Zmiana życia

Wpisy zawierające słowo kluczowe zmiana życia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

KAŻDY POCZĄTEK DOBRY CZAS NA PRAWDE

Jak zaczynamy coś - cokolwiek - mamy w głowie pomysł plan szkic zarys togo co chcemy lub nam się podoba i zaczynamy... Ale jeśli nie zaczynamy? Co jeśli stawiamy sobie sami bariery. Szukamy świadomie lub nieświadomie wymówek i nie mamy odwagi i nie mamy motywacji do nowego zadania. Jest to czas aby się zastanowić nad własnymi motywacjami i nad własnym poczuciem wartości którą sami w sobie tworzymy. Każdy z nas robi to codziennie nieustannie. Nie ma takiego wśród nas który by tego nie robił. Jesteśmy sami swoimi twórcami i nie mamy nikogo innego do pomocy i nie mamy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAWSZE JEST CZAS NA ZMIANY CZAS NA PRAWDE

Każdy ma prawo sam decydować o tym kiedy ma ochotę zmienić swoje życie ale dobrze by było aby ta decyzja wypływała z serca a nie była dyktowana lub pod wpływem opiniami sugestiami innych ludzi. Powinniśmy znać powód swojej zmiany bo ona nam uwypukli czy jesteśmy ze sobą w zgodzie. Czy nie jest to spowodowane naciskiem zewnętrznym bo jedyny nacisk jaki powinien być to ten który czujemy w głębi serca. Ten który nas trapi od dłuższego czasu i wiemy że coś trzeba zmienić że taki stan w którym obecnie się znajdujemy nie jest tym w którym jesteśmy szczęśliwi i nie spełniamy się w żaden sposób. Wręcz przeciwnie ciąży nam ten stan rzeczy. Wiemy że to w czym tkwimy nie jest nasze i nigdy nie będzie. A gdy zrozumiemy że mam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAGIA SŁÓW CZAS NA PRAWDE

Magia słów to bardzo długi temat ale dzisiaj chce przedstawić bardzo nie popularny aspekt. Bardzo nietypowe spojrzenie. Kiedy zaczynamy mówić łączymy dźwięk z emocjami i mamy do złożenia w całość to co chcemy przekazać aby ktoś inny odebrał żeby ktoś zrozumiał to co chcemy przekazać ale to nie takie oczywiste bo nasze poglądy różnią się od poglądów innych ludzi i nie zawsze są zgodne z naszymi. Mam na uwadze że każdy jest inny ale to nie znaczy że mamy każdego brać pod uwagę i brać do siebie to co ktoś nam przekazuje lub obarczać się niepoprawną reakcją innych na to co powiedzieliśmy bo taka była nasza chęć. Jeżeli mamy wyrażać siebie i to co chcemy przekazać innym to nie możemy być zamknięci w ramach innych ludzi i w tym co im się podoba a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAŁA ZNAJOMOŚĆ SIEBIE CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem kiedy zaczynasz zadawać sobie pytanie na swój własny temat zaczynasz poddawać pod wątpliwość znajomość samego siebie. Zaczynasz się zastanawiać dlaczego nie znasz siebie i co masz zrobić żeby poznać. Na prawdę nie musisz robić nic nie musisz mieć nawet takiego zdania na swój temat bo sam fakt że zadajesz pytania jest dowodem na nieznajomość więc przestań zadawać pytania tyko zacznij stwierdzać to co wiesz i to co jest ci oczywiste. Kiedy nauczysz się nie poddawać samego siebie pod wątpliwość i będziesz pewien za siebie wtedy będziesz stwierdzał że się znasz. Owszem jest wiele dziedzin twojego życia które są ci obce ale to na razie nie jest twoje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TOLERANCJA CZAS NA PRAWDE

Każdy kto pracuje nad sobą wie że powinien być tolerancyjny. A czy ktoś się zastanawiał co kryje w sobie bycie tolerancyjnym? Czy podeszliście do tematu tylko ze swojego punktu widzenia czy może zrobiliście małe dochodzenie na ten temat. Może wcale nie myśleliście bo wydaje się wam to oczywiste... Niezależnie od tego w jakiej grupie się znajdujecie macie do czynienia z tym samym zjawiskiem. Zjawisko to nazywa się akceptacja do tego co cię otacza. Tego co napotkasz każdego dnia tego co jest ci dane na twojej drodze tego co ofiarują ci inni ludzie i tego jak reagują na to co ty im ofiarujesz. Toleran (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAGIA OŚMIU CZAS NA PRAWDE

1. RÓB CO CHCESZ.- Rób co chcesz... wykonuj tylko to co sprawia ci przyjemność i radość. Nie rób nic tylko dlatego że wypada lub ktoś tak chce. Wszystko co robisz rób dla siebie i dla własnego rozwoju tak długo jak to możliwe. 2. NIE RAŃ NIKOGO.- Pamiętaj jednak aby swoim zachowaniem i czynami nikogo nie krzywdzić i przykrości nie sprawiać. Rób to co chcesz ale nikomu nie szkodź i nie zagrażaj. 3. NIE SŁUCHAJ GŁUPOT.- Nie słuchaj ludzi i ich zdania jeśli próbują cię zniechęcić lub zrazić do bycia szczęśliwym i wolnym i do wykonywania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KIEDY ZACZNIESZ CZAS NA PRAWDE

Jak już można się domyśleć zacząć coś to znaczy rozpocząć coś czego jeszcze nie mieliśmy okazji skonfrontować coś co nie zostało przez nas doświadczone. Można zaczynać kilka razy tą samą rzecz sprawę temat ale jak już jesteśmy w... to nie zaczynamy tylko kontynuujemy. Nieważne że zrobiliśmy sobie jakąś przerwę nieważne że mamy już inne myśli i odczucia na daną sprawę rzecz temat. Kiedy robimy kolejne podejście to już nie jest początek tyko kolejna faza kolejna próba naszych możliwości bo już mamy jakieś doświadczenia w danym zakresie i wcale nie jesteśmy od nowa. Jesteśmy w innym punkcie i w innym momencie doświadczenia. Poprzez takie etapy możemy mieć lepsze pojęcie o tym co się dzieje więc nie odrzucajmy i nie skreślajmy tej drogi którą mamy za sobą. Uczmy się z niej. Na podstawie tego co już mamy możemy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAŁO W CZYNACH CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem kiedy mamy jakiś plan lub pomysł na coś zapiszmy to aby nam z głowy nie uciekło aby mieć nad czym pracować kiedy będzie czas. Kiedy rodzą nam się pomysły w głowie to nie po to aby o nich zapominać ale po to aby mieć możliwość wzrostu i nauki nowych rzeczy. Poznawania nowych możliwości które rozwiną nas w nieznanym kierunku. Nie bójmy się podejmować wyzwań. Kto jest odważny ten może wiele osiągnąć i dotrzeć tam gdzie nawet nie marzył. Uświadomić sobie tematy o których wcześniej nie miał pojęcia i dowiedzieć się o sobie spraw których nawet nie przypuszczał. Bądźmy odważni w różnych dziedzinach naszego życia. Nie segregujmy spraw na małe i duże na ważne i nieważne na śmieszne i poważne. To nie ma żadnego znaczenia jaka t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ODGADYWANIE I PRZERABIANIE CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem kiedy przychodzi do nas nowy temat mamy do odgadnięcia co jest na rzeczy tak aby pracować nad danym tematem tak aby rozumieć nad czym trzeba posiedzieć i popracować. Mamy dużo do zrozumienia w jednym tylko temacie więc przyłóżmy się nie ma co się spieszyć bo jeśli poświęcimy czemuś odpowiedni czas to dobrze to zrozumiemy i będziemy mogli go szybciej zakończyć. Nie będziemy musieli go ciągnąć w nieskończoność i praktycznie za każdym razem zaczynać od nowa jego zrozumienie. I nie będziemy musieli się denerwować że ciągle do nas wraca ten sam temat. Każdy temat który do nas wraca jest tematem niezałatwionym. Jeśli mamy temat który nas ciągle śledzi i depcze nam po piętach to znaczy że ostatnim razem nie został przerobiony.Owszem są tematy które powracają do nas jak bumerangi mając na celu przerobienie danego tematu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MATACTWA CZAS NA PRAWDE

    Jak myślicie ile rzeczy wymyślił człowiek aby trzymać drugiego człowieka w ryzach strachu niewiedzy ignorancji i zabobonach.  Jeśli ludzie którzy mieli p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GŁOS SERCA CZAS NA PRAWDE

Jak rozpoznać głos serca? Do tego aby go usłyszeć długa droga bo mało kto z nas chce słuchać samego siebie większość ludzi słucha innych co maja do powiedzenia na ich temat i co gorsza biorą to do siebie zamiast mieć swoje własne zdanie na swój temat. Jak ktoś wam mówi że wyglądacie super to się nie zastanawiacie czy mówi prawdę ale jak ktoś was gani to "mieliście" i zastanawiacie się jak on mógł coś takiego powiedzieć bo przecież nie ma racji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NAUKA CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma inne przeznaczenie. Każdy z nas ma inne zadania ale jak ma je wykonać skoro nie ma ochoty na naukę i na słuchanie innych. Kiedy przychodzi moment aby dowiedzieć się czegoś więcej wtedy powinno się przyjąć wyzwanie i zabrać się do pracy a nie trzymać swoich mądrości do końca życia i nie mieć na względzie innej wiedzy. Każdy z nas ma wiele do nauki i nie ma nikogo kto by mógł powiedzieć że wie wszystko na dany temat bo to niemożliwe. A ci którzy twierdzą że się uczą powinni się porządnie zastanowić jak się uczą jeśli jest to tylko nauka tego co im wygodne a nie tego co do nich przychodzi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MASZ A NIE DAJESZ CZAS NA PRAWDE

Masz w sobie wiele do podzielenia się z innymi i nie masz nawet pojęcia jak wiele możesz innym ofiarować małych i dużych radości. Z jaka ofertą masz do czynienia. Jak wiele możesz innym dać. I nie mówimy tu o sprawach materialnych ale o tematach które związane są z życiem codziennym każdego człowieka na Ziemi. Jeśli nie masz pojęcia o czym pisze to czytaj dalej. Czy wiesz że jeśli się do kogoś uśmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZABAWA W ZGADYWANIE CZAS NA PRAWDE

Kiedy nie masz pojęcia o czym mówisz zaczynasz wymyślać wyobrażać i zgadywać i nie ma to nic wspólnego z prawdą. I nie byłoby w tym nic negatywnego jeśli byś poinformował o tym swoich słuchaczy. Jeśli ludzie z którymi rozmawiasz wiedzieliby że to co mówisz nie jest prawdą lecz domysłem. Wymyślone i opowiedziane.  Jeśli myślisz że nie ma w tym nic złego że kłamiesz prosto w oczy i robisz to celowo to ja ci powiem że nie wiesz najważniejszego tematu w życiu a mianowicie tego że każde kłamstwo wraca w odwrotnej formie i każde kłamstwo kłamstwem sieje. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAKI POMYSŁ TAKI CEL CZAS NA PRAWDE

Każdy cel kiedyś był pomysłem ale nie każdy pomysł staje się celem. Wszystko zaczyna się w głowie i w głowie może się zatrzymać.  Zacznijmy od początku.  Kiedy świetny pomysł wpada nam do głowy i zaczynamy go pogłębiać i powiększać zaczynamy go doszlifowywać wtedy przy tej całej obróbce zaczynamy nabierać pewności lub zaczynamy się zatracać lub zaczynamy wątpić w jego powodzenie.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »