Miłość

Wpisy zawierające słowo kluczowe miłość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Powi-tanie Zapiski na pudełku od laptopa

Powi-tanie Na pewne pytania nie ma odpowiedzi i nigdy ich nie znajdziemy. Chowają się gdzieś na rogu ulicy, gdzie stara dziwka rozkłada nogi, a w powietrzu wyraźnie czuć zapach biedy i beznadzieji. Gdzieś w zakamarkach ułudy, tam gdzie emocje rozbryzgują się o własne niedopowiedzenia, ukryte jest życie, które tylko w połowie spełnia nasze oczekiwania. Okrutny los wymyka nam się jak bezpańskie psy, które zlizują resztki rozkładającego się jedzenia i zostawia po sobie chwile, niczym rzygi śmierdzące tanim alkoholem. W tym wszystkim po brudnych ścianach spływają momenty, które przenikają nasze dusze, i zostawiają smugi oczekujących w kolejce marzeń, które nigdy się nie spełnią. A gdyby tak...móc i chcieć. A gdyby tak namalować wesołą kredką, rzeczy miłe dla zezowatego oka? Wyczyścić brudne ściany, odkurzyć wspomnienia, zabarwić rzeczywistość drogim alkoholem? Gdyby tak chociaż raz poczuć się czująco i chociaż raz być w niebycie tak miłym, że wykręca w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 10, 25-37 bierziczytaj

Miłość zwycięża.  Nikogo nie wyklucza.  Pomaga nieść krzyż.  Czeka. ...    Bądź miłosiernym Samarytaninem.  Serce kochające nikogo, kto potrzebuje pomocy,  nie mija obojętnie. ...    Sytyacja człowieka, który ledwo żywy leży na poboczu drogi między Jerychem a Jerozolimą,  to twoja sytuacja.  Może cię spotkać nieszczęście.  Możesz utracić kontrolę nad własnym życiem.  Jednocześnie możesz być Samarytaninem.  Możesz nieść pomoc i troskę.  Nie zważaj na uprzedzenia, stereotypy i opinię innych.  To szkoła życia w pigułce. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Ktoś inny Życiowe Angelove

Zobacz cały wpis na blogu »
BOŻA MIŁOŚĆ Boża miłość

♥️ Boża miłość nie zna granic. ♥️ Człowiek zgrzeszył i tym samym skazał siebie na wieczne potępienie i śmierć. Bóg tak umiłował człowieka, że dał swojego jednorodzonego syna w ofierze za nasze grzechy. Gdyby nie ofiara Jezusa, pomarlibyśmy w grzechach. Karą za grzech jest śmierć i wieczne potępienie. Tylko ofiara na krzyżu jest w stanie zmazać nasze winy. Tylko jedna osoba jest w stanie nas wykupić. Tylko Jezus Chrystus tego dokonał. NIKT INNY. Tylko BOŻA MIŁOŚĆ mogła to uczynić. Czy znacie kogoś innego w waszym życiu, kto by was tak bardzo kochał i takich rzeczy dla was dokonał? Czy zatem ktoś inny, niż Bóg i Jezus Chrystus zasługuje na waszą miłość i wdzięczność. Czy jesteście w stanie odwzajemnić tę miłość? Czy jesteście w stanie przyjąć tę miłość? Czy jesteście w stanie zrozumieć moc tej miłości. To największy prezent, jaki w życiu otrzymaliście. Dlaczego tak wielu nie chce go przyjąć?… Wystarczy uwierzyć, że Bóg dał swojego jednorodzonego syna w ofierze za nas (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mamy nowych Świętych, wpis z 27.04.2014 biologia i ochrona przyrody

Nie wiem czy mam prawo opisywać i poniekąd oceniać Kogoś takiego jak Jan Paweł Święty, pomysł na wpis powstał wczoraj spontanicznie.Wczoraj bylismy świadkami historycznej chwili, dwóch Papieży zostało kanonizowanych jednego dnia. Jan XXIII był pomysłodawcą doktryny, którą realizował Jan Paweł II. Obaj Papieże postanowili wyjść do ludzi, zainteresować się ich problemami. Jan XXIII nie zdążył zrealizować swojej koncepcji, zrobił to Jan Paweł II. Nasz Papież rzeczywiście wyszedł do ludzi, podróżował po świecie, spotykał się z przedstawicielami innych rel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
miłość u zwierząt, zwierzęta też kochają biologia i ochrona przyrody

O tym, że zwierzęta kochają wie każdy właściciel czworonoga, każdy z nas doświadczył radości kotów i psów, kiedy wracał po nieobecności do domu, na każdego jego właściciel czekał i wychodził mu naprzeciw. Zwierzę, które ma stały dostęp do karmy i wody ociera się o nogi, łasi, mruczy lub merda ogonem, tuli się i bawi. Dokarmiane koty po zaspokojeniu głodu wchodzą na kolana, tulą się, mruczą, każą głaskać pokazując gdzie, a dokarmiane psy bronią przed obcymi. Naukowcy nawet odkryli, że zwierzęta podczas kontaktu z ludźmi wydzielają oksytocynę, hormon, który wydziela się podczas kontaktu matki z dzieckiem lub zakochanych. Ale nie tylko zwierzęta kochają, bardzo często spotykamy się z sytuacjami, że domowe zwierzęta mają swoje sympatie i antypatie, przyja (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pies jako najlepszy przyjaciel biologia i ochrona przyrody

Czytałam starsze wpisy i na nowo przypomniałam sobie blog Babci5  Ekologia.pl, znalazłam tam dyskusję o tym czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba przedstawić cechy prawdziwego przyjaciela: Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, przyjaciel nigdy nie wyśmieje, przyjaciel akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy, przyjaciel nie próbuje nas zmieniać, przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów, przyjaciel nie zazdrości, nie zdradzi, zawsze pomoże. Otóż pies te wszystkie cechy wykazuje.Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zwierzęce uczucia biologia i ochrona przyrody

Jest wiele stron, których autorzy twierdzą, że zwierzęta nie mają uczuć w tym przyjaźni i miłości. Przyjaźń to serdeczna realacja oparta na wzajemnej sympatii, ludzie mają przyjaciół, zwierzęta maja przyjaciół, nie tylko wśród przedstawicieli swojego gatunku, ale i wśród innych gatunków, z samym czlowiekim mogą zaprzyjaźnić się psy, koty, gęsi, kury, kaczki, jeże, łasice, wilki, lisy (te dzikie muszą być wychowywane od maleńkości), ale i między sobą, są przyjaźnie między psem, a kotem oraz między wszelkimi gatunkami, które udomowił człowiek. Miłość polega na wytwarzaniu oskytocyny, czyli hormonu, który sprawia, że na widok czy obecność kochanego człowieka czy zwierzęcia r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Potrzebna pomoc, wpis z 6.12.2017, dalej można adoptować i dawać karmę i koce biologia i ochrona przyrody

Schronisko dla bezdomnych psów w Krzesimowie ma zostać zlikwidowane, ponieważ w marcu przyszłego roku kończy się umowa na dzierżawę terenu, której właściciel nie chce przedłużyć. W schronisku są starsze pieski. Do marca muszą być adoptowane. Starsze psy są spokojne, nie gryzą butów ani mebli, za to są najlepszymi przyjaciółmi, tak wdzęcznymi i kochającymi, jak nie potrafi żaden człowiek. Jeśli jesteście w stanie zapewnić im dom, leczenie, odpowiednia karmę, staruszki często mają problemy zdrowotne, to proszę adoptujcie pieska. Zbliża się Wigilia, wielu z Was postawi na stole pusty talerz, bo tak każe tradycja, bo tak robili rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie, a przecież można realnie pomóc zamieniając talerz na miskę i przyjmując pod swój dach przyjaciela, nowego czlonka rodziny. Zwierzęta nie są prezentami, to żywe istoty, które czują, myślą i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
06/08/2021 Drogowskazy do nikąd

Dziś spędzam wieczór w towarzystwie trzech przyjaciół. Najlepszych, jakich kiedykolwiek miałem i jakich kiedykolwiek poznałem- wino, cienki papieros i muzyka. Znamy się od lat, tylko im mogę zaufać. W nich mam największe wsparcie i to oni rozumieją mnie najbardziej. Nigdy nie zawodzą, nie wymagają wyjaśnień, nie reagują złością gdy nie utrzymuję przez długi czas kontaktu. Czy to nie jest idealne? Wino smakuje lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro. Za tydzień zapomnę jak smakowało tydzień temu, bo będę miał w ustach nowy, zupełnie nieznany do tej pory aromat. Ten sam, ale lepszy- wyraźniejszy i bardziej zaskakujący. Rozumie mnie doskonale. Rozlane w większym naczyniu niż kieliszek, ma łagodniejszy odcień i bardziej musujący smak. W piątkowy wieczór, gdy znajomi wychodzą na miasto, bawią, szaleją, przelewają swoje pragnienia w przelotnych, nic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
05/08/2021 Drogowskazy do nikąd

Jestem już w domu. Przekręcam klucz w zamku od wewnętrznej strony drzwi dwukrotnie, by mieć pewność, że są bezpiecznie zamknięte. Odstawiam rower, na którym przyjechałem do ciebie od razu po pracy, jeszcze głodny, zmęczony i zagubiony wśród swoich myśli, by pomilczeć, bo nie byłeś dziś rozmowny. Może nigdy nie byłeś i nigdy nie będziesz. A może po prostu nie umiem z tobą rozmawiać. Może potrzebujesz czasu, by powiedzieć mi o czym myslisz gdy patrzysz błędnym, smutnym i przygaszonym wzrokiem na ludzi w parku, grających we frisbee. Gdy unikasz swoimi zielonymi, szklistymi oczami moich oczu, pragnących wręcz krzyczących błagalnie o kontakt z twoimi. Chyba jednak zbyt cicho, zbyt słabo, bo nie zostały zaspokojone.   Cięzko przychodzi ci zamykanie rozdziałów. Tkwisz w przesłości, rozmyślasz nad nią, fasc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aniele Samwotchlani

Dziewczyno o imieniu Anioła, Powiedz czy za mną tęsknisz, czy pragniesz mojego dotyku tak bardzo jak ja. Źle mi bez ciebie, tej pustki niczym nie wypełnię, Smutek i żal do siebie zalewa mnie. Przepraszam za wszystko co złe, za wszystkie rany które raniły niczym nóż. Tyle popełnionych błędów mam za plecami, lecz jestem tylko zwykłym człowiekiem, który nie umie żyć bez ciebie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wygrałem S.E.N. - Samotna Egzystencja Nikogo

A jednak wygrałem!!!! Wygrałem choć wiary w sukces nie było. Czyste serce z pokorą jako PRZYJACIEL ofiarowałem i nie zostałem odrzucony! Nie zrobię ni kroku do tego co było. Jej szczęście jest dla mnie istotą istnienia. Zamknąłem swą Miłość w kraty i puścić nie mogę. Ta Przyjaź tak wiele jest warta, że będzie na wieki. Przyjaźń szczera,wspaniała, bez granic.  Znów spokój zawitał w me serce i duszę. Na chwilkę, czasami lecz jest już obecny Łzy nie są tak ciężkie i koszmarnie przeklęte. Wciąż płyną i boląlecz są z poko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przegrałem S.E.N. - Samotna Egzystencja Nikogo

Przegrałem.  Przegrałem sam ze sobą,  że światem, z myślami.  Przegrałem i to ja ponoszę winę za klęskę swoją i Ukochanej Kobiety. Kobiety która walczyła o Nas i cierpliwe czekała aż się ogarnę.  Przegrałem bo się spóźniłem. Ogarnąłem się za późno.  Ona już odłożyła Naszą książkę na półkę. Teraz zaczęła inną.  Pretensje mam tylko do siebie. Przecież miałem tyle czasu a ja się spóźniłem. Mój strach przed Jej uderzeniami słów bólu, rozczarowania i cierpienia, spowodował że si (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek Być tam gdzie chcę!

A więc zacznę tutaj swoją opowieść, po dosyć długim i na końcu burzliwym związku nie wiedzialam co mam zrobić ze sobą. Czy zostać tam gdzie żyłam (ja mówiłam zawsze,że ja tam tylko śpię) czy zrobić coś ze swoim życiem, oto co mnie dręczyło dzień za dniem, minuta za minutą. Nie wiedziałam co mam zrobić, nie miałam kogo się spytać o zdanie, porozmawiać, zadzwonić. Więc skoro to był okres wakacyjny to z dnia na dzien zarezerowałam sobie wyjazd do Niemiec, gdzie spędziałam cały miesiąc. Nie chcąc wracać do samotności, musiałam wrócić do pustego mieszkania, pracy, samotnych wieczorów... I tak oto z nudów, z bezsenności spotkałam Jego. Zaczeło się od super rozmowy, długich rozmowach nocnych, pisania SMS-ów i na komunikatorach ciągłych rozmów. Poznałam go tydzień po swoich urodzinach. Okazało się,że On przebywa w Niemczech (skąd ja akurat wróciłam). Miesiąc poźniej nie wytrzymaliśmy musieliśmy się spotkać na żywo. To też było wyzwanie i lekki strach jak to będzie, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »