Zmiana życia

Wpisy zawierające słowo kluczowe zmiana życia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

ZA PÓŹNO CZAS NA PRAWDE

 Za późno na zapoznanie się z nowymi sposobami. Za późno na udoskonalenie. Za późno na odzyskanie. Za późno na odwrócenie procesu na dodanie czegoś. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZROBIONE... CZAS NA PRAWDE

Masz  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TAKI SAM A WCALE NIE CZAS NA PRAWDE

Zawsze jesteśmy chętni do porównywania. Zawsze chętnie dajemy przykłady i zawsze wyciągamy wnioski. Ale po co? Jak dobrze nam wiadomo że nic nie jest takie same że nic nigdy nie jest do powtórzenia i że nigdy nic się nie wydarza dwa razy. Mamy tak zakodowane pewne programy że nawet o nich nie myślimy że mają jakieś znaczenie że coś zmie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZMĘCZENIE CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem gdy nad czymś ciężko pracujemy mamy obiawy zmęczenia fizycznego bo nawet gdy pracujemy umysłowo nasze ciało jest zmęczone i nadaje się do odpoczynku i nadaje się do wypoczynku. Czasem jedna porządnie przespana noc wystarczy a czasem cały tydzień jest potrzebny. Wszystko zależy od wysiłku. Ale to dobrze znacie i nie ma co dodawać.  Tym razem chce opisać inny wysiłek. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŻYCZENIA NOWOROCZNE CZAS NA PRAWDE

Zaczynamy nowy rok z nadzieją w sercu na lepsze jutro na poprawę sytuacji na dużo dobrych spraw a prawda kochani jest taka że to wszystko od nas samych zależy od nikogo innego. To jakimi energiami i emocjami wypełnimy swój każdy dzień tak właśnie będzie się działo do około nas. To będziemy dostawać z powrotem... tak będzie nas traktować Matka Natura. Więc życzę wam wszystkim dużo radości w sercu z każdego dnia i do każdego człowieka. Dużo pogody ducha na co dzień i aby każdy dzień tego nowego roku był dniem pełnym niespodzianek przynoszących uśmiech na twarzy i radość w sercu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZROZUMIENIE CZAS NA PRAWDE

Zawsze jest coś co wypada zbadać głębiej. Zawsze jest coś co należy rozważyć jako alternatywę. Zawsze jest coś co można wykluczyć i zastąpić innym. Zawsze mamy możliwości wiele. Jednym czego nie da się zmienić to faktu że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i zawsze mamy o tym pamiętać. Ale co to znaczy że jesteśmy odpowiedzialni za samych siebie... Jak to wygląda w praktyce... Każdy wie co ma robić nie lubi jak mu się rozkazuje i dlatego nie dajemy sam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAPATRZENIE SIĘ CZAS NA PRAWDE

Zapatrzenie się na coś lub na kogoś to znaczy przykuć swoją uwagę w jedno konkretne miejsce tak mocno że nie zauważamy tego co jest dookoła mimo że to widzimy lub dostrzegamy. Kiedy się zapatrzymy na coś lub na kogoś wtedy mamy zaburzony własny osąd i nie jesteśmy w stanie zadecydować że to nie dla nas że to niekoniecznie przynosi nam korzyści. Nie mamy ochoty słuchać nikogo i niczego innego i nie mamy ochoty zmienić sytuacji na inną. Jesteśmy przekonani że to co jest jest idealne i najlepsze. A co z całą resztą? Gdzie miejsce na coś nowego? Gdzie miejsce na nowe propozycje od innych? Gdzie zastanawianie się nad tym co już istnieje? Gdzie czas na szukanie samemu? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAPOZNANIE I ZROZUMIENIE CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem gdy przychodzą do nas różne tematy mamy możliwość wyboru tego z czym chcemy pracować. Mamy możliwość wybrania tematów z jakimi chcemy się zmierzyć. Ale czasem gdy przychodzą tematy z zewnątrz wtedy ten wybór nie jest taki oczywisty lub prosty. Wtedy mamy mniejsze pole manewru. Czasem sytuacja wymusza na nas zachowanie i odpowiednie zrozumienie tego co właśnie przyszło. Ale dobrze się mówi gdy sytuacja jest oczywista ale trochę gorzej to zastosować gdy coś się wydarza bardzo szybko i jest duże zamieszanie. Gdy każde nasze zdanie po prostu z nas wypływa a nie jest wcale przemyślane. Gdy nasze zachowania są impulsywne pozbawione kontroli i przemyślenia. Jak wtedy ocenić sytuacje i to co właśnie przyszło? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DOŚWIADCZANIE CZAS NA PRAWDE

Każde doświadczenie jest potrzebne. Każde nam coś daje. Jedne wiedzę drugie emocje. Każde doświadczenie jest warte aby je doświadczyć aby odebrać to co nam daje. Zawsze gdy zaczynamy jakiś temat mamy do wyboru czy chcemy tego doświadczyć czy nie i mamy możliwość dodania nieco od siebie. Ale są też takie doświadczenia na które nie mamy żadnego fizycznego wpływu i to za taką cenę za jaką byśmy nie chcieli za nie płacić. Najlepsze doświadczenia zostają najdłużej w pamięci. Nie mam na myśli najprzyjemniejszych ale najlepsze dla nas. Nawet nie zdajemy sobie czasem sprawy jak niekoniecznie przyjemne mogą nam pomóc w życiu i dają nam dużo więcej niż nam się może wydawać. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ROZPOZNANIE CZAS NA PRAWDE

Co i gdzie w trawie piszczy... jak i gdzie można być... z kim i po co... dla kogo i dla czego... Te i wiele innych pytań możemy sobie zadawać kiedy dochodzi do rozpoznania w naszym życiu i w naszej przestrzeni. Każdy z nas ma inne potrzeby i inne priorytety i nie możemy się sugerować tym że ktoś chce coś zupełnie innego niż my. Rozpoznanie własnych potrzeb jest bardzo istotnym elementem w poznawaniu samego siebie. Nie można mieć żadnych wątpliwości ze względu na poglądy i zapatrywania innych bo nie zawsze to co mówią inni nas dotyczy. Nie zawsze jesteśmy w stanie od razu zweryfikować czy to dla nas czy nie. Czasem sprawa wymaga bliższego przypatrzenia się i zastanowienia nad n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAGADKI CZAS NA PRAWDE

Zagadki twoje własne. Zagadki innych i zagadki tego świata. Każde zagadki są do rozwiązania każde są do odgadnięcia i każde są do rozszyfrowania. Zawsze można zadać pytania które nam pomogą w odgadnięciu zawsze można dowiedzieć się z innych źródeł na dany temat. Zawsze można zapytać kogoś. I takie zagadki maja zawsze bardzo znaczące zadanie. Zapoczątkować w nas ciekawość. Zapoczątkować logiczny tok myślenia. Wysilać i używać szare komórki aż zaczną czerwienieć z przegrzania. Zawsze gdy chcemy rozwiązać jakaś zagadkę musimy się dowiedzieć jaki jest j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MANIFESTACJA CZAS NA PRAWDE

Manifestacja to fizyczne przedstawianie tego co podaliśmy do wszechświata myślą słowem uczynkiem i wszystkimi energiami które się na to złożyły. To wszystko nasza i tylko nasz zasługa i tylko dla nas ta manifestacja jest istotna. Każda manifestacja jest konsekwencją więc to wszystko podlega pod nasze kreowanie i nie ma nic wspólnego z innymi ludźmi. Każdy z nas dostaje dokładnie to co sam uzbierał w danym temacie i co jest w danym momencie dla niego do odebrania. Niestety to nie zależy od nas co i kiedy dostajemy. Tym zajmu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZASTANÓW SIĘ CZAS NA PRAWDE

Jak wiele masz przed sobą dni. Jak wiele ludzi jeszcze w życiu poznasz. Jak wiele z przyjaciółmi gawędzić będziesz. Jak dużo czeka cię radości q i jak wiele niespodzianek na twojej drodze. Jak mało nocy nieprzespanych. Jak mało łez wylanych. Jak mało zapomnianych dni. Ile jeszcze dróg do poznania. Ile jeszcze ludzi do poznania. Ile jeszcze smaków do poznania. Ile zagadek do rozwiązana i ile myśli w głowie do złapania. Jak wiele trzeba aby się zapomnieć i ile trzeba aby się odnaleźć. Kiedy trzeba pamiętać a kiedy zapomnieć. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PODĄŻANIE CZAS NA PRAWDE

Kiedy przytrafia ci się coś niesamowitego i nie masz pojęcia co będzie dalej jak sprawa się potoczy to znaczy że jesteś na dobrej drodze. Bo jeśli wszystko jest poukładane i zaplanowane to znaczy że to twoja kreacja a nie plan który jest dla ciebie przewidziany. Twoja kreacja jest dobra wtedy gdy w grę wchodzi rozwijanie świadomości a nie plan duszy. Tego planu nie da się poukładać i pozmieniać tak jak ci się podoba ten plan już jest dawno "zaklepany" i nie ma możliwości zmian. Jest bardzo mało możliwości aby przewidzieć następną scenę aby przewidzieć jak się zachowasz i zareagujesz na to co przyjdzie. Wydarzenia dzieją się zbyt szybko i zbyt nieoczekiwanie zmieniają bieg. Z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MASZ ZADANIE CZAS NA PRAWDE

Zadanie do wykonania na wczoraj. Zadanie do wykonania które powinno być naszą spontaniczną naturą i nie powinno budzić żadnych pytań i wątpliwości. Nie powinno podlegać żadnej dyskusji i nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń co do tego czym jest to zadanie. Każdy z nas jest na innej ścieżce życia i na innej drodze do celu ale każdy z nas ma zadanie przed sobą jeśli chce być w innym miejscu na swojej drodze. Może nie będziemy wszyscy w tym samym miejscu bo to niemożliwe ale wszyscy będziemy wykonywać to samo zadanie i wszystkim będzie przynosiło dużo różnych doświadczeń i dużo emocji i wrażeń. Jedno zadanie dla wszystkich a każdy z niego dostanie coś innego i każdy dost (...)

Zobacz cały wpis na blogu »