uzdrowienie w Jezusie Chrystusie

  Witajcie :) Cieszę się, że jesteś, nie ważne z jakiego powodu tutaj przybyłeś, czy przez przypadek, czy też szukasz uzdrowienia. Nie jest teraz ważne, czy wierzysz w Boga, wiesz dlaczego nie? Ponieważ on wierzy w Ciebie. Bóg zapłacił za Ciebie i Twoje życie największą cenę - śmierć swojego jednorodzonego syna Jezusa Chrystusa.   Co Jezus pragnie powiedzieć Tobie teraz? "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie." (Mt 11,28-30)   Czy czujesz się utrudzony (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Welcome! Dancehall queen

Hi! My name is Anita M. C. Król. My passions are dancehall, sport, health and healthy cooking. I want to show you my world, my kingdom. Exercises, recipes, dancing - this is what I will share with you. Have fun! * Cześć! Nazywam się Anita M. C. Król. Moje pasje to dancehall, sport, zdrowie i zdrowe gotowanie. Chcę wam pokazać mój świat, moje królestwo. Ćwiczenia, przepisy, taniec - tym się z wami podzielę. Dobrej zabawy!   AMC Król

Zobacz cały wpis na blogu »