Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Umysł happy me

Teraz już wiem, że jedyną przeszkodą na drodze do mego szczęścia, spokoju umysłu, mądrości, której szukam, jest i zawsze był mój własny UMYSŁ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego dzielę się wglądem w Trzy Pryncypia happy me

Ponieważ na ten moment nie znajduję nic na temat 3P w jezyku polskim, jest to dla mnie motywacją, aby rozprzestrzeniać tą piękną formułę wśród polskojęzycznych odbiorców. Im dogłębniej Widzę system działania ludzkiego życia, tym moje własne staje się lżejsze i prostsze. Nie twierdzę, że nigdy już nie jestem smutna czy zła, ale przyjmuję to jako część życia, a ta akceptacja w magiczny sposób sprawia, że te niechciane emocje nie zostają ze mna na długo. Niemalże przestałam mieć problemy emocjonalne, nie d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy Pryncypia - opis każdego ludzkiego doświadczenia happy me

   Gdy psychologowie i specjaliści zaczęli zjeżdżać na Salt Spring Island, aby usyszeć wiadomość przekazywaną przez Sydney`a Banks`a, wspólnie zastanawiali się, jak sformułować ten przekaz, by był dla każdego zrozumiały i pomocny.       Nazwano go THREE PRINCIPLES (ang.) - Pryncypia, Prawidła, Zasady, Kanony, Systemy... Dlaczego Pryncypia?Działają zawsze, wszędzie i na każdego. Nie ważne, czy je znasz czy nie, czy się z nimi zgadzasz, czy też z nimi walczysz. Porównanie z przyciąg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie leży szczęście? happy me

   W latach 70-tych XX wieku, pewien człowiek zamieszkujący wyspę Salt Spring Island, doświadczył przebudzenia. Usłyszał i Zobaczył. Nazywał się Sydney Banks. Gdy jego wiadomość dotarła do świata, wielu poszukujących stało się studentami Syd`a. Wkrótce również psycholodzy i profesjonaliści zaczęli przybywać na wyspę, by doświadczyć osobiście kojących efektów wiadomości przekazywanej przez Syd`a. On sam wierzył głęboko, że jego wiadomość może zmienić psychologię na zawsze, z uwagi na radykalne podejście do faktów dotyczących umysłu i jego dysfuncji.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie happy me

   Zobaczyłam życie "od środka", z serca. Dziś już wiem, że nie znajdujemy Miłości, ale odkrywamy Miłość, która leży ukryta w labiryncie naszych myśli. Jutro mogę znów zostać oszukana przez mój umysł żyjący w iluzji, ale iluzja słabnie. Traci swoją moc. Rzeczywistość staje się solidna i silna, zawsze obecna we mnie. Jestem rzeczywistością.    Ale nie zawsze tak żyłam. Zanim Zobaczyłam Prawdę, mój świat wyglądał całkiem inaczej. Pamiętam okresy, kiedy życie nie dawało radości, nie dawało nadziei. Świat był szary, bez życia; sposób w jaki czułam, taka, jaka byłam. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszyscy wiedzieli że są szkodliwe, ale takiego działania nikt się nie spodziewał VaperzyAjszen

Nowe badanie pokazują, że e-papierosy mogą bardziej niebezpieczne, niż sądzono. Dowodzi ono, że popularny gadżet wywołuje unikalne, groźne reakcje układu odpornościowego. Mają one związek z pobudzeniem neutrofili – komórek ważnych dla zwalczania patogenów, które jednak poza kontrolą biorą udział w rozwoju schorzeń związanych ze stanami zapalnymi płuc, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) czy będąca chorobą wrodzoną mukowiscydoza. Niepokojące zmiany mogą pojawić się także w innych narządach. Jak tłumaczą naukowcy, te same reakcje przyczyniają się do śmierci komórek nabłonka wyściełającego naczynia krwionośne i różne organy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy Jak zmienić siebie?

Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne. A przynajmniej masz do tego swojego lekarza. Jednakże, chociaż twój lekarz może pozostać z przodu i pośrodku, w rzeczywistości są inne osoby, które w taki czy inny sposób mogą być tak samo nieocenione dla ciebie jak lekarz. Jednym z nich jest dietetyk. Dlaczego dietetyk jest dla Ciebie ważny w walce z cukrzycą? Cóż, jest wiele bardzo dobrych powodów. Ale zanim się w to zagłębimy, najpierw określ, czym właściwie jest dietetyk.   Według Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Dietetyków, dietetykiem jest osoba posiadająca kwalifikacje z zakresu żywienia i dietetyki uznane przez władze krajowe. Dietetyk stosuje naukę o żywieniu w żywieniu i edukacji grup ludzi i jednostek, zarówno pod względem zdrowia, jak i chor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym Dietetyk Anna Podpowiada

Jeśli zastanawiasz się, jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych ścieżek, którymi możesz podążać w tej dziedzinie kariery. Jeśli interesujesz się jedzeniem i odżywianiem i chcesz pomóc ludziom poprawić jakość życia, może to być po prostu właściwa ścieżka. Będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata, zostać ekspertem w dziedzinie żywienia, diety i różnych chorób, chorób i zaburzeń. Dowiesz się, jak zapobiegać chorobom lub chorobom lub je leczyć, łącząc odpowiednią żywność i aktywny tryb życia. Możesz pracować w żłobkach, placówkach opieki zdrowotnej, firmach prywatnych, domach opieki, mediach, więzieniach, szkołach i na uniwersytetach. Jak więc zacząć?   Pierwszym krokiem do zostania dietetykiem lub dietetykiem jest zdobycie dyplomu. Istnieje 235 programów licencjackich z dietetyki, żywności, zarządzania systemam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Korzyści zdrowotne pływania Dlaczego warto pływać?

Hejka! Witajcie na moim pierwszym wpisie. Dzisiaj dowiecie się jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą pływanie.  A oto kilka z nich: - wpływa pozytywnie na nasz nastrój - pozwala zapomnieć o problemach - poprawia naszą kondycję oraz wytrzymałość - wpływa na naszą sylwetkę, pomaga schudnąć - koryguje wady posta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD)   Klaster „B” Tematem niniejszego opracowania jest antyspołeczne zaburzenie osobowości (ASPD – Antisocial Personality Disorder), kryminogenna anomalia umysłowa, której NIE wolno utożsamiać z pojęciem psychopatii we współczesnym tego słowa znaczeniu. Ilekroć w moim tekście pojawia się termin „socjopatia”, należy go traktować wyłącznie jako synonim osobowości antyspołecznej. Dlaczego tak mocno to podkreślam? Elias Abdalla-Filho, MD, PhD i Birgit Völlm, MD, PhD („Does every psychopath have an antisocial personality disorder?” – „Brazilian Journal of Psychiatry” 2020, ResearchGate.net) dają nam do zrozumienia: „Panuje zgoda co do tego, że nie każda jednostka z Antisocial Personality Disorder (ASPD) jest psychopatą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzieisejszy wpis będzie na temat diety dla psa. Dieta powinna być dostosowana do wieku, stanu fizjologicznego, stopnia aktywności i zdrowaia zwierzęcia. Istnieje wiele metod karmienia psów, jednak najbardziej odpowiednie wydaje się podanie pełnoporcjowych gotowych pokarmów, które zostały opracowane przez specialistów, Jak powinna wyglądać idealna dieta dla psa?   Pełnoporcjowa dieta dla psa jest zbilansowana pod względem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, a także witamin i składników mineralnych. Zawiera r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZDROWE ODŻYWIANIE domiiniikaa

ZDROWE ODŻYWIANIE Cześć! Dzisiaj trochę o zdrowym odżywianiu. Zostawiam tutaj poniżej parę cennych zasad dotyczących zdrowego odżywiania. Miłego czytania! Zdrowe odżywianie - 10 najważniejszych zasad - PoradnikZdrowie.pl <--------- LINK DO DODATKOWGO MATERIAŁU Warto też pooglądać poniższy film. Miłego oglądania! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziecko chłonie naszą percepcję Chłopięcy rozwój i cały inny weltszmerc

Do tej pory słyszę siebie głośno odgrażającą się mojemu Tacie, że nie będę taka, jak on.  Że będę to.. tamto.. byle nie tak. Nie w tej dziwny, niezrozumiały sposób. Bo przecież nie można! Teraz mam trójkę z przodu i nie tylko jestem do niego podobna, zaczynam jasno rozumieć pewne zachowania i reakcje, których dawniej nie znosiłam. Człowiek staje się produktem swoich doświadczeń i jeśli nie wykona wielkiej pracy, po prostu przesiąka atmosferą swojego domu. W jakim domu ty chcesz, aby dorastało twoje Dziecko? Twój chłopiec? Kiedy mój właśnie śpi, bo nie czuję jego ruchów w brzuchu, marzy mi się dom otwarty dla marzyciela. Odkrywcy, może artysty. A może architekta, a może podróżnika? Tak naprawdę to marzę o ostoi. Gdzie będzie śmiech i płacz, i zdrowa atmosfera. Tylko co to u licha znaczy, ta zdrowa?! Po pierwsze, bo pamięć mam jeszcze niezłą.. Atmosfera bez strachu, za to z pełnią miłości i zrozumienia. Także dla odrębnego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie w pandemii Projekt Self-Help

Materiał napisała p. Agnieszka Musiał Dlaczego izolacja ma negatywny wpływ na ludzi, nawet na osoby z charakteru introwertyczne, jakie mogą być skutki dla zdrowia psychicznego w aktualnej sytuacji?   Człowiek jest z natury istotą społeczną i potrzebuje innych ludzi do tego, aby żyć i się rozwijać. Oczywiście potrzebujemy czasem być sami i odpocząć od zbyt dużej ilości bodźców, jednak wówczas sami podejmujemy taką decyzję. Izolacja, która zostaje nam narzucona w znacznym stopniu odbiera możliwość dokonania wyboru. Osoby z natury introwertyczne mogą początkowo odczuwać pewną ulgę z możliwości spędzania czasu samotnie, jednak z czasem sytuacja ta staje się również dla nich bardzo trudna. Niezależnie od tego, czy przebywanie z ludźmi stanowi dla nas źródło komfortu czy bywa powodem niepokoju, to brak możliwości wymiany myśli z innymi i wsp& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boys will be boys, czyli jak wmówić chłopcu, że nie umie czytać. Chłopięcy rozwój i cały inny weltszmerc

Dziewczynki nie umieją matematyki. Chłopcy nie potrafią czytać! Te (...)

Zobacz cały wpis na blogu »