Miłość

Wpisy zawierające słowo kluczowe miłość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

bez cukru A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

rodziłam się i umierałamwszystko dla ciebiebyłeś niebemw którego gęstym futrzechowały się gwiazdy   stanowiłeś przyczynę śmiechuwszystkie obawydedykowałam tobie   pewnego dnia obudziłam sięza późnozostawiłeś mniegdzie nie sięgają sny   odebrałeś przyszłośćdając w zamiankilka melancholijnych wielokropkówwciąż czuję cię na dnie sercasłyszę szept dedykowanytylko dla mnie   i choć dzień coraz krótszychoć życie przestaje udawać koszmarzapraszam cię na herbatędo mojego snu   dobrze pamiętamzielonabez cukru  

Zobacz cały wpis na blogu »
zakochany w sobie czas A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

odwiedziłeś mój natarczywy senwidziałamwszystkie marzeniasłowa sprzedane niewłaściwej osobie   lubiłam cięzmysły odmawiały posłuszeństwaa usta tęskniłyza bujnym muśnięciem   pragnęłam otulić cię sercemmimo wszystko byłeśzbyt daleki   chciałam zrozumieć twoje łzystrachpragnęłam dotknąć samotnościpoczuć na sobie lęk   pewnego dniautraciłam marzenia moje życieprzystanęło z bokustałeś się daleki jak rajodległy niczym zakochanyw sobie czas   chciałabym jedynie ucałowaćtwoje myśliupewnić sięże wciąż oswajasz moją niepewność  

Zobacz cały wpis na blogu »
"Księżyc w Nowiu" Stephanie Meyer Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 22/100 "Księżyc w Nowiu" Stephanie Meyer   Ostatnio wróciłam do serii „Zmierzch”. Czytałam całą sagę już kilka lat temu, ale dość ją polubiłam i z chęcią sobie odświeżyłam. Księżyc w nowiu, to druga część z serii. Rozpoczyna się 17-tymi urodzinami Belli. Cała rodzina Edwarda zbiera się, by celebrować jej święto, jednak nieszczęśliwe zdarzenie powoduje, że rozcina sobie papierem palec, a Jasper nie mogąc zapanować nad pragnieniem krwi rzuca się na dziewczynę, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Związki partnerskie i równouprawnienie Blog z ciekawostkami

Zastanawia mnie ostatnio plakat, który wisi nad przystankiem autobusowym nieopodal mojego osiedla. Na tym to plakacie widnieje uradowany jak sto tysięcy facet klęczący przy dywanie z miotłą i szufelką a na dole ukazuje się wielki oczodajny napis „Mój mężczyzna potrafi zmieść wszystko z powierzchni ziemi” Zaś w prawym górnym rogu okrągły napis „Związki partnerskie – równouprawnienie płci” Hmm… Związek partnerski według tego, co mówi nam plakat jest wtedy, kiedy facet zamiata a kobieta jest… no właśnie – gdzie ona jest? W pracy pewnie – pracuje jako spawacz albo operator koparki. "Postęp idzie" - no to już przyszedł widocznie. W takim razie jak dla mnie związek partnerski (z plakatu) to mit, który należy jak najprędzej obalić. Jestem kobietą i jakoś nie śpieszy mi się żeby koparkę obsługiwać ;-) Jeśli dwie osoby w związku dzielą się obowiązkami tak, aby każde z nich robiło to, w czym jest lepsze to mnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O godach gatunku ludzkiego słów kilka - felieton miłosny Blog z ciekawostkami

Słów kilka chciałbym powiedzieć na temat jakże prosty i dobrze wszystkim znany. Otóż mój dobry przyjaciel ostatnio bardzo fascynował się zagadnieniem miłosnych zalotów. Pełen fascynacji i chęci do jej zaspokojenia szybko pochwycił potrzebny mu materiał i zagłębił się w studiowanie tegoż zjawiska. Szybko odkrył, że znaczenie i sposób zmieniał się razem z przemijaniem epok. Bardzo zagłębiony w lektury czasów romantyków zaczął pojmować sedno tego zjawiska. I tak właśnie X (tak nazywać będę mego przyjaciela) napełniony romantycznym uniesieniem przystąpił do działania. X kontynuując swój prosty tryb życia powoli począł odkrywać w sobie artystyczne talenty. Oczywiście dobrze wiedział, że sławy nie zrobi, ale talent jego był wystarczający by użyć go jako broni w swoich zamierzeniach. Po pewnym czasie X wypatrzył blondwłosego anioła. Wypisywał wiersze i podsyłał delikatne kwiatuszki kreując w umyśle wybranki pytanie „kto to?”. Kreował to p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kobietą jestem i z tym mi do twarzy Blog z ciekawostkami

Kobieta współczesna.... Czy ktoś wie jak sobie z nią poradzić? Ha ha ha!Współczesna... Tak jakby z prehistoryczną było łatwiej... I do tego ci mężczyźni... Ostrzegam- ja facetem nigdy nie byłam, ale ja już wiem jak Wy nas sobie wyobrażacie. Najpierw klasyfikacja gatunku. Tak więc drogie panie nastawcie sie na to, że każda z nas zalicza się do któregoś z następujących rodzajów. A są to:kobieta wampszlachetny aniołsłodka idiotkaintelektualistkakobieta-bluszczkura domowababa- herodcicha niedostępna - wbrew pozorom opozycyjna do cichej wody, która to tez jest jednym z rodzajów kobiety bogini i... ta która łączy w sobie wszystkie powyższe. No więc panowie...mając tak ogromny wybór przydałoby się, ażebyście wykazali sie większymi umiejętnościami, które pozwoliłyby na wywołanie pozytywnego wrażenie. Przykro i, ale sam fakt bycia mężczyzna już nie wystarczy. ja rozumiem, że w średniowieczu wystarczy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomoc w ciężkim momencie CO SŁYCHAĆ

Cześć :) Dzisiaj opowiem wam o historii którą miałem jakiś czas temu z moim tatą. Ojciec od wielu lat miał poważny problem ze stawem biodrowym który niestety z biegiem lat coraz bardziej się nasilał. I rzeczywiście podczas spacerów z roku na rok tato mógł przejść coraz mniejszy dystans bez żadnego bólu.   Jako że chcieliśmy mu pomóc więc namówiliśmy go na operacje u pewnego bardzo dobrego lekarza. Tato się zgodził i tak też moja mama zawiozła go do stolicy na operacje. Sama wymiana stawu przeszła na szczęście bez żadnych komplikacji i 2 dni później można było tatę odebrać ze szpitala. Co też zrobiliśmy. Niestety powrót do domu - czyli z Warszawy do Elbląga - był strasznie męczący.   Pojechałem z mamą odebrać tatę i tak jak zwykle jedziemy w takie trasy ok 3 godziny, tym razem jechaliśmy z sześć. Trzeba było podczas tej trasy na wszystko uważać. Jak m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwiaty na pierwszej randce CO SŁYCHAĆ

W ostatnim czasie jestem znowu singlem. Przed związkiem i po nim zawsze na pierwsze spotkanie zabierałem ze sobą różyczkę żeby zaplusować sobie u przyszłej partnerki. Oczywiście każda z tych dziewczyn była bardzo wdzięczna za otrzymany prezent i zawsze myślałem że to dobry pomysł aż do pewnego dnia kiedy gadałem na tematy miłosne z moją znajomą którą zresztą poznałem właśnie na randce. Nie spodobaliśmy się sobie ale fajnie nam się ze sobą rozmawiało więc zaprzyjaźniliśmy się :) W każdym bądź razie, kiedy mówiłem jej że według mnie oprócz tego że facet powinien zapłacić za pierwszą randkę to powinien mieć też kwiatka ze sobą dla tej kobiety, koleżanka słysząc tą część o kwiatach stwierdziła że według niej jest to duży błąd. Szczerze mówiąc byłem wtedy mocno tym zaskoczony i zacząłem jej wyjaśniać że przecież w ten sposób okazuje jej szacunek, zainteresowanie i że w pewnym stopniu pokazuje jej że jestem dżentelmenem bo nie przychodzę z pustymi rękoma. Ona jednak nada (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smażone naleśniki Blog o kobietach i psychologi

Zazwyczaj pierwsze są do kitu, ale dalej idzie jak z płatka. Tak jak wszystko co pierwsze, nieznane i pod znakiem zapytania, może okazać się chłamem. A tu, wiadomo, mąka, mleko, woda, jaja. Tylko w jakiej proporcji? Czego jest za dużo, czego jest za mało. Kwestia wprawy i doświadczenia. Potem tylko dobra patelnia, dobre oko autora i można smażyć. Co niektórzy przewracają je w powietrzu, ale to dla wtajemniczonych. Nadzienie wedle gustu, na słodko, z dżemem, z jabłkami, na ostro, z mięsem, z farszem do krokietów. Ale te cudownie potencjalnie naleśniki są tylko pretekstem do szerszego spojrzenia na świat. Niekoniecznie to, co jest dobrze dobrane, w odpowiednich proporcjach, a nawet wspaniale usmażone, może być smaczne i do zjedzenia. To tak jak dbasz o kogoś całymi latami, dobierasz, przebierasz, starasz się, by z całego tego dbania wyszło coś fajnego. Potem jeszcze smażysz tego kogoś w ferworze chwały. Próbuje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego nie mam chłopaka i czemu jestem bez pary? Blog o kobietach i psychologi

Skoro moje psiapsiółki w pary są połączone i w te pary wszystkie samotnice są wpatrzone. A życie bez połówki jest jak but bez drugiej sznurówki. Jak można gdzieś wyjść, skoro po małej mieścinie samej szwendać się nie wypada. A moja mieścina to odległa kraina w której rządzą mity i stare kobity. Te które w samotną dziewczynę plotami strzelają i historie za 5 groszy wciąż wymyślają. Stan bycia wolnym, w wieku 28 lat jest wręcz stanem agonnym. Bo najwyższa pora bym znalazła do siebie swojego amatora. Szkoda że nie jestem z Warszawy z tej wielkiej potężnej "wawy". Tam bym się singlem nazywała i robić bym mogła co tylko bym chciała. Miała bym koleżanki które by mnie lubiły i wspólnie na imprezy do klubów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to z Nimi w końcu jest? Blog o kobietach i psychologi

Faceci. Blondyni, bruneci, rudzi. Albo łysi. Jest wiele cech fizycznych u mężczyzn, które odróżniają jednego od drugiego. Ale czy tak samo jest z cechami charakteru? Odpowiedź jest oczywista-nie. Faceci, mimo różnych środowisk, z których pochodzą, mimo odmiennych wyznawanych wartości moralnych i mimo wszystko inne, są tak naprawdę tacy sami. I mogą się zarzekać, że nie, że nie wszyscy mężczyźni są tacy sami. Jednak ja wiem swoje. "Przez żołądek do serca mężczyzny"-tak nam powtarzały babki, matki. Pewnie, to jest dość sprawdzony sposób na zdobycie mężczyzny. Ale mając na uwadze,że mamy już XXI wiek, należy trochę zrewolucjonizować tę mądrość. Rozróżniam dwa typy mężczyzn-takich, których serce można zdobyć przez rozporek u spodni oraz takich, których serce zdobywa się zachwalając jacy to oni nie są wspaniali. Czyli jedny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samotność, tęsknota za miłością Grawitacja Miłości

Jakie to ma znaczenie. Jest jakiś sens? Wszędzie trują, ryja, cisną gąbkę w mózgu. TAK, napisane po mojemu. Wszędzie ego, ego, ego, cele, przeznaczenie, sens, cierpienie, poświęcenie, pragnienie, oświecenie. Kasa, kasa, kasa. Świadomość znika... natrętne myśli,  świat zrodzony z myśli. Znów nie ma nic. Znów nie ma znaczenia.  Głód, duszy , ciała, umysłu. Wołanie o pomoc. Nikt nie słyszy, nikt nie rozumie. Cisza. Depresja ? Bzdura. Choroby? Bzdura. Nikt nie słyszy, nie rozumie. Chwile radości i wytchnienia ulatniają się...  Pomocy? Pomóż sobie sam, zapłać za pomoc. Żyj,  dbaj o siebie. Rób coś, dla siebie, dla innych. Dbaj, planuj, marz,  działaj, konsumuj.  Gdzie jest miłość? Gdzie jest radość? Gdzie jest to? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsza szansa, którą dajesz, jest zaufaniem.. mysli-zebrane

Pierwsza szansa, którą dajesz, jest zaufaniem. Druga już tylko nadzieją.A trzecia oraz wszystkie następne, są już tylko twoją naiwnością..   Po cudownym zauroczeniu spotykałam się z kilkoma mężczyznami, ale to nie było nic wielkiego, nic na dłuższą metę.. Aż nadszedł czas, że nie wiem kiedy znowu się zakochałam.. Po raz drugi..   Z P. po raz pierwszy umówiłam się w drugi dzień świąt pod choinką na Starym Rynku, mówił, że jestem jego najlepszym prezentem, jaki dostał w te święta..Dobrze nam się rozmawiało, więc spotkaliśmy się ponownie i ponownie..Nawet zrobiliśmy sobie wycieczkę w góry, bo miałam ochotę na oscypka.Wtedy to jeszcze nie było dla mnie nic takiego..W pewnym momencie on się wycofał i kontakt się urwał.. Na trzy miesiące..   Nagle on się odezwał, przepraszał, że to przez pracę..Czułam, że źle robię, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozczarowania sprawiają, że otwierasz oczy i zamykasz serce.. mysli-zebrane

Rozczarowania sprawiają, że otwierasz oczy i zamykasz serce..   Po pierwszej, wielkiej miłości przyszło piękne zauroczenie..   Wyjechałam do Warszawy na dwa tygodnie, aby przeprowadzić badania do mojej pracy magisterskiej. Przez większość czasu nudziłam się i miałam dosyć samotnego zwiedzania, a w Warszawie nikogo nie znałam. Przez to założyłam aplikację randkową i chyba po godzinie czasu spracerowałam już z T. Cudownie czułam się w jego towarzystwie, od początku mieliśmy masę wspólnych tematów. Ale nie tylko.. Jakaś niewidzialna siła nas do siebie przyciągała..   Dzięki T. widziałam Warszawę z dachu wieżowca i wiele innych pięknych miejsc. Czułam, że dba o mnie, nawet obiad mi kilka razy ugotował. Każdą wolną chwilę ze mną spędzał..   Sex też był cudowny.. Ale..   W końcu nadszedł czas powrotu do szarej rzec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie mów, dopóki nie przemyślisz. Rozwój osobisty, biznes, sport, zdrowie, relacje

Słowa...   Teoretycznie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką mają wagę,   Ale tylko w teorii...   Przykładem tego może być każdy z nas,   Każdy na pewno usłyszał, lub powiedział coś, czego później nie zrealizował, nie dotrzymał danej obietnicy,   Puste słowa, które często mogą odcisnąć się na psychice, a może nawet i zdrowiu drugiej osoby.   Nie trudno zauważyć, że masa osób coraz gorzej radzi sobie z rozstaniami,   Szczególnie w młodym wieku...   I owszem, każdy inaczej radzi sobie z emocjami,    Natomiast każdy z nas je ma i musi je rozumieć,    Bycie ich w pełni świadomym i przygotowanym wewnętrznie na to, że w każdej chwili może nadejść najgorsze.   Pozwoli nam, abyśmy w krytycznym momencie udźwignęli ten ciężar i stawili mu czoła. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »