Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Szczęście dla leniwych happy me

Mam za sobą wieloletnie poszukiwania Prawdy i Szczęścia, zarówno na drodze duchowej (nie mylić z religią), jak i psychologicznej. W 2017 natknęłam się na 3 Pryncypia, które od razu do mnie przmówiły, choć nie szybko je Zobaczyłam. Z czasem Widzenie stawało się coraz głębsze i wyraźniejsze, aż nagle odkryłam, że moje życie zaczęło się zmieniać na lepsze. Bez żadnych zadań, żmudnych ćwiczeń, wieloletnich treningów - inaczej mówiąc: jako działanie uboczne Widzenia. WOW! To coś dla mnie, pomyślałam: dla leniwych i niezdyscyplinowanych!

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli happy me

Samo zobaczenie działania ludzkiego systemu doświadczania sprawia, że możliwe staje się pozostawanie w równowadze bez względu na okoliczności. Podświadomie mamy mniej tendencji do uciekania przed jakimkolwiek doświadczeniem. Przykłądowo: * przeżywasz spokojnie tydzień pracy, dzięki czemu nie musisz już żyć od weekendu do weekendu i od wakacji do wakacji; * wiedząc, że nie doświadczasz zachowań innych, a jedynie swoich myśli na ich temat, nie reagujesz już tak emocjonalnie na świat zewnętrzny. Twoje relacje z innymi ulegają poprawie, bo odpuszczasz kontrolę i próby zrozumienia i zmieniania innych; * nie wierząc w trwożne myśli o przyszłości, wychowanie dzieci staje się prostsze i pełne miło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Umysł happy me

  Myśli napłwają i odpływają niekończącym się strumieniem. Nic w tym złego. Do czasu, kiedy stwierdzamy, że pewien rodzaj myśli jest nieporządany i że musimy z nimi walczyć. Czyli wierzymy w nie. Lub decydujemy, że tylko pozytywne myśli mogą mieć miejsce w naszym życiu. Zbyteczna to praca. I szkodliwa. Twój duch sam wróci do równowagi - tak skonstruowany jest system. To piękny i inteligentny system. I nikt nie wie, jaka siła czy energia za tym stoi. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak tworzymy własną rzeczywistość? happy me

Twoja świadomość nadaje formę twoim myślom, tworząc tym samym twoją rzeczywistość. To neutralna prawda, porównywalna z przyciąganiem ziemskim. Jeśli coś wypadnie ci z reki, zawsze spadnie w dół. Nie dlatego, żeby cię urazić, ale dlatego, że wszystko spada na ziemię - tak działa przyciąganie. Na tej samej zasadzie działają 3 Pryncypia, przenosząc twoje myśli do życia, poprzez twoją świadomość. Widzisz, czujesz i doświadczasz myśli. Słowem kluczowym jest tu DOŚWIADCZANIE. I czasem, a nawet często, przychodzą str (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Umysł happy me

Teraz już wiem, że jedyną przeszkodą na drodze do mego szczęścia, spokoju umysłu, mądrości, której szukam, jest i zawsze był mój własny UMYSŁ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego dzielę się wglądem w Trzy Pryncypia happy me

Ponieważ na ten moment nie znajduję nic na temat 3P w jezyku polskim, jest to dla mnie motywacją, aby rozprzestrzeniać tą piękną formułę wśród polskojęzycznych odbiorców. Im dogłębniej Widzę system działania ludzkiego życia, tym moje własne staje się lżejsze i prostsze. Nie twierdzę, że nigdy już nie jestem smutna czy zła, ale przyjmuję to jako część życia, a ta akceptacja w magiczny sposób sprawia, że te niechciane emocje nie zostają ze mna na długo. Niemalże przestałam mieć problemy emocjonalne, nie d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy Pryncypia - opis każdego ludzkiego doświadczenia happy me

   Gdy psychologowie i specjaliści zaczęli zjeżdżać na Salt Spring Island, aby usyszeć wiadomość przekazywaną przez Sydney`a Banks`a, wspólnie zastanawiali się, jak sformułować ten przekaz, by był dla każdego zrozumiały i pomocny.       Nazwano go THREE PRINCIPLES (ang.) - Pryncypia, Prawidła, Zasady, Kanony, Systemy... Dlaczego Pryncypia?Działają zawsze, wszędzie i na każdego. Nie ważne, czy je znasz czy nie, czy się z nimi zgadzasz, czy też z nimi walczysz. Porównanie z przyciąg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie leży szczęście? happy me

   W latach 70-tych XX wieku, pewien człowiek zamieszkujący wyspę Salt Spring Island, doświadczył przebudzenia. Usłyszał i Zobaczył. Nazywał się Sydney Banks. Gdy jego wiadomość dotarła do świata, wielu poszukujących stało się studentami Syd`a. Wkrótce również psycholodzy i profesjonaliści zaczęli przybywać na wyspę, by doświadczyć osobiście kojących efektów wiadomości przekazywanej przez Syd`a. On sam wierzył głęboko, że jego wiadomość może zmienić psychologię na zawsze, z uwagi na radykalne podejście do faktów dotyczących umysłu i jego dysfuncji.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie happy me

   Zobaczyłam życie "od środka", z serca. Dziś już wiem, że nie znajdujemy Miłości, ale odkrywamy Miłość, która leży ukryta w labiryncie naszych myśli. Jutro mogę znów zostać oszukana przez mój umysł żyjący w iluzji, ale iluzja słabnie. Traci swoją moc. Rzeczywistość staje się solidna i silna, zawsze obecna we mnie. Jestem rzeczywistością.    Ale nie zawsze tak żyłam. Zanim Zobaczyłam Prawdę, mój świat wyglądał całkiem inaczej. Pamiętam okresy, kiedy życie nie dawało radości, nie dawało nadziei. Świat był szary, bez życia; sposób w jaki czułam, taka, jaka byłam. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszyscy wiedzieli że są szkodliwe, ale takiego działania nikt się nie spodziewał VaperzyAjszen

Nowe badanie pokazują, że e-papierosy mogą bardziej niebezpieczne, niż sądzono. Dowodzi ono, że popularny gadżet wywołuje unikalne, groźne reakcje układu odpornościowego. Mają one związek z pobudzeniem neutrofili – komórek ważnych dla zwalczania patogenów, które jednak poza kontrolą biorą udział w rozwoju schorzeń związanych ze stanami zapalnymi płuc, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) czy będąca chorobą wrodzoną mukowiscydoza. Niepokojące zmiany mogą pojawić się także w innych narządach. Jak tłumaczą naukowcy, te same reakcje przyczyniają się do śmierci komórek nabłonka wyściełającego naczynia krwionośne i różne organy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy Jak zmienić siebie?

Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne. A przynajmniej masz do tego swojego lekarza. Jednakże, chociaż twój lekarz może pozostać z przodu i pośrodku, w rzeczywistości są inne osoby, które w taki czy inny sposób mogą być tak samo nieocenione dla ciebie jak lekarz. Jednym z nich jest dietetyk. Dlaczego dietetyk jest dla Ciebie ważny w walce z cukrzycą? Cóż, jest wiele bardzo dobrych powodów. Ale zanim się w to zagłębimy, najpierw określ, czym właściwie jest dietetyk.   Według Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Dietetyków, dietetykiem jest osoba posiadająca kwalifikacje z zakresu żywienia i dietetyki uznane przez władze krajowe. Dietetyk stosuje naukę o żywieniu w żywieniu i edukacji grup ludzi i jednostek, zarówno pod względem zdrowia, jak i chor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym Dietetyk Anna Podpowiada

Jeśli zastanawiasz się, jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych ścieżek, którymi możesz podążać w tej dziedzinie kariery. Jeśli interesujesz się jedzeniem i odżywianiem i chcesz pomóc ludziom poprawić jakość życia, może to być po prostu właściwa ścieżka. Będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata, zostać ekspertem w dziedzinie żywienia, diety i różnych chorób, chorób i zaburzeń. Dowiesz się, jak zapobiegać chorobom lub chorobom lub je leczyć, łącząc odpowiednią żywność i aktywny tryb życia. Możesz pracować w żłobkach, placówkach opieki zdrowotnej, firmach prywatnych, domach opieki, mediach, więzieniach, szkołach i na uniwersytetach. Jak więc zacząć?   Pierwszym krokiem do zostania dietetykiem lub dietetykiem jest zdobycie dyplomu. Istnieje 235 programów licencjackich z dietetyki, żywności, zarządzania systemam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Korzyści zdrowotne pływania Dlaczego warto pływać?

Hejka! Witajcie na moim pierwszym wpisie. Dzisiaj dowiecie się jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą pływanie.  A oto kilka z nich: - wpływa pozytywnie na nasz nastrój - pozwala zapomnieć o problemach - poprawia naszą kondycję oraz wytrzymałość - wpływa na naszą sylwetkę, pomaga schudnąć - koryguje wady posta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD)   Klaster „B” Tematem niniejszego opracowania jest antyspołeczne zaburzenie osobowości (ASPD – Antisocial Personality Disorder), kryminogenna anomalia umysłowa, której NIE wolno utożsamiać z pojęciem psychopatii we współczesnym tego słowa znaczeniu. Ilekroć w moim tekście pojawia się termin „socjopatia”, należy go traktować wyłącznie jako synonim osobowości antyspołecznej. Dlaczego tak mocno to podkreślam? Elias Abdalla-Filho, MD, PhD i Birgit Völlm, MD, PhD („Does every psychopath have an antisocial personality disorder?” – „Brazilian Journal of Psychiatry” 2020, ResearchGate.net) dają nam do zrozumienia: „Panuje zgoda co do tego, że nie każda jednostka z Antisocial Personality Disorder (ASPD) jest psychopatą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzieisejszy wpis będzie na temat diety dla psa. Dieta powinna być dostosowana do wieku, stanu fizjologicznego, stopnia aktywności i zdrowaia zwierzęcia. Istnieje wiele metod karmienia psów, jednak najbardziej odpowiednie wydaje się podanie pełnoporcjowych gotowych pokarmów, które zostały opracowane przez specialistów, Jak powinna wyglądać idealna dieta dla psa?   Pełnoporcjowa dieta dla psa jest zbilansowana pod względem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, a także witamin i składników mineralnych. Zawiera r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »