Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kim jestem, co tutaj będzie? Moja droga do bycia lepszą wersją siebie

Cześć    Mam na imię Marcin, mam 25 lat i postanowiłem założyć tego bloga aby pomóc samemu sobie. Staram się uczyć i rozwijać jednak zauważyłem, że pewna rzecz mnie hamuje w tym moim postanowieniu, mianowicie wiele informacji, które docierają do mnie na podstawie przeczytanych książek, artykułów, przerobionych kursów, obejrzanych filmów, wywiadów, przesłuchanych podcastów czy na podstawie własnych doświadczeń niestety ale zapamiętuje nie w takim stopniu w jakim bym tego sobie życzył, dlatego pomyślałem, że założenie takiego bloga może mi pomóc, po pierwsze będe musiał sam zrozumieć dużo lepiej dane zagadnienie aby móc przekazać wiedzę innym, po drugie będzie to dla mnie niejako kolejna motywacja do rozwoju.    Jakiego pokroju wpisy będzie tu można znaleźć? Dosłownie będą to wszystkie rzeczy jakie mnie interesują, czyli będzie tu można znaleźć dośc ciekawy przekrój rzeczy ponieważ jestem za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Weź ze sobą idąc do szpitala Życie pacjenta w szpitalu.

Piżama, sztućce, kubek lub szklanka, papier toaletowy, ręcznik lub dwa, czajnik elektryczny najlepiej jak najmniejszy, kapcie przybory toaletowe (to wiadomo) BARDZO ważne jest jedzenie. Lodówka jest. Nie zawsze inni pacjenci kradną. Ale lepiej trzymaj jedzenie za oknem.   leki przeważnie mają. Jak nie to zamawiają.

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 2, 1-12 bierziczytaj

Zdrowie ciała nie jest ci koniecznie potrzebne do zbawienia,  ale zdrowie duszy już tak. ...    Jezus zna każdy twój paraliż.  Wie, czego się boisz, co czyni cię półumarłym.  Ukazuje ci w ciemności lęku swe dobre i piękne oblicze. ...    Uczeni w Piśmie są oburzeni, kiedy na własne oczy widzą Miłosierdzie w działaniu.  Obraz Boga i Jego przymierza z człowiekiem, jaki w sobie noszą,  jest daleki od czułej bliskości, wrażliwości Boga na cierpienie człowieka.  Wyznaczając Bogu granice, największą szkodę wyrządzasz sobie samemu,  zamykając się na czytelne znaki Jego obecności i działania. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Powitanie Mamuśka.pl

Witam witam!   Cześć i czołem! Witam Was serdecznie na moim blogu! W dzisiejszym i za raziem pierwszym wpisie chciałabym powiedzieć Wam po krótce jaki kontent planuję zamieszczać na blogu, jakie tematy chciałabym poruszać i co nieco o mnie. Chociaż nie przedstawię Wam prawdziwych danych o mnie! Ale o tym w dalszej części. Zacznijmy jednak od kontentu. Jak sama nazwa już wskazuje będzie to kontent dzieciowy. Dużo się obecnie dzieje w świecie polityki jeżeli chodzi o dzieci. Te wszystkie dodatki, zmiany, tematy żłobków, przedszkoli i szkół. Wiele tego jest do ogarnięcia. I będąc członkiem paru grup dzieciowych na Facebooku, zauważyłam że jest sporo mam, które nie zawsze to ogarni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rób badania ! Zdrowo na Sportowo

Wiele osób zaczynając przygodę że sportem, z różnymi oczekiwaniami - utrata wagi, poprawienie sylwetki, przyrost masy mięśniowej, popełnia jeden podstawowy błąd, nie robi badań przed rozpoczęciem diety i programu treningowego. Każdej z osób, która zaczyna współpracę ze mną zalecam zrobienie badań zwłaszcza hormonalnych . 1. Hormony płciowe męskie : Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) - Jest to główny obok kortyzolu i aldosteronu hormon steroidowy wydz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kontuzja 14.08.2021 Zdrowo na Sportowo

14 sierpnia 2021 roku podczas gali Duet Fight Night DFN"22 podczas mojej walki na zasadach boksu zawodowego w trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Wszystkie rundy walczyłem dalej przegrywając ostatecznie na punkty. Po walce wizyta w szpitalu i potwierdzenie najgorszego. Dostałem skierowanie na operację. Nie był bym sobą nie szukając, konsultując z innymi lekarzami i fizjoterapeutami. Od jednego lekarza ortopedy usłyszałem, że jak nie zrobię operacji będę mógł ze sportu uprawiać SZACHY.    Zaryzykowałem i finalnie z przyczyn osobistych nie zdecydowałem się na operację. Na czwarty dzień od kontuzji zacząłem treningi z wyłączen (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DUET FIGHT NIGHT 22 DFN'22 14 SIERPNIA 2021 Zdrowo na Sportowo

Link do walki https://youtu.be/jvGBsmRc_w8   14 sierpnia 2021 roku odbyła się  gala DUET FIGHT NIGHT DFN'22 w której miałem zaszczyt stoczyć 4 rundową walkę na zasadach boksu zawodowego.  W trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Adrenalina pozwoliła na dokończenie wszystkich rund i przegraną na punkty. Super doświadczenie i szacunek dla przeciwnika. Na ringu możemy się "pozabijać", ale po za ringiem nie ma urazy i to cechuje prawdziwe sportowe podejście 💪. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sport w moim życiu Zdrowo na Sportowo

  Swoją przygodę ze sportem zacząłem w szkole podstawowej, a było to jakieś 33 lata temu. Pierwsze lekcje Kung-fu, potem Boks ( moja miłość do dnia dzisiejszego) w starym klubie " STOCZNIOWIEC" w Gdańsku, a na dzień dzisiejszy drugi dom klub WATAHA (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
fiński cud biologia i ochrona przyrody

Są dowody na to, że tłuszcze zwierzęce są szkodliwe, nie tylko świadcząo tym niebieskie strefy, ale jest przykład z Karelii Północnej z Finlandii. Zimny klimat na północy Europy, ludzie żyli tam długo, jedli owoce, części roślin,grzyby, byli zdrowi. W sezonie zbierano maliny, borówki, brusznice, morożki, jeżyny (obecnie uprawia się je masowo i robi się przetwory), na południu dzikie porzeczki i poziomki, pąki i męskie kwiatostany sosny i świerku, pito sok z brzozy, zbierano grzyby. Jak mięso to chudą dziczyznę. Wtedy ludzie byli zdrowi, żyli ok. 100 lat. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GMO a środowisko biologia i ochrona przyrody

Ten wpis będzie o GMO, które ma tylu zwolenników, co przeciwników. GMO to organizmy genetycznie modyfikowane, czyli organizmy inne niż ludzie o zmienionych metodami inzynierii genetycznej genomach. Są to rosliny i zwierzęta wykorzystywane w rolnictwie, przemyśle spożywczym i medycynie. Jak wszystko inne GMO ma wady i zalety. Zaletą modyfikacji genetycznej organizmów jest możliwość pozyskiwania hormonów stosowanych w leczeniu wielu chorób np. insuliny czy hormonu wzrostu. Dziś bakteriom Escherichia coli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego seniorzy muszą spacerować, wpis z jesieni 2020 biologia i ochrona przyrody

Spacer to uniwersalna forma ruchu, dla każdego, można chodzić o kulach, o lasce, o balkoniku, każdy w swoim tempie, jak ktoś chce się zatrzymać zatrzymuje się, jak chce iść idzie. Spacer to sport dla każdego bez względu na wiek i stan zdrowia. A sport dla zdrowia jest bardzo ważny. Ruch pozwala utrzymać równowagę węglowodanową, sprzyja wydzielaniu insuliny, zwiększa insulinowrażliwość, co pozwala obniżyć za wysoki poziom cukru, glukagonu, który podnosi poziom cukru, kiedy ten jest za niski, czyli pozwala utrzymać cukier na prawidłowym poziomie. Ruch spala nadmiar kalorii, pozwala wykorzystać trójglicerydy, kwasy tłuszczowe i cholesterol, które zostają strawione w mitochondriach zamiast krążyć we krwi i odkładać się w naczyniach. Ruch zmniejsza odkładanie blaszki miażdżycowej. Sport rozwija siłę i wytrzymałość mięśni, zwiększa wydolność organizmu, reguluje ciśnienie tętnicze, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wady energetyki jądrowej biologia i ochrona przyrody

O ile inne źródła energii mają wady i zalety jak wszystko inne, o tyle atom ma same wady. Po pierwsze zdrowie. Promieniowanie to jedyny czynnik, którego każda ilość jest szkodliwa. Co prawda jego zwolennicy kłócą się, że nie ma teorii tarczy, o tyle na niej opiera się model liniowo-kwadratowy wg. którego ustala się dawki w radioterapii. Składowa liniowa opiera się na teorii tarczy i, gdzie jeden foton uszkadza w dwóch miejscach nic DNA lub RNA, składowa kwadratowa to przecięcie nici przez dwa różne fotony, całość opiera się o hipotezę podwójnych uszkodzeń. Skoro najmniejsza dawka może zainicjować nowotwór, inicjacja, czyli początek to etap powstania no (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
A co ja sądzę o szczepieniach biologia i ochrona przyrody

Kolejny kontrowersyjny temat. Osobiście uważam, że powinny być ogólnodostępne, ale dobrowolne, każdy dorosły człowiek powinien sam zdecydować czy chce zostać zaszczepiony, a w kwestii dzieci decydować powinni rodzice.Argumenty są tak za jak przeciw. Za to fakt, że szczepienia wyeliminowały wiele chorób, nie wiemy jednak czy te choroby byłyby tak samo groźne przy naszym , obecnym stylu życiu. 100 lat temu głód, niedożywienie, praca ponad siły od najmłodszych lat (dzieci ciężko pracujące na roli czy fabrykach), chłód w słabo ogrzewanych budynkach, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
glifosat biologia i ochrona przyrody

Glifosat to także sól kwasu fosforawego i innych aminokwasów. Wadliwe aminokwasy zresztą kwasu fosforawego mogą być wbudowywane w białka i prowadzić do powstawania nieprawidłowych białek m. in. prionów, które nie rozkładają się pod wpływem temperatury, wbudowują się do odpowiednich miejsc w ciele i powodują choroby np. chorobę szalonych krów, encefalopatie gąbczaste. Wadliwe białka odpowiadają za powstawanie demencji i choroby Alzheimera. Wbudowywanie ufosfoniowanej glicyny i innych aminokwasów może powodować zaburzenia w syntezie hormonów białkowych np. tarczycy. Toksyny uszkadzają trzustkę i wątrobę, zdrowy człowiek jedząc cukry proste poje sobie na długo ponieważ kiedy cukier się wchłonie z jelit, zostaje zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mięsak poszczepienny i czy warto szczepić pupila? biologia i ochrona przyrody

Wraz z liczbą szczepień u zwierząt rośnie ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy, mięsak poszczepienny, np. u kotów ryzyko przy pierwszym szczepieniu wynosi 1 do 5000. Zwierzęta szczepimy na śmiertelne choroby jak nosówka, kalicywirosa, parwowiroza, wścieklizna (kotów nie trzeba, tylko psy), FIV i FeLV oraz ich psie odpowiedniki, katar kynolowy i koci katar, dla zwierząt domowych wiele chorób jest śmiertelnych. Można oczywiście zminimalizować ryzyko zachorowania poprzez odpowiednią higienę, sterylizację, zwierzęta najbardziej zarażają się w czasie rui, trzymanie kotów w domu lub na ogrodzonym specjalną tarasiku, dbając o odpowiednią ilość ruchu, dostęp do światła słonecznego na tarasiku, o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »