Trening

Wpisy zawierające słowo kluczowe trening.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wstępowanie Ćwiczenia na uda

Bardzo dobrze kształtuje mięśnie pośladków. Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy krzesła, bądź innego podwyższenia. Idea jest taka, aby po umieszczeniu nogi na tym podniesieniu, kąt, jaki wytworzy się między udami a łydkami był prosty. Dla ułatwienia może być ostry. Ćwiczenie polega na wybijaniu się w górę nogą umieszczoną na podwyższeniu i zamienianiu w powietrzu nóg. Analogiczne ćwiczenie wykonujemy wchodząc po schodach, przeskakując co 2-4 stopnie. To również bardzo dobre ćwiczenia na pupę.

Zobacz cały wpis na blogu »
trening obwodowy Krótki kurs małego pakera

Tę formę treningu stosuje się u początkowych kulturystów, u zaawansowanych w okresie przygotowania ogólnego w rocznym cyklu treningowym i jako rozgrzewkę przed treningiem - a więc można stosować ją na codzień, z różnym oczywiście natężeniem i odpowiednim wyborem ćwiczeń. Trening obwodowy przyczynia się do osiągnięcia dużej wytrzymałości siłowej, przez doskonalenie układu krążenia i oddychania, nie wpływając ujemnie na rozwój szybkości i koordynacji ruchowej. Stosowany jest przez przedstawicieli wielu dyscyplin sportowych. Ogólne zasady treningu obwodowego przedstawiają się następująco: - ustawiamy 8-12 stacji do ćwiczeń - ćwiczenia powinny być opanowane technicznie - obciążenie lub ilość ruchów powinna wynosić 50% możliwości ćwiczącego (np. rekord w przysiadzie wynosi 100 kg - ćwiczymy na 50 kg, podciągamy się na drążku 20 razy, stosujemy 10 pociągnięć) - nie stosujemy przerw między ćwiczeniami - obwód pokonujemy w takim czasie aby nie doprowadzić do wyczerpania - po stwierdzeniu poprawy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Filozofia treningu Krótki kurs małego pakera

Każdy kulturysta marzący o sukcesach w sportowej rywalizacji, ale nie tylko, chce być większy, rozwijać swoje granice fizyczne i umysłowe. Taki rozwój daje po pewnym czasie konkretne efekty w czasie występu na konkursie. Ciężkie wagi to najlepszy sposób na zbudowanie wielkości ciała. Ostatnie badania fizjologiczne dowodzą nawet, że niezwykle skuteczne jest wykonywanie w części serii lub powtórzeń ruchów częściowych, niepełnych. Stosując przy tym duże ciężary zyskujemy masę i gęstość mięśni przez maksymalne ich przeładowanie. Jak wskazuje doświadczenie najlepszych kulturystów świata, trening na masę z dużymi ciężarami należy zaczynać dopiero po 2-4-letnim przygotowaniu z mniejszymi, średnimi obciążeniami, a więc kiedy zbuduje się podstawową bazę fizyczną. Jakie ćwiczenia podstawowe są najbardziej skuteczne w budowaniu masy, przy zastosowaniu dużych ciężarów? Tutaj również opieram się na opinii takich autorytetów, jak np. Schwarzeneg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Hydro - siłownia przyszłości Dla bogaczy

Co najlepiej działa na ciut za duże boczki i brzuszek? Wiadomo trening w wodzie. Jednak nie każdy ma basen w domu, ewentualnie blisko miejsca zamieszkania. To nic technika wychodzi naprzeciw potrzebom ludzkości.       Hydro Physio Lifestyle jest stworzony idealnie pod każdym względem. Wbrew obawom jest bardzo mobilny i łatwy w montażu. Poza tym działa lepiej niż zwykła bieżnia czy inny treningowy gadżet - możemy dzięki niemu trenować w maksymalny sposób różne partie mięśni. Poza tym efekty są szybsze niż w zastosowaniu tradycyjnych urządzeń siłowych.   Cena nieznana - produkt na razie w fazie testów.    

Zobacz cały wpis na blogu »
Szybko, Szybciej, Kubica! Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Szybkość i przyspieszenie to podstawa dla każdego piłkarza. Nie ważne, czy jesteś napastnikiem, pomocnikiem, obrońca czy bramkarzem musisz być szybki. Start do piłki, bieg do kontrataku czy wybieg na pozycje to tylko przykłady sytuacji w których od naszych nóg zależy powodzenie akcji.  Trzeba powiedzieć sobie szczerze, truchtanie podczas rozgrzewki nie wystarczy. Zabieramy się za trening szybkościowy...  Zależy nam na poprawie szybkości na krótkich dystansach 10-20m, wiec ćwiczenia będą trochę inne niż zazwyczaj. Wykonujemy je w krótkich, ale intensywnych seriach. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak strzelać żeby trafić Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Dziś druga część naszego poradnika, wiemy już, jak ważna jest rozgrzewka wiec czas na STRZAŁY!   Czasem jedno kopnięcie piłki może przesądzić o losach całego meczu. Zabieramy się więc do TRENINGU!  Do naszych ćwiczeń nie potrzebujemy dużo - piłka, dwóch kolegów i coś z czego można zrobić bramkę (jeśli akurat jesteśmy po lekcjach mogą być plecaki, patyki,  drzewa czy trzepak na podwórku)  Ćwiczenie polega na przyjęciu piłki, a następnie strzale na bramkę. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe, musimy uważać aby podczas przyjmowania piłka nie uciekła nam na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trening Pucharu Mlecznego Startu część 1 Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Zaczynamy cykl porad Pucharu Mlecznego Startu, na pierwszy ogień idzie rozgrzewka.  Fani sztuczek techniczny mogą się nie martwić   - na to też przyjdzie pora...  Poza tym, finaliści Pucharu Mlecznego Startu pewnie będą mieli okazje nauczyć się kilku tricków od prawdziwego mistrza (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zidane w polskiej lidze??? Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Jak wszyscy wiedzą, już 4 czerwca na finał  Pucharu Mlecznego Startu przyjedzie legenda piłki - Zinedine Zidane, jednak to nie koniec dobrych wiadomości !!!!!!!!!!! Dziś w wywiadzie dla francuskiej telewizji powiedział, że to prawdopodobnie „początek jego przygody z Polską”. Może Zidanowi znudziło się na emeryturze i chciałby jeszcze pograć w piłkę???????????? W  Canal+ powiedzieli żę menadżer p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konkurs! Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Puchar Mlecznego Startu to nie tylko wspaniała, sportowa przygoda, to również świetna okazja do udziału w naszych licznych konkursach i szansa na wygranie wielu, atrakcyjnych nagród. Na początek konkurs z gadu gadu.Co zrobić by wygrać ? 1. Ułóż hasło na temat Pucharu Mlecznego Startu, piłki nożnej i Zinedine’a Zidane’a. 2. Wyślij hasło na numer Gadu Gadu 13420510 3. Ustaw na swoim Gadu Gadu opis: Zidane? Piłka ? Zabawa? Więcej ? Wejdź na www.mlecznystart.pl4. Do wygrania 50 zestawów Kibica!,Szczegóły oczywiście na www.mlecznystart.pl

Zobacz cały wpis na blogu »
Grać czy nie grać ? :) Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Dlaczego warto brać udział w rozgrywkach Pucharu Mlecznego Startu ? Najlepiej wiedzą o tym ubiegłoroczni zwycięzcy z TKKF Wrocław i ich trener Janusz Borowy, który mówi: „Udział w rozgrywkach to bardzo duże przeżycie dla młodych zawodników, dające dzieciom masę niesamowitych wrażeń. Dzięki takim turniejom dzieciaki mobilizują się do większego wysiłku, a podpatrując kolegów z całego świata, uczą się nowych umiejętności”  Nie ma chyba na co czekać ? Zgłoszenia do rozgrywek trwają tylko do 28 marca...  

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosna. Czas na trening Puchar Mlecznego Startu - gramy dla Zidana

Pogoda sprzyja treningom na zewnątrz – czas wyjść z hali! Kilka tygodni jakie zostały do rozgrywek, warto poświęcić na podłapanie formy. Najlepiej i kondycyjnej i technicznej. Jeszcze nie jest za późno ;) Kilka rad na pewno na blogu się znajdzie – już wkrótce.

Zobacz cały wpis na blogu »