Miłość

Wpisy zawierające słowo kluczowe miłość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dzięki tobie Winn-Dixie Haken W Obłokach Trzeźwości

Dzięki tobie Winn-Dixie   Powieść autorstwa Kate DiCamillo. Książka opowiada nam o samotnej dziewczynce, której niezwykle trudno jest się odnaleźć w nowym miejscu. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze bezpańskiego psa i nadaje mu imię Winn-Dixie.   Opowieść o tym, że pies może sprawić, iż nasze dotychczasowe, ponure życie, nabierze pełnej palety barw i stanie się radosne. Pogodna, wzruszająca i ciepła historia. Jest to jedna z tych książek, o których chcę pamiętać. Literatura adresowana do najmłodszych, ale jakże wartościowa dla dorosłych. Wierzę, że wydarzenia przedstawione przez Kate DiCamillo są prawdziwe. Wpędza mnie w podziw to, jak wiele mądrości udało się przekazać pisarce w tak krótkiej, z założe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Myślałam, że trudno mnie pokochać..." mysli-zebrane

"Myślałam, że trudno mnie pokochać,a prosiłam o miłość niewłaściwe osoby."- Allyson Dinneen   Za nami luty..Miesiąc, w którym swoje święto mieli zakochani. Z tej okazji chcę wyrzucić z siebie trochę cierpienia, szczyptę bólu i mnóstwo rozczarowania..   Nigdy nie miałam szczęścia w miłości. W życiu w sumie też nie, ale dzisiaj nie o tym chcę napisać. Tak na prawdę kochałam dwa razy, ale czy byłam kiedykolwiek kochana?Być może tak, ale z jakiś powodów nie potrafiłam tego dostrzec, albo nie chciałam, a może ktoś pokochał mnie w niewłaściwym momencie..   Pierwsza miłość - P.Jeszcze z czasów liceum.. Na początku była niesamowita chemia między nami, od początku rozumieliśmy się bez słów, sex był zawsze cudowny..Pomimo tej pięknej sielanki po ponad 5 latach zostało wyrwane mi serce.Zdradził mnie, nie raz. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dawno mnie tu nie było >15.02 W pogoni za lepszym jutrem ^^

Wpis z dnia 15.02.2023 Znaczy wtedy miał zostać opublikowany, ale platforma miała zły humor. Z resztą nie pierwszy raz i nie ukrywam, że jest to bardzo irytujące.. No więc .. Dawno mnie tutaj nie było.. Zaliczenia z zacho, Łódź, Konin, Niemcy, Walentynki, dzieciaki, działo się Mega się cieszę, że wchodzę na czysto w nowy semestr Nowy semestr, nowa energia, nowe problemy .. Pesymizm? Raczej realizm, bo zawsze są problemy -.- Wyjazd do Łodzi okazał się wycieczką i rozeznaniem jak to wszystko wygląda (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wytresować smoka 2 (2014) Haken W Obłokach Trzeźwości

Jak wytresować smoka 2 / How to train your dragon 2 (2014)   Studio DreamWorks ponownie daje czadu! Ciąg dalszy przygód ze smokami u boku. Dean DeBlois samotnie czuwał nad kontynuacją tej historii. Wyszło bez zarzutu.   O miłości, przyjaźni, olbrzymiej stracie i negatywnym oraz pozytywnym wpływie jednostki na tysiące. Sekwencje walk rewelacyjne. Smutniejsza odsłona, ale ze stosunkowo optymistycznym zakończeniem.   Podczas oglądania uruchomiła się we mnie chęć na grę z ziejącymi ogniem istotami w tle. Może pójdę za tym głosem i przeprowadzę rekonesans w świecie gier. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rytuały miłosne. Avatari Witch - Szamanka z Wilkiem

Rytuałay miłosne. Czym są magiczne rytuały miłosne ?? Jak działają ?? Kto i kiedy powienien z nich skorzystać ?? Jakie dają rezultaty ?? Na te i inne pytania, odpowiedzi w filmie.       

Zobacz cały wpis na blogu »
Guillermo del Toro: Pinokio (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Chłopiec z drewna o wielkim sercu   Geppetto wiedzie wspaniały żywot wraz ze swoim ukochanym synem Carlo, który w wyniku zrzuconej bomby na kościół katolicki ponosi śmierć. Tragedia wywiera na Geppetta ogromny wpływ i nie jest w stanie pracować ani zbyt dużo jeść, a całe dnie i noce spędza nad grobem swojego synka. Pewnej nocy decyduje się wystrugać z drewna pajacyka, który ma odzwierciedlać jego utęsknioną pociechę.   Tak rozpoczyna się film autorstwa Guillermo del Toro; jakże piękny film. Pierwszy akt wzruszający, pokazujący m.in bolesną podróż ojca po stracie ukochanego dziecka. Bardzo mnie to wzruszy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Romeo i Julia (1968) Haken W Obłokach Trzeźwości

Romeo i Julia (1968)   Piękno uderza z ekranu i słuchawek. Duch Williama Szekspira przemówił w ekranizacji autorstwa Franciego Zeffirelliego. W postać Romea wcielił się Leonard Whiting, a zaszczyt wkomponowania się w Julię spadł na Olivie Hussey. Wiek aktorów znacząco podnosi wartość dzieła Franciego dodając mu realizmu. Za muzykę odpowiada maestro brzmienia Nino Rota.   Romeo zobaczywszy Julię na balu traci głowę i pochłonięty strzałą amora obdarowuje jej częścią również swoją ukochaną. Pomimo ich namacalnej i pełnej liliowej woni miłości zwaśnione rody nie dochodzą do porozumienia. Scena z nocy uciech w a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O babci i dziadku Życie pisane przez duże A

Mamy wyjątkowe dwa święta- wczoraj było święto babci, a dziś dzień dziadka. Takie dni skłaniają do przemyśleń. Jak kształtują się relację wyjątkowych dzieci z dziadkami? Czy rozumieją ich niedoskonałości? Wyjątkowe dziecko zachowuje się inaczej, inaczej od przyjętych norm społecznych. Dla nas jako rodziców diagnoza zazwyczaj jest szokiem. A co z dziadkami? Idealna sytuacja to taka, w której dziadkowie pomimo tego, iż za ich czasów autyzm „nie funkcjonował”, to rozumieją i akceptują. Jednak nie zawsze tak jest. W nas, jako rodzicach akceptacja samej diagnozy przychodzi powoli. Musimy pogrzebać marzenia o idealnym dziecku, które będzie wręcz książkowo przechodzić kolejne etapy swojego życia. Wchodzimy czasem w etap wyparcia- przecież to niemożliwe, on jest taki jak inni. Kiedy spadamy na samo dno swoich wyobrażeń, łapiemy się na tym, że to były ty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dawanie i przyjmowanie plus ćwieczenia. Avatari Witch - Szamanka z Wilkiem

Dawać i brać . Przyjmować i obdarowywać. Co sprawia Nam trudność, a co łatwość ?? Jak to rozpoznać ?? Jak sobie z tym radzić ?? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w filmie.       (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zmierzch" Stephenie Meyer Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 61/100  "Zmierzch" Stephenie Meyer Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze...   Jest to pierwsza część Sagi o wampirze, który zakochuje się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pożegnanie z Afryką Haken W Obłokach Trzeźwości

Pożegnanie z Afryką / Out of Africa (1985)   Film wyreżyserował Sydney Pollack, w rolach głównych uświadczymy takich osobistości jak Maryl Streep, Robert Redford oraz Klaus Maria Brandauer. Jest to melodramat, ale osobiście mnie nie urzekł na tyle, abym rekomendował go wszech i wobec. Film jest poprawny, mamy dobrą grę aktorską, pogodną muzykę, brzmienię Mozarta, ładne kadry na afrykański anturaż, naturę, źdźbło innej kultury i miłosne rozterki. Nie ma tutaj miejsca na nic głębszego w moim odczuciu. Najbardziej urzekły mnie sceny pierwszego pożegnania, podniebnego safari i opowieści z ust Karen (Maryl Streep). Jest to ładna, słoneczna produkcja, i myślę, że pokaźnej rzeszy pań przypadnie do gustu. Poza ładną oprawką film nie ma zb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 2, 13-17 bierziczytaj

Miłość do Jezusa zawsze większa od pragnienia grzechu  i tego, co materialne. ...    Współcześnie grzech stał się dochodowym biznesem.  Ludzie czerpiący zyski zniewalają nałogiem miliony coraz młodszych ludzi.  Jezus daje ci serce czyste. ...    Można sobie postawić pytanie,  czy dziś Jezus nie siedziałby przy pustym stole.  Przyszedł do tych, którzy się źle mają.  A ty dziś często masz się dobrze.  Nie masz grzechów.  Nie widzisz potrzeby nawrócenia i pokuty.  Po co ci zatem lekarz?  Po co Zbawiciel?  Lewi, czyli Mateusz, znał siebie.  A jak jest z tobą? ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Choinka nieidealna Życie pisane przez duże A

Każdego roku my z dziećmi, a właściwie to dzieci z nami, tak jak w milionach innych domów dekorujemy choinkę. Nie jest to choinka, na której wiszą kolorystycznie dopasowane bombki. Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że właściwie to nic nie pasuje do siebie. Ale dla nas tak nie jest. Zawsze jest idealnie nieidealna, zawsze ubierana z radością i muzyką świąteczną w tle. Zawsze wtedy razem śpiewamy, wygłupiamy się. A jakie to ma znaczenie, że wiszą na niej papierowe aniołki, czy łańcuch zrobiony z wycinanek?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Noc w Rzymie - erotyk w reżyserii Julio Medema Haken W Obłokach Trzeźwości

Noc w Rzymie (2010) - erotyk w symbiozie z dramatem   Doświadczony hiszpański reżyser (Julio Medem) sięga po szczyptę kontrowersji i tworzy dzieło kipiące lesbijskim seksem. Hiszpanka i Rosjanka poznają się na jednej z Rzymskich uliczek i podejmują decyzję o spędzeniu wspólnej nocy w apartamencie hotelowym. Podczas tej najkrótszej nocy w roku pomiędzy dziewczynami rodzi się uczucie, które prawdopodobnie jest pierwszym i ostatnim tak bardzo namacalnym uczuciem w ich życiu. Film o namiętności, pożądaniu, miłości, pięknie i sztuce. Ponętne, rozbudzone ciała Alby (Elena Anaya) i Natashy (Natasha Yorovenko) z pewnością przypadną do gustu koneserom i koneserkom kobiecego wdzięku. Czy doświadczymy czegoś poza tym? Jak najbardziej tak. Obrazy przedstawiające (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stowarzyszenie Umarłych Poetów Haken W Obłokach Trzeźwości

Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)   Ekscentryczny nauczyciel angielskiego (Robin Williams) wprowadza powiew świeżości do liceum kierującego się konserwatywnymi ideami. Peter Weir wraz z trzymającym pióro Tomem Schulmanem tworzą wielkie kino. Dialogi, poezja, fabuła, sceny, dialogi, poezja, no i te przecudowne dialogi! Podczas oglądania nie sposób wyróżnić jeden z trzech aktów, bo każdy był na tożsamym poziomie. Młodość, marzenia, szerokie perspektywy i nutka szaleńczej, młodzieńczej natury. Nie jest to film usłany różami, choć z początku widz może odnieść takie wrażenie, to reżyser z każdą sceną odkrywa przed nami posępną stronę filmu, który w swej naturze jest dramatem kompletnym. Osobiście uważam, że jest to kin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »