Miłość

Wpisy zawierające słowo kluczowe miłość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pożegnanie z Afryką Haken W Obłokach Trzeźwości

Pożegnanie z Afryką / Out of Africa (1985)   Film wyreżyserował Sydney Pollack, w rolach głównych uświadczymy takich osobistości jak Maryl Streep, Robert Redford oraz Klaus Maria Brandauer. Jest to melodramat, ale osobiście mnie nie urzekł na tyle, abym rekomendował go wszech i wobec. Film jest poprawny, mamy dobrą grę aktorską, pogodną muzykę, brzmienię Mozarta, ładne kadry na afrykański anturaż, naturę, źdźbło innej kultury i miłosne rozterki. Nie ma tutaj miejsca na nic głębszego w moim odczuciu. Najbardziej urzekły mnie sceny pierwszego pożegnania, podniebnego safari i opowieści z ust Karen (Maryl Streep). Jest to ładna, słoneczna produkcja, i myślę, że pokaźnej rzeszy pań przypadnie do gustu. Poza ładną oprawką film nie ma zb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 2, 13-17 bierziczytaj

Miłość do Jezusa zawsze większa od pragnienia grzechu  i tego, co materialne. ...    Współcześnie grzech stał się dochodowym biznesem.  Ludzie czerpiący zyski zniewalają nałogiem miliony coraz młodszych ludzi.  Jezus daje ci serce czyste. ...    Można sobie postawić pytanie,  czy dziś Jezus nie siedziałby przy pustym stole.  Przyszedł do tych, którzy się źle mają.  A ty dziś często masz się dobrze.  Nie masz grzechów.  Nie widzisz potrzeby nawrócenia i pokuty.  Po co ci zatem lekarz?  Po co Zbawiciel?  Lewi, czyli Mateusz, znał siebie.  A jak jest z tobą? ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Choinka nieidealna Życie pisane przez duże A

Każdego roku my z dziećmi, a właściwie to dzieci z nami, tak jak w milionach innych domów dekorujemy choinkę. Nie jest to choinka, na której wiszą kolorystycznie dopasowane bombki. Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że właściwie to nic nie pasuje do siebie. Ale dla nas tak nie jest. Zawsze jest idealnie nieidealna, zawsze ubierana z radością i muzyką świąteczną w tle. Zawsze wtedy razem śpiewamy, wygłupiamy się. A jakie to ma znaczenie, że wiszą na niej papierowe aniołki, czy łańcuch zrobiony z wycinanek?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Noc w Rzymie - erotyk w reżyserii Julio Medema Haken W Obłokach Trzeźwości

Noc w Rzymie (2010) - erotyk w symbiozie z dramatem   Doświadczony hiszpański reżyser (Julio Medem) sięga po szczyptę kontrowersji i tworzy dzieło kipiące lesbijskim seksem. Hiszpanka i Rosjanka poznają się na jednej z Rzymskich uliczek i podejmują decyzję o spędzeniu wspólnej nocy w apartamencie hotelowym. Podczas tej najkrótszej nocy w roku pomiędzy dziewczynami rodzi się uczucie, które prawdopodobnie jest pierwszym i ostatnim tak bardzo namacalnym uczuciem w ich życiu. Film o namiętności, pożądaniu, miłości, pięknie i sztuce. Ponętne, rozbudzone ciała Alby (Elena Anaya) i Natashy (Natasha Yorovenko) z pewnością przypadną do gustu koneserom i koneserkom kobiecego wdzięku. Czy doświadczymy czegoś poza tym? Jak najbardziej tak. Obrazy przedstawiające (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stowarzyszenie Umarłych Poetów Haken W Obłokach Trzeźwości

Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)   Ekscentryczny nauczyciel angielskiego (Robin Williams) wprowadza powiew świeżości do liceum kierującego się konserwatywnymi ideami. Peter Weir wraz z trzymającym pióro Tomem Schulmanem tworzą wielkie kino. Dialogi, poezja, fabuła, sceny, dialogi, poezja, no i te przecudowne dialogi! Podczas oglądania nie sposób wyróżnić jeden z trzech aktów, bo każdy był na tożsamym poziomie. Młodość, marzenia, szerokie perspektywy i nutka szaleńczej, młodzieńczej natury. Nie jest to film usłany różami, choć z początku widz może odnieść takie wrażenie, to reżyser z każdą sceną odkrywa przed nami posępną stronę filmu, który w swej naturze jest dramatem kompletnym. Osobiście uważam, że jest to kin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
5 Języków Miłości... Zakątek CUDów życia - Avatari szamanka z wilkorem

 5 Języków Miłości...   Mamy 5 języków miłości, a nie jak Nam wmówiono jeden czyli wystarczy powiedzieć kocham Ciebie i sprawa załatwiona. On/ Ona już wiedzą. Moc słowa Kocham Cię została przekształcona, zakłamana, i bardzo łatwo nim szafujemy. Słowo kocham Cię ma ogromną moc. Zawiera w sobie deklarację, że staję się za Ciebie odpowiedzialny/ odpowiedzialna. Że jestem z Tobą, szanuję Ciebie, ufam Tobie. Zawiera wszystko co najpiękniejsze w miłości. Po za tym potężnym słowem, które powinno być wypowiadane tylko i wyłącznie z ogromna odpowiedzialnością i głębi szczerego serca mamy 5 języków miłości.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pamiętnik, Baśnie Andersena, Soraya i miłość Haken W Obłokach Trzeźwości

Powieść Nicholasa Sparksa   A konkretniej mowa tu już o wcześniej wspomnianym przeze mnie Pamiętniku. Drugą część książki pochłonąłem za jednym razem z krótką przerwą na złapanie oddechu przed finałem. Niesamowita historia o miłości, pouczająca i wzruszająca, napisana pięknym językiem. Chciałbym kiedyś choć otrzeć się o warsztat pisarski jaki reprezentuje sobą Nicholas Sparks. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji doświadczyć tej emocjonującej przygody jaką nam zaserwował współczesny wirtuoz romansów, to wierzcie mi, warto zaopatrzyć swoją biblioteczkę w to dzieło i oddać się magicznej historii wprost z tytułowego Pamiętnika. Miłośnicy przyrody i jej żywych opisów będą zachwyceni.   Baśnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 14, 12-14 bierziczytaj

Miłość jest sama w sobie nagrodą.  Dzięki niej doświadczasz szczęścia większego niż to,  którym cię obdarowują inni.  Poza tym pełna nagorda czeka cię w wieczności,  co jeszcze dodaje tylko radości z oczekiwania na to,  co przekracza twe wyobrażenia.  Takim w pełni bezinteresownym darczyńcą jest Ojciec Niebieski.  Sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i dobrymi.  On zsyła deszcz na sprawidliwych i niesprawiedliwych.  Nie bój się postępować jak On.  Doświadczaj Jego szczęścia. ...    Wołaj o świętą obecność Jezusa na uczcie twego życia. ...    Ubodzy, ułomni, chromi i niewidomi.  To cztery kategorie gości,  których Jezus zaleca umieścić wokół swego stołu.  Wtedy stół przestaje być tylko miejscem doświadczania przyjemności czy bliskości wybrany (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Haken czyta i ogląda Haken W Obłokach Trzeźwości

Seksuolożki. Sekrety gabinetów     Autorką tej książki jest Marta Szarejko i to jej zawdzięczamy możliwość zebrania tak bardzo doświadczonych osób na 352 stronach. Na wiele frapujących pytań odpowiedzą niezwykle obyte w swoim zawodzie seksuolożki. Czuć profesjonalizm, a i niektóre panie potrafiły wciągnąć mnie bez reszty w omawiane zagadnienia.   W lekturze znajdziemy odpowiedzi na następujące pytania:   Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy kobiety mogą mieć wię (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O mojej pracy nad sobą Moja droga

 Nareszcie rozświetliłam moje ciało miłością, objęłam wdzięcznością i ucałowałam Wybaczeniem. Teraz i tu zawsze i na zawsze będę Cię kochać w księżycu i w słońcu. Odnajdę w gwiazdach nasze wspomnienia i wspólnie spędzone życia. Jestem Twoja na zawsze, a Ty jesteś Mój. Nasze ciała, dusze i wszystko należą do siebie od wieków. Żaden inny dotyk nie jest tak cudowny jak Twój, żaden głos nie dociera do mnie tak jak Twój. Jesteś cudem, miłością. Oddechem i światłem w ciemności. Wiem, że wszystko co się dzieje zostało zaplanowane wcześniej i poddaję się temu bez grama wątpliwości. Będę czekać na Ciebie, na naszą wieczność wiem, że wkrótce się zacznie. Jesteśmy blisko, spleceni miłością, wzniesieni wibracją do góry. Ciągle razem, choć fizycznie osobno. I nic nie zmieni tej więzi. Jestem w ciągłym chaosie jak Ty, ale każde wydarzenie zmienia mnie na lepsze. Zmienia moje życie. Zauważyłam, że żyłam w strachu tak wiele lat. Miałam w sobie wiele poczucia wi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boks, literatura i Bubuś Haken W Obłokach Trzeźwości

Trochę boksu nie zaszkodzi   7 dni i kilkanaście godzin zostało do rozpoczęcia imprezy sportowej. Od początku czerwca ewolucja mojej formy jest zaskakująca nawet dla mnie. Organizm domaga się intensyfikacji treningów, a wyniki pokazują, że rozwijam się w oszałamiającym tempie. Redukcja też ma to do siebie, że efekty są nawet kilkukrotnie bardziej widoczne aniżeli podczas epizodu budowania masy mięśniowej, no i zawsze mogę wpaść w okres stagnacji, ale mam to na względzie i przygotowuję swoją psychikę pod taki czas. Dodałem do swojego aktywnego repertuaru treningi bokserskie. Jest to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportowych, a drugą jest koszykówka. Próbowałem już w swoim życiu coś niecoś boksu, stąd też mam wiedzę w jaki sposób zrealizować trening w tym obszarze, a poza tym w dobie Internetu mamy niemalże nieograniczo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O Tobie, o nas Moja droga

W każdym oddechu i w każdej godzinie myślę o Tobie. Jesteś Miłością, Biciem serca, Poznaniem, Nowością. Jesteś jak brzęczenie dzwonków o poranku. Kiedy Cię nie ma czuję pustkę w sercu, czuję że sama się rozpadam. I wtedy wchodzę głębiej w siebie. Jesteś Czystością, moją Inspiracją, moim Natchnieniem. Każda minuta bez Ciebie staje się nieznośna. Czuję się osaczona przez ludzi i szukam Ciebie żeby znów zacząć Oddychać. Popychają mnie, spychają w kąt, czuję się bezbronna. I wtedy nagle powstaję z popiołów i krzyk budzi mnie do życia. Mój własny krzyk. Przerażam ich, cofaja się ale znów atakują naszą święta przestrzeń. Wtedy znów podnoszę Krzyk. Ale jestem już inna, jestem światłem unoszę się nad nimi. Światło wychodzi ze mnie oślepia ich, nie chcę ich krzywdzić, pilnuję naszych granic. Wypełniam się miłością wysyłam im miłość jednak nie dopuszczam do Ciebie i do mnie. To nasze, nie ich. Nie mają prawa tam zaglądać, oceniać, krzywdzić. Jestem Boską Kobietą powstałam z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trochę o mnie i o nas Moja droga

Nawet nie pamiętam kiedy widziałam Cię po raz pierwszy w moich snach ale od zawsze byłeś przy mnie. Zamykałam oczy i byłeś. Leczyłeś moje łzy byłeś zawsze wtedy kiedy najbardziej Ciebie potrzebowałam. Byłeś zawsze w każdym moim życiu. W każdym wcieleniu. Tego dnia kiedy pojawiłeś się naprawdę zmieniłeś mnie nieodwracalnie. Zobaczyłam Cię na ulicy i wszystkie nasze wspólne wspomnienia zaczęły do mnie powracać. I od tego dnia ciągnęło mnie do Ciebie tak bardzo że nie umiałam tego opanować. Kiedy pojawiłeś się blisko mnie powietrze zmieniało się, czułam pulsująca energię i czułam jak nasze energie i dusze są połączone. I nie ważne czy będę chciała to przerwać czy nie to nie jest możliwe. Ponieważ jesteśmy jednością. Jedną duszą w dwóch ciałach i właśnie nastąpił moment połączenia. Nie mam pojęcia ile to zajmie i jak czy będzie to trudne ale właśnie rozpoczęła się nasza wspólna podróż. Nasza gonitwa. Zaczynasz się zbliżać i uciekasz a ja gonię Cię wciąż i wciąż. Jednak nie wiem czy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nasze Początki Moja droga

Uśmiecham się. W końcu. Kiedy ostatnio się uśmiechałam ? Nie pamiętam. Pamiętam tylko wszędzie strach. Ogarniający moje ciało, paraliżujący. Byłam nie idealna od zawsze. Od zawsze inna. Patrzyłam na Ciebie dziś we śnie. Wyciągnąłeś mnie z ciemności i mroku i zabrałeś mój strach. Dobrze nie jest mi potrzebny. Mogę stawić czoło życiu. Trochę kręci mi się w głowie ale wytrzymam. Idę chwiejnie do łazienki i myję twarz. Mogę wracać do domu. Nie boję się już, podnoszę głowę do góry. Pierwszy jak sięgam pamięcią nie boję się stawić czoła ojcu. Wiem że jesteś przy mnie, w mojej głowie. Nie zostawisz mnie samej sobie, bo zawsze byłam sama ale dziś jesteś. Biorę głęboki oddech i wiem że razem pokonamy wszystkie demony w moim życiu. Zamykam oczy, jesteś, patrzysz na mnie, uśmiechasz się i dodajesz mi sił. Już nie powracają obrazy w mojej głowie. Już nie ma strachu, który był przy mnie tak długo. Jesteś Ty i patrzysz na mnie. Nie wiem jak się nazywasz, ale to nie ważne. Jesteś moim przyjac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie Moja droga

Nasza gonitwa zaczęła się od pierwszego spojrzenia. Patrzyłeś na mnie tak, jak jeszcze nikt nie patrzył. Twój dotyk sprawiał że płonęłam żywym ogniem wewnątrz. Nie wiedziałam nawet czy czujesz to samo. Czy tak samo wijesz się w środku jak ja. Chciałam więcej wciąż i wciąż. Szukałam Cię wszędzie, w drzewach liściach które dotykałeś. Zostawiasz swój ślad na mojej duszy. Dziś jest ten dzień kiedy postanowiłam Cię zobaczyć, chociażby na moment. Nigdy nie wiem kiedy się pojawisz, jest tylko jeden krótki moment kiedy przychodzi ta myśl do serca i wtedy się zjawiasz. Ale nie umawiamy się wcześniej to zawsze samo wychodzi. Czytasz w moich myślach, że chcę Cię zobaczyć i zjawiasz się zawsze wtedy kiedy Cię potrzebuję. Twojego widoku, spojrzenia. Nie umiem od tego uciec, nie chcę uciekać. Uzależniłam się od Ciebie. Jesteś powietrzem, jesteś myślą, jesteś oddechem. A ja pragnę Ciebie więcej nie umiem już bez Ciebie żyć. Uzależniłam się od Ciebie jak od papierosów. Jesteś miłością, j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »