Zdrowie

Wpisy zawierające słowo kluczowe zdrowie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wszyscy wiedzieli że są szkodliwe, ale takiego działania nikt się nie spodziewał VaperzyAjszen

Nowe badanie pokazują, że e-papierosy mogą bardziej niebezpieczne, niż sądzono. Dowodzi ono, że popularny gadżet wywołuje unikalne, groźne reakcje układu odpornościowego. Mają one związek z pobudzeniem neutrofili – komórek ważnych dla zwalczania patogenów, które jednak poza kontrolą biorą udział w rozwoju schorzeń związanych ze stanami zapalnymi płuc, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) czy będąca chorobą wrodzoną mukowiscydoza. Niepokojące zmiany mogą pojawić się także w innych narządach. Jak tłumaczą naukowcy, te same reakcje przyczyniają się do śmierci komórek nabłonka wyściełającego naczynia krwionośne i różne organy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy Jak zmienić siebie?

Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne. A przynajmniej masz do tego swojego lekarza. Jednakże, chociaż twój lekarz może pozostać z przodu i pośrodku, w rzeczywistości są inne osoby, które w taki czy inny sposób mogą być tak samo nieocenione dla ciebie jak lekarz. Jednym z nich jest dietetyk. Dlaczego dietetyk jest dla Ciebie ważny w walce z cukrzycą? Cóż, jest wiele bardzo dobrych powodów. Ale zanim się w to zagłębimy, najpierw określ, czym właściwie jest dietetyk.   Według Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Dietetyków, dietetykiem jest osoba posiadająca kwalifikacje z zakresu żywienia i dietetyki uznane przez władze krajowe. Dietetyk stosuje naukę o żywieniu w żywieniu i edukacji grup ludzi i jednostek, zarówno pod względem zdrowia, jak i chor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym Dietetyk Anna Podpowiada

Jeśli zastanawiasz się, jak zostać dietetykiem lub kucharzem dietetycznym, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych ścieżek, którymi możesz podążać w tej dziedzinie kariery. Jeśli interesujesz się jedzeniem i odżywianiem i chcesz pomóc ludziom poprawić jakość życia, może to być po prostu właściwa ścieżka. Będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata, zostać ekspertem w dziedzinie żywienia, diety i różnych chorób, chorób i zaburzeń. Dowiesz się, jak zapobiegać chorobom lub chorobom lub je leczyć, łącząc odpowiednią żywność i aktywny tryb życia. Możesz pracować w żłobkach, placówkach opieki zdrowotnej, firmach prywatnych, domach opieki, mediach, więzieniach, szkołach i na uniwersytetach. Jak więc zacząć?   Pierwszym krokiem do zostania dietetykiem lub dietetykiem jest zdobycie dyplomu. Istnieje 235 programów licencjackich z dietetyki, żywności, zarządzania systemam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Korzyści zdrowotne pływania Dlaczego warto pływać?

Hejka! Witajcie na moim pierwszym wpisie. Dzisiaj dowiecie się jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą pływanie.  A oto kilka z nich: - wpływa pozytywnie na nasz nastrój - pozwala zapomnieć o problemach - poprawia naszą kondycję oraz wytrzymałość - wpływa na naszą sylwetkę, pomaga schudnąć - koryguje wady posta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Socjopatia, nie psychopatia. Osobowość antyspołeczna (ASPD)   Klaster „B” Tematem niniejszego opracowania jest antyspołeczne zaburzenie osobowości (ASPD – Antisocial Personality Disorder), kryminogenna anomalia umysłowa, której NIE wolno utożsamiać z pojęciem psychopatii we współczesnym tego słowa znaczeniu. Ilekroć w moim tekście pojawia się termin „socjopatia”, należy go traktować wyłącznie jako synonim osobowości antyspołecznej. Dlaczego tak mocno to podkreślam? Elias Abdalla-Filho, MD, PhD i Birgit Völlm, MD, PhD („Does every psychopath have an antisocial personality disorder?” – „Brazilian Journal of Psychiatry” 2020, ResearchGate.net) dają nam do zrozumienia: „Panuje zgoda co do tego, że nie każda jednostka z Antisocial Personality Disorder (ASPD) jest psychopatą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzieisejszy wpis będzie na temat diety dla psa. Dieta powinna być dostosowana do wieku, stanu fizjologicznego, stopnia aktywności i zdrowaia zwierzęcia. Istnieje wiele metod karmienia psów, jednak najbardziej odpowiednie wydaje się podanie pełnoporcjowych gotowych pokarmów, które zostały opracowane przez specialistów, Jak powinna wyglądać idealna dieta dla psa?   Pełnoporcjowa dieta dla psa jest zbilansowana pod względem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, a także witamin i składników mineralnych. Zawiera r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZDROWE ODŻYWIANIE domiiniikaa

ZDROWE ODŻYWIANIE Cześć! Dzisiaj trochę o zdrowym odżywianiu. Zostawiam tutaj poniżej parę cennych zasad dotyczących zdrowego odżywiania. Miłego czytania! Zdrowe odżywianie - 10 najważniejszych zasad - PoradnikZdrowie.pl <--------- LINK DO DODATKOWGO MATERIAŁU Warto też pooglądać poniższy film. Miłego oglądania! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziecko chłonie naszą percepcję Chłopięcy rozwój i cały inny weltszmerc

Do tej pory słyszę siebie głośno odgrażającą się mojemu Tacie, że nie będę taka, jak on.  Że będę to.. tamto.. byle nie tak. Nie w tej dziwny, niezrozumiały sposób. Bo przecież nie można! Teraz mam trójkę z przodu i nie tylko jestem do niego podobna, zaczynam jasno rozumieć pewne zachowania i reakcje, których dawniej nie znosiłam. Człowiek staje się produktem swoich doświadczeń i jeśli nie wykona wielkiej pracy, po prostu przesiąka atmosferą swojego domu. W jakim domu ty chcesz, aby dorastało twoje Dziecko? Twój chłopiec? Kiedy mój właśnie śpi, bo nie czuję jego ruchów w brzuchu, marzy mi się dom otwarty dla marzyciela. Odkrywcy, może artysty. A może architekta, a może podróżnika? Tak naprawdę to marzę o ostoi. Gdzie będzie śmiech i płacz, i zdrowa atmosfera. Tylko co to u licha znaczy, ta zdrowa?! Po pierwsze, bo pamięć mam jeszcze niezłą.. Atmosfera bez strachu, za to z pełnią miłości i zrozumienia. Także dla odrębnego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie w pandemii Projekt Self-Help

Materiał napisała p. Agnieszka Musiał Dlaczego izolacja ma negatywny wpływ na ludzi, nawet na osoby z charakteru introwertyczne, jakie mogą być skutki dla zdrowia psychicznego w aktualnej sytuacji?   Człowiek jest z natury istotą społeczną i potrzebuje innych ludzi do tego, aby żyć i się rozwijać. Oczywiście potrzebujemy czasem być sami i odpocząć od zbyt dużej ilości bodźców, jednak wówczas sami podejmujemy taką decyzję. Izolacja, która zostaje nam narzucona w znacznym stopniu odbiera możliwość dokonania wyboru. Osoby z natury introwertyczne mogą początkowo odczuwać pewną ulgę z możliwości spędzania czasu samotnie, jednak z czasem sytuacja ta staje się również dla nich bardzo trudna. Niezależnie od tego, czy przebywanie z ludźmi stanowi dla nas źródło komfortu czy bywa powodem niepokoju, to brak możliwości wymiany myśli z innymi i wsp& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boys will be boys, czyli jak wmówić chłopcu, że nie umie czytać. Chłopięcy rozwój i cały inny weltszmerc

Dziewczynki nie umieją matematyki. Chłopcy nie potrafią czytać! Te (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niektórzy lekarze. Mój blog

Ile razy poszedłeś do lekarza i nie otrzymałeś pomocy? Lekarz przepisał leki, które nie pomagały. Wróciłeś do lekarza. Dostałeś inne leki, jednak objawy dalej nie ustępowały. Ten scenariusz powtarzał się wiele razy, a ty stałeś się natrętnym pacjentem. Wiesz, że nie powinieneś sprawdzać choroby w internecie. Jednak w końcu zmęczony dolegliwościami zdrowotnymi decydujesz się na ten krok. Wpisujesz objawy w wyszukiwarkę i znajdujesz kilka chorób lub pytasz znajomego, który sugeruje, że możesz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O czym będzie. Zwierzę w domu, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko

O czym będzie? O milusińskich, czyli o dzieciach i  pupilach, które często są substytutem dziecka.   Co trzymamy w domu? Pies, kot, chomik to często spotykane zwierzęta domowe. Ale są też inne, może mniej popularne ale również urocze, czy  też tajemnicze. O czym myślę? O szynszylach i ...patyczakach. Pierwsze są miłe, puszyste i urocze. Drugie  intrygujące. Może ne dla każdego, bo co interesującego może być w zwierzętach ukrywających się między gałęziami? Każda istotą żywa ma coś co może zainteresować człowieka.    Jak wychować zwierzoluba. Dzieci od najmłodszych lat lgną do zwierząt. Słynne: "Mamo, kup mi pieska." w większości domów pada  przynajmniej raz. To czy ulegniemy prośbom malucha zależy tylko od nas.Należy  dzieciom uzmysłowić, że pies, jak i każde inne zwierzę, wymaga opieki i troski. To nie zabawka, którą  można rzucić  w kąt, gd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ponownie o konflikcie interesów panzdrowie

Pan Zdrowie obejrzał rozmowę redaktora Piotra Szlachtowicza z redaktorem Maciejem Pawlickim. Zwrócił uwagę na to, że po raz kolejny pojawia się wątek konfliktu interesów osób doradzających rządzącym i zarazem wynagradzanych przez koncerny produkujące szczepionki. Rządowi doradcy opłacani również z podatków płaconych przez Pana Zdrowie powinni złożyć publiczne oświadczenia podpisane imieniem i nazwiskiem o tym, że nie pobierali i nie pobierają od producentów szczepionki wynagrodzeń w żadnej formie. Rozmowę można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5vtrxOBSbNE (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pan Zdrowie pod wodospadem panzdrowie

Pan Zdrowie zapytał: zdarzyło ci się stać pod wodospadem, woda leci na głowę, zalewa uszy i oczy, wdziera się do nosa, uderza z impetem w czaszkę, z hukiem odbija się od skały, na której stoisz? A może taki wodospad lub kaskada na basenie? Działa podobnie. Nie sposób opanować zalewającego cię żywiołu, póki stoisz pod spadającym ogromem wody. Robisz krok do tyłu i okazuje się, że tę ścianę wody przed twoją twarzą możesz spokojnie obserwować. Podobnie jest z myśleniem. Czasami nie sposób opanować tego żywiołu. Myśli leją się prosto w twoją głowę, zatykają, odbierają oddech. Szczególnie, kiedy komuś bardzo zależy, żeby bombardować cię informacjami, które mają wywołać paniczny strach, odebrać ci oddech, zapędzić w kozi róg. Pan Zdrowie radzi: cofnij się o krok. Spójrz na swoje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pan Zdrowie poszuka sam panzdrowie

  Pan Zdrowie zadaje pytania odpowiedzialnym za zdrowie i bezpieczeństwo w Polsce. Nie otrzymuje odpowiedzi, w zamian jest obrażany. Szuka odpowiedzi w dostępnych oficjalnie źródłach. Pan Zdrowie poleca rozmowę, którą można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=X745fiq6W9w Zadawaj pytania. Szukaj na nie odpowiedzi.

Zobacz cały wpis na blogu »